FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Anete, 26

Pirms kāzām lielas lietas izlēmām - ceremonijas vietu, viesu namu, mūziķi, frizieri, fotogrāfi, ēdināšanu. Tad bijām Zviedrijā un ieradāmies atpakaļ 2 mēnešus pirms kāzām. Tad sākās ielūgumi un citi mazāki sīkumi, kā dekorēšana un tamlīdzīgi. Lielākās grūtības ir spiediens no citu puses - ja vien neesi tāds cilvēks, kuram tiešām patīķ greznoties un izcelties, jāmāk noturēties pretī visam liekajam - dekorēšanas cilvēki, kuri prasa lielu samaksu, mūziķi, kuri knapi pazīstami, bet plēš baigo summu, pašu viesi un radi, kuri iesaka lietas, kuras pats negribi, bet citi grib. Tās ir Jūsu kāzas, tā arī darat, kā paši gribat.

Ieva, 25

Sākām gatavoties kāzām 6 mēnešus pirms tām,kad uzrakstījām iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā. Vispirms aizrunājām viesu namu, dj un fotogrāfu.

Megija, 28

Vislielākās grūtības bija ar viesu saraksta sastādīšanu. Tas arī bija nākamais darbs pēc datuma nolikšanas. Kad bija aptuvens saraksts, tad meklējām atbilstošu vietu. Mums vispiemērotājā bija Drabešos viesu nams "Bille", kas nodrošina arī restorāna cienīgu ēdināšanu.

Jekaterina, 23

Sākām gatavoties 2 gadus iepriekš. Pirmo es atradu fotogrāfu un tad viesību vietu. Vajadzēja visu ātrāk darīt, jo ļoti populārs datums. Vislielākās grūtības sagādāja vakara vadītājas meklēšana, jo krievu valodā runājošo vadītāju praktiski nav.

Laurensija, 35

Datuma pēc 18.08 inetā izlasīju, ka jau pieteiktas 57 kāzas, tad sapratu, ka viss jādara laicīgi, rezervēju baznīcu( tajă dienā bija 4.kāzas), svinību telpas, muzikantus, ēdinātājus, fotogrāfu, vakara vadītāju, to visu līdz decembrim. Vēlāk nāca atteikumi, jo arī pakalpojuma sniedzēji tika aicināti uz kāzām kā viesi. Un maija, jūnija mēnesī bija grūti atrast jaunu fotogrāfu un vakara vadītāju un no muzikanti arī pilnā sastāvā netika.

Daira, 22

Uzreiz pēc jaunā gada. 9 ar pus mēnešus pirms kāzām. Vispirms izrunājām budžetu cik mēs varam paspēt iekrāt un uzrunājām vedējus. Grūtākais - izlemt kurus cilvēkus aicināt uz kāzām un tikt galā ar finansēm pašu spēkiem un bez kredītiem.

Gunita , 32

6 mēnešus iepriekš.Gājām sarunāt ēdinātājus. Vislielākās grūtības radīja atrast viesu namu.

Monta, 21

Sākām gatavoties Februārī. Norezervejam viesu namu, muzikantus un ēdinātājus. Visgrūtākais bija sīkumi tieši pirms pašām kāzām.

Alise, 24

Sākām gatavoties gadu iepriekš. Vispirms norezervējām - svinību vietu, ceremonijas vietu, fotogrāfu un dekoratori. Lielākās grūtības sagādāja sazvanīt dzimtsarakstu nodaļu.

Vita, 25

Sākām gatavoties nedēļu pēc bildinājuma. Uzreiz plānojām potenciālo datumu (izklausīsies jokaini, bet to izvēlējos tā, lai man neiekrīt sieviešu dienas), rezervējām vakara vadītāju, apzinājām potenciālo viesu skaitu (sarakstu sataisījām), izveidojām google docs, kur likām iekšā visas tāmes, idejas un citas lietas. Uzreiz apzinājām mūziķus, fotogrāfu cenas un tad jau sekoja pārējie pakalpojumu sniedzēji. Sākumā visi pakalpojumu sniedzēji bija pārsteigti, ka mēs šos uzrunājam 2016. gada novembrī, lai gan kāzas mums bija 2018. gada 4. augustā, bet, mūsuprāt, tā bija vislabākā izvēle, jo viss jau bija laicīgi. Viesu namu gan izvēlējāmies 2017. gada jūlijā. Vislielākās problēmas sagādāja dekorācijas un ielūgumu izveide, jo man kā līgavai bija 101 ideja un savs redzējums.

Ieva, 29

Kāzām gatavojāmies vienu gadu. Sākotnēji pats svarīgākais bija saprast, kādas kāzas katrs vēlamies un pēc tam vienoties par abiem tīkamu rezultātu. Plānošanas procesā satikām lieliskus cilvēkus, tieši tos, kuri bija jāsatiek. Vispirms uzrunājām pasākuma vadītāju, jo zināju, ja kādreiz precēšos, tad mūsu kāzas vadīs tieši šis cilvēks. Plānošana un organizēšana nebija vienkāršs process, it īpaši tādēļ, ka visu darījām paši. Galvenais ir runāt ar otru cilvēku, lai viens otru saprastu.

Ieva, 30

3 mēnešus. Vispirms izvēlējāmies datumu, sameklējām viesu namu, tad attiecīgo dzimtsarakstu nodaļu un iesniedzām iesniegumu. Šķiet, ka īpašas grūtības nekas nesagādāja, viss devās rokās un atradās viegli. Visilgāk meklēju ielūgumus, ko beigās uztaisīju pati.

Sandra, 25

Par kāzām nolēmām janvārī, apprecējāmies tā paša gada septembrī. Vispirms apzinājām viesu sarakstu; nepieciešamos pakalpojumus, ko vēlēsimies, piemēram, svinību vietu, ēdinātājus, muzikantus, fotogrāfu, video operatoru, floristu, kūkas cepēju. Pēc tam devāmies pie cilvēkiem, ko vēlējāmies par vedējiem. Šķiet, ka lielākās grūtības sagādāja izlemt, kādu vēlamies redzēt svinību vietu. Domas nepārtraukti mainījās. Ļoti paveicās ar floristi, kas palīdzēja īstenot idejas.

Alīna, 25

No bildinājuma līdz kāzām bija 8 mēneši. Pirmajos divos pieteicām viesu namu, ceremonijas vietu, ēdinātājus, fotogrāfi, muzikantu, sarunājām vedējus, dažus papildus palīgus, šuvēju. Viss pārējais palēnām, un lielākā gatavošanās sākās tikai pēdējos divos mēnešos.

Eva Elizabete, 25

Saderinājāmies 2016.gada oktobra vidū un tad principā arī sākām plānot. Galveno vispirms sarunājām viesu namu (to gan vīrs jau bija sarunājis pirms mani bildināja, man aiz muguras), tad fotogrāfu, ēdinātājus, muzikantus, nopirku ļoti laicīgi kāzu kleitu, un tad pārējo pakāpeniski. Lielas grūtības nebija, tikai daudz stresa par dažādiem sīkumiem, kuri bija atlikti uz pēdējo brīdi - galda kartes, uzkodas, pudeļu etiķetes, amatu nozīmītes u,c sīkumi.

Renāte, 29

Gatavojāmies ļoti neiespringstot aptuveni 6 mēnešus.

Krista, 27

Pus gadu iepriekš sākām gatavoties. Vispirms aizrunājām viesu namu, fotogrāfu, muzikantus,ceremonijas vietu.

Alise, 24

Sākām gatavoties pēc kāda mēneša. Pirmais uzdevums bija vienoties par kāzu datumu. Pēc tam vienojāmies par viesiem. Ar viesiem arī bija vislielākās problēmas, jo plānojām mazas kāzas - tīri simboliski apprecēties un lai ar mums tajā brīdī ir tuvākie cilvēki ar kuriem ir vislielākais kontakts.

Aleksandra, 25

1 gadu iepriekš. Vispirms sameklējam svīnību vietu un sarunājam vakara vadītaju, DJ un fotogrāfu. Lielākas grūības sagādaja atrast svīnību vietu, jo liela izvēle.

Alda, 27

Sākām gatavoties divus mēnešus pirms kāzām. Vispirms uzrakstījām iesniegumus zaksā un noīrējām viesu māju. Par cik kāzas notika 23. decembrī lielākās grūtības sagādāja apavu iegāde, jo pilnīgi nekur nevarēja atrast baltus zābaciņus un gala rezultātā gāju ar kurpēm. Vismaz paveicās ar to ka nebija sniegs.

Ilze, 32

Sakam gatavoties apmeram 10 menesus pirms kazam. Pirmais atradam vietu, kur svinesim kazas. Lielakas grutibas bija atrast pareizo fotografu pa sapratigu cenu.

Ilze, 29

Marta sākumā saderinājāmies, marta vidū sākām visu aktīvi plānot un organizēt, septembra vidū bija kāzas. Pirmais darbs, ko izdarījām bija - sastādījām viesu sarakstu. Uzreiz pēc tam atradām viesu namu, kas var uzņemt nepieciešamo viesu skaitu. Tas, laikam arī bija viens no grūtākajiem darbiem. Vēl grūti bija izvēlēties fotogrāfu un izdomāt nepieciešamo alkoholisko dzērienu daudzumu.

Dace, 27

Pēc bildinājuma laulību datumu nolikām pēc 4,5 mēnešiem. Laika pietika visu sagatavot. Visvairāk grūtību sagādāja vīra ģimenes jaukšanās pasākuma plānošanā, kas radīja lieku stresu un nelielus kašķīšus ar ģimeni.

Maija, 21

Sākām gatavoties gadu iepriekš. Vispirms rezervējām viesu namu, baznīcu, muzikantus, fotogrāfu. Šķiet, ka lielu grūtību nebija.

Laura, 25

Gatavojāmies kāzām gadu, no sākuma rezervējām viesu namu, ēdinātājus, fotogrāfu, baznīcu, sarunājām vedējus.

Jana, 27

Kāzas notika jūlijā, gatavoties sākām iepriekšējā gada augustā, kad rezervējām galvenās "lietas" - viesu namu, ēdinātāju, kāzu vadītāju, fotogrāfu, mūziku - kāzu ceremonijai un ballītei.

Tanita, 25

sākām gatavoties 1,5.gadu pirms kāzām. palielam nekas nesagādāja lielas grūtības, izņemot no sākuma atrast viesu namu un fotogrāfu, lai gan viņus sākām meklēt gadu pirms kāzām jau tad daudz kas bija jau aizņemts

Maija, 32

Butiba tieshi gadu. Dzivojam Danija un kaazas svinejam Latvija, tas laikam bija lielakais izaicinajums. Loti daudzi viesi celoja no citam valstim, tapec kaa pirmo izsutijam lugumu rezervet datumu. Tad rezervejam svinibu vietu.

Ilva, 25

Kad pieteicāmies zagsā, līdz kāzām bija jāgaida vien mēnesis un dažas dienas. Vispirms meklējām vedējus, sameklējām diez gan ātri, tālāk sameklēju fotogrāfi, meklējām telpas, kur svinēt, kā arī ēdināšanu(kopā), protams meklējām arī līgavas kleitu. Grūtību varētu teikt, ka nebija, viss notika raiti, kā pa diedziņu!

Lelde, 23

No bildināšanas līdz kāzu ceremonijai bija 13 mēneši. Palēnām sākām visu domāt, meklēt uzreiz. Sākām domāt par viesiem, par iespējamiem variantiem vedējiem, un apstāstot no sākuma, ko nu katrs vēlētos, un tad jau atlika tikai skatīties idejas apkārt un īstenot. Grūtības īsti nevaru izcelt. Tā kā visu ātri un palēnām darījām, tad arī nesastapāmies ar tādām grūtībām.

Evita, 22

Par kāzām, sākot no bildināšanas dienas, sākām domāt tajā pašā augustā, bet rīkoties sākām tikai pēc decembra. Martā tikai devāmies uz dzimtsaraksta nodaļu pieteikties laulībām un tad arī sākās palēnām visa tā riktēšanās. Vīram likās, ka laika ir gana daudz un neuzskatīja par nepieciešamību kaut kur steigties, taču es zināju, ka laika nemaz tik daudz nav, kā šķiet. Viss gāja pēc kārtas: 1. Pieteikšanās dzimtsarakstos un gredzenu iegāde 2. Laicīga kāzu kleitu iegāde 3. Kāzu svinēšanas vieta pēc ceremonijas - ar to bija vislielākie misēkļi, jo nespējām laicīgi atrast vietu, kur svinēt. Visur bija jau aizņemts (viesu namos, zāles, utt.) 4. Ziedu pasūtīšana

Inese, 27

Aptuveni 1 gadu un 3 mēnešus iepriekš. Vispirms pieteicām laiku un datumu dzimtsarakstu nodaļā, tad viesu namu un fotogrāfu. Vislielākās grūtības sagādāja ielūgumi, jo sākumā domāju taisīt pati, bet tad sapratu, ka negribu pinķerēties un pasūtīju pie profesionāles.

Zane, 25

Gatavoties sākām aptuveni janvāra beigās. Tā kā bildinājums bija tieši vecagada vakarā, tad arī laika gatavoties bija diezgan maz. Pirmais ko norunājām bija datums un vieta. Zinājām, ka tā noteikti būs vasara. Vienīgais grūtākais bija izdomāt datumu tā, lai visi viesi tiktu un nebūtu nekādi mega pasākumi. Lielākās grūtības sagādāja galda klāšanas izkārtojums. Kā,ko, kur un ar ko sēdināt . Kur būs tā vieta, kur teiksim ,,Jā'' vārdu.

Sigita, 28

Sanita, 28

Sākām gatavoties gadu pirms kāzām....lielākās lietas jau gadu iepriekš izdariijaam.....sarunājām viesu namu,fotogrāfu,ēdinātājus,muzikantus,nopirkām gredzenus,izvēlējāmies un pasūtījām ielūgumus,sarunājām floristus,aizrunājām kūku cepēju,tikāmies ar mācītāju un norunājām gan datumu,gan laiku,iegādājāmies apavus un pasūtījām dažādus dekorus,ko vēlējāmies galda noformēšanai ....grūtības nesagādāja īsti nekas pat arī tādā ziņā,ka pārsvarā atdodamies ārpus Latvijas.

Kristine, 20

Apmēram pēc saderināšanās, kas bija rudenī, sākām gatavoties kāzām, kuras ieplānojām vasarā. Sanāk 10 mēneši pirms kāzām sākām meklēt svinību vietu, sastādīt viesu sarakstu, meklēt foto, video, kleitu utt. Grūtības sagādāja tieši svinību vietas atrašana, jo viesu skaits bija ļoti liels.

Anete, 29

Gadu uz divus mēnešu, bet tā aktīvi pusgadu. Pirmkārt sastādījām viesu sarakstu un meklējām viesu namu. Visgrūtāk bija saprast ko paši gribam un ko reāli varam atļauties.

Ilze, 41

Viss notika spontāni, īpaši negatavojāmies. Palīdzēja draugi, tādās situācijās saproti cik liela vērtība ir draudzībai.

Aļesja, 26

Sagatavojam visu 6 mēnešu laikā. Sākumā ar visiem jāsarunā par īri un sarunāt ar DJ, floristi, fotogrāfu, operātoru, vadītājiem un t.t. Lai viss tiktu laikā aizrunāts

Katerina, 26

Gatavoties kāzām sākām 4 mēnešus iepriekš. Vispirms rezervējām viesu namu. Nebija nekādu grūtību.