FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Pievienot savu pieredzi
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās? Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai? Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi? Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības? Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā? Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju? Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas? Ēdamais pietrūka vai palika pāri? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas? Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu? Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)? Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā? Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus? Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja? Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle? Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi? Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt? Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt? Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni? Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas? Ko ieteiktu jaunajām līgavām? Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem? Vēl iesaku ņemt vērā... Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk? Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Kāzu datums:15.07.2023

Pārgāju vīra uzvārdā. Grūtākais noteikti ir pierast pie jaunā paraksta un ietrenēt roku, lai paraksts izskatītos labi :)

Kāzu datums:17.06.2023

Kāzu datums:30.07.2022

Mainīju, grūtības nebija, Pases maińu pieteicu laicīgi, jo zināju, ka nedēłu pēc kāzām būs jālido. Billetes jau bija nopirktas jaunajā uzvārdā.

Kāzu datums:03.06.2022

Vēl nemainīju.

Kāzu datums:14.05.2022

Jā, es nomainīju savu uzvārdu. Biju aprēķinājusi, cik laicīgi PLMP man ir jāaizņem pieraksts un katru dienu skatījos lapu :D Bet vispār - nu mazliet čakarīgi, bet kopumā visas iestādes ir visai pretīmnākošas.

Kāzu datums:03.09.2021

Mainīju uzvārdu. Tā kā zināju par garām rindām, tad jau laicīgi pierakstījos uz pases maiņu un saņemšanu. Daudz kur nomainās uzvārds automātiski vai arī nav baigo problēmu ar nomaiņu, vienīgi Covid sertifikātā joprojām ir jāgaida uz uzvārda maiņu (pat pāris nedēļas pēc kāzām). Medusmēnesī ņēmu līdz laulību apliecību un tulkojumu.

Kāzu datums:27.08.2021

Pievienoju vīra uzvārdu savam. Nekādas grūtības nesagādāja, tik cik nomainīt dokumentus un izdomāt jaunu parakstu.

Kāzu datums:11.08.2021

Paņēmu vīra uzvārdu. Principā nekādu. Pase, ID- ļoti operatīvi, divu darba dienu laikā, bet pierakstījos vēl 1.5 mēnesi iepriekš, ņemot vērā esošās rindas. Vienīgais Covid-19 sertifikātā kādu cēloņu dēļ ir vecais uzvārds, kaut visur jau viss ir samainīts, tas rada problēmas.

Kāzu datums:31.07.2021

Pārgāju uz vīra uzvārdu. Tā kā 4 dienas pēc kāzām devāmiem ārpus Latvijas, man bija nepieciešama jaunā pase. Pasu daļa bija online nobūkota līdz oktobrim, bet pēc pāris telefonzvaniem tiku uz pierakstu jau 2 dienas pēc kāzām un 3.dienā saņēmu pasi.

Kāzu datums:02.07.2021

Mainīju. Absolūti nekādas

Kāzu datums:10.10.2020

Pārgāju vīra uzvārdā. Ar īpašām grūtībām neesmu saskārusies.

Kāzu datums:12.09.2020

Jā, nomainīju. Grūtības īsti nebija, galvenais covid laikā bija savlaicīgi jāpiesaka pasu nodaļā pieraksts. Galvenā problēma, tas prasa nedaudz laiku, lai izskrietu uz pasu nodaļu, pēc tam, sagaidot jauno pasi - nomainīt tiesības un aiziet uz bankām. Vēl dīvaini tas, ka aptuveni mēnesi pēc kāzām, kad dakteris vēlējās izrakstīt recepti ar manu personas kodu e-veselībā uzrādījos ar veco uzvārdu. Dakteris izrakstīja recepti uz veco uzvārdu, labi, ka aptiekā paskatījās tikai uz personas kodu - zāles dabūju.

Kāzu datums:09.09.2020

Jā sieva paņēma manu uzvārdu! Lielākās grūtības ar epasta maiņu! :)

Kāzu datums:20.08.2020

Ja mainīju. Nekādas problemas pagaidām nav radījis.

Kāzu datums:07.08.2020

Es mainīju savu un pieņēmu vīra uzvārdu. Tā kā devāmies kāzu ceļojumā uz ārzemēm, jau pirmajā darbadienā pēc kāzām devos uz PMLP un CSDD, lai pieteiktu jauno dokumentu izgatavošanu. Tā kā COVID-19 ierobežojumu dēļ klātienes pakalpojumi tiek sniegti rindas kārtībā pēc iepriekšēja pieraksta, jau diezgan agri rezervēju pieteikšanās laikus, Latvija.lv portālā apmaksāju pakalpojumus. Trīs darbadienu laikā saņēmu gan jaunu pasi un ID karti, gan autovadīšanas apliecību. Labi, ka uzreiz pēc kāzām iedomājāmies arī par bankas pilnvaru izbraukt no valsts ar savu automašīnu, par kuru vēl sedzam līzingu. Arī to veiksmīgi sakārtojām līdz izbraukšanai.

Kāzu datums:06.08.2020

Man nāca klāt vīra uzvārds. Uzvārda maiņai grūtības sagādājā covid laikā esošie ierobežojumi PMLP nodaļās (tikai pēc pieraksta - tāpēc nācās meklēt pa visu LV sev vēlamo laiku atvaļinājuma laikā)

Kāzu datums:26.06.2020

Pēc kāzām pieņēmu vīra uzvārdu. Īsti ar grūtībām nesaskāros.

Kāzu datums:14.02.2020

Mainīju uzvārdu uz vīra, problēmas nesagādāja.

Kāzu datums:28.09.2019

Joprojām šis ir aktuāli, jo, bijām vēlējusies apvienotos uzvārdus, bet mana uzvārda vietā vecās mātes dzimtas uzvārdu. Par vēlu uzzinājām, kā pareizi rīkoties šajā situācija, tādēļ to nesakārtojām pirms kāzām. Šobrīd meklējam kādas ir opcijas

Kāzu datums:26.07.2019

Uzvārdu mainīju pēc kāzām. Laulības apliecībā ir mans vecais uzvārds. Tā kā uzreiz devāmies ceļojumā, neriskēju ar uzvārda maiņu. Vēlāka uzvārda maiņa rada grūtības, jo ir maksas pakalpojums 71.14 EUR, jāraksta iesniegums, kurš tiek izskatīts Rīgā mēneša laikā. Pēc mēneša drīkst doties mainīt pasi un citus dokumentus. Pati dokumentu maiņa grūtības nesagādāja - tikai izmaksas.

Kāzu datums:01.06.2019

Tikko kāzas, tāpēc nevaru komentēt daudz. Mainīju uz vīra uzvārdu.

Kāzu datums:27.04.2019

Mainīju uzvārdu uz vīra. Grūtības nesagādāja, visu izdarīju pa vienu dienu. Pat pase bija gatava tās pašas dienas vakarā.

Kāzu datums:06.10.2018

Uzvārdu mainīju tikai es, nekādas problēmas nesagādāja. Valsts iestādes izsūtīja atgādinājumus e-pastā, ka nepieciešams nomainīt pasi un autovadītāja apliecību. Visa dokumentu maiņa pēc kāzām izmaksāja ap 100eur

Kāzu datums:18.08.2018

Uzvārdu mainīju. Grūtību nebija.

Kāzu datums:18.08.2018

Mainīju, tākā uzreiz ceļojumā nedevāmies, tad grūtību nebija, bet galvenais neaizmirst pārejās iestādes.

Kāzu datums:18.08.2018

Jā, pieņēmu vīra uzvārdu. Pagāja pāris nedēļas līdz sāku parakstīties bez piedomāšanas un nebremzēju, kad kāds zvanot pa telefonu uzrunāja jaunajā uzvārdā. :D

Kāzu datums:18.08.2018

Nē pieņēmu vīra uzvārdu kā otro. Protams, pasi dabūju mainīt.

Kāzu datums:18.08.2018

Mainīju. Nekādas grūtības nesagādāja.

Kāzu datums:17.08.2018

Jā, mainīju. Grūtības sagādāja tikai daudzo dokumentu maiņa.

Kāzu datums:04.08.2018

Uzvārdu mainīju tikai pēc kāzu ceļojuma, jo citādāk es paliktu lidostā. Īsumā - mēs ceļojumā devāmies pirmdien (mums kāzas bija sestdien), tāpēc nebija īsti laiks, lai dabūtu jauno pasi utt. + mēs ceļojām uz nešengenas valsti Horvātiju, tāpēc paliku vēl savā vecajā uzvārdā. Pēc tam devāmies uz tuvāko dzimtsarakstu nodaļu, kur rakstījām iesniegumu par to, ka vēlos savam uzvārdam pievienot vīra uzvārdu. 30 dienu laikā Tieslietu ministrijas pārstāvji izskatīs manu iesniegumu, atsūtīs lēmumu, bet tad sekos pases maiņa un visu citu dokumentu maiņa.

Kāzu datums:07.07.2018

Protams, uzvārds tika mainīts. Manuprāt, tas vīram ir gods - ļaut sievai nēsāt savu uzvārdu.

Kāzu datums:23.09.2017

Mainīju. Grūti pierast no sākuma. Rūpīgi izsveriet, vai gribat mainīt pa visam vai tomēr paturēt dubulto uzvārdu. Pašlaik, šķiet, visur vēl neesmu nomainījusi. Mainīju gan dokumentus, gan arī e-pastu.

Kāzu datums:23.09.2017

Uzvārdu mainīju. Tas nesagādāja nekādas grūtības.

Kāzu datums:09.09.2017

Mainīju uzvārdu. Vēl neesmu saskārusies ne ar vienām grūtībām. Manuprāt, dokumentu nomaiņa neprasa nekādas grūtības. Ja nu vienīgi neziņa, kurā brīdī, kurš dokuments ir derīgs un kad viņš vairs nav derīgs.

Kāzu datums:12.08.2017

Nevarētu teikt, ka grūtības, bet jāmaina visi dokumenti, tas ir papildus laiks, papildus izmaksas, bet protams, tas viss ir tā vērts.

Kāzu datums:21.07.2017

Mainīju es - sieva. Nekādas grūtības nesagādā.

Kāzu datums:07.07.2017

Uzvārda maiņa grūtības nesagādāja.

Kāzu datums:17.06.2017

Mainīju. Grūtību nebija, dabūju jauno pasi 2 darba dienu laikā.

Kāzu datums:23.12.2016

Jā, es mainīju uzvārdu. Vis lielākās problēmas sagādāja uzņēmumu reģistrs, jo uz vietas pildot iesniegumu viņi paši pat nezin kādas veidlapas šajā gadījumā ir jāaizpilda un cik jāmaksā.

Kāzu datums:17.09.2016

Jā, sievas uzvārds tika mainīts uzreiz kāzu dienā. Grūtības nekādas - tikai bija jāizstaigā dažādas iestādes un jānomaina daži dokumenti. :)