FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Pievienot savu pieredzi
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās? Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai? Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā? Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju? Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas? Ēdamais pietrūka vai palika pāri? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas? Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu? Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)? Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā? Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus? Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja? Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle? Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt? Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt? Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa? Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt? Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni? Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas? Ko ieteiktu jaunajām līgavām? Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem? Vēl iesaku ņemt vērā... Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk? Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Kāzu datums:14.08.2010

Pirms 7 mēnešiem. Es meklēju kleitu un visādus kāzu sīkumus. Vīrs meklēja fotografu, mašīnu, telpas.

Kāzu datums:14.08.2010

Sākām gatavoties apmēram 8 mēnešus pirms kāzām. Sākumā izvēlējāmies datumu, tad meklējām svinību vietu, ceremonijas vietu, fotogrāfu, izvēlējāmies vedējus.

Kāzu datums:14.08.2010

7mēnešus pirms kāzām sākām gatavoties. Primārie darbi,ko veicām: 1)baznīcas un mācītāja izvēle, iesvētes mācības; 2)līgavas kleitas izvēle un pasūtīšana; 3)viesu nama izvēle; 4)vakara vadītāja nolīgšana. Pēc tam jau viss pārējais - ielūgumi, uzvalks, muzikanti. Grūtības it kā nekādas nebija, bet stress parādījās 2 nedēļas pirms kāzām,jo nebijām sarunājuši muzikantus :) Taču atradām pēdējā brīdī ļoti labus.

Kāzu datums:14.08.2010

Gatavojāmies aptuveni gadu. Vispirms jau galvenais, Pieteikties baznīcā, Vedēju izvēle, pēctam muzika, foto, Vakara vad. tas tā galvenais.

Kāzu datums:07.08.2010

Apmēram gadu pirms kāzām sākām pamazām kaut ko organizēt! Sākumā izdomājām, cik lielas kāzas vēlamies, līdz ar to var saprast, cik tālu viesus vest. Ievērojamu grūtību mums nebija.

Kāzu datums:07.08.2010

Vīrs mani bildināja pavasarī, bet abi uzreiz sapratām, ka šo lietu nevajag atstāt, kaut kad uz vēlāku laiku. Jo kāda būs finans.situācija vēl pēc gada vai vairāk, to mēs tiešām nezinām, bet pašlaik mēs zinājām, ka strādājām un mēģināsim visu iekrāt un ietaupīt. Un tas bija tā vērts! Sākām ar ielūgumiem, galda kartēm, gredzeniem, mācītāju, tad viesību vietu, vedējiem, tad fotogrāfu, tad uzvalku, kleitu, dāvanām, deju, mūziku. Tādas lielas grūtības nebija. Viss gāja tā labi.

Kāzu datums:07.08.2010

Pusgadu iepriekš sākām. Vispirms izvēlējāmies viesu namu, bet lielākās grūtības sagādāja dažādas negaidītas ķibeles un likstas un, protams, finanses, kuras visu laiku stiepās kā gumija

Kāzu datums:07.08.2010

Sākām gatavoties uzrez pēc bildinājuma (7 mēneši pirms kāzām). Vispirms sastādījām vismaz aptuveno viesu sarakstu, tad uz lapas sarakstijām galvenās pozīcijas, kas nepieciešams un cik tas varētu izmaksāt. Ar vecākiem vienojāmies par pozīcijām, kuras apmaksā viņi, kuras mēs... Noteicām datumu, atradām viesu namu, vedējus, pieteicāmies dzimtsarakstu nodaļā, atradām fotogrāfu un muzikantus utt. Plānošana grūtības nesagādāja, jo visu darījām laicīgi, bez steigas, pārdomājot visus par un pret.

Kāzu datums:06.08.2010

Sākām gatavoties apmēram 7,5 mēnešus pirms, esot UK un ar vedēju + vecāku palīdzību LV. Vispirms norezervējām viesu namu/muzikantus/fotogrāfu.

Kāzu datums:06.08.2010

Pusgadu iepriekš, grūtības sagādāja visādi sīkumi

Kāzu datums:06.08.2010

Gatavošanās pamazām sākās uzreiz pēc bildināšanas - 8 mēnešus pirms. Pats pirmais, ko izdarīju atradu savu sapņu kāzu kleitu. Tad sākām domāt par kāzu „stilu”, apbraukājām viesu namus. Lielākās grūtības sagādāja fotogrāfa un viesu autobusa atrašana. Ne mazums raižu radīja pirmās dejas izvēle un laika trūkums jebkādām deju mācībām.

Kāzu datums:05.08.2010

Apmēram pusgadu iepriekš. Vispirms gredzeni, pieteikums dzimtsarakstu nodaļā, viesu nama īre.

Kāzu datums:30.07.2010

3 mēnešus iepriekš,viss lielakas grūtības bija ar svinības vietu

Kāzu datums:24.07.2010

Tā ka bildinājums izskanēja 14.02. tad jau februāra beigās sāku gatavoties kāzām. Pirmkārt iesniedzām pieteikumu dzimtsarakstu nodaļā un noteicam datumu, tad izlēmām, kādas kāzas vēlamies un tad sekoja svinību vietu apsekošana un vakara vadītāja meklēšana.

Kāzu datums:24.07.2010

Gadu iepriekš sākām gatavoties. Vispirms meklējām viesu namu, kas nemaz nebija tik viegli, bet beigās atradām īsto un tad meklējām baznīcu tuvumā. Visgrūtāk bija atrast vedējus.

Kāzu datums:17.07.2010

sakām gatavoties 6 mēnešus iepriekš, visgrutāk bija izveidot precīzu viesu sarakstu, jo draugi un radi bija tiešām daudz. Grūti bija arī atrast svinību vienu un transportu visiem viesiem,,

Kāzu datums:17.07.2010

Sākām gatavoties iepriekšējā gada rudenī - braucām viesu namus lūkoties :) Februāra sākumā sākās svētdienas skola - tas laikam arī laikam bija visgrūtākais - 25 nodarbības baznīcā (Sv.skola un Saderināto tikšanās...). Viegli negāja ar kāzu vadītājas izvēli, jo esmu ļoti prasīga (pati esmu organizējusi pasākumus, t.sk. kāzas)

Kāzu datums:17.07.2010

Rudenī bija izdomāts kāzu datums - 17.jūlijs. Novembra beigās vai decembra sākumā rezervējām mūs interesējošo viesu namu. Tad sekoja licinieki baznīcā, foto, video, vakara vadītāja utt.

Kāzu datums:03.07.2010

6 mēnešus iepriekš. Vispirms sarunājām vedējus un pieteicām laulību reģistrāciju. Vislielākās grūtības bija plānošanā!

Kāzu datums:03.07.2010

Bildinājumu saņēmu 2009.gada jūnijā, tāpēc gatavoties sanāca apmēram gadu. Sākumā tika izdomāta kāzu "krāsa", ap ko tad arī visu sākām plānot. Pusgadu pirms kāzām sākām gatavoties aktīvi - vedēji, viesu nams, tērpi utt. Nebija nekas, kas sagādāja pārāk lielas grūtības. Aizķeršanās bija ar ziediem (manis izvēlētie bija neadekvāti dārgi vai arī, nebija atrodami) un viesu sēdināšanu pie galda.

Kāzu datums:03.07.2010

Lai gan tiku bildināta janvārī, aprīļa beigās uzrakstījām iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā un jūlija sākumā jau svinējām kāzas. Sanāca gatavoties apmēram 2 mēnešus.

Kāzu datums:11.06.2010

Varētu teikt ka gatavojāmies kādu pusgadu iepriekš. Vispirms protams ka gājām uz savu dzimtsarakstu nodaļu.Lai pieteiktu āzu datumu. Vislielākās grūtības sanāca piemelēt labu fotogrāfu. Kā nekā bildēs paliek atmiņas.

Kāzu datums:15.05.2010

3 mēnešus. Vispirms ceremonijas pieteikums, gredzeni un tērpi. Lielākās grūtības - alkohols.

Kāzu datums:15.05.2010

Sākām gatavoties 10 mēnešus iepriekš. Vispirms sastādijām viesu sarakstu un aprēķinājām aptuvenās izmaksas. Īpašu grūtību nebija, tikai laika gaitā uz sīkumiem savācās pamatīga summa, kas nebija ierēķināta, līdz ar to izmaksas no plānotajiem 2300 Ls beigās izauga līdz 3000 Ls

Kāzu datums:15.05.2010

Bildināja 2009. gada septembra beigās. Oktobrī bija sarunāti vedēji un viesu nams. Janvārī iesniegums Zagsā. Tad jau palēnām kleita, uzvalks un visi citi sīkumi. Tfu tfu tfu, bet nebija nekādu grūtību vai sarežģījumu.

Kāzu datums:24.04.2010

Saakaam gatavoties gadu ieprieksh. Probleemas sagaadaaja kaazu vietas izveele, vedeeju izveela, datuma izveele.

Kāzu datums:24.04.2010

Sākam gatavoties 3 mēnešu iepriekš. Tā kā vīrs ārzemnieks, bija daži dokumenti jāpārtulko, tad tos pārbaudīja vēl mēnesi. Uzreiz arī sākam meklēt vietu kur svinēsim un es kleitu.

Kāzu datums:11.04.2010

Aktīvi sāku gatavoties februāri, martā. Sapratu, ka neprotu gatavoties mēnešiem ilgi vienam notikumam, man labāk tīk aktīvi rosīties īsāku laiku, bet uz pilnu klapi. Kleitu nopirku jau rudenī uz atlaidēm.

Kāzu datums:10.04.2010

Bildinājums notika gadu pirms kāzām, tad arī sākām par t\am domāt ideju līmenī. Sākām ar baznīcas izvēli un iesvētību kursu apmeklēšanu. Ilgi domājām, ko uzrunāt kā vedējus - mums ļoti paveicās - uzrunājām apm. 9 mēn. pirms kāzām, viņi piekrita. Visaktīvākā un fiziskā gatavošanās sākās apmēram 3 mēn. pirms kāzām, visvairāk darbu bija 1 mēn. pirms kāzām. Vislielākās grūtības sagādāja finansiālie jautājumi, jo no tā bija atkarīgs, kāda mēroga un formāta kāzas mums būs. Kad tas noskaidrojās, varēja konkrēti domāt, plānot un organizēt.

Kāzu datums:26.12.2009

Mums bija ātrās kāzas - sākām gatavoties1 mēnesi iepriekš - grūtības sagādāja izvēle, jo ziemā visas svinību vietas ir pieejamas- tikai jāizlemj, kura būs tā īstā un daži sīkumi, kā ielūgumi, ko nepaspējām izdarīt pa smuko!

Kāzu datums:20.11.2009

Trijos mēnešos sagatavojāmies. Visgrūtāk bija izdomāt, kur laulāties. Vispirms sameklējām vedējus.

Kāzu datums:05.11.2009

Aptuveni gadu. Atradām viesu namu. Vienojāmies par viesu sarakstu (kas gada laikā diezgan būtiski mainījās), jo izlēmām aicināt tikai tos cilvēkus, kurus patiešām vēlamies redzēt sev blakus kāzu dienā.

Kāzu datums:31.10.2009

bildinājumu saņēmu jāņos, oktobra beigās precējāmies, gatavoties sākām uzreiz - vispirms noskaidrojām kāzu datumu, palīgā ņemot astrologu, vienīgās grūtības bija laika trūkums, jo bija daudz tiešo darbu

Kāzu datums:10.10.2009

Pusotru meenesi pirms kaazaam

Kāzu datums:09.10.2009

no bīldinājuma brīža līdz kāzām pagāja precīzi 3 mēneši. Vispirms meklējām viesu namu, lai zinātu, cik viesus varam aicināt, kā arī sarunāju šuvēju un tad jau visu pārējo.. Vislielākās grūtības sagādāja gredzenu izvēle, jo tas bija vienīgais, ko abiem bija grūti saskaņot.. bet toties tagad mums ir burvīgi gredzeni ;)

Kāzu datums:03.10.2009

Sākām gatavoties kādus 3 mēnešus pirms kāzām. Vispirms izvēlējāmie ceremonijas vietu un iesniedzām iesniegumu (dzimtsarakstu nodaļā) :) Viss gāja viegli un raiti, jo realizēju visu, kas tika izsapņots... :)

Kāzu datums:26.09.2009

Saakaam gatavoties kaut kur gadu ieprieksh, tad bija pauze dazhus meeneshu, atsaakaam tikai 2 meeneshus pirms kaazaam. Vispirms atradaam vietu , kur svineet. Peec tam visu paareejo. Lielaakaas gruutiibas, ar viesu apstiprinaajumiem, ka buus mums liidzaas vai nebuus. Dazhi pat nelikaas zinjas muus informeet, bet vienkaarshi neieradaas. Manupraat tas ir pilniigi nepieklaajiigi un rupji, it iipashi taadeelj , ka par visu tagad jaamaksaa jau pirms sviniibaam.

Kāzu datums:19.09.2009

Vispirms pieteicāmies baznīcā un rezervējām viesu namu - kādus 5 mēnešus pirms kāzām. Nopietni gatavoties sākām ap jūlija vidu - tātad 2 mēnešus pirms kāzām. Grūtības nesagādāja nekas, apbrīnojami, bet viss gāja kā pa diedziņu :)

Kāzu datums:15.09.2009

Vispirms saderinājāmies :) Gatavojāmies apmēram 5-6 mēnešus Vispirms - nolēmām, kurā LV vietā (manā dzimtajā vai vīra dzimtajā pusē), kurā baznīcā un kurš mācītājs, kāds viesu nams, kas ēdinās, kādi būs vedēji.

Kāzu datums:12.09.2009

Ja neskaita, ka naudu krājām gadu, tad reāli sākām gatavoties 4 mēnešu iepriekš (tā aktīvi gatavojāmies 2 mēnešus)