FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Anete, 26

Tikko kāzas, tāpēc nevaru komentēt daudz. Mainīju uz vīra uzvārdu.

Ieva, 25

Mainīju uzvārdu uz vīra. Grūtības nesagādāja, visu izdarīju pa vienu dienu. Pat pase bija gatava tās pašas dienas vakarā.

Megija, 28

Uzvārdu mainīju tikai es, nekādas problēmas nesagādāja. Valsts iestādes izsūtīja atgādinājumus e-pastā, ka nepieciešams nomainīt pasi un autovadītāja apliecību. Visa dokumentu maiņa pēc kāzām izmaksāja ap 100eur

Jekaterina, 23

Uzvārdu mainīju. Grūtību nebija.

Laurensija, 35

Mainīju, tākā uzreiz ceļojumā nedevāmies, tad grūtību nebija, bet galvenais neaizmirst pārejās iestādes.

Daira, 22

Jā, pieņēmu vīra uzvārdu. Pagāja pāris nedēļas līdz sāku parakstīties bez piedomāšanas un nebremzēju, kad kāds zvanot pa telefonu uzrunāja jaunajā uzvārdā. :D

Gunita , 32

Nē pieņēmu vīra uzvārdu kā otro. Protams, pasi dabūju mainīt.

Monta, 21

Mainīju. Nekādas grūtības nesagādāja.

Alise, 24

Jā, mainīju. Grūtības sagādāja tikai daudzo dokumentu maiņa.

Vita, 25

Uzvārdu mainīju tikai pēc kāzu ceļojuma, jo citādāk es paliktu lidostā. Īsumā - mēs ceļojumā devāmies pirmdien (mums kāzas bija sestdien), tāpēc nebija īsti laiks, lai dabūtu jauno pasi utt. + mēs ceļojām uz nešengenas valsti Horvātiju, tāpēc paliku vēl savā vecajā uzvārdā. Pēc tam devāmies uz tuvāko dzimtsarakstu nodaļu, kur rakstījām iesniegumu par to, ka vēlos savam uzvārdam pievienot vīra uzvārdu. 30 dienu laikā Tieslietu ministrijas pārstāvji izskatīs manu iesniegumu, atsūtīs lēmumu, bet tad sekos pases maiņa un visu citu dokumentu maiņa.

Ieva, 29

Protams, uzvārds tika mainīts. Manuprāt, tas vīram ir gods - ļaut sievai nēsāt savu uzvārdu.

Ieva, 30

Mainīju. Grūti pierast no sākuma. Rūpīgi izsveriet, vai gribat mainīt pa visam vai tomēr paturēt dubulto uzvārdu. Pašlaik, šķiet, visur vēl neesmu nomainījusi. Mainīju gan dokumentus, gan arī e-pastu.

Sandra, 25

Uzvārdu mainīju. Tas nesagādāja nekādas grūtības.

Alīna, 25

Mainīju uzvārdu. Vēl neesmu saskārusies ne ar vienām grūtībām. Manuprāt, dokumentu nomaiņa neprasa nekādas grūtības. Ja nu vienīgi neziņa, kurā brīdī, kurš dokuments ir derīgs un kad viņš vairs nav derīgs.

Eva Elizabete, 25

Nevarētu teikt, ka grūtības, bet jāmaina visi dokumenti, tas ir papildus laiks, papildus izmaksas, bet protams, tas viss ir tā vērts.

Krista, 27

Mainīju es - sieva. Nekādas grūtības nesagādā.

Alise, 24

Uzvārda maiņa grūtības nesagādāja.

Aleksandra, 25

Mainīju. Grūtību nebija, dabūju jauno pasi 2 darba dienu laikā.

Alda, 27

Jā, es mainīju uzvārdu. Vis lielākās problēmas sagādāja uzņēmumu reģistrs, jo uz vietas pildot iesniegumu viņi paši pat nezin kādas veidlapas šajā gadījumā ir jāaizpilda un cik jāmaksā.

Ilze, 29

Jā, sievas uzvārds tika mainīts uzreiz kāzu dienā. Grūtības nekādas - tikai bija jāizstaigā dažādas iestādes un jānomaina daži dokumenti. :)

Dace, 27

Mainīju, nekādu grūtību.

Maija, 21

Mainīju uzvārdu. Bija jāmaina visi dokumenti.

Laura, 25

Mainīju uzvārdu uz vīra. Pagaidām nav problēmu.

Jana, 27

Mainīju, nekādas grūtības nesagādāja.

Tanita, 25

Mainīju uzvārdu, nekādu grūtību pagaidām nav, esmu tikai tagad iesākusi mainīt dokumentus

Maija, 32

Ne, jo ligavainja danju uzvards tiek ta izkroplots pieskanojot latvieshu valodas likumiem, ka istajam vispar vairs nelidzinas. Tad tik pat labi vienkarshi atstaju savu.

Ilva, 25

Uzvārdu mainīju es, pareizāk sakot - atstāju savējo un klāt paņēmu vīra uzvārdu. Rezultāts - jāmaina bankas karte, autovadītāja tiecības un pats galvenais - pase! protams līdz ar to izmaksas pieauga, kas nav ieskaitītas pie kāzu izmaksām!

Lelde, 23

Jā, mainīju. Nekādas grūtības.

Evita, 22

Kā jau katrai kārtīgai jaunai ģimenei pienākas, uzvārdu mainīju un pārgāju vīra uzvārdā. No Vilkas kļuvu par Moisejevu. Nekādas grūtības tas nesākādāja, tikai prieku un laimi.

Inese, 27

Jā, uzvārdu mainīju. Grūtības rada tas, ka jātulko apliecība angliski un pēc tam vēl jāapstiprina Ārlietu Ministrijas Konsulārajā nodaļā, lai dokuments būtu derīgs UK.

Vera, 27

Mainīju! Jāmaina pase bija, bet tas sanāca diezgan ātri piektdien nodevu dokumentus, nākamnedēļ jau otrdien saņēmu. Pēc tām tiesības un bankas karti ir jāmaina! kā arī darbā vajadzēja uzraksīt iesniegumu, lai aizstāj veco uzvārdu ar jauno, pagaidām tas ir viss.

Zane, 25

Protams uzvārdu nomainīju. Grūtības nekādas, viss notiek pietiekoši ātri, lai par tādām lietām nesatrauktos.

Sigita, 28

Sanita, 28

Es mainìju uzvàrdu uz vìra uzvàrdu.

Kristine, 20

Jā, uzvārdu noteikti mainīju. Tā kā vīram uzvārds bija Baltkrievu, grūtības sagādāja uzvārda tulkojums, kurš mums nepatika kā tika iztulkots latviski, tāpēc mazliet čakarējāmies pa Rīgu staigājot pa notāriem un tulkošanas birojiem, cenšoties iegūt skaisti izrunājamu tulkojumu uzvārdam. Tikām galā.

Anete, 29

Es mainīju uzvārdu - ātri, ceturtdien vakarā aizbraucu uz pasu daļu, piektdien ap plkst. 12 man bija gatavi dokumenti. Nekādu problēmu, tikai nelielas rindas pasu daļā (ap 30 min.)

Ilze, 41

Protams,ka mainīju

Aļesja, 26

Jā, jākarto ļoti daudz dokumentu un protams tas viss ir izmaksas.

Katerina, 26

Mainīju, nekādu grūtību.

Edīte, 34

Mainīju uzvārdu.