FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Laura, 25 gadi

Kāzu datums:12.09.2020
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Kāzas izmaksāja ~ 14200 eiro. Ceremonijā piedalījās 97 viesi, viesībās viesu namā piedalījās 80 viesu.

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Pašu iekrājumi

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Mīlestība, ģimenes veidošana. Bijām kopā 5 gadus (vairāk kā 4 gadus dzīvojām kopā), kad vīrs mani bildināja. Viņš sagaidīja, kad būšu pabeigusi augstskolu un kad mūsu iekrājumi būs izveidojušies tik lieli, lai varētu uzorganizēt tādas kāzas, kādas abi vēlamies.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Pirmais bija saskaitīt, cik aptuveni viesu mums būs. Saprotot, ka tie būs ap 80 viesiem, atlika izvēlēties no diezgan šaurā lielo viesu namu loka, ko vēlējāmies. Viesu nama, fotogrāfa un mūzikas grupas izvēle un rezervācija bija pirmais ko darījām. Viesu namu norezervējām 2019.gada decembra sākumā.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Tā notika ārā, Cēsu pils parkā zem liepas. Sarakstīja mūs Priekuļu dzimtsarakastu nodaļas jaukā dāma Īrisa.

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Svinības notika Springšļu dzirnavās. Viesu nama izmaksas ~2600eiro un ēdināša (Turība) ~2500eiro

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Galvenais bija viesu nama ietilpība (80 cilvēkiem), atlikušais brīvais laukums dejošanai, nama īres cena un tas, cik ļoti mums tur patīk. Galda klājējus izvēlējāmies pēc cenas, jo nebija īpašu ekstravagnto ēdienu vēlme.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

"3 kūkas", Līgatnē. Tā kā kūka ēdām uzreiz pēc ceremonijas (bija ap 100 viesu), Kūku rēķinājām ap 120gr/cilv. Medus kūka izmaksāja ~200eiro.

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Uzticējāmies ēdinātājiem un viss bija izrēķināts lieliski, no rīta bija nedaudz pāri palikušais ēdiens, ko kopā ar brokastīm viesi apēda.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Tā kā paši esam dejotāji, kā arī lielākā daļa draugu un radu tādi ir - mums mūzika bija ļoti svarīga. Izvēlējāmies Citizens.lv , jo viņus zinājām no dejotāju ballēm un mums ļoti patika viņu enerģija, stils un atraktivitāte. ~800eiro + ceļa izdevumi.

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Par to parūpējās mūsu lieliskie vedēji. Kopumā no viesiem pazudām uz ~4 stundām, kuru laikā vedēji mūs aizveda uz skaistu fotosesijai paredzētu vietu lauku īpašumā, pēc tam bija sarūpēti dažādi uzdevumi un vārti, pēc tam vedēji mūs aizveda izcilā mazā atpūtā uz saliņas ar saksafonistu, gardām uzkodām un šampanieti. Dodoties uz viesu namu noķērām izcili skaistu saulesrietu mežā.

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Paši bijām sarūpējuši fotokasti no Pickit.lv , bijām attīstījuši un izlikuši bildes kopš mūsu iepazīšanās dienas un bija atstāta arī viesu grāmata, ko viesiem aizpildīt mūs gaidot. Papildus tam viesus izklaidēja vakara vadītājs Arvis Zēmanis.

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Rīta rosme, atrasto mantu izsolīšana, brokastis, sarunas un iespēja iet pirtī.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

''Tūkstoškārt'' no izrādes Tobago. Tā kā paši esam dejotāji, paši izveidojām horeogrāfiju, izvēloties no youtubes dažus cēlienus, ko ielikt dejā, lai tā kļūtu vēl neaizmirstamāka.

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Pirkām. Vīram uzvalku meklējām vairākas dienas (kopā bijām kādos 5 veikalos), beigās atgriezāmies Drēbju skapī. Savu kleitu arī nevarēju izvēlēties vairākas reizes, nebija tā īstā sajūta (kopumā bijām 3 veikalos), beigās atgriezāmies Bonni, kur nopirku pirms tam nemērītu kleitu. Izmaksas: Līgavaiņa uzvalks+veste = 188eiro, krekls = 27eiro, kurpes - 89eiro Līgavas kleita = 450eiro, kurpes = 28eiro, rotas = 42eiro

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Tā kā tas mums nebija pārāk svarīgi, nolēmām samainīties ar manu tēti. Ņēmām viņa 2016. gada Peugeot, jo tas ir jaunāks un lielāks par mūsu pašu auto. Izpušķojām to ar nelieliem ziedu pušķīšiem pie spoguļiem un rokturiem.

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Bija nolīgta dekoratore - ''Sajūtu aleja'' - noteikit iesaku! Mana vīzija bija jau skaidra, nosūtīju viņai savu ideju apkopojumu ar foto. Sapratāmies viegli un dažas reizes tikāmies klātienē. Viņas uzdevums bija - līgavas pušķis, ziedi līgavai matos, piespraudes līgavainim, vedējtēvam un manam tētim, mašīnas dekori, gredzenu kastīte ar dzīvajiem ziediem, ceremonijas dekorācijas un viesu nama noformējums. Kopējās izmaksas ~1200 eiro.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Man jau bija vairāki fotogrāfi atlasīti, kuru fotogrāfijas man patika. Tikāmies ar diviem (pēc patikšanas un cenas). Izvēlējāmies Jāni Romanovski, jeb gribuvasaru.lv, jo viņš ir fotogrāfējis vairākas draugu/ģimenes kāzas, kā arī ļoti daudz dejotājus. Galvenais bija, lai fotogrāfijas ir dzīvas, krāsainas un lai ir noķerti mirkļi. Bildes saņēmām ~2 mēnešus vēlāk (aptuveni 850 bilžu). Izmaksas ~800 eiro.

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Idejas paši ģenerējām. Gribējām kaut ko neirastu un priekpilnu. Izveidojām dizainus caurspīdīgiem akrila ielūgumiem un zem tiem pašu veidotas papildinformācijas kartiņas ar sausajiem ziediem kāzu krāsās. Ielūgumi bija gatavības stadijā 4-5 mēnešus pirms kāzām, tomēr vēl vasaras sākuma covid dēļ nebija saprotams, vai kāzas septembrī varēs vai nevarēs rīkot un cik lielā apjomā. Bijām visiem elektroniski izsūtījuši jūnija sākumā ''Save the date'' ar mazu informāciju uz ko gatavoties, ja kāzas varēs notikt. Kad uzzinājām, ka kāzas būs atļautas pie visiem viesiem devāmies personīgi ielūgumus atdot. Aptuveni mēnesi pirms kāzām ielūgumu bija nogādāti viesiem.

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Jā, nomainīju. Grūtības īsti nebija, galvenais covid laikā bija savlaicīgi jāpiesaka pasu nodaļā pieraksts. Galvenā problēma, tas prasa nedaudz laiku, lai izskrietu uz pasu nodaļu, pēc tam, sagaidot jauno pasi - nomainīt tiesības un aiziet uz bankām. Vēl dīvaini tas, ka aptuveni mēnesi pēc kāzām, kad dakteris vēlējās izrakstīt recepti ar manu personas kodu e-veselībā uzrādījos ar veco uzvārdu. Dakteris izrakstīja recepti uz veco uzvārdu, labi, ka aptiekā paskatījās tikai uz personas kodu - zāles dabūju.

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Jā, un pat vēl vairāk! Bijām ielūgumos ierakstījuši par to, ka labprāt saņemtu naudiņu. To arī saņēmām un pat vairāk, kā bijām rēķinājuši.

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Ļoti vēlējāmies, tomēr jau vasaras beigās un septembrī atsākās covids Eiropā un arī kaimiņvalstīs un, bez sēdēšanas karantīnā, nekur nevarējām tikt. Beigās nedēļas garumā apceļojām Kurzemi. Naktsmītnes rezervējām tās pašas nedēļas ietvaros un beigās baudījām The sound poets koncertu Liepājā.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Ļoti sekojām līdzi saviem uzstādītajiem mērķiem un izveidotajai excel tabuliņai. Beigās īsti nekur neietaupijām, izņemot to, ka brīžos, kad bija jāizvēlas kādas dekorācijas vai sīkumiņi kāzu dienai, izvēlējāmies par labu lietderīgākajam un nedaudz lētakajam variantam. Piemēram, ceremonijas vietā sākumā vēlējos ziedu arku, tomēr, kad sapratu, ka arkas izmaksas ir ap 200 eiro (un uz augšu) un ka tā tiktu izmantota vien ceremonijas vietā, ar vīru tomēr izlēmām arku neuzstādīt, tā vietā dekoratore izveidoja skaistu ziedu kompozīciju uz ceremonijas galdiņa, ko vēlāk varēja izmantot viesu nama dekorēšanai.

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Sākt ar sarunu par to, cik vēlaties tērēt šai īpašajai dienai laiku un naudu. Tā kā visu paši plānojām un paši par kāzām maksājām, sākām laicīgi ar vīru runāt, kas ir svarīgākais, uz ko vēlamies vairāk tērēt un kur piebremzēt. Sastādījām Excel tabuliņu, ko ievietojām drive.google un šo tabuliņu ļoti cītīgi pildījām. Bija nosprausts aptuvenais budžets un summa, kurai noteikti negribētu pārkāpt pāri un tad sadalīts pa atbilstošajām sadaļām. Atceries, šī diena būs JŪSU diena, veidojiet to tā, kā vēlaties. Nekautrējies lūgt draugiem un radiem palīdzību. Ja viesu starpā nevēlies bērnus, kas ievērojami palielina izmaksas, bērni varētu traucēt - skraidīt pa svinību zāli un intīmos brīžus neizprast, nekautrējies lūgt vecākiem šoreiz bērnus atstāt mājās.

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Uzticēties, palīdzēt un atbalstīt līgavas. Pirms pārmest līgavām par lielajiem izdevumiem, papētīt, cik patiesībā maksā šīs visas pozīcijas. Tā nav tikai līgavu diena, tā ir jūsu jaunās ģimenes diena. Man ir ļoti paveicies ar vīru, jo tieši viņš man tik ļoti daudz palīdzēja un es nevaru teikt, ka kāzas saorganizēju es, jo šo dienu organizējām mēs abi kopā.

Vēl iesaku ņemt vērā...

.. to, ka ne vienmēr viss notiks tieši tā, kā vēlēsies. Pirms kāzām ārkārtīgi uztraucos par to, ja nu līs lietus, ja nu būs auksts un vētra, ja nu kāds viesis pēkšņi neiradīsies utt.. Jā, nedēļā pirms kazām mums piezvanīja trīs ģimenes un pateica, ka nevarēs tomēr atbraukt, papildus covid dēļ arī mana krustmāte palika Itālijā, tomēr beigu beigās.. tev būs foto, video (ar kuriem padalīties), tu būsi bijis laimīgs šajā dienā un tā diena būs tavas jaunās ģimenes diena. To laimi, kas tevi pārņems satiekot savu līgavaini pie altāra, to vairs nespēs traucēt nekas!

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Jāsaka, ka divus mēnešus pēc kāzām, joprojām domāju, ka tās bija manas sapņu kāzas! Jā, varbūt tomēr izvēlētos nedaudz citādu kleitu vai tomēr arku ceremonijas vietā uzstādītu.. tomēr atceroties, nevaru vēlēties labāku dienu, kāda tā bija!

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

Bija vecpuišu un vecmeitu ballītes. Abiem ballītes notika vienā dienā, tā bijām iecerējuši. Jāpiebilst, ka visu dienu līņāja, brīžiem lija, tomēr emociju bija tik daudz, ka tas galīgi netraucēja, pēc tā arī sapratu, ka, ja kāzu dienā līs, nebūs viss tik slikti, kā to esmu iedomājusies! Vīram ballītes tematika bija Queen (Edijs Merkūrijs), dienas laikā vīram bija dažādi uzdevumi, Piena paku regate un vakara noslēgums viesu namā. Mana ballīte bija skaista, es biju sarkanā pārējās meitenes baltā, vēlējos lai piedalās arī mana mamma. No rīta izjāde ar zirgu+fotoseija, vēlāk dziesmas ierakstīšana studijā, pēc tam lūpukrāsu taisīšana un vakara noslēgumā rituāls pie ugunskura par došanos sievas godā.