FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Ilze, 20 gadi

Kāzu datums:01.08.2009
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
apmēram 2500ls, kāzās bija 52 viesi.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Visi kopīgi maksājam, gan mana, gan vīra ģimene un, protams, mēs paši ;)
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Tas gan sanāk bija mana vīriņa lēmums, jo bildinājums bija pārsteigums, tomēr diezgan loģisks, jo kopā jau dzīvojām gandrīz 2 gadus.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Vecākiem un draugiem paziņojām pusgadu iepriekš. Sākumā gan neko nevajag sasteigt, bet mierīgi izvēlēties vietu kur svinēsiet, tad muzikantus un tad "apģerbiet viens" otru. Tās, manuprāt, ir 3 galvenās lietas. Pārējais ir atkarīgs no finansiālā stāvokā un vēlmēm.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Baznīcā.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesu namā "Kauši", Kuldīgas rajonā, Ēdoles pagastā. Ļoti romantiska vieta. Viesu nama īre bija Ls300 un ēdināšana bija Ls10 par cilvēku. Saimniece ir stingra un ar saviem noteikumiem, t.i. nevar darīt to kas ienāk prātā, bet jāsarunā iepriekš. Taču pakalpojumu kvalitāte ir ļoti laba, arī saimniece ir atsaucīga un kāzu dienā Jums "neuzmāksies un nemaisīsies pa kājām" ;)
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Noteikti pēc cenas un piedāvājuma.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torti gatavoja netālu no viesu nama (abu starpā ir ilga sadarbība). Nezinu cik kg bija, bet medus kūka bija vienkārši dievīga un milzīga, kas maksāja Ls 25.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais bija tik daudz ka apmēram 2/3 palika pāri ;) Īsti nebija laika, lai daudz ēstu un svinības lielākoties pavadījām dejojot.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Muzikantus izvēlējāmies ēc repertuāra, lai tas būtu elastīgs un pēc iespējas dažādāks. Spēlēja divi puiši no Liepājas, vārdus gan neaceros (viens bija Jānis;)) Ļoti atraktīvi čalīši! Honorārs bija Ls300 un spēlēja no 20.00 - 4.00.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Mums bija tradicionālas kāzas. Bija negaidīti goda vārti, daudz tiltu, pēc tam 3 inscinēti goda vārti, ātrais skrējiemns veikalā, lai pierādītu kurš taupīgāks, u.t.t. Mūsu vedēji visu kāzu dienu bija sagatavojuši kā pārsteigumu, kas man šķita baigi forši! :)
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Lielākoties vedēji, bet paši un draugi esam diezgan atraktīvi, tāpēc par viesu "iekustināšanu" nebija neādu satraukumu;)
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Mūs kā jauno pāri modināja ar mutes mazgāšanu. Tad sekoja brokastis un dejas, dziesmas. Kā jau teicu, paši esam atraktīvi un vienmēr atradīsim ko darīt.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Bija doma apmeklēt kursus, bet izlēmām, ka mūsu valsis nebūs tāds ierastais četrsolis ;) Kursi maksā apmēram Ls15 par stundu. Izvēlējāmies John Legend-Save room un dejojām kā mācējām.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Kleitu pirku Ls 500, arī uzvalku pirkām Ls 300. Kleitu pirku Rīgā salonā DeLukss, savukārt uzvalku Liepājā Kurzemē 3 stāvā ir vīriešu apģērbu veikals, kur pieejams viss.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Kāzu trnsportam izvēlējāmies vedēju mašīnu, jo tā noteikti ir lētāk. Gribējām limuzīnu, bet tas ir vēl Ls100 un otrā dienā esi bez transporta, jo vien neturpini maksāt par limo vai citu mašīnu. Turkāt arī vedējiem ir ērtāk.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Līgavas pušķi un piespraudi līgavainim pasūtījam Liepājā salonā "Orhideja". Mašīnu rotāja Grobiņā pasūtīts dekors. Turklāt Grobiņā vispār ir lētāki ziedi kā Liepājā.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Mums bija savs fotogrāfs, Agris Kozlovskis no Liepājas. Atrakstīvs un neprasa daudz. Kā arī fotosalonā pabijām Kuldīgā, pie viesnīcas "Līva". `Viņš tur atrodas gadiem. Bildes ir labas un prieks ka ir ko rāmītī ielikt;) Par 14 bildēm samaksājām Ls23,40.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgums paši veidojām. Tos gan vajadzētu izsūtīt mēnesi pirms kāzām, bet mums sanāca kādas 2 - 1,5 nedēļas iepriekš.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Pārgāju vīra uzvārdā. Pases maiņa neradija problēmas. Galvenais to darīt 30 dienu laikā, jo tad ir "atlaides". Viena summa ir jamaksā neatkarīgi vai gribi ātro pasi vai lēno;) Ls15 un diennakts laikā pase bija gatava!
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Saņēmām gan, jo mums tā īsti nekā pašiem nebija. Forši ka d`vanas neatkārtojās.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Nekādu grandiozo braucienu netaisījām. Noīrējam mājiņu pie jūras un baudījām divvietulību, darot to kas mums visvairāk tīk.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Tā īpaši jau nav uz ko ietaupīt, bet limo vietā bija vedēju mašīna, pasūtītu ielūgumu vietā- pašu taisītu, tas pats ar galda kartēm un visu to ko pats ar savām rokām vari izdarīt.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Neņemt ļaunā vecāku uzburkšķejienus un noteikti nepārtraukti runāt ar savu topošo vīriņu par visu ko vēlies darīt. Iesaistīt arī viņu kāzu organizēšanā un baudīt ik brīdi no gatavošanās līdz tai dieniņai, jo kāzu diena paies vienā vēja pūtienā. Izbaudi to brīdi, kā tu kļūsti sieviņa.:)
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Nenorobežoties no savām līgaviņām. Centies palīdzēt viņai kā vien vari, bikiņ parunāties ar viņu. Sniedz idejas, ja arī viņa tās noraida, nedusmo. Esiet iecietīgi viens pret otru:)
Vēl iesaku ņemt vērā...
Ar visiem aizrunātajiem cilvēkiem, ik pēc laiciņa sazināties lai viņi zina kas un kā, un Jusu rezervēto vietuiņu neatdod kādam citam. Arī vedējus par visu sīki un smalki informējiet, jo viņi tai dieniņā būs vēl vairāk satraukušies kā Jūs, tāpēc pasakiet vairāk nekā mazāk.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Pilnīgi noteikti neko.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Sarīkoja gan. Meitenes sacerēja zvērestu, lika izpildīt 3 pārbaudījums, meditēt par savu lablību, staigāt pa pilsētu kā pilnīgai tizlenei:D, visu ko vien varēja idomāties un īstenot. Vakarā gan tā forši iztrakojāmies pa vecrīgas bāriem.