FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Pievienot savu pieredzi
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās? Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai? Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā? Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju? Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas? Ēdamais pietrūka vai palika pāri? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas? Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu? Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)? Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā? Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus? Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja? Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle? Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt? Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt? Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa? Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt? Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni? Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas? Ko ieteiktu jaunajām līgavām? Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem? Vēl iesaku ņemt vērā... Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk? Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Kāzu datums:30.07.2022

2 gadus, saderinājāmies 2020. Gadā, pirmais datums bija Jūlijs 2021, bet kovids mazliet izjauca mūsu plānus, Tad pārcēlām uz Jūliju 2022. Izvēlējāmies ceremonijas vietu, jo tā bija loti svarīga.

Kāzu datums:03.06.2022

Kovida dēļ sanāca divus gadus iepriekš, jo bija jāpārceļ.

Kāzu datums:14.05.2022

Sākām tā nopietni gatavoties apmēram 9 mēnešus pirms kāzām. Vispirms meklējām vietu, kur svinēt, un sākām jau apziņot iespējamos viesus, lai varētu aptuveni noteikt cilvēku skaitu. Lielākās grūtības sagādāja ēdinātāju izvēle, jo tas visur likās šausmīgi dārgi (neesam nabagi, bet nevaram arī atļauties neko grandiozu, un man tās cenas priekš nieka 20 cilvēkiem, vēloties diezgan vienkāršu ēdienkarti bez nekā ekstravaganta, likās pilnīgs kosmoss)

Kāzu datums:14.05.2022

Sākām gatavoties ļoti laicīgi. Viesu namu, dekoratoru, vakara vadītāju sarunājām jau gadu iepriekš (2021. gada pavasarī). Un labi, ka tā, jo Covida pārcelto kāzu dēļ 2022. gads pildījās ārkārtīgi strauji. Visas vietas un lietas, ko vēlējāmies, arī tāpēc sanāca sarunāt. Sākām ar kāzu koncepta izdomāšanu, viesu namu apzināšanu (tostarp "cenu aptauju"). Jau zinājām, kuru vakara vadītāju vēlamies, sazinājāmies ar viņu. Domājām par viesu sarakstu. Palēnām sākām taisīt dažādus dizaina darbiņus, likām kopā ielūgumus, utt. Pasūtījām arī sīkumus no Aliexpress - zīmogu, salmiņus, aploksnes ielūgumiem, utt. Gatavošanās laikā grūtības sagādāja vispārējs emocionālais uztraukums. Sākumā nevarēja saprast, vai Covida dēļ varēsim uzrīkot svētkus. Tad vispārējā noskaņa ļoti noplaka sakarā ar to, kas notiek tepat ārzemēs. Bet mums prieks, ka beigās saņēmāmies un viss izdevās.

Kāzu datums:03.09.2021

Sākām drīz pēc bildinājuma - aptuveni pusotru gadu pirms kāzām. Ļoti laicīgi rezervējām fotogrāfu, viesu namu un vakara vadītāju. Vislielākās grūtības sagādāja gaidīšana - gribētos, lai plānošanas laiks būtu nedaudz īsāks, jo daudzus darbus var iesākt tikai pāris mēnešus pirms kāzām un visu laiku sanāca būt tādā kā gaidīšanas režīmā. Pozitīvais tas, ka vietās, kur bijām noslēguši līgumu, mūs neietekmēja cenu kāpums pēc ierobežojumiem - gan viesu nams, gan vakara vadītājs atzina, ka izcenojums šogad viņiem augstāks nekā brīdī, kad slēdzām līgumu.

Kāzu datums:27.08.2021

Sākām gatavoties aptuveni pusgadu pirms kāzām. Sākumā meklējām vietu, kur aizvadīt gan ceremoniju, gan svētku pusdienas. Vislielākās grūtības sagādāja vietas atrašana.

Kāzu datums:11.08.2021

Apmēram 2020.gada septembrī. Parakstījos uz visiem kāzu salonu soc.tīklu kontiem:D un sāku pakāpeniski pētīt cenas utt. Ap to pašu laiku arī sāku meklēt vietas un fotogŗafu/videogrāfu. Savukārt, līgumus sākam parakstīt tikai kaut kur decembrī. Lielākas grūtības sagādāja transports (mums nav savas mašīnas un braukt apskatīt viesu namus un ceremoniju vietas bez mašīnas bija problēmatiski, jo parasti tie atrodas vietās ar vāji attīstītu infrastruktūru. Otrā lielāka problēma bija atrast vietu svinībām, kas apmierinātu gan vēlmes, gan iekļautos mūsu finanšu iespējās.

Kāzu datums:31.07.2021

Tiku bildināta 2020. gada 24. decembrī, pēc jaunā gada sāku visu meklēt, lai līdz februāra sākumam, kad atsākās maģistrantūra, visu būtu atradusi. Jo darbs, mācības un vel kāzu plānošana, no sākuma likās, ka būs crazy. :D Vēl jau biedēja Covid-19 situācija un ierobežojumi, bet nolēmām, ka visu plānosim. Sliktākajā gadījumā būs ceremonija un viesības atliksim, bet beigās viss kā plānots. Ļoti veiksmīgi aptuveni mēneša laikā sameklēju un aizrunāju viesu namu, ēdinātājus, muzikantus, fotogrāfu, auto, makeup dāmu, dekoratori, vakara vadītāju, februārī nopirku kleitu. Visu pārējo lēnām, pamazām.

Kāzu datums:02.07.2021

Kāzas noorganizējām 4 mēnešu laikā - martā nolēmām, jūlija sākumā apprecējāmies. Grūtības sagādāja pievilcīga ēdinātāja sameklēšana un skaidra apjausma par pasākuma formātu, jo vēl martā ēstuves piedāvāju ēdienu tikai līdzņemšanai. Visam gatavojāmies, paturot prātā sliktāko scenāriju - ka nekas nemainīsies. Tāpēc piknika variants un viss ārā, lai svētku dienā nav jābūt maskās. Daudz kas līdz jūlijam mainījās un bija iespējams, bet patika uzņemtais kurss un pie tā arī palikām

Kāzu datums:10.10.2020

Sākām gatavoties ļoti laicīgi, datumu nolikām jau divus gadus pirms kāzām.

Pirmās lietas, ko plānojām, bija fotogrāfs, apģērbi, stils un krāsu gamma. Lielākās grūtības sagādāja vietas izvēle - vairākas reizes nācās mainīt ieceres.

Kāzu datums:12.09.2020

Pirmais bija saskaitīt, cik aptuveni viesu mums būs. Saprotot, ka tie būs ap 80 viesiem, atlika izvēlēties no diezgan šaurā lielo viesu namu loka, ko vēlējāmies. Viesu nama, fotogrāfa un mūzikas grupas izvēle un rezervācija bija pirmais ko darījām. Viesu namu norezervējām 2019.gada decembra sākumā.

Kāzu datums:09.09.2020

Kāzu gredzenus jau sataisījām 9 mēnešus pirms kāzām, tas bija pirmais, ko izdarījām kāzu organizēšanā. Lielākās grūtības sagādājja sīkumu atrašana dekorācijām. Piemēram, kur ņemt arkas galdiņu, cik sveces vajag, vai būs lietus ārā, vai nebūs..

Kāzu datums:20.08.2020

10 mēneši. Grūtākais bij sagādat grādīgo dzērienus,jo to paši nelietojam

Kāzu datums:07.08.2020

Pēc bildinājuma 2019. gada 17. februārī vēl ilgu laiku mūsu vēlmi turējām noslēpumā no visiem. Gribējām šo ziņu pasniegt kā skaistu dāvanu tuviniekiem Ziemassvētkos. Līdz ar to plānot kāzas sākām vien 2019. gada nogalē. Taču martā aizsākušies notikumi – COVID-19 krīze, pašizolācija, darbs no mājām mūsu plānošanu nedaudz piebremzēja. Kaut jau aprīlī vēlējāmies izsūtīt ielūgumus viesiem, nezinājām, vai kāzas maz varēsim organizēt. Iztrādājām pat 3 kāzu scenārijus: ja precamies, piedaloties tikai vedējiem; ja precamies tuvāko ģimenes locekļu vidū un visbeidzot kuplajā radu un draugu sastāvā, kā vienmēr esam gribējuši. Nedēļu pirms Jāņiem, kad saņēmām iepriecinošas vēstis medijos par iespēju organizēt publiskus pasākumus ierobežotā skaitā ārpus telpām, riskējām! Izsūtījām ielūgumus vairāk nekā 80 cilvēkiem un turējām īkšķus, lai svinības notiktu!

Kāzu datums:06.08.2020

11 mēnešus līdz kāzām jau gatavojāmies, sākām ar viesu nama rezervāciju. Lielākās grūtības sagādāja dekorēšana, jo paši vēlējāmies dekorēt, gatavot dekorācijas :)

Kāzu datums:26.06.2020

Sākām gatavoties 2019.g novembrī un kāzas bija paredzētas 2020.g maija sākumā, bet dēļ pandēmijas pārcēlām uz jūnija beigām. Lielākās grūtības bija neziņa vai kāzas varēsim rīkot 2020.g vai arī būs jāpārceļ uz 2021.g, ko ļoti nevēlējāmies. Pirmais ar ko sākām bija baznīcas un svinību vietas meklēšana.

Kāzu datums:14.02.2020

Kāzas bija februārī, nopietni gatavoties sākām septembrī. Sākām ar vedējpāra sarunāšanu un sarunu ar priesteri, pirms laulību kursu apmeklēšanu (saderināto kursi). Vislielākās grūtības sagādāji dažādi sīkumi, kad jau strauji tuvojās lielā diena.

Kāzu datums:28.09.2019

Sākām gatavoties janvārī - tātad 9 mēnešus. Sākām ar datumu, viesu namu nu fotogrāfu... tad jau nāca visgrūtākais- ēdinātājs!

Kāzu datums:26.07.2019

Sākām gatavoties iepriekšējā gada maijā (kāzas bija jūlijā). Vispirms rezervējām viesu namu un ēdinātājus. Lielākās grūtības bija ar fotogrāfu, jo sākotnējais fotogrāfs slikti komunicēja. Dažus mēnešus pirms kāzām palaimējās atrast citu.

Kāzu datums:01.06.2019

Pirms kāzām lielas lietas izlēmām - ceremonijas vietu, viesu namu, mūziķi, frizieri, fotogrāfi, ēdināšanu. Tad bijām Zviedrijā un ieradāmies atpakaļ 2 mēnešus pirms kāzām. Tad sākās ielūgumi un citi mazāki sīkumi, kā dekorēšana un tamlīdzīgi. Lielākās grūtības ir spiediens no citu puses - ja vien neesi tāds cilvēks, kuram tiešām patīķ greznoties un izcelties, jāmāk noturēties pretī visam liekajam - dekorēšanas cilvēki, kuri prasa lielu samaksu, mūziķi, kuri knapi pazīstami, bet plēš baigo summu, pašu viesi un radi, kuri iesaka lietas, kuras pats negribi, bet citi grib. Tās ir Jūsu kāzas, tā arī darat, kā paši gribat.

Kāzu datums:27.04.2019

Sākām gatavoties kāzām 6 mēnešus pirms tām,kad uzrakstījām iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā. Vispirms aizrunājām viesu namu, dj un fotogrāfu.

Kāzu datums:06.10.2018

Vislielākās grūtības bija ar viesu saraksta sastādīšanu. Tas arī bija nākamais darbs pēc datuma nolikšanas. Kad bija aptuvens saraksts, tad meklējām atbilstošu vietu. Mums vispiemērotājā bija Drabešos viesu nams "Bille", kas nodrošina arī restorāna cienīgu ēdināšanu.

Kāzu datums:18.08.2018

Sākām gatavoties 2 gadus iepriekš. Pirmo es atradu fotogrāfu un tad viesību vietu. Vajadzēja visu ātrāk darīt, jo ļoti populārs datums. Vislielākās grūtības sagādāja vakara vadītājas meklēšana, jo krievu valodā runājošo vadītāju praktiski nav.

Kāzu datums:18.08.2018

Datuma pēc 18.08 inetā izlasīju, ka jau pieteiktas 57 kāzas, tad sapratu, ka viss jādara laicīgi, rezervēju baznīcu( tajă dienā bija 4.kāzas), svinību telpas, muzikantus, ēdinātājus, fotogrāfu, vakara vadītāju, to visu līdz decembrim. Vēlāk nāca atteikumi, jo arī pakalpojuma sniedzēji tika aicināti uz kāzām kā viesi. Un maija, jūnija mēnesī bija grūti atrast jaunu fotogrāfu un vakara vadītāju un no muzikanti arī pilnā sastāvā netika.

Kāzu datums:18.08.2018

Uzreiz pēc jaunā gada. 9 ar pus mēnešus pirms kāzām. Vispirms izrunājām budžetu cik mēs varam paspēt iekrāt un uzrunājām vedējus. Grūtākais - izlemt kurus cilvēkus aicināt uz kāzām un tikt galā ar finansēm pašu spēkiem un bez kredītiem.

Kāzu datums:18.08.2018

6 mēnešus iepriekš.Gājām sarunāt ēdinātājus. Vislielākās grūtības radīja atrast viesu namu.

Kāzu datums:18.08.2018

Sākām gatavoties Februārī. Norezervejam viesu namu, muzikantus un ēdinātājus. Visgrūtākais bija sīkumi tieši pirms pašām kāzām.

Kāzu datums:17.08.2018

Sākām gatavoties gadu iepriekš. Vispirms norezervējām - svinību vietu, ceremonijas vietu, fotogrāfu un dekoratori. Lielākās grūtības sagādāja sazvanīt dzimtsarakstu nodaļu.

Kāzu datums:04.08.2018

Sākām gatavoties nedēļu pēc bildinājuma. Uzreiz plānojām potenciālo datumu (izklausīsies jokaini, bet to izvēlējos tā, lai man neiekrīt sieviešu dienas), rezervējām vakara vadītāju, apzinājām potenciālo viesu skaitu (sarakstu sataisījām), izveidojām google docs, kur likām iekšā visas tāmes, idejas un citas lietas. Uzreiz apzinājām mūziķus, fotogrāfu cenas un tad jau sekoja pārējie pakalpojumu sniedzēji. Sākumā visi pakalpojumu sniedzēji bija pārsteigti, ka mēs šos uzrunājam 2016. gada novembrī, lai gan kāzas mums bija 2018. gada 4. augustā, bet, mūsuprāt, tā bija vislabākā izvēle, jo viss jau bija laicīgi. Viesu namu gan izvēlējāmies 2017. gada jūlijā. Vislielākās problēmas sagādāja dekorācijas un ielūgumu izveide, jo man kā līgavai bija 101 ideja un savs redzējums.

Kāzu datums:07.07.2018

Kāzām gatavojāmies vienu gadu. Sākotnēji pats svarīgākais bija saprast, kādas kāzas katrs vēlamies un pēc tam vienoties par abiem tīkamu rezultātu. Plānošanas procesā satikām lieliskus cilvēkus, tieši tos, kuri bija jāsatiek. Vispirms uzrunājām pasākuma vadītāju, jo zināju, ja kādreiz precēšos, tad mūsu kāzas vadīs tieši šis cilvēks. Plānošana un organizēšana nebija vienkāršs process, it īpaši tādēļ, ka visu darījām paši. Galvenais ir runāt ar otru cilvēku, lai viens otru saprastu.

Kāzu datums:23.09.2017

3 mēnešus. Vispirms izvēlējāmies datumu, sameklējām viesu namu, tad attiecīgo dzimtsarakstu nodaļu un iesniedzām iesniegumu. Šķiet, ka īpašas grūtības nekas nesagādāja, viss devās rokās un atradās viegli. Visilgāk meklēju ielūgumus, ko beigās uztaisīju pati.

Kāzu datums:23.09.2017

Par kāzām nolēmām janvārī, apprecējāmies tā paša gada septembrī. Vispirms apzinājām viesu sarakstu; nepieciešamos pakalpojumus, ko vēlēsimies, piemēram, svinību vietu, ēdinātājus, muzikantus, fotogrāfu, video operatoru, floristu, kūkas cepēju. Pēc tam devāmies pie cilvēkiem, ko vēlējāmies par vedējiem. Šķiet, ka lielākās grūtības sagādāja izlemt, kādu vēlamies redzēt svinību vietu. Domas nepārtraukti mainījās. Ļoti paveicās ar floristi, kas palīdzēja īstenot idejas.

Kāzu datums:09.09.2017

No bildinājuma līdz kāzām bija 8 mēneši. Pirmajos divos pieteicām viesu namu, ceremonijas vietu, ēdinātājus, fotogrāfi, muzikantu, sarunājām vedējus, dažus papildus palīgus, šuvēju. Viss pārējais palēnām, un lielākā gatavošanās sākās tikai pēdējos divos mēnešos.

Kāzu datums:12.08.2017

Saderinājāmies 2016.gada oktobra vidū un tad principā arī sākām plānot. Galveno vispirms sarunājām viesu namu (to gan vīrs jau bija sarunājis pirms mani bildināja, man aiz muguras), tad fotogrāfu, ēdinātājus, muzikantus, nopirku ļoti laicīgi kāzu kleitu, un tad pārējo pakāpeniski. Lielas grūtības nebija, tikai daudz stresa par dažādiem sīkumiem, kuri bija atlikti uz pēdējo brīdi - galda kartes, uzkodas, pudeļu etiķetes, amatu nozīmītes u,c sīkumi.

Kāzu datums:28.07.2017

Gatavojāmies ļoti neiespringstot aptuveni 6 mēnešus.

Kāzu datums:21.07.2017

Pus gadu iepriekš sākām gatavoties. Vispirms aizrunājām viesu namu, fotogrāfu, muzikantus,ceremonijas vietu.

Kāzu datums:07.07.2017

Sākām gatavoties pēc kāda mēneša. Pirmais uzdevums bija vienoties par kāzu datumu. Pēc tam vienojāmies par viesiem. Ar viesiem arī bija vislielākās problēmas, jo plānojām mazas kāzas - tīri simboliski apprecēties un lai ar mums tajā brīdī ir tuvākie cilvēki ar kuriem ir vislielākais kontakts.

Kāzu datums:17.06.2017

1 gadu iepriekš. Vispirms sameklējam svīnību vietu un sarunājam vakara vadītaju, DJ un fotogrāfu. Lielākas grūības sagādaja atrast svīnību vietu, jo liela izvēle.

Kāzu datums:23.12.2016

Sākām gatavoties divus mēnešus pirms kāzām. Vispirms uzrakstījām iesniegumus zaksā un noīrējām viesu māju. Par cik kāzas notika 23. decembrī lielākās grūtības sagādāja apavu iegāde, jo pilnīgi nekur nevarēja atrast baltus zābaciņus un gala rezultātā gāju ar kurpēm. Vismaz paveicās ar to ka nebija sniegs.

Kāzu datums:29.09.2016

Sakam gatavoties apmeram 10 menesus pirms kazam. Pirmais atradam vietu, kur svinesim kazas. Lielakas grutibas bija atrast pareizo fotografu pa sapratigu cenu.