FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Alda, 27

Sākām gatavoties divus mēnešus pirms kāzām. Vispirms uzrakstījām iesniegumus zaksā un noīrējām viesu māju. Par cik kāzas notika 23. decembrī lielākās grūtības sagādāja apavu iegāde, jo pilnīgi nekur nevarēja atrast baltus zābaciņus un gala rezultātā gāju ar kurpēm. Vismaz paveicās ar to ka nebija sniegs.

Ilze, 32

Sakam gatavoties apmeram 10 menesus pirms kazam. Pirmais atradam vietu, kur svinesim kazas. Lielakas grutibas bija atrast pareizo fotografu pa sapratigu cenu.

Ilze, 29

Marta sākumā saderinājāmies, marta vidū sākām visu aktīvi plānot un organizēt, septembra vidū bija kāzas. Pirmais darbs, ko izdarījām bija - sastādījām viesu sarakstu. Uzreiz pēc tam atradām viesu namu, kas var uzņemt nepieciešamo viesu skaitu. Tas, laikam arī bija viens no grūtākajiem darbiem. Vēl grūti bija izvēlēties fotogrāfu un izdomāt nepieciešamo alkoholisko dzērienu daudzumu.

Dace, 27

Pēc bildinājuma laulību datumu nolikām pēc 4,5 mēnešiem. Laika pietika visu sagatavot. Visvairāk grūtību sagādāja vīra ģimenes jaukšanās pasākuma plānošanā, kas radīja lieku stresu un nelielus kašķīšus ar ģimeni.

Maija, 21

Sākām gatavoties gadu iepriekš. Vispirms rezervējām viesu namu, baznīcu, muzikantus, fotogrāfu. Šķiet, ka lielu grūtību nebija.

Laura, 25

Gatavojāmies kāzām gadu, no sākuma rezervējām viesu namu, ēdinātājus, fotogrāfu, baznīcu, sarunājām vedējus.

Jana, 27

Kāzas notika jūlijā, gatavoties sākām iepriekšējā gada augustā, kad rezervējām galvenās "lietas" - viesu namu, ēdinātāju, kāzu vadītāju, fotogrāfu, mūziku - kāzu ceremonijai un ballītei.

Tanita, 25

sākām gatavoties 1,5.gadu pirms kāzām. palielam nekas nesagādāja lielas grūtības, izņemot no sākuma atrast viesu namu un fotogrāfu, lai gan viņus sākām meklēt gadu pirms kāzām jau tad daudz kas bija jau aizņemts

Maija, 32

Butiba tieshi gadu. Dzivojam Danija un kaazas svinejam Latvija, tas laikam bija lielakais izaicinajums. Loti daudzi viesi celoja no citam valstim, tapec kaa pirmo izsutijam lugumu rezervet datumu. Tad rezervejam svinibu vietu.

Ilva, 25

Kad pieteicāmies zagsā, līdz kāzām bija jāgaida vien mēnesis un dažas dienas. Vispirms meklējām vedējus, sameklējām diez gan ātri, tālāk sameklēju fotogrāfi, meklējām telpas, kur svinēt, kā arī ēdināšanu(kopā), protams meklējām arī līgavas kleitu. Grūtību varētu teikt, ka nebija, viss notika raiti, kā pa diedziņu!

Lelde, 23

No bildināšanas līdz kāzu ceremonijai bija 13 mēneši. Palēnām sākām visu domāt, meklēt uzreiz. Sākām domāt par viesiem, par iespējamiem variantiem vedējiem, un apstāstot no sākuma, ko nu katrs vēlētos, un tad jau atlika tikai skatīties idejas apkārt un īstenot. Grūtības īsti nevaru izcelt. Tā kā visu ātri un palēnām darījām, tad arī nesastapāmies ar tādām grūtībām.

Evita, 22

Par kāzām, sākot no bildināšanas dienas, sākām domāt tajā pašā augustā, bet rīkoties sākām tikai pēc decembra. Martā tikai devāmies uz dzimtsaraksta nodaļu pieteikties laulībām un tad arī sākās palēnām visa tā riktēšanās. Vīram likās, ka laika ir gana daudz un neuzskatīja par nepieciešamību kaut kur steigties, taču es zināju, ka laika nemaz tik daudz nav, kā šķiet. Viss gāja pēc kārtas: 1. Pieteikšanās dzimtsarakstos un gredzenu iegāde 2. Laicīga kāzu kleitu iegāde 3. Kāzu svinēšanas vieta pēc ceremonijas - ar to bija vislielākie misēkļi, jo nespējām laicīgi atrast vietu, kur svinēt. Visur bija jau aizņemts (viesu namos, zāles, utt.) 4. Ziedu pasūtīšana

Inese, 27

Aptuveni 1 gadu un 3 mēnešus iepriekš. Vispirms pieteicām laiku un datumu dzimtsarakstu nodaļā, tad viesu namu un fotogrāfu. Vislielākās grūtības sagādāja ielūgumi, jo sākumā domāju taisīt pati, bet tad sapratu, ka negribu pinķerēties un pasūtīju pie profesionāles.

Zane, 25

Gatavoties sākām aptuveni janvāra beigās. Tā kā bildinājums bija tieši vecagada vakarā, tad arī laika gatavoties bija diezgan maz. Pirmais ko norunājām bija datums un vieta. Zinājām, ka tā noteikti būs vasara. Vienīgais grūtākais bija izdomāt datumu tā, lai visi viesi tiktu un nebūtu nekādi mega pasākumi. Lielākās grūtības sagādāja galda klāšanas izkārtojums. Kā,ko, kur un ar ko sēdināt . Kur būs tā vieta, kur teiksim ,,Jā'' vārdu.

Sigita, 28

Sanita, 28

Sākām gatavoties gadu pirms kāzām....lielākās lietas jau gadu iepriekš izdariijaam.....sarunājām viesu namu,fotogrāfu,ēdinātājus,muzikantus,nopirkām gredzenus,izvēlējāmies un pasūtījām ielūgumus,sarunājām floristus,aizrunājām kūku cepēju,tikāmies ar mācītāju un norunājām gan datumu,gan laiku,iegādājāmies apavus un pasūtījām dažādus dekorus,ko vēlējāmies galda noformēšanai ....grūtības nesagādāja īsti nekas pat arī tādā ziņā,ka pārsvarā atdodamies ārpus Latvijas.

Kristine, 20

Apmēram pēc saderināšanās, kas bija rudenī, sākām gatavoties kāzām, kuras ieplānojām vasarā. Sanāk 10 mēneši pirms kāzām sākām meklēt svinību vietu, sastādīt viesu sarakstu, meklēt foto, video, kleitu utt. Grūtības sagādāja tieši svinību vietas atrašana, jo viesu skaits bija ļoti liels.

Anete, 29

Gadu uz divus mēnešu, bet tā aktīvi pusgadu. Pirmkārt sastādījām viesu sarakstu un meklējām viesu namu. Visgrūtāk bija saprast ko paši gribam un ko reāli varam atļauties.

Ilze, 41

Viss notika spontāni, īpaši negatavojāmies. Palīdzēja draugi, tādās situācijās saproti cik liela vērtība ir draudzībai.

Aļesja, 26

Sagatavojam visu 6 mēnešu laikā. Sākumā ar visiem jāsarunā par īri un sarunāt ar DJ, floristi, fotogrāfu, operātoru, vadītājiem un t.t. Lai viss tiktu laikā aizrunāts

Katerina, 26

Gatavoties kāzām sākām 4 mēnešus iepriekš. Vispirms rezervējām viesu namu. Nebija nekādu grūtību.

Edīte, 34

Gatavojāmies kāzām 4 mēnešus.

Inese, 27

Sākām divus mēnešus pirms. Konsultējāmies ar tiem paziņām, kas ir bijuši daudz kāzās vai pat tās organizējuši. Viss kaut kā nāca viegli un raiti. Grūtības bija ar vadītāja atrašanu, bet beigās iztikām bez-viesi paši gana atraktīvi un vadītājs tur būtu bijis lieks. Arī DJ bija kolosāls un atraktīvs un iekļāvās kopējā tusiņā kā savējais.

Dagnija, 32

Sākām gatavoties kādus divus mēnešus pirms, bet baigi neiespringām. Vispirms vienojāmies, cik cilvēku būs, kur svinēsim, kāda būs ceremonija. Lielākās grūtības bija atrast baltas kurpes vai zābakus līgavai, jo bija ziema.

Agnese, 24

Kāzas bija plānotas 2015. gadā, pārcēlām uz šogadu, jo pārvācāmies uz Costa Ricu. Pirmais, mēs rezervējām vietu, sazinājāmies ar baznīcu un taisījām ielūgumus.

Monta, 25

4 mēnešus pirms ceremonijas, pirmo ko sākām ir ar to ko aicināsim un kur svinēsim

Ieva, 29

Kāzām es sāku gatavoties janvārī, kad izgāju kāzu kleitu veikalus pirmoreiz. Un meklējām viesu namus. Tad ap martu viss vairāk vai mazāk apstājās, jo viesu namu, ko gribējām, dabūt nevarēja, naudas ar līdz galam vēl nebija. Tā pagāja gandrīz vasara, līdz jūlija vidū nolikām beidzot precīzu datumu 18.09. un tad tikai sākās lielā gatavošanās - faktiski divu nedēļu laikā sadabūjām visas lielākās pozīcijas - viesu nams, mūziķi, fotogrāfs, ēdināšanu, baznīca un vedējus. Palika it kā sīkumi - bet tos neatstājiet kā sīkumus uz pēdējo brīdi - tie prasa pat vairāk laika kā it kā nozīmīgākās lietas!

Līga, 23

4 mēnešus pirms kāzām. Vispirms izstrādājām aptuveno lietu un darbu sarakstu, ko varam atļauties, ko ne, tad veidojām ielūgumus. Grūtību bija daudz, frizieres atrašana, kura darbotos ārpus salona, dekorāciju izveide, jo visu veidoju pati, materiālu iegāde, plānošana utt.

Brown Eyes, 26

Kāzas septembrī, gatavoties sākām novembrī (uzreiz pēc bildinājuma).

Laura, 24

Sākām gatavoties veselu gadu iepriekš. Lēnām iemaksājām naudiņu šur un tur. Pirmo noteicām datumu, tad sešus mēnešus pirms kāzām aizgājām pieteikt mūsu izvēlēto datumu un iemaksājām naudiņu viesu namā. Izvēlējāmies arī gredzenus.

Madara, 27

Janvārī atradām viesu namu (8 mēn. pirms) Sākām gatavoties lielākoties no aprīļa (6 mēnešus pirms)- atradām galvenās lietas. Lielākās grūtības sagādāja vakara vadītāja un mūziķu grupas atrašana.

Jūlija, 25

Mums viss bija netipiski. Sākām ar fotogrāfu un vedējiem, dekorētāju ( radu meitene ), tad mana kleita, tad precizējām kāzu vietu, pēc tam izgatavojām ielūgumus. Pēdējais mēnesis bija intensīvākais.

Anna, 30

gatavojāmies kāzām 5 mēn., pirmo rezervējām viesu namu, baznīcu, fotogrāfu un muzikantu

Elīna, 29

Apmēram pusgadu iepriekš risinājām būtiskākos jautājumus(viesu nams, apģērbs, ēdināšana), bet intensīvi gatavojāmies ( norise, dekorācijas ) apmēram divas nedēļas pirms kāzām.

Ilze, 28

6 mēnešus pirms kāzām rezervējām datumu baznīcā un palēnām sākām kārtot reliģiskās formalitātes, par ko visvairāk raizējos. Sākām meklēt viesu māju. Aprīlī (kāzas bija augustā) atradām viesu māju un DJ, sarunājam fotogrāfu no draugu vidus. Aprīlī sāku meklēt kleitu, ko izvēlējos šūt, tāpēc maijā un jūnijā tā lēnām tapa. Ap to laiku sarakstīju lietas, ko noteikti gribu un noteikti negribu kāzās, izveidojām viesu sarakstu. Pēc tam, ja neskaita ielūgumus, kāzām neko būtisku nedarījām līdz augustam. Īpašu grūtību nebija.

Solvita, 28

Sākām gatavoties apmēram pusgadu iepriekš. Vispirms meklējām ceremonijas vietu, lai gan vajadzēja sākt ar mācītāju :D

Vivy, 29

Aptuveni gadu pirms kāzām. Sākumā aptuveni aprēķinājām budžetu (jāsaka, ka tas bija nereāls. Iztērējām, šķiet, 3x vairāk, kā sākumā plānojām, kaut arī ļoti uzmanīgi apsvērām visus par un pret, taču sīkumi salasās tiešām nemanot un beigās veido diezgan nopietnas summas). Pēc budžeta sastādīšanas vienojāmies par iespējamiem datumiem un tad arī meklējām visu namu. Vislielākās grūtības sagādāja mēģinājumi nomierināties un pārlieku nesasteigt visu. Pats sākums visā plānošanā (it īpaši pēc tam, kad paziņots par saderināšanos) var būt diezgan satraucošs. Ģimene, radi, draugi ar 1000 un 1 jautājumu, priekšlikumu un vēlmi vai nu palīdzēt, vai nepārtaukti atgādinot, ka laiks nestāv uz vietas, lai arī vēlot tikai to labāko, var mazliet negatīvi iespaidot sākotnējo procesu, jo var gadīties, ka tas viss ir mazliet par daudz.

Karīna, 28

Sākām apmēram 4 mēnešus iepriekš, meklēju sev tīkamāko kleitu un telpas. Muzikanti jau sen zināmi, kurus ņemsim. Grūtības sagādāja līgavainim atrast piemērotāko uzvalku.

Elīna, 26

Sākām gatavoties gadu iepriekš, sākumā ilgi meklējām īsto viesu namu. Visgrūtāk bija iziet pilnu iesvētes mācību kursu, jo nedzīvojam Latvijā, bet mācītājs bija ļoti pretimnākošs.

Zane, 29

Gatavošanos sākām šī gada maijā, kad aizbraucām iesniegt dokumentus dzimtsarakstu nodaļā. Ņemot vērā, ka jau uzreiz zinājām, ka negribam tradicionālās atrakcijas un izdarības un ka rīkosim nelielas kāzas ar vecākiem un tuvākajiem radiem un tikai pāris draugiem, tad, ja godīgi, īpašu grūtību nebija - kleitu atradu ļoti ātri, dekorācijas svinību vietai sagatavojām kopā ar māsu, par ēdienkarti vienojāmies principā uzreiz kā pieteicām ceremonijas vietu.