FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Alda, 27

Jā, es mainīju uzvārdu. Vis lielākās problēmas sagādāja uzņēmumu reģistrs, jo uz vietas pildot iesniegumu viņi paši pat nezin kādas veidlapas šajā gadījumā ir jāaizpilda un cik jāmaksā.

Ilze, 29

Jā, sievas uzvārds tika mainīts uzreiz kāzu dienā. Grūtības nekādas - tikai bija jāizstaigā dažādas iestādes un jānomaina daži dokumenti. :)

Dace, 27

Mainīju, nekādu grūtību.

Maija, 21

Mainīju uzvārdu. Bija jāmaina visi dokumenti.

Laura, 25

Mainīju uzvārdu uz vīra. Pagaidām nav problēmu.

Jana, 27

Mainīju, nekādas grūtības nesagādāja.

Tanita, 25

Mainīju uzvārdu, nekādu grūtību pagaidām nav, esmu tikai tagad iesākusi mainīt dokumentus

Maija, 32

Ne, jo ligavainja danju uzvards tiek ta izkroplots pieskanojot latvieshu valodas likumiem, ka istajam vispar vairs nelidzinas. Tad tik pat labi vienkarshi atstaju savu.

Ilva, 25

Uzvārdu mainīju es, pareizāk sakot - atstāju savējo un klāt paņēmu vīra uzvārdu. Rezultāts - jāmaina bankas karte, autovadītāja tiecības un pats galvenais - pase! protams līdz ar to izmaksas pieauga, kas nav ieskaitītas pie kāzu izmaksām!

Lelde, 23

Jā, mainīju. Nekādas grūtības.

Evita, 22

Kā jau katrai kārtīgai jaunai ģimenei pienākas, uzvārdu mainīju un pārgāju vīra uzvārdā. No Vilkas kļuvu par Moisejevu. Nekādas grūtības tas nesākādāja, tikai prieku un laimi.

Inese, 27

Jā, uzvārdu mainīju. Grūtības rada tas, ka jātulko apliecība angliski un pēc tam vēl jāapstiprina Ārlietu Ministrijas Konsulārajā nodaļā, lai dokuments būtu derīgs UK.

Vera, 27

Mainīju! Jāmaina pase bija, bet tas sanāca diezgan ātri piektdien nodevu dokumentus, nākamnedēļ jau otrdien saņēmu. Pēc tām tiesības un bankas karti ir jāmaina! kā arī darbā vajadzēja uzraksīt iesniegumu, lai aizstāj veco uzvārdu ar jauno, pagaidām tas ir viss.

Zane, 25

Protams uzvārdu nomainīju. Grūtības nekādas, viss notiek pietiekoši ātri, lai par tādām lietām nesatrauktos.

Sigita, 28

Sanita, 28

Es mainìju uzvàrdu uz vìra uzvàrdu.

Kristine, 20

Jā, uzvārdu noteikti mainīju. Tā kā vīram uzvārds bija Baltkrievu, grūtības sagādāja uzvārda tulkojums, kurš mums nepatika kā tika iztulkots latviski, tāpēc mazliet čakarējāmies pa Rīgu staigājot pa notāriem un tulkošanas birojiem, cenšoties iegūt skaisti izrunājamu tulkojumu uzvārdam. Tikām galā.

Anete, 29

Es mainīju uzvārdu - ātri, ceturtdien vakarā aizbraucu uz pasu daļu, piektdien ap plkst. 12 man bija gatavi dokumenti. Nekādu problēmu, tikai nelielas rindas pasu daļā (ap 30 min.)

Ilze, 41

Protams,ka mainīju

Aļesja, 26

Jā, jākarto ļoti daudz dokumentu un protams tas viss ir izmaksas.

Katerina, 26

Mainīju, nekādu grūtību.

Edīte, 34

Mainīju uzvārdu.

Inese, 27

Protams, ka mainīju un grūtības nebija nekādu. Forši, ka pasi uztaisīja jau pāris dienu laikā pa parasto izcenojumu, ar laulības apliecību rokās gan CSDD gan bankā visu atrisināju dienas laikā

Dagnija, 32

Jā, līgava mainīja uzvārdu. Vēl nav nomainīts, šodien braukšu mainīt pasi.

Agnese, 24

Protams, mainīju. Nekādu grūtību.

Monta, 25

Jā, mainīju! Vēl neesmu sākusi kārtot, bet nu darbā grūti pierast, ka jāraksta cits :D

Ieva, 29

Līgava pārgāja vīra uzvārdā. Grūtības šķirties no vecā uzvārda, vēl zinot, ka tam nav turpinājuma. Caur svītriņām negribējām. Un vīrs mātes dēļ nepārgāja sievas uzvārdā.

Līga, 23

Jā, mainīju, vēl tikai došos uz visu papīru maiņu.

Brown Eyes, 26

Šobrīd esmu maiņas procesā un ne ar ko apgrūtinošu neesmu sastapusies.

Laura, 24

Mainīju uzvādu no sava uz vīra. Nekādas grūtības nesagādāja.

Madara, 27

Jā, mainīju, patlaban vēl neesmu ķērusies klāt formalitātēm.

Jūlija, 25

Uzvārds ir dubultais, bet tā vai tā, nācās iztērēt naudiņu, lai samainītu dokumentus.

Anna, 30

dzimtsarakstu nodaļā sabaidīja, ka valdonieki mēdz locīt uzvārdu (kaut arī visām sievietēm dzimtā bijis nelocīts), bet tas gāja secen pasu nodaļā bija 1 h rinda pases iesniegšanai, pirmajā dienā nebija vēl sistēmā datu, izstāvēju, bet nevarēja vēl nomainīt pasi, nācās nākt nākošajā dienā

Elīna, 29

Mainīju, dokumenti patlabam nēl nav nomainīti, bet nesaskatu to maiņā lielas grūtības, vien tik, cik nedaudz laika un naudas jāpatērē.

Ilze, 28

Mainīju uz vīra uzvārdu. Grūtību nekādu, dokumentus maina viegli un ātri. Nebiju tikai domājusi, ka par dokumentu maiņu tik daudz jāmaksā. :D

Solvita, 28

Jā, mainu uzvārdu. Pagaidām nav grūtību.

Vivy, 29

Jā. Es pārgāju vīra uzvārdā. Jāsaka, ka diezgan kaitinošs viss proces bija (joprojām ir). Tā kā vīra uzvārds ir anglisks, tad, lai laulātos Latvijā nācās vērsties valodniecības centrā, lai latviskotu gan vīra vārdu uzvārdu, gan liecinieka vārdu uzvārdu + saņemtu izziņu, kāds nu būtu uzvārds rakstāms manā pasē. Kopumā pases maiņa nesagādāja grūtības. (Tik cik dzimtsarakstos - labi, ka pamanījām vairākas kļūdas gan uzvārdos, gan vārdos). Šobrīd lielākotiess visur esmu nomainījusi uzvārdu.

Elīna, 26

Mainīju uz dubulto uzvārdu. Pasi nomainīju pāris dienās, jo uzreiz braucām prom, nekādu citu grūtību nebija.

Zane, 29

Uzvārda maiņa nekādas grūtības nesagādāja

Krista, 23

mainīju, nekādas grūtības tas neradīja