FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Alīna, 25 gadi

Kāzu datums:09.09.2017
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?

Kopskaits, ieskaitot mūs divus bija 72. (pie galda jārēķina vēl 2 bērni, muzikants un fotogrāfe, kopā 76) Kopējās izmaksas bija apmēram 6,5 tūkstošiem, taču grūti noteikt precīzi, jo ļoti daudzi ģimenes locekļi un draugi mums palīdzēja un neprasīja neko pretī.

Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?

Pusi sedzām paši, lielu daļu iedeva vecāki, kā arī vairākas lietas kāzu dāvanā jau iepriekš apmaksāja radi.

Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?

No bildinājuma līdz kāzām bija 8 mēneši. Pirmajos divos pieteicām viesu namu, ceremonijas vietu, ēdinātājus, fotogrāfi, muzikantu, sarunājām vedējus, dažus papildus palīgus, šuvēju. Viss pārējais palēnām, un lielākā gatavošanās sākās tikai pēdējos divos mēnešos.

Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?

Ungurmuižā - Pārgaujas novada dzimtsarakstu nodaļa. Viņiem komplektā nāk lieliski muzikanti - klavieres un čells vai flauta. Gan vieta, gan ceremonija kā tāda - lieliski! Iesaku! Ungurmuižā par vietu jāsamaksā, saimniece ļoti jauka un pretimnākoša, viss notiek tā, kā jaunais pāris vēlas.

Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?

Svinības bija Saulgožos, Sējas novadā. Brīnišķīga vieta, tāds lauku šarms, bija perfekti mums. Viesi bija sajūsmā par skaisti sakopto vidi viesu namā. Turklāt pie tik burvīgām telpām arī cena lieliska - 1500 EUR. Vasarā laikam nedaudz dārgāk, bet arī sanāk labāk nekā daudzas citas vietas prasa. Turklāt bez nekādām muļķīgām papildus maksām. Vienkārši samaksā summu par laiku no-līdz un viss, vari izmantot visu teritoriju.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?

Nebija daudz variantu 70+ viesu skaitam, jo liela zāle apvienojumā ar pietiekamu skaitu guļvietu nemaz daudziem nav. Kritēriji bija cena, vide, vieta, zāles lielums, guļvietu skaits un veidi (jo bija seniori un ģimenes ar zīdaiņiem, kam nepieciešamas atsevišķas telpas). Gala variants iepatikās ar skaisto vietu apvienojumā ar labo cenu. Un tas ka īstais datums bija brīvs. Galdu klājēju ieteica radiniece, kuras padomam uzticējos. Un nelika vilties it nemaz. Bija Ligita no firmas Nīke-E. Strādā augstskolas Turība kafejnīcā. Bet lai tas neliek domāt, ka ēdiens kā ēdnīcā, it nemaz. Tā pa pusei pa smalko, pa pusei pa lauku variantu un super garšīgi. Un galvenais - cena pilnīgi adekvāta, nekāda kosmosa. Bija arī degustācija, pēc kuras tikai pārliecinājāmies ka būs garšīgi. Arī atsauksmes no viesiem bija tikai labas.

Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?

Mums bija saldumu galds ar vairākiem saldumiem. Pasūtījām no Kūkas gardas, Siguldā. Brīnišķigi! Cena adekvāta un garša superīga. Man viss izmaksāja 115 EUR, bet jāsaka gan, ka rēķināju tā, lai nekas nepaliek pāri, un arī nepalika. Meitene super atsaucīga un jauka, varu teikt tikai to labāko!

Ēdamais pietrūka vai palika pāri?

Brokastīs ēdām arī to, kas palika pāri, tā kā pārpalikumu bija maz, tik cik tuvākie paņēma līdzi vienai ēdienreizei. Domāju - perfekti.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?

Mums bija svarīgi, lai kāds dzied un lai ir super jautri. Zināju muzikantu Andri, kurš ir fantastiski jautrs, bet viņam datums bija aizņemts, viņš man ieteica Ēriku (kuram uzvārdu nemaz nezinu), kurš esot tāds pats, tad nu klausīju padomam. Un sagadīšanās sanāca, ka arī viesu nama saimnieks to pašu Ēriku mums ieteica. Liktenis. LIELISKI! Viesi bija sajūsmā, daži no smiekliem neesot varējuši nākamā dienā pakustēties. 300 EUR par 7 stundām, un Ēriks pat aizrāvās un visas 8 nospēlēja! Fantastiski.

Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?

Mēs neaizrāvāmies ar šo kāzu daļu. Pārāk daudz viesu, pārāk daudz mašīnu. Bija gulbīša palaišana upē. Bija neliela atpūta no viesiem mums, jaunajam pārim, kopā ar fotosesiju. Un tad jau viesu nams.

Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?

Vedēji ar palīgiem un muzikants Ēriks, kurš gandrīz jau skaitās vakara vadītājs.

Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?

Aktivitātes nebija, visi labi paēda un kas vēlējās, varēja iet pirtī. Mēs pateicām dažus paldies un iedevām medaļas amatiem.

Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?

PER un Mārtiņš Freimanis - Bums. Gribējām kaut ko tādu, kas nav neveikls, šis bija lielisks variants. Izdomājām burtiski dažas dienas pirms kāzām, tāpat mājās arī iedejojām kaut kāda veida scenāriju.

Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?

Vīrs pirka Mans Drēbju skapis. Viss kopā virs 200. Manu kāzu kleitu šuva Olga no Jelgavas, brīnišķīga kleita iznāca, turklāt tāda, ko vēl varēšu valkāt. Kopā 420.

Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?

Vedēja sarunāja baltu Audi Q7. Tāpēc, ka dabūjām pa brīvu.

Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?

Bija mašīnas rota no Magnolijas zieds. Pārējos ziedus (līgavai, līgavainim, galdam, ceremonijai) taisīja floriste no Rūjienas, tie izmaksāja 80 EUR. Puķu bija diezgan maz.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?

Fotogrāfe bija paziņa, bet lieliska savā amatā, aktīva, jautra, viesi slavēja. Facebookā atrast pēc Mariot Amber Photography. 300 EUR uz visu pasākuma laiku. Bildes vēl neesam saņēmuši, bet kāzās solīja mēnesi.

Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?

Es taisīju pati. Izsūtīju 3 mēnešus iepriekš.

Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?

Mainīju uzvārdu. Vēl neesmu saskārusies ne ar vienām grūtībām. Manuprāt, dokumentu nomaiņa neprasa nekādas grūtības. Ja nu vienīgi neziņa, kurā brīdī, kurš dokuments ir derīgs un kad viņš vairs nav derīgs.

Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?

Prasījām naudu. Bet tik daudzi bija no sirds pūlējušies un sagādājuši mums daudz ko īpašu papildus aploksnītēm.

Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?

Nē, gribējām baudīt laiku pēc kāzām domājot par kāzām, nevis stresojot par ceļojumiem. Pavadījām superīgu medus nedēļu apmeklējot visādas vietas, restorānus un vienkārši atpūšoties.

Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?

Uz pilnīgi visu. Visas lietiņas, ko kāzās darījām, pirkām, sarunājām, mēs dabūjām lētāk, nekā vidēji par to maksā. Kā arī - es ļoti daudz papīra dizaina lietiņas izdarīju pati, par ko nevienam atsevišķi nebija jāmaksā. Neiespringām uz sīkumiem, piemēram, kāda jēga no dārgām kāzu kurpēm? Nopirku H&M laiviņas pa 10 eur. Neviens uz viņām pat nepaskatījās, labs lēmums.

Ko ieteiktu jaunajām līgavām?

Nevajag uztraukties par to, ka jūs stresojat. Tās ir jūsu kāzas - kāpēc gan jūs nevarētu uztraukties? Galvenais - lai tas beidzas kāzu rītā. Tajā brīdī visam jābūt tā, lai jums par neko nebūtu jādomā. Tad būs lieliski!

Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?

Mēģiniet ik pa laikam atraut līgaviņu no kāzu darīšanām, dariet kopā arī kaut ko citu. Un bieži. Un galvenais - ļauj viņai darīt tieši tā kā viņa grib.

Vēl iesaku ņemt vērā...

Viss ir atmosfērā - pārējais ir otršķirīgs. Galvenais, lai visi labi jūtas, tad svinības būs izdevušās. Visi jau saka - tas ir tikai jums diviem, ko nu par citiem. Bet kāpēc tad taisām tās lielās kāzas, ja tas tikai mums? Nē, tas ir visiem, bet jūs esat galvenie.

Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?

Pilnīgi visu darītu tieši tā, kā tas tika izdarīts. Ja nu vienīgi - būtu taisījuši kāzas 2 dienu garumā, lai tās nekad nebeigtos!

Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.

Nē, tikai vecpuišu/vecmeitu.