FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Pievienot savu pieredzi
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās? Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai? Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā? Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju? Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas? Ēdamais pietrūka vai palika pāri? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas? Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu? Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)? Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā? Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus? Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja? Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle? Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt? Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt? Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa? Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt? Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni? Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas? Ko ieteiktu jaunajām līgavām? Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem? Vēl iesaku ņemt vērā... Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk? Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Kāzu datums:08.07.2011

Sākām gatavoties kādus 6 mēnešus pirms kāzām... grūtības sagādāja laikam tas pats kas arī citiem... viesu nama atrašana:)

Kāzu datums:08.07.2011

6 mēnešus! Pieteicām datumu, sameklējām viesu namu. Nebija lielu grūtību!

Kāzu datums:02.07.2011

Saderinājāmies 2 gadus atpakaļ un sākām plānot - jeb pareizāk sakot = es sāku plānot!

Kāzu datums:02.07.2011

Gatavoties sākām uzreiz pēc bildinājuma - tas ir 7 mēnešus pirms kāzām. Pirmās un gandrīz vienīgās lietas, ko darījām paši, bija novienojāmies par datumu, sameklējām viesu namu un sarunājām vedējus. Viss pārējais jau bija vedēju ziņā. Vēl pie dažām lietām arī draugi palīdzēja (piem., ieteica fotogrāfu un tulku). Nemāku pateikt par grūtībām... Iespējams, ka vedēju uzmundrināšana laiku pa laikam, jo viņi nebija pārliecināti, ka var ko tādu izdarīt, ņemot vērā, ka nekad iepriekš nebija bijuši kāzās.

Kāzu datums:02.07.2011

Kādu gadu pirms. No sākuma tās bija tikai manas fantāzijas prātā par sen gaidīto sapņaino dienu. Sākumā uztaisījām viesu sarakstu, lai saprastu, cik sanāk. Tad atradām viesu namu. Aizrunājām datumu jau oktobrī, un tas jau bija gandrīz pēdējais brīdis. Nebija grutību... Gatavošanās bija burvīga.

Kāzu datums:11.06.2011

Apm. 1,5 gadu iepriekš sākām domāt par iespējamajām svinību vietām. Apgrūtināja fakts, ka nedzīvojam Latvijā un mans vīrs ir vācietis - līdz ar to prakstiski visu plānoju es.

Kāzu datums:28.05.2011

Par kāzām izdomājām 3 mēnešus iepriekš. No sākuma izdomājām datumu, pēc tam sarunas ar macītāju un baznīcas rezervēšana. Pēc tam visi pārējie darbi. Nekas īpašas grūtības nesagādāja.

Kāzu datums:28.05.2011

Nu sanāk, ka gadu arī gatavojāmies. Pirmā bija kleita. Grūtības bija ēdienkarte, nevarējām ilgi vienoties.:)

Kāzu datums:21.05.2011

Tā normāli gatavojāmies kādus 5 mēnešus! Vispirms izvēlējāmies datumu, vedējus, baznīcu un viesu namu! Bija daudz visādu baznīcas lietu, jo es nebiju vispār kristīta, bet gājām katoļos, jo vīrs katolis:). Sākumā likās, ka tam visam nav ne gala, ne malas:).

Kāzu datums:21.05.2011

Sākām gatavoties 10 mēnešus pirms kāzām. Pats pirmais uzdevums - atrast ceremonijas vietu. Gribējām pils dārzā. Tad nu sākām apbraukāt visas skaistās Latvijas pilis, un, kad atradām īsto, tad uzreiz norezervējām. Grūtības sagādāja kāzu auto īre. Gribējām Lexus IS250, bet pilnīgi neviena noma nepiedāvā šo auto! Beigās paņēm elegantu Mercedes, bija skaisti.

Kāzu datums:21.05.2011

Sākām gatavoties 5 mēnešus pirms kāzām, ta visintensīvāk mēnesi pirms kāzām. :D Vispirms rezervējām fotogrāfu un viesu namu. Pēc tam sekoja ielūgumu gatavošana. Grūtības nesagādāja nekas. Visu darījām pakapēniski un ar apdomu.

Kāzu datums:20.05.2011

Sākām gatavoties 9 mēnešus iepriekš, sākām krāt naudu un pamazām sākām gatavoties. No sākuma sameklējām vietu, kur viss notiks, baznīcu un vedējus. Tieši vedēju izvēle bija visgrūtākā!

Kāzu datums:14.05.2011

Jau 2010. gada oktobrī norezervējām svinību vietu. Tad sākām pamazām meklēt fotogrāfu, vadītāju utt. Grūti bija izvēlēties fotogrāfu, vakara vadītāju.

Kāzu datums:07.05.2011

Sākām decembrī, un grūtākais bija atrast ceremonijas vietu un viesu namu.

Kāzu datums:30.04.2011

Sākām gatavoties apmēram 9 mēnešus :D pirms kāzām. Vispirms mēģinājām nodefinēt pasākuma stilu, bet tas mainījās. Grūtības sagādāja viesu nama atrašana, jo bijām jau par vienu izdomājuši, bet nācās mainīt.

Kāzu datums:30.04.2011

Kāzas bija aprīļa beigās - sākām gatavoties augusta beigās. Pirmais noteikti bija iesvētes mācības, un pašas iesvētības baznīcā, pa vidam jau biju noskatījusi kleitu un iegādājos jau oktobrī. Pārējie darbi reāli sākās no janvāra.

Kāzu datums:12.03.2011

Sākām gatavoties 3 mēnešus iepriekš! Vispirms pieteicām zaksu, tad atradām viesu namu. Sākām meklēt apģērbu.

Kāzu datums:12.02.2011

4 mēnešus pirms kāzām. Vispirms runājām ar mācītāju, tad meklējām fotogrāfu, muzikantu.

Kāzu datums:06.11.2010

Bildinājumu saņēmu maija sākumā, noteicām kāzas augusta beigās, tā ka gandrīz 5 mēneši bija laiks gatavoties. Dažus brīžus gan gribējās visu atlikt uz nākamo gadu. Pirmais uzdevums bija atrast viesu namu, pamazām sameklēju arī fotogrāfus un muzikantus. Pārējais nāca lēnām, pamazām. Piemēram, viesu nams sadarbojās ar ēdinātājiem, utt. Smagākais moments bija nokārtot visus papīrus, jo precējos ar ārzemnieku. Labi vēl, ka ar eiropieti! Un, tā kā es atrados ārpus Latvijas, arī vedējus sameklēt nebija joka lieta! Pirmām kārtām kontakti nedaudz zuduši, otrkārt - lielākā daļa pārbijās no fakta, ka būs iesaistīti ārzemnieki.

Kāzu datums:26.10.2010

Kāzām sākām gatavoties kādus 10 mēnēšus iepriekš. Sākām ar viesu mājas meklēšanu, kāzu kleitu pielaikošanu. Grūtības sagādāja brīvā laika trūkums.

Kāzu datums:10.10.2010

Bildinajums bija junija beigas, sakam gatavoties augusta, precejamies oktobra sakuma.
Vispirms - viesu nams, vedeji, pasakuma vaditaja. Tad kleita, mashina, kurpes, uzvalks. Tad davanas visiem, muzika pirmajai dejai. Friziere, make-up sarunashana

Kāzu datums:10.10.2010

sakam gatavoties uzreiz pec bildinajuma (junijaa). no sakuma viss likas par daudz, jo pasi neesam LV, bet preceties gribejam LV. iesaistijam visus, cik vien iespejams, un viss izdevas. Vispar mes neko nezinajam, bija loti daudz parsteigumu. sakot ar kuuku, galda kartem un atrakcijam.. zinajam tikai ar ko precamies :D vispirms sameklejam zakgsu un viesu namu, talak kleitas, uzvalki, tad muzika un vakara vaditajs. vedeji ari bija uzreiz, pirmie, ko izdomajam.

Kāzu datums:09.10.2010

Noleemaam riikot kaazas 3 meeneshus pirms kaazaam un visu paspeejaam lieliski, jo kaazas bija nelielas uz 13 cilveekiem

Kāzu datums:02.10.2010

Sākām gatavoties apmēram 6 mēnešus pirms kāzām. Tā kā nedzīvojam Latvijā, tad lielāko daļu lietu noorganizējām 2 nedēļās, kad bijām Latvijā uz Jāņiem, pārējo tad ar mūsu vedēju un nedaudz arī vecāku palīdzību. Sākām ar viesu sarakstu - skaitu - no tā izejot tad meklējām svinību vietu un organizējām visu pārējo. Visgrūtāk bija saorganizēt visu, kas saistīts ar viesiem, jo daļa netika, daži atteica pat pēdējā brīdī. Bet beigās viss bija lieliski. Visi bija ļoti pozitīvi un atsaucīgi.

Kāzu datums:02.10.2010

Sākām gatavoties kādus 2.5 mēnešus iepriekš. Vispirms mamma pasūtīja ēdienu :) Tad nopirku kleitu. Tad sāku gatavot viesu sarakstu un ielūgumus :) Visgrūtāk... tikt galā ar kleitiņu, jo gribējās, lai viss ir perfekti :)

Kāzu datums:02.10.2010

Bildinaajums bija 15. februaari, kaazas 2. oktobrii. Nedziivojam LV, bet laulaajaamies Latvijaa. Jau martaa/apriili/maijaai i-netaa samekleejaam dazhaadus pienjemamus variantus viesu namiem, noskaidrojaam kas jaaizdara no papiiru puses un maija beigaas uz 2 nedeeljaam braucaam uz Latviju nokaartot visu, kas kaartojams- viesu nams, bazniica, papiiri, kleita u.c. siikumi. Juulijaa caur e-pastiem tika atrasts kaazu vadiitaajs, fotograafs un DJ, augusta beigaas viss jau bija gatavs un tad tik meenesi seedeejaam un gaidiijaam, kad beidzot taa diena pienaaks. Ja buutu zinaajusi, ka visu tik aatri var nokaartot, noteikt buutu saakusi tikai juunijaa/juulijaa, jo peedeejais pusotrs meenesis, kad viss jau praktiski gatavs, un vnk jaadziivo un jaagaida taa lielaa diena, nosita visu prieciigo satraukumu un vieniigaa doma bija- ka tik aatraak viss beigtos. Lielaakaas gruutiibas- atrast muuziku.

Kāzu datums:25.09.2010

3 mēnešus.Lielākās grūutības bija mana baltā kleita.

Kāzu datums:24.09.2010

Sākām gatavoties gadu pirms kāzām, vispirms rezervējām svinību vietu, tad vakara vadītāju un organizētāju, tad muzikantus, un tad jau pārējo- floristi, DJ, transportu, plānojām ēdienkarti ar šefpavāru, iesniedzām dokumentus (tā kā vīrs nav latvietis un nedzīvojam valstī, kur esam pierakstīti), tad dokumentu nosūtīšana un tulkošana bija mazliet sarežģītāka) Bija mazliet problemātiski izplānot alkohola daudzumu, bet beigāk viss bija ok, labāk lai paliek pāri, nekā pietrūkst!

Kāzu datums:18.09.2010

Kāzām sākām gatavoties kādus 5 mēnešus iepriekš, vispirms sarunājām iesvētes mācību un mācītāju, pēc tam norezervējām viesu namu un muzikantus.

Kāzu datums:18.09.2010

Bildinājums bija 1. janvārī, kāzas - 18 septembrī. Uzreiz sakārtojām galvenās lietas - viesu namu, muzikantus, mācītāju . Tad bija neliela pauze un vasarā sākām gatavoties pavisam aktīvi. It kā centāmies visu laiku padarboties ap kāzu lietu, bet vienalga, mēnesis pirms kāzām bija ļoti saspringts.

Kāzu datums:18.09.2010

Kāzām gatavojāmies ~ 4 mēnešus Sākumā rezervējām laulību ceremonijas vietu un viesu namu, saskaņojām datumus.

Kāzu datums:18.09.2010

Sākām gatavoties 8 mēnešus iepriekš... aizrunājām viesu namu un izgājām kristību - iesvētību kursus... īpašas grūtības nekas nesagādāja...

Kāzu datums:04.09.2010

Kāzām sākām gatavoties 6 mēnešus iepriekš. Vispirms vienojāmies ar vedējiem, bijām pie mācītāja, un rezervējām svinību vietu. Intensīva gatavošanās notika 2 mēnešus pirms kāzām.

Kāzu datums:04.09.2010

Mēs sākām gatavoties 2 mēnešus pirms kāzām,jo mans vīrs bija ārpus latvijas, datumu izvēlējāmies saderināšanas dienā, aprīlī, vispirms mēs sameklējām Baznīcu, viss grūtākais mums bija, mana kāzu kleita

Kāzu datums:01.09.2010

Sākām gatavoties 6 mēnešus pirms kāzām, bet ā aktīvi pēdējos 3 mēnešus. vispirms sastādījām viesu sarakstu, izvēlējāmies viesu namu un vienojāmies par svinību norisi

Kāzu datums:29.08.2010

Materiālus meklēju, visu domāju, plānoju ļoti ātri, lai saprastu, kas patīk, kas nē, ko vajadzēs, ko nē - 1.5-2 gadus iepriekš, bet tā intensīvi 1 mēnesi pirms. Vispirms baznīcas, vedēju un datuma izvēle, tad svinību vietas izvēle, tālāk tērpi un viss pārējais. Lielākās grūtības bija visu salikt pa plauktiņiem un saorganizēt, jo paši dzīvojam Rīgā, bet kāzas bija Latgalē.

Kāzu datums:28.08.2010

Aptuveni gadu pirms kāzām (sākām krāt naudu). Pirmais sanāca fotogrāfa sarunāšana, pēc tam meklējām viesu namu.

Kāzu datums:28.08.2010

Sākām gatavoties kādus 2 mēnešus iepriekš. Vispirms tika iegādāti ielūgumi un uzaicināti ciemiņi. Pēc tam gāja viss pārējais. Visgrūtākais bija atrast viesu namu.

Kāzu datums:27.08.2010

No 2010. gada Lieldienu brīvdienām sākām runāt apr gatavošanos, un lēnām arī viss notika. Vispirms nopirkām gredzenus un atradām kleitu. Grūtību nebija-abi bijām mierīgi un nosvērti, viss ritēja savu gaitu.

Kāzu datums:26.08.2010

Kāzām augustā viesu namu noskatījām aprīlī. Pārējos darbiņus darījām jūnijā - augustā.