FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Kristine, 20 gadi

Kāzu datums:04.07.2015
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Bija ap 100 viesiem un izmaksas bija palielas. Ap 6 tūkst eiro
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Vecāki no abu puses un vīrs pārdeva mašīnu :)
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Pirms kāzām nedzīvojām kopā. Abi bijām no dažādām valstīm un izdomājām, ka viens bez otra nevaram dzīvot.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Apmēram pēc saderināšanās, kas bija rudenī, sākām gatavoties kāzām, kuras ieplānojām vasarā. Sanāk 10 mēneši pirms kāzām sākām meklēt svinību vietu, sastādīt viesu sarakstu, meklēt foto, video, kleitu utt. Grūtības sagādāja tieši svinību vietas atrašana, jo viesu skaits bija ļoti liels.
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Mājas pagalmā
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinības notika atpūtas kompleksā "Grantiņi", Svētē. Mums ļoti, ļoti paveicās, jo netika prasīta telpu īre, maksājām tikai par ēdienu, ja nemaldos ap 2tūkst eiro. Telpas bija par brīvu līdz 6 rītā.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Svinību vieta, galvenais lai tā ir plaša priekš mūsu 100 viesiem, lai ir kur padejot, salikt mūzikas instrumentus, gribējās, lai blakus būtu arī kāds ūdens - ezers, upe.. apkārt lai ir skaisti, nevis pilsētas centrā. Gribējās arī lai griesti ir augsti - tas padara telpu plašu un konkursiem nekas netraucēja. Galdus klāja atpūtas komlpeksa kafejnīca, tas bija ērti un viņu piedāvātā ēdienkarte bija ļoti laba, galda piederumi simpātiski un perfekti izgludināti galdauti.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Pasūtījām pie saimnieces, lai torte ir mājās taisīta, no dabīgiem produktiem un garšīga.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ediens gan palika pāri, nākošajā dienā varēja pieēsties.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Tā nu sanāca, ka visi muzikanti bija tuvi draugi un radi, kas bija sen iekļauti viesu sarakstā. Svinību laikā bija dīdžejs, mans brālis, un laiku pa laikam bija dzīvā mūzika, dziesmas, dejas pie dzīvās mūzikas. Draugi neprasīja samaksu par to, tas sagādāja viņiem tikai prieku. Protams pateicāmes viņiem ne tikai ar "Paldies' :)
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Mums nebija ne tilti, ne kas īpašs ieplānots ceļa laikā. Svinību vieta atradās netālu no ceremonijas vietas. Diena bija šausmīgi karsta un ceļu pavadījām mierīgi.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Mums bija viens vakara vadītājs, ļoti profesionāls, jautra vīrietis, kas ļoti labi spēja padarīt vakaru ļoti jautru un neaizmirstamu, kā arī palīdzēja fotogrāfam iemūžināt emocionālas, smieklīgas bildes.
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Otrajā dienā gandrīz visi viesi devās uz jūru, tā kā puse viesu bija atbraukuši no ārzemēm, jūra bija super risinājums. Pavadījām visu dienu pludmalē. Spēles, našķi un jaukas sarunas līdz saulrietam.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Zinājām kāda dziesma būs jau no sākuma. Sacerēta un dziedāta speciāli priekš pirmā valša. Tā kā mums ar vīru mūzikas gaume ir ļoti līdzīga, dziesma uzrunāja mūs abus. Michael W. Smith - Forever Yours
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Vīram uzvalku un kurpes pirkām "Mans Drēbju Skapis" Rīgā, izmaksāja ap 250 eiro Kleitu pirkām arī jaunu, Jelgavā, kāzu salonā "Crystal" pa 450 eiro turpat arī apakšsvārkus un plīvuru. Kurpes pirku Baltkrievijā.
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Es, kā līgava, ļoti stipri neuzraucos par kāzu transportu, jo uzskatu, ka uz šīs lietas nav tik svarīgas. Uzticēju šo maniem brāļiem un vīram. Beigu beigās kāds paziņa iedeva, bez samaksas, smuku vecmodīgu melnu mersedesu, bija super.
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Visas kāzas rotāja ļoti superīga sieviete no Baltkrievijas, Minskas, ieteica mums viņu vīra draugi, un arī internetā paskatoties viņas mājas lapu likās ļoti forši. Viņa ar savu mašīnu un materiāliem atbrauca tālu ceļu pie mums un ļoti skaisti izrotāja mums kāzas. Viņa arī uztaisīja līgavas pušķi un piespraudi no māksīgiem ziediem, kuri +35 grādos visu dienu izskatījās kā svaigi. Bija izveidoti arī līgavas draudzeņu pušķi, matu piespraudes no ziediem, un daudz citas detaļas. Grūtības sagādāja tas, ja vajadzēja sazināties ar to sievieti itikai caur internetu, nevarēja satikties jo viņa atradās ļoti tālu, taču pāris reizes arī devāmies uz Minsku.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Kāzu fotogrāfu izvēējos es jo vīrs nebija no Latvijas un nepazina nevienu. Šo fotogrāfu jau pirms tiku bildināta vēlējos par savu kāzu fotogrāfu :) maksāja 300 eiro 500 vietā, jo bijām pazīstami ar ģimenēm. Bildes saņēmām apmēram pēc 2,5 mēnešiem.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielīgumus taisīja mūsu kāzu dekorētāja, skaists roku darbs. Izsūtījām apmēram 1 mēnesi pirms.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Jā, uzvārdu noteikti mainīju. Tā kā vīram uzvārds bija Baltkrievu, grūtības sagādāja uzvārda tulkojums, kurš mums nepatika kā tika iztulkots latviski, tāpēc mazliet čakarējāmies pa Rīgu staigājot pa notāriem un tulkošanas birojiem, cenšoties iegūt skaisti izrunājamu tulkojumu uzvārdam. Tikām galā.
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Protams, pārsvarā tika saņemta nauda, taču bija arī dažas mīļas dāvaniņas - gultas veļa, pavārgrāmatas, fotogrāfijas rāmīšos. Sadāvinātās naudas summa pat neatmaksāja pusi kāzu izdevumus.
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Kāzu ceļojumā nebraucām nekur tālu, bijām Baltkrievijā.
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Uz kāzu auto
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Neņemt uz saviem pleciem pārāk daudz. No tā rodas vairāk stressa. Dod uzdevumus un norādes saviem tuviniekiem, līdz ar to varēs redzēt, cik daudz tu viņiem nozīmē- ar kādu attieksmi tie izpildīs tavu lūgumu. Personīgi es taisīju istabā uz sienas lielu plānu - salīmēju vecas tapetes uz otru pusi, lai ir balts, un sarakstīju visu, kas ir jādara, ko vajag nopirkt un cik, kur un kas. Tas ļoti palīdzēja organizēšanā, jo kaut kādu blociņu virināt nav ērti. Turklāt pēc kāzām ir diez gan interesanti paskatīties, kas ir sarakstīts, kā arī izrēķināt kopējās reālās izmaksas.
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Ja arī jūs lielu daudzumu kāzu nianšu uzticat mīlotajai, piemēram, dominējošo krāsu, viņas kāzu tēlu, dekorācijas un puķu veidus, nepieciet domāt viņām, ka jums vienalga, un reaģēt neitrāli. Uzklausiet viņu un izsakiet savu viedokli, atbalstiet viņu ar jaukiem vārdiem, mēs esam ļoti jūtīgas, tāpēc topošā vīra viedoklis un atbalsts stresa situācijā būs pats labākais kas noteikti palīdzēs. Lai nu kā tur būtu, bet pacentieties savu sievu pēc kāzām kaut kur aizvest, varbūt tā nebūs Grieķija vai Spānija, bet kāda vasaras mājiņa ar pirti vai kas vēl, bet aizvediet un pavadiet laiku kopā pēc kāzām, divatā. Tas noteikti atstās ļoti jaukas atmiņas.
Vēl iesaku ņemt vērā...
laiks skrien ļooti ātri, iesaku visu darīt laicīgi, jo var arī gadīties kāda kļūme pēdējā brīdī.
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Izvēlētos citu make-up un frizieri, veltiet tam lielu uzmanību, līgavas, kārtīgi izvēlaties šos cilvēciņus, jo negribās jau kāzu rītā būt vīlusies par izskatu. Neaizmirstu uztaisīt lielo kopbildi, jā to vajadzēja fotogrāfam, bet ja vismaz es to atcerētos. Tad labāk iepriekš sarunāt ar fotogrāfu, ka gribam kopbildi un ielikti to scenārijā.
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Līgavainis ar puišiem kaut kādā pirtī bija, nezinu par to neko daudz, jo pati ar savām draudzenēm organizējām vecmeitu ballīti divas dienas pirms kāzām, draudzenes pirtī. Bija ļoti jautri, pilnībā bez alkohola, jautras sarunas, sieviņas dalījās sievu noslēpumos, stāstīja smieklīgas un intīmas situācijas. Tad arī taisīja man sapņu kāzu kleitu no tualetes papīra. Draudzenes uzmeistaroja man skaistu mazu rozā plīvuriņu un daudz mani fočēja. Super atmiņas.