FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Anete, 28 gadi

Kāzu datums:31.07.2021
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Kopējās kāzu izmaksas 12300 eur. Mani un topošo vīru ieskaitot, kopā bijām 40 cilvēki + 10 personas stafs.
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Viesu namu un ēdināšanu mums dāvināja mani un līgavaiņa vecāki. Pārējo paši sakrājām.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Precējāmies, jo, kad patiesi zini, ka ir, tad ir! :) Līdz kāzām kopā dzīvojām aptuveni 3 gadus.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Tiku bildināta 2020. gada 24. decembrī, pēc jaunā gada sāku visu meklēt, lai līdz februāra sākumam, kad atsākās maģistrantūra, visu būtu atradusi. Jo darbs, mācības un vel kāzu plānošana, no sākuma likās, ka būs crazy. :D Vēl jau biedēja Covid-19 situācija un ierobežojumi, bet nolēmām, ka visu plānosim. Sliktākajā gadījumā būs ceremonija un viesības atliksim, bet beigās viss kā plānots. Ļoti veiksmīgi aptuveni mēneša laikā sameklēju un aizrunāju viesu namu, ēdinātājus, muzikantus, fotogrāfu, auto, makeup dāmu, dekoratori, vakara vadītāju, februārī nopirku kleitu. Visu pārējo lēnām, pamazām.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrālē. Patika, ka katoļiem pirms laulībām jāiziet tādi kā laulāto sagatvošanās kursi. Tie deva iespēju parunāt par tādām tēmām, kurām ikdienā nepieskarās.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika viesu namā Bēršas. Šī vieta ir vienkārši burvīga, kā radīta svētkiem! Ja izvēlēsieties Bēršas, trāpīsiet 10!!! Visa kompleksa izīrēšana izmaksāja 3443 eur. Bēršas piedāvā divus ēdinātājus, mēs izvēlējāmies M produkt. Šefpavāra Mārtiņa ēdieni, pieeja klientam un apkalpošana bija nostrādāta līdz perfektumam! Ēdināšana (+ salvetes, trauki, viesmīļi) izmaksāja 2238 eur.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
No sākuma vēlējos kādu no Jelgavas ne tik tālu esošu viesu namu, bet nolēmu par labu Bēršām, jo ļoti uzrunāja bildes no šīs vietas un tad jau nodomāju, ja tālāk būs viesu nams, jo lielāka iespējamība, ka viesi paliks pa nakti. :) Svinību vietu pirmo reizi dzīvē apskatījāmies janvārī. Dienā, kad bija -17 grādi, biju pārsalusi, bet priecīga par redzēto. Ar līgavaini nospriedām, ja mums te patika ziemā, tad vasarā, kad viss būs skaisti apkārt saplaucis, te būs brīnišķīgi. Un tā arī bija. Otro reizi uz Bēršām aizbraucām jūnijā, mēnesi pirms kāzām un bijām laimīgi, ka izvēlējāmies šo vietu. Ēdinātāju M produkt izvēlējāmies, jo vairāk uzrunāja ēdienkarte. Ik pa laikam no sava tēta vēl aizvien dzirdu, cik mūsu kāzās bija brīnišķīgi teļa vaigi. :D Patika, ka cenā ietilpa arī bārmenis līdz, ja nemaldos, tad 2:00 naktī. Cena nebija noteicošais faktors, jo abiem piedāvātajiem uzņēmumiem, tā bija praktiski vienāda.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torti pasūtījām Siguldas kondetorijā Kūkas gardas. Aptuveni 5 mēnešus pirms kāzām pasūtījām degustācijas komplektu. Piegādāja to uz Rīgu. Nolēmām par labu sarkanā velveta kūkai. Kūka bija izkārtota uz trīsstavīga statīva, augšā 1kg kūciņa mums ar vedējiem un uz apakšējiem stāviem bija mazas, individuālas kūciņas katram viesim. Kopā 50 mazās kūciņas, 1kg kūka augšā un statīva noma izmaksāja 100 eur. Piegāde uz Bēršām bija bez maksas.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais pilnīgi pietika. Tādēļ arī saku, ka M produkt viss tiek aprēķināts, lai nebūtu ne traki par daudz, ne par maz! Pāri palika tikai augšējā 1 kg kūka, no kuras bijām sev kāzu vakarā nogriezuši tikai 1 gabaliņu!
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Izvēlējāmies Rihardu Bērziņu ar grupu. https://www.facebook.com/countrysidelatvia Bijām dzirdējuši kaut kad sen uz Tallink kuģa un tur man ļoti viņi patika. Pēc tā arī nolēmu viņiem uzrakstīt. Ļoti patika, ka gan vecāka, gan jaunāka gada gājuma viesiem gāja pie sirds viņu set lists.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Vedēji bija sarūpējuši pieturas vietas uz Jelgavas Pasta salas, kur pieslēdzām slēdzenīti, pārnesa mani pār to tilt' arī. Nākošajā pieturā Ozolniekos pie tilta sitām māla podiņus par visām mūsu nebēdnībām līdz šim. Rāmkalnos pie tilta locijām un lidinājām papīra lidmašīnas. Tad viesi turpināja ceļu uz Bēršām, bet mēs devāmies uz Bīrīnu pili, kas bija īpašs pārsteigums mums, jo nebiju iepriekš kartē pat pamanījusi, cik tuvu Bēršas ir Bīriņiem. Bīriņos jājām zirga pajūgā. Šis bija laiks, kuru varējām pavadīt divi mēs, izbaudīt šo laiku tikai divatā un dalīties, cik ļoti novērtējam visu, ko dzīve mums sniegusi. Arī rakstījām viens otram vēstules, bildējāmies un metām zvaniņus ozolā, jo, kā vēsta teika, tas nesot laimi. Tad devāmies uz Bēršām, kur jau mūs sagaidīja viesi un vecāki ar maizes klaipu, sāli, šķīvi ar topošo bērnu vārdiem un citām izdarībām.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Vēlējāmies, lai arī vedēji var atpūsties, tādēļ Bēršās viesus sagaidīja vakara vadītājs. https://www.artisozolins.lv/ Bijām izvēlējušies Arti mūsu kāzu dienai un bijām ļoti priecīgi par mūsu lēmumu! Kad kāzu dienā atbraucām uz vietu, kur mūs jau sagaidīja viesi, saņēmām atsauksmes par Arta jauko un profesionālo attieksmi, parūpējoties lai mūsu viesi zinātu kas, kur un kad! Mičošanas laikā sāka līt, Artis bija klāt un mums virs galvas bija nevis viens, bet gan divi lietussargi! :D Aizskrēja apskatīties vai mūsu viesu grāmata nav zem klajas debess, kaut neviens viņam to nelūdza. Šie ir tikai divi no daudzajiem sīkumiem, kurus pamanījām un kuri liecina par Arta lielisko pieeju darbam! Artis ne tikai sazināsies ar Jums, lai mēģinātu iepazīt Jūs un saprast "kas Jūs par putniņiem", bet radīs nepiespiestu, laba humora, interesantu aktivitāšu un sirsnības pilnu gaisotni!
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrajā dienā M produkt uzklāja gardas brokastis un līdz 12:00 devāmies jau projām.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Pirmajai dejas izvēlējāmies Frankie Valli - Cant Take My Eyes Off You Tā kā abiem patīk dejot, tad neiespringām uz deju kursiem, 3 reizes mājās ar īstajām kurpēm padejojām tajā nedēļā, kad nāca kāzu diena. Biju Instagram atradusi vairākus veidus kā vīrietim pacelt sievieti kāzu kleitā, tos arī iemācījāmies un iekļāvām mūsu dejā.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Līgavai: https://www.facebook.com/alexangelbridal Cena 590 eur Šūšana 65 eur Kurpes, matu rota ( https://www.facebook.com/ameliadesignaccessories/ ), auskari 100 eur Līgavainim: https://www.facebook.com/mansdrebjuskapis/ uzvalks, divi tauriņi, siksna 300 eur kurpes 60 eur šūšana 12 eur
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Vīrs kā jau tehnisks cilvēks bija īpaši sajūsmā par auto izvēli. https://www.facebook.com/Lucky-LIMO-2117464128313043/ Ļoti foršs, jautrs šoferītis, iesakām! ;) Auto easy varējām sasēsties visi kopā ar vedējiem.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Auto rotāšanu, līgavas pušķi, līgavaiņa piespraudi un vedēju aksesuārus veidoja Jelgavā Tulpe VN 70 eur
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotogrāfu izvēlējāmies https://www.facebook.com/MontaMontainPhotography Jo zināju, ko saigaidīšu no rezultāta. Fotogrāfijas uzņēma no ģērbšanās brīža ap 11:00 līdz kūkas ēšanai pusnaktī. Cena 670 eur Bildes saņēmām 3 mēnešus pēc kāzām.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus gatavoju pati. Uzdrukāju visu nepieciešamo, kas, kur , kad info uz zīmēšanas papīra (1/3 no A4). Uz otras tāda paša izmēra lapas uzdrukāju nozīmīgas detaļas, piem., par nakstmājām, utt. Abām kartiņām maliņās vietām pieliku zelta follija papīru. Ap abām lapām apliku caurspīdīgu, matētu papīru un priekšā to aizdarīju ar zelta spiedogu ar M burtu, jo kļuvām par Mazuru ģimeni. :) Nogādājām tos viesiem 1.5 mēnesi pirms kāzām.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Pārgāju uz vīra uzvārdu. Tā kā 4 dienas pēc kāzām devāmiem ārpus Latvijas, man bija nepieciešama jaunā pase. Pasu daļa bija online nobūkota līdz oktobrim, bet pēc pāris telefonzvaniem tiku uz pierakstu jau 2 dienas pēc kāzām un 3.dienā saņēmu pasi.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Jā, pārsvarā saņēmām dāvanu naudas izteiksmē.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Nākošo nakti pēc kāzām pavadījām Baltic Beach hotel. Tas bija superīgs vakars, varējām gremdēties atmiņās par skaisto kāzu dienu! 4 dienas pēc kāzām devāmies uz Druskininkiem - SPA prieki, pēc tam uz 5 dienām staigājām pa kalniem Zakopanē, kā arī septembrī devāmies uz Turciju, baudīt palmas un zilās pludmales.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Īpaši uz neko baigi neietaupījām. Nu protams, lietas, kuras gatavoju pati, bija lētākas, nekā kaut kur sūtīt - ielūgumi, dāvanas viesiem, vārdu kartītes, ceremonijas programmiņas, zīda lentes, citi sīkumi. Arī cenas Jelgavā atšķiras no cenām Rīgā. Ja Jums ir zināms, cik daudz un kādu alko un bezalko dzērienus Jums vajag, iesaku šo pieprasījumi izsūtīt visiem lielajiem alko tirgotājiem. Ietaupījām izvērtējot piedāvājumu un nepērkot visu vienā vietā.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Saglabāt vēsu prātu. ;) Veidot spred sheet vai kādu excel failu, kur liekat pa mēnešiem kas un kad Jums jāizdara. Kas samaksāts, kad jāmaksā, cik, utt. Tas palīdzēja būt mierā, ka ka neko neesmu palaidusi garām.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Rodiet laiku un vēlmi iesaistīties, lai topošā sieva nejūtās viena plānošanas procesā.
Vēl iesaku ņemt vērā...
Kāzu dienā atrast abiem to nelielo brītiņu laikam divatā. Diena paskries, tādēl tās pāris minūtes, kuru laikā apmainīties ar sirds siltumu, kas Jūs piepildīs kāzu dienā, iesaku to laiku atrast. Līgavām, kurām kāzas plānojās vasarā un ciskas un to berze ir zināma, iesaku zem kleitas vilkt plānos šortiņus, kas paglābs Jūs no sarkanām ciskām un diskomforta. Jo zem kleitas ir +visi grādi. :D
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Visu darītu tieši tāpat!
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Nē, īpašu ballīti netaisījām. Nedēļu pirms kāzām bijām vakariņās ar vedējiem.