FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Jūlija, 26

Aptuveni 5 mēnešus pirms kāzām sākām gatavoties. Visgrūtāk bija izvēlēties lieciniekus. Mūsu draugi ir ļoti aizņemti cilvēki, bet gatavošanās kāzām jau arī prasa laiku.

Laura, 23

Kāzām sākām gatavoties uzreiz pēc bildinājuma. Bildinājums notika Vecgada vakarā. Tas ir īss laiks, lai atrastu labu viesu namu, kur svinēt kāzas, jo tos bieži ven jau rezervē gadu iepriekš.

Jolanta, 21

Gadu iepriekš sākām pamazām gatavoties. Pašu pirmo pieteicām viesu namu, ar to pārējām līgaviņām iesaku nevilkt garumā, jo pasūtījām viesu namu 11 mēnešus iepriekš un jau tad mums paveicās, ka datums nebija aizņemts, iepriekšējā un nākamā sestdiena jau bija aizņemtas. Tad pasūtījām gredzenus, arī kleitu nopirku diezgan ātri, jo zināju, ko tieši gribu. Tad sākam apzvanīt arī fotogrāfu, vadītāju. Un tiešām esmu ļoti priecīga, ka laicīgi iepriekš to visu sākām darīt, tāpēc pāris mēnešus pirms kāzām bija tāds miers, ka viss sarunāts, pasūtīts, nevajag skriet un stresot.

Nela, 24

Apmēram pusgadu iepriekš, lai gan naudu sākām atlikt jau pirms tam. Vispirms noskatījām visu namu, tad pierezervējām datumu zagsā. Tad jau sekoja pārējais - kleita, uzvalks, dažādi sīkumi. Kādus 3 mēnešus iepriekš pagatavojām un izdalījām ielūgumus.

Lāsma, 23

Sākām gatavoties jau no dienas, kad par šādu soli izlēmām. Pirmais, ko izdarīju - reģistrējos visādos ar kāzām saistītos portālos, forumos, sāku uzkrāt informāciju, tad izvilkām aptuveno budžetu un viesu sarakstu. Visgrūtāk bija palikt pie kādām konkrētām lietām pirmo gatavošanās pusgadu, jo domas mainījās un šaudījās katru dienu.

Egija, 23

Sākām gatavoties 4 mēnešus iepriekš. Vispirms izgatavojām gredzenus un sarunājām viesu namu. Vislielākās grūtības sagādāja ēdinātāju atrašana, negulētās naktis vienas nedēļas garumā pirms pašas kāzu ceremonijas.

Iveta, 26

Sākām gatavoties apmēram pusgadu iepriekš. Vislielākās grūtības bija ar pirmo deju, jo abi neesam dejotāji.

Evija, 24

Sākām gadu iepriekš. Rezervējām svarīgākās lietas - viesu namu, fotogrāfu, mašīnu, floristi utt.. Pārsvarā viss gāja viegli, vajadzīgajā laikā atradām visu, kas mums nepieciešams.

Indra, 25

7-8 mēnēšus... Vispirms izvēlējāmies kāzu datumu, viesu skaitu un tad jau viesu namu meklēšana... Visgrūtāk bija atrast tieši viesu namu, lai apmierinātu vieta, cena, cilvēku skaits utt.

Eva, 26

5 mēnešus. Vispirms izdomājām, kurā vietā vēlamies precēties un uzrakstījām iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā. Lielākās grūtības bija atrast vīram uzvalku, kas patiktu abiem.

Lolita, 21

Mums bija 6 mēneši laiks, lai sagatavotos kāzām. Pirmo sākam meklēt viesu namu, tad skatījos kleitas. Grūtāk bija atrast kāzu kleitu.

Olga, 28

Gatavoties sākām 3 mēnešus pirms, jo zinājām, ka kāzas būs nelielas, tikai tuvāko cilvēku lokā. Vispirms tika pirkta kleita, iesniegts iesniegums dzimtsarakstu nodaļā un izvēlēta svinību vieta. Vislielākās grūtības sagādāja kāzu vadītāja meklēšana.

Solvita, 30

Sākām gatavoties 10 mēnešus pirms, grūtību nebija nekādu un sekojām līdzi gatavošanās plānam tepat precos.lv - ideāli! Viss ritēji raiti un bez steigas.

Anna, 33

Sākām gatavoties 7 mēnešus pirms kāzām. Vispirms nopirku kleitu, jo novembrī un decembrī kāzu salonos ir izdevīgas atlaides. Tad līdz jaunajam gadam apbraukājām un apskatījām viesu namus, izvēlējāmies savējo. Pēc jaunā gada izvēlējāmies un rezervējām fotogrāfu, bet februārī sākām apmeklēt iesvētes mācību baznīcā. Būtībā nekas briesmīgas grūtības nesagādāja, vienīgi izvēlēties mūziķus varbūt bija grūtāk, jo tos iepriekš noklausīties praktiski nav iespējams.

Ilze, 20

Kāzām sākām gatavoties apmēram 6 mēnešus. Pirmais bija ielūgumu izgatavošana/pasūtīšana. Lielākās grūtības sagādāja, ka paši atradāmies ārzemēs, bet kāzas vēlējāmies svinēt Latvijā - attālums.

Ance, 20

Gadu pirms kāzām. Augustā mani bildināja, un tad nolēmām, ka nākošā gada jūlijā būs kāzas.

Linzy, 23

Bildinājumu saņēmu 30.oktobrī, apmēram pēc nedēļas jau uzsākām plānošanu uz papīra, iepirkumi pa drusciņai sākās pēc jaunā gada. Tātad - apmēram pus gadu. Bet, ja tam veltīt pilnas darba dienas, droši var visu izdarīt mēneša laikā. Grūtību nebija, dabūjām visu, ko bijām ieplānojuši! Sākām ar datuma izvēli, tad baznīca un viesu nams.

Edite, 28

Sākām gatavoties 4 mēnešus pirms kāzām. Sākām ar pašu ideju - ko un kā vēlamies. Visgrūtāk bija saprast, vai vēlos vienas vai divu dienu kāzās.

Ildze, 26

Es jau pēc bildinājuma mēģināju izkristalizēt vēlmes. Decembrī rezervējām viesu namu, tā īsti sākām gatavoties pēc Jaunā gada - t.i.5 mēnešus pirms kāzām. Grūtības sagādāja tas, ka ēdinātāji atteica 5 dienas pirms kāzām, bet visu ātri nokārtojām.

Sandija, 33

4 mēnešu pirms kāzām, kad pieteicāmies dzimtsarakstu nodaļā, un bija zināms datums.

Agnese, 22

Gatavojāmies 6 mēn. Sākumā nopirkām gredzenus, pēc tam kleitu un uzvalku. Tad pamazām visu pārējo. Vislielākās problēmas sagādāja vakara vadītāja, jo ignorēja mūsu vēlmes un ieteikumus...

Daiga, 24

Sākām gatavoties augustā 2011, kāzas bija maijā 2012. Vispirms sastādījām viesu sarakstu un izbraukājām viesu namus, veicām viesu nama rezervāciju. Lielākās grūtības sagāda kvalitatīvu mūziķu un vakara vadītāja atrašana.

Diāna, 28

4 mēnešus pirms kāzām. Sarunājām vedējus un viesu namu.

sinta, 26

Mēs jau kādus 6 mēn iepriekš sākām gatavoties. Sākām ar pieteikšanos dzimtsarakstu nodaļā. Lielākās grūtības sagādāja telpas atrašana maza skaita viesiem.

Aija, 24

Mēs ļoti laicīgi sākām gatavoties kāzām, jo kāzas mums bija aprīlī, bet par datumu bijām vienojušies jau augustā, un tad ar septembri jau sākām pamazām gatavoties, lai neatstātu visu uz pēdējo mirkli. Vispirms noskaidrojām, vai izvēlētajā datumā varam rīkot kāzas un tad sākām meklēt viesu namus, kas bija sarežģīti, jo bija grūti atrast viesu namu par pieņemamām cenām, kur var izguldīt piemēram 50 viesus, jo daudzos ir telpas, kur ballēties tur 70-80 viesiem, bet gulēšana uz 35-40 viesiem, tad kuriem viesiem pateikt, ka jūs brauksiet mājās un nepaliksiet... Laikam vislielākās grūtības bija tā viesu māja, kūka par saprātīgām cenām, un vārds "kāzām" visam uzliek 50% sadārdzinājumu, šajā gadījumā tas noteikti ir ar kūkām, ja grib kādā konditorija sūtīt, tad visur sākot no 9-13 Ls par kg un uz 50 viesiem pasaka kūkai jābūt 7 kg, tad statīvs vēl 10 Ls un noteikti atvest drīkst tikai šī konditorija, kur no Rīgas līdz Ķekavai piegāde 15 Ls... Rezultātā mēs atradām vietējo konditori, kas cep garšīgas kūkas Mārupē un kg maksāja 5 Ls un uz 7kg bja 35 Ls un statīvs 3,62 jo īrēts no Gemoss, un noorganizējām, kurš no mūsējiem varēs aizbraukt pakaļ, kūka bija vienkārši garšīga un tika apēsta uz urrā :)

Zane, 20

Es jau pirmajā nedēļā pēc bildinājuma sāku visu plānot, bet man bija liels šķērslis - dzīvojam ārzemēs, bet kāzas- Latvijā, kas nozīmē, ka ļoti daudz tika darīts caur internetu. Tad kādus 3 mēnešus bija baigais miers, un kādu mēnesi pirms kāzām sākās stresiņš, jo ir lietas, ko caur telefonu nevar. Reāli ir jāsāk gatavoties 3 mēn. iepriekš. Tad atskrējām uz LV 2 ned. pirms kāzām, bija mums izdomāts kur un kad jāiet, un visas astītes arī veiksmīgi tika pievilktas! :)

Ilze, 28

Kāzām sākām gatavoties 3 mēnešus iepriekš. Ziemas periodā to ir iespējams izdarīt tik ātri, īpaši, ja netiek rīkotas svinības ZS laikā.

Anete, 22

Gatavojāmies apmēram piecus mēnešus, bet tā aktīvāk pēdējos trīs mēnešus. Mums bija lieliski vedēji - tuvi draugi, bet viņiem vēl uzticējām apmēram 10 cilvēku lielu draugu komandu. Viņi visu izdarīja. Mums atlika izremontēt dzīvokli, parūpēties par medusmēnesi (abas lietas darīja līgavainis) un parūpēties, lai kāzās ir, ko vilkt mugurā, make up, frizūra u.tml.

Dace, 27

Nopietni sākām gatavoties 6 mēnešus iepriekš, vispirms sameklējām svinību vietu. Vislielākās grūtības sagādāja izdomāt gredzenu dizainu, jo tos gatavojām pie juveliera.

Zane, 31

Kāzām sākām gatavoties 4 mēnešus iepriekš. Visgrūtāk bija savākt naudu un vienoties par detaļām ar otras puses vecākiem.

Vita, 34

2 mēnešus. Vispirms izvēlējāmies dzimtsarakstu nodaļu, tad viesu namu un tad muzikantus un fotogrāfu.

Egita, 24

Tā nopietni gatavoties sākām 4 mēnešus pirms kāzām, kad sākām iet uz jaunlaulāto kursiem. Tagad, kad atskatos, liekas, ka nekā grūta nebija, bet tajā procesā viss likās tik sarežģīti, pat kleitu meklējot izpinkšķējos.

Aleksandra, 27

6 mēnešus iepriekš rezervējām svinību vietu, foto, vadītāju, pārējo 1 mēnesi iepriekš...

Ilze, 28

Vīrs mani bildināja martā un tad reāli sākam gatavoties. Sākumā meklējām viesu māju, kas tuvāk Rīgai, tad sekoja viesu saraksta sastādīšana un kāzu kleitas pasūtīšana ebay, un pats grūtākais bija savest visas lietas kartībā, kas saistītas ar baznīcas ceremoniju, jo man vīrs nebija kristīts.

Inguna, 26

Apmēram pusgadu pirms sākām apspriest idejas, gatavoju ielūgumus, galda kartes, rezervējām viesu namu.

Ingus, 29

Apmēram 5 mēnešus iepriekš. Lielas grūtības nesagādāja nekas.

Jevgenija, 23

6 mēnešus pirms. Meklējām baznīcu un svinību vietu. Īpašu grūtību nebija.

Santa, 23

No nulles sākām gatavoties 2 mēnešus pirms kāzām.

Ilva, 25

Kāzas plānojām uz augustu, bet tām gatavoties sākām iepriekšējā novembrī, kad nopirkām gredzenus. Vispirms sazinājāmies ar kāzu rīkotājiem un izrunājām, ko un kā vēlētos, tad rezervējām viesu māju.

Santa, 23

Nepilnu gadu pirms... Foto un video atrast bija grūti...