FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Pievienot savu pieredzi
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās? Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai? Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā? Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju? Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas? Ēdamais pietrūka vai palika pāri? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas? Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu? Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)? Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā? Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus? Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja? Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle? Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt? Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt? Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa? Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt? Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni? Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas? Ko ieteiktu jaunajām līgavām? Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem? Vēl iesaku ņemt vērā... Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk? Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Kāzu datums:11.04.2015

Sagatavojam visu 6 mēnešu laikā. Sākumā ar visiem jāsarunā par īri un sarunāt ar DJ, floristi, fotogrāfu, operātoru, vadītājiem un t.t. Lai viss tiktu laikā aizrunāts

Kāzu datums:14.02.2015

Gatavoties kāzām sākām 4 mēnešus iepriekš. Vispirms rezervējām viesu namu. Nebija nekādu grūtību.

Kāzu datums:31.01.2015

Gatavojāmies kāzām 4 mēnešus.

Kāzu datums:09.01.2015

Sākām divus mēnešus pirms. Konsultējāmies ar tiem paziņām, kas ir bijuši daudz kāzās vai pat tās organizējuši. Viss kaut kā nāca viegli un raiti. Grūtības bija ar vadītāja atrašanu, bet beigās iztikām bez-viesi paši gana atraktīvi un vadītājs tur būtu bijis lieks. Arī DJ bija kolosāls un atraktīvs un iekļāvās kopējā tusiņā kā savējais.

Kāzu datums:12.12.2014

Sākām gatavoties kādus divus mēnešus pirms, bet baigi neiespringām. Vispirms vienojāmies, cik cilvēku būs, kur svinēsim, kāda būs ceremonija. Lielākās grūtības bija atrast baltas kurpes vai zābakus līgavai, jo bija ziema.

Kāzu datums:25.10.2014

Kāzas bija plānotas 2015. gadā, pārcēlām uz šogadu, jo pārvācāmies uz Costa Ricu. Pirmais, mēs rezervējām vietu, sazinājāmies ar baznīcu un taisījām ielūgumus.

Kāzu datums:11.10.2014

4 mēnešus pirms ceremonijas, pirmo ko sākām ir ar to ko aicināsim un kur svinēsim

Kāzu datums:18.09.2014

Kāzām es sāku gatavoties janvārī, kad izgāju kāzu kleitu veikalus pirmoreiz. Un meklējām viesu namus. Tad ap martu viss vairāk vai mazāk apstājās, jo viesu namu, ko gribējām, dabūt nevarēja, naudas ar līdz galam vēl nebija. Tā pagāja gandrīz vasara, līdz jūlija vidū nolikām beidzot precīzu datumu 18.09. un tad tikai sākās lielā gatavošanās - faktiski divu nedēļu laikā sadabūjām visas lielākās pozīcijas - viesu nams, mūziķi, fotogrāfs, ēdināšanu, baznīca un vedējus. Palika it kā sīkumi - bet tos neatstājiet kā sīkumus uz pēdējo brīdi - tie prasa pat vairāk laika kā it kā nozīmīgākās lietas!

Kāzu datums:13.09.2014

4 mēnešus pirms kāzām. Vispirms izstrādājām aptuveno lietu un darbu sarakstu, ko varam atļauties, ko ne, tad veidojām ielūgumus. Grūtību bija daudz, frizieres atrašana, kura darbotos ārpus salona, dekorāciju izveide, jo visu veidoju pati, materiālu iegāde, plānošana utt.

Kāzu datums:12.09.2014

Kāzas septembrī, gatavoties sākām novembrī (uzreiz pēc bildinājuma).

Kāzu datums:09.09.2014

Sākām gatavoties veselu gadu iepriekš. Lēnām iemaksājām naudiņu šur un tur. Pirmo noteicām datumu, tad sešus mēnešus pirms kāzām aizgājām pieteikt mūsu izvēlēto datumu un iemaksājām naudiņu viesu namā. Izvēlējāmies arī gredzenus.

Kāzu datums:30.08.2014

Janvārī atradām viesu namu (8 mēn. pirms) Sākām gatavoties lielākoties no aprīļa (6 mēnešus pirms)- atradām galvenās lietas. Lielākās grūtības sagādāja vakara vadītāja un mūziķu grupas atrašana.

Kāzu datums:28.08.2014

Mums viss bija netipiski. Sākām ar fotogrāfu un vedējiem, dekorētāju ( radu meitene ), tad mana kleita, tad precizējām kāzu vietu, pēc tam izgatavojām ielūgumus. Pēdējais mēnesis bija intensīvākais.

Kāzu datums:23.08.2014

gatavojāmies kāzām 5 mēn., pirmo rezervējām viesu namu, baznīcu, fotogrāfu un muzikantu

Kāzu datums:23.08.2014

Apmēram pusgadu iepriekš risinājām būtiskākos jautājumus(viesu nams, apģērbs, ēdināšana), bet intensīvi gatavojāmies ( norise, dekorācijas ) apmēram divas nedēļas pirms kāzām.

Kāzu datums:16.08.2014

6 mēnešus pirms kāzām rezervējām datumu baznīcā un palēnām sākām kārtot reliģiskās formalitātes, par ko visvairāk raizējos. Sākām meklēt viesu māju. Aprīlī (kāzas bija augustā) atradām viesu māju un DJ, sarunājam fotogrāfu no draugu vidus. Aprīlī sāku meklēt kleitu, ko izvēlējos šūt, tāpēc maijā un jūnijā tā lēnām tapa. Ap to laiku sarakstīju lietas, ko noteikti gribu un noteikti negribu kāzās, izveidojām viesu sarakstu. Pēc tam, ja neskaita ielūgumus, kāzām neko būtisku nedarījām līdz augustam. Īpašu grūtību nebija.

Kāzu datums:16.08.2014

Sākām gatavoties apmēram pusgadu iepriekš. Vispirms meklējām ceremonijas vietu, lai gan vajadzēja sākt ar mācītāju :D

Kāzu datums:16.08.2014

Aptuveni gadu pirms kāzām. Sākumā aptuveni aprēķinājām budžetu (jāsaka, ka tas bija nereāls. Iztērējām, šķiet, 3x vairāk, kā sākumā plānojām, kaut arī ļoti uzmanīgi apsvērām visus par un pret, taču sīkumi salasās tiešām nemanot un beigās veido diezgan nopietnas summas). Pēc budžeta sastādīšanas vienojāmies par iespējamiem datumiem un tad arī meklējām visu namu. Vislielākās grūtības sagādāja mēģinājumi nomierināties un pārlieku nesasteigt visu. Pats sākums visā plānošanā (it īpaši pēc tam, kad paziņots par saderināšanos) var būt diezgan satraucošs. Ģimene, radi, draugi ar 1000 un 1 jautājumu, priekšlikumu un vēlmi vai nu palīdzēt, vai nepārtaukti atgādinot, ka laiks nestāv uz vietas, lai arī vēlot tikai to labāko, var mazliet negatīvi iespaidot sākotnējo procesu, jo var gadīties, ka tas viss ir mazliet par daudz.

Kāzu datums:14.08.2014

Sākām apmēram 4 mēnešus iepriekš, meklēju sev tīkamāko kleitu un telpas. Muzikanti jau sen zināmi, kurus ņemsim. Grūtības sagādāja līgavainim atrast piemērotāko uzvalku.

Kāzu datums:09.08.2014

Sākām gatavoties gadu iepriekš, sākumā ilgi meklējām īsto viesu namu. Visgrūtāk bija iziet pilnu iesvētes mācību kursu, jo nedzīvojam Latvijā, bet mācītājs bija ļoti pretimnākošs.

Kāzu datums:08.08.2014

Gatavošanos sākām šī gada maijā, kad aizbraucām iesniegt dokumentus dzimtsarakstu nodaļā. Ņemot vērā, ka jau uzreiz zinājām, ka negribam tradicionālās atrakcijas un izdarības un ka rīkosim nelielas kāzas ar vecākiem un tuvākajiem radiem un tikai pāris draugiem, tad, ja godīgi, īpašu grūtību nebija - kleitu atradu ļoti ātri, dekorācijas svinību vietai sagatavojām kopā ar māsu, par ēdienkarti vienojāmies principā uzreiz kā pieteicām ceremonijas vietu.

Kāzu datums:08.08.2014

2 mēn, kleitu gan nopirkām pirmo, kad līdz kāzām bija atlikuši apmēram 2 mēn darījām visu pārējo

Kāzu datums:02.08.2014

Gatavošanās teorētiski iesākās pēc saderināšanās - aptuveni gadu pirms kāzām. Sākumā tika nokārtotas būtiskākās lietas - viesu nams, fotogrāfs, vakara vadītājs, mūziķi. Tad lēnā ritmā vēl kādi darbiņi tika darīti, bet nedaudz intensīvāka gatavošanās jau tuvāk kāzu dienai.

Kāzu datums:02.08.2014

Saakaam kraat naudu divus gadus ieprieksh. Reaali saakaam mekleet pakalpojuma sniedzeejus gadu pirms. Pirmais darbs bija rezerveet viesu namu. Vislielaakaas gruutiibas sagaadaaaja atrast vakara vadiitaaju, kas atbilstu muusu kriteerijiem.

Kāzu datums:02.08.2014

Aptuveni gadu pirms kāzām. Sākām ar viesu namu, fotogrāfu, vakara vadītāju un mūziķiem. Tad bija kāds atelpas brīdis, kuram sekoja aktīvāks darbošanās laiks. Grūtības sagādāja pieredzes trūkums kāzu lietās, kā arī patālu dzīvojoši vedēju, ar kuriem bija grūtāk visu saorganizēt un vienoties par norisi.

Kāzu datums:02.08.2014

Tieši gadu pirms. Pirmais rezervējām viesu namu, jo esmu dzirdējusi un lasījusi, ka daudzas vietas tiek aizņemtas, negribēju riskēt. Grūtības sagādāja vakara vadītāja atrašana par saprātīgu cenu, par cik mums nebija vedēju, bet beigās draudzene novadīja, bija ļoti labi.

Kāzu datums:02.08.2014

Gatavojāmies tieši 1 gadu :)

Kāzu datums:02.08.2014

Gatavoties sākām aptuveni gadu pirms, kad arī rezervējām viesu namu. Grūtības bija ar vedēju atrašanu.

Kāzu datums:02.08.2014

Kāzu datumu noteicām gadu pēc bildināšanas, tad arī lēnām sākām gatavoties, jo svarīgi šķita vispirms sameklēt un rezervēt viesu namu.

Kāzu datums:25.07.2014

Sākām pamazām gatavoties 8 mēnešus pirms kāzām. Lielākās grūtības bija plānot kāzas latvijā, jo paši dzībojam ārzemēs. Vispirms bija jāatrod vedēji, kas nebija grūti, tad jāsastāda viesu saraksts, tad ielūgumi un tad jau viss pārējais lēnam.

Kāzu datums:25.07.2014

Sākām gatavoties nedaudz ātrāk par 4 mēn. Vispirms izdomājām vietu, kur svinēsim, un aizteicām svinību vietu, muzikantu, ēdinātājus, dzimtsarakstu nodaļu utt. Lielākās grūtības bija atrast vakara vadītāju un saksafonistu.

Kāzu datums:18.07.2014

Kāzām sākām gatavoties mēnesi un nedēļu pirms tām. Vispirms noteicām viesu māju, tad iesniedzām dokumentus dzimtsarakstu nodaļā, sākām plānot, kas nepieciešams kāzām un šūt man kleitu. Lielākās grūtības sagādāja atrast pietiekami labus un profesionālus fotogrāfus, kā arī transportu viesu vešanai.

Kāzu datums:18.07.2014

Bildināja aprīļa beigās. Precējāmies tā paša gada jūlijā. 2.5 mēnešu laikā bija gatavs. Vispirms sarunājām vedējus un fotogrāfu. Tad izdomājām, kur svinēsim, un sarunājām ēdinātājus. Visgrūtāk bija nolemt par svinību vietu.

Kāzu datums:12.07.2014

Pieteicām laulības 1 gadu iepriekš. Vispirms pasūtījām ielūgumus. Visgrūtākais uzdevums bija - kā sasēdināt viesus pie galda.

Kāzu datums:12.07.2014

14 mēnešus pirms kāzām, sākām ar saderināšanās balles uzrīkošanu radiem un draugiem - lieliski, visi savā starpā sapazinās. Tad šādā kārtībā - vedēji, viesu nams, baznīca, daļa alkohols, iesvētību kursi, foto, video, florists, kleita, make up - frizieris, mūziķi. Tas viss līdz jaunajam gadam jau bija sarunāts. Tālāk bija ielūgumi, torte, dekorācijas, auto, dāvanas, uzvalks, deju kursi utt. Grūtības sagādāja tilta atrašana, nekur nebija tāds kā gribējām, pārējais absolūti nebija nekas grūts, tikai bauda visu pašam darīt.

Kāzu datums:12.07.2014

Kāzām sākām gatavoties 11 mēnešus pirms kāzu datuma. Vispirms atradām un rezervējām fotogrāfu un kāzu svinību vietu. Vislielākās grūtības sagādāja Kurzemē atrast piemērotu svinību vietu.

Kāzu datums:09.07.2014

Es sāku lasīt, pētīt un domāt pusotru gadu pirms kāzām. Tad arī daudz runājām par to, ko un kā mēs gribētu, līdz izkristalizējās pāris galvenās idejas, un gadu pirms kāzām sākām reālus organizēšanas darbus. Vislielākās grūtības sagādāja cilvēku nevēlēšanās atkāpties no jau iestaigātās takas un meklēt nestandarta risinājumus.

Kāzu datums:03.07.2014

Vasarā apbraukājām iespējamos viesu namus un rudenī jau laicīgi rezervējām izvēlēto. Šīs lietas darot laicīgi ir lielāka iespēja izvēlēties labāko cenas/kvalitātes attiecībā it sevišķi, ja kāzas ir vasarā, kas ir karstā kāzu sezona. Vasarā sestdienās īpaši ieteiktu to darīt - braukt skatīties viesu namus, jo tad lielā daļā tieši tiek rīkotas citas kāzas un var uzmest aci kā viesu nams izskatās tieši kāzu noformējumā - var pasmelties idejas vai tieši otrādāk - saprast, ko labāk nedarīt.

Kāzu datums:02.07.2014

Kāzām sākām gatavoties 3 mēnēšus pirms. Vispirms iegādājāmies laulību gredzenus. Lielākās grūtības sagādāja laba fotogrāfa meklēšana, jo lielākā daļa labu fotogrāfu ir jau 1.5. gadu iepriekš rezervēti.

Kāzu datums:21.06.2014

Bildinājums bija 2013. gada vasarā. Kad sapratām, ka vēlamies nelielas, bet skaistas kāzas, sapratām, ka tik ātri tas nesanāks un būs jāgaida nākamā vasara :)