FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Ieva, 29 gadi

Kāzu datums:07.07.2018
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Mūsu kāzās piedalījās 68 viesi. Kopējās kāzu izmaksas veido 14 000.00 EUR.

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Tiku bildināta 2017. gada 1. jūlijā, mana mīļotā dzimšanas dienā. Drīz vien sapratām, lai noorganizētu tādas svinības, kā vēlamies, būs nepieciešami līdzekļi. Tobrīd mums nebija uzkrājumu, lai piepildītu šo sapni. Godīgi sakot, nebija nekādu lieku līdzekļu. Dzīvojām "no algas līdz algai". Sapnis šķita tāls un nepiepildāms, bet kopīgiem spēkiem mums izdevās uzkrāt šos līdzekļus. Turpmāko gadu dzīvojām tikai no vīra ienākumiem, manējie tika novirzīti uzkrājumam (mūsu kāzu budžetam). Lūk, pierādījums tam, ka ir iespējams piepildīt ikvienu sapni, ja vien ir mērķis.

Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?

Ar vīru iepazināmies 2004. gada 1. septembrī. Mācījāmies vienā klasē. Katru dienu viens otru atbalstījām mācībās, brīvo laiku pavadījām kopā. Daudz runājāmies par lietām, kurām šķietami nav jēgas, un tomēr ilgu laiku mūs vienoja tikai draudzīgas attiecības. Šobrīd domāju, ka sirds jau tolaik saprata, ka viņš ir īstais, bet prāts turējās pretim. Velti, jo dzīve mūs saveda kopā atkal un atkal. Kopā, kā pāris, esam kopš 2009. gada 1. marta. Lai gan iepriekš šķita, kā kāzām nav liela loma, tagad tā nedomāju. Laulībai ir milzīga nozīme. Tā ir būtiska ne tikai mums pašiem, bet arī bērniem.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

Kāzām gatavojāmies vienu gadu. Sākotnēji pats svarīgākais bija saprast, kādas kāzas katrs vēlamies un pēc tam vienoties par abiem tīkamu rezultātu. Plānošanas procesā satikām lieliskus cilvēkus, tieši tos, kuri bija jāsatiek. Vispirms uzrunājām pasākuma vadītāju, jo zināju, ja kādreiz precēšos, tad mūsu kāzas vadīs tieši šis cilvēks. Plānošana un organizēšana nebija vienkāršs process, it īpaši tādēļ, ka visu darījām paši. Galvenais ir runāt ar otru cilvēku, lai viens otru saprastu.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Ceremonija notika Kuldīgas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā - vīra dzimtajā pilsētā.

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Svinības notika ļoti skaistā viesnīcā, upes krastā un jūras tuvumā, Užavā. Svinību vieta izmaksāja 2000.00 eur. Ēdināšana izmaksāja 2500.00 eur.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Svinību vietu meklējām vairāk, kā trīs mēnešus, jo vēlējāmies, lai tā ir "mūsu sajūtu" vieta. Ne mirkli nevēlējāmies izjust konveijera sajūtu, jo jau sākotnēji zinājām, ka neprecamies "ķeksīša" vai apstākļu dēļ, citādi tas būtu izdarīts jau agrāk. Precējāmies tieši tagad, jo šis bija tas brīdis, kad patiesi un no sirds abi to vēlējāmies. Ēdināja mūs "Jēkaba sēta" no Kuldīgas, jo šajā vietā tiek gatavota gardākā maltīte - tāda, kas atbilst mūsu gaumei.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Torti pasūtījām no brīnišķīgās daudzpusīgās Kikī no Kuldīgas. Torte tika izgatavota pēc īpaša pasūtījuma un izmaksāja 10 eur/kg.

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Lai gan ēdiens patiesi bija gards, tas tomēr palika pāri.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Mūsu kāzās spēlēja grupa "Tandēms trijatā" - puiši, kuri spēj iekustināt pasīvāko publiku. Cilvēki, kuri mīl savu darbu. Fantastiski!

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Par viesu izklaidēšanu mūsu kāzās rūpējās talantīgais un atraktīvais Kristaps Rasims. Cilvēks, kurš liek cilvēkiem smaidīt un priecāties.

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Otrajā dienā vedēji bija sagatavojuši izklaidējošu aktivitāti - konkursu par iepriekšējā dienā iesūtītajiem viesu video.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

Pirmo deju dejojām fonā skanot Sound Poets dziesmai "Joprojām". Deju iemaņas apguvām trīs mēnešu garumā pie talantīgās pasniedzējas Diānas. Viņa iemācīja lāčus dejot.

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Vīra uzvalku pirkām veikalā Stockmann, bet sievas kāzu kleitu pasūtījām kāzu salonā Amelia. Kopējās izmaksas par apģērbu bija 1000.00 eur.

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Kāzu transports bija restaurēts žigulis - auto ar pievienoto vērtību, tas izcili piestāvēja kopējai noskaņai.

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Šos pienākumus uzņēmās mūsu lieliskā Kikī, floriste, kūku cepēja, psihologs, dekoratore. Starp citu, Kikī mums ieteica kā kūku cepēju, bet izrādās, ka viņa ir ne tikai kūku cepēja...

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Fotogrāfu izvēlējāmies pēc draugu ieteikumiem, Instagramā redzētā un savsarpējās komunikācijas. Fotogrāfa pakalpojumi izmaksāja 850 eur, saņēmām 730 bildes divu mēnešu laikā.

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Ielūgumu un dekorāciju vizuālo noformējumu plānoju es pati, māsa palīdzēja realizēt ielūgumus dzīvē. Ielūgumus izvadājām paši, izmantojot iespēju satikt konkrēto viesi. Gribējām saglabāt personisku attieksmi. Ielūgumus sākām izvadāt 6 mēnešus pirms kāzām.

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Protams, uzvārds tika mainīts. Manuprāt, tas vīram ir gods - ļaut sievai nēsāt savu uzvārdu.

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Jā, dāvanas tika saiņotas aploksnēs, bet ziedus lūdzām aizvietot ar vīnu.

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Kāzu ceļojumā devāmies uz valdzinošo Portugāli. Ceļojumā devāmies uzreiz pēc kāzām, lai saglabātu to skaisto, emocionālo sajūtu.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Mūsuprāt, nevajadzētu ietaupīt uz fotogrāfa un filmētāja pakalpojumiem, jo bildes un video ir vienīgais, kas liek atmiņām dzīvot ilgāk. Mūsu galvenais mērķis nebija ietaupīt, bet izdarīt iespējami labāko par labāko iespējamo cenu.

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Jaunajām līgavām es ieteiktu ieklausīties sevī - kas ir tas, ko vēlaties. Baudiet katru mirkli ne tikai kāzu dienā, bet arī plānošanas procesā. Viss patiešām notiek īstajā laikā, satiekat tos cilvēkus, kuri jāsatiek. Dzīvē nav nejaušību. Atceraties, ka šī diena ir stāsts par jauno pāri.

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Atbalstiet savas līgavas, viņas mēdz būt emocionālas, bet ļaujiet viņām rosīties, uzklausiet, kad tas nepieciešams un sagādājiet pārsteigumus. Sievietēm patīk pārsteigumi.

Vēl iesaku ņemt vērā...

Arī tad, ja šķiet, ka kaut kas nenotiek, kā gribētos, pēc laika atskatoties atpakaļ, būs skaidrs, ka viss ir noticis tieši tā kā jānotiek.

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Es nemainītu neko. Mēs izdzīvojām savu pasaku. Viss notika tieši tā kā cerēts, ticēts vai sapņots. Dzīve ir strauja, mainīga un dažāda. Ne vienmēr ir tikai labie brīži. Manuprāt, dzīvē ir 50% labo brīžu un 50% slikto brīžu. Dzīve ir jāpadara skaistāka, un to varam izdarīt tikai mēs paši. Sviniet svētkus. Es ticu, ka kāzas ir īpašākie svētki, kādi iespējami.

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

Manas brīnišķīgās dāmas bija sarīkojušas ļoti personisku un skaistu ballīti. Es pat teiktu, ka tā bija kopā būšana. Ļoti sisrnīga kopā būšana. Mēs dāvinājām viena otrai laiku. Laiku, kas visbiežāk mums visiem pietrūkst.