FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precēto pieredze

Pievienot savu pieredzi

Ilva, 25 gadi

Kāzu datums:10.10.2015
Kādas bija kopējās kāzu izmaksas? Cik viesu piedalījās kāzās?
Kopējās kāzu izmaksas bija 1889.37 euro. Viesu skaits, ieskaitot mūs pašus, muzikantus un fotogrāfi - 21 (18 pieaugušie, 3 bērni).
Kur guvāt līdzekļus kāzu organizēšanai?
Naudiņu mums deva mūsu abu vecāki, ņēmām arī kredītu.
Kāpēc nolēmāt precēties? Vai līdz kāzām dzīvojāt kopā? Cik ilgi?
Nolēmām precēties, jo plānoti pieteicās mazais, kā arī pietiekami ilgi bijām kopā - septiņi ar pus gadi.
Cik ātri pirms kāzām sākāt tām gatavoties? Ko darījāt vispirms? Kas sagādāja lielākās grūtības?
Kad pieteicāmies zagsā, līdz kāzām bija jāgaida vien mēnesis un dažas dienas. Vispirms meklējām vedējus, sameklējām diez gan ātri, tālāk sameklēju fotogrāfi, meklējām telpas, kur svinēt, kā arī ēdināšanu(kopā), protams meklējām arī līgavas kleitu. Grūtību varētu teikt, ka nebija, viss notika raiti, kā pa diedziņu!
Kur notika ceremonija - baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā?
Ceremonija notika Talsu dzimtsarakstu nodaļā.
Kur notika svinības? Cik izmaksāja svinību vieta / ēdināšana?
Svinējām Talsu "Andrejzālē", ēdieni tika pasūtīti tur pat no ēdnīcas "Kursa". Telpu īre + ēšana izmaksāja 218 euro (ļoti lēti).
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties svinību vietu un galdu klājēju?
Meklējām principā lētāko un to, ko uz to brīdi bija iespējams dabūt, jo pārējās vietas Talsos bija aizņemtas, tā kā ja līdz kāzām ir maz laika, tad vasaras un rudens laikā vajag svinību vietu meklēt un aizņemt laicīgāk. Galdus saklāja un apkalpoja "Kursas" meitenes.
Kur pasūtījāt kāzu torti, cik kg / izmaksas?
Kāzu torti uzcepa kolēģīte, kilogramos nepateikšu, cik bija, bet palika pēc svinībām vēl pāri. Izmaksāja 50 euro.
Ēdamais pietrūka vai palika pāri?
Ēdamais bija tiešām garšīgs un protams arī palika pāri, tā kā, ja kāzas tiek svinētas Talsos un grib pa lēto tikt cauri, viennozīmīgi iesaku ēdienus pasūtīt no "Kursas".
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties muzikantus? Kas spēlēja? Izmaksas?
Muzikantu grupā bija divi cilvēki. Viens no muzikantiem ir radinieks no vīra puses, tādēļ bija iespēja viņus sarunāt. Nebija daudz jādomā, jo Talsu galā zināmi cilvēki un spēlē tiešām labi, kā arī humora izjūta netrūkst! :) Dairis un Kārlis. 150 euro.
Ar kādiem notikumiem bagāts bija ceļš uz svinību vietu?
Pēc zagsa devāmies uz "Radošo sētu" fotogrāfēties, tad uz Lauksaimniecības muzeju (tur pat Talsos) kur bija daži uzdevumi, tālāk devāmies uz Kandavu, pa ceļam apstājoties stāvvietā pie Cūkezera, kur bija jāveic pāris uzdevumi. Kandavā pie lielā tilta margas piekarinājām atslēdziņu, Prominādē uz tiltiņiem veicām uzdevumus, Pilskalnā bija divatā un ar vedēiem fotosesija. Tālāk devāmies uz manu vecāku māju, tur arī sagaidīja daži uzdevumi un vienīgie "vārti". Pēc tam braucām uz Kandavas Maximu iepirkties, katram iedeva 1 euro un bija jānopērk paika priekš nedēļas(nebija viegli) :D un tad beidzot braucām uz svinību vietu.
Kas rūpējās par viesu izklaidēšanu (vedēji, vakara vadītāji, paši)?
Viesus izklaidēja vedēji. Cepuri nost!
Kādas aktivitātes tika organizētas otrajā dienā?
Pa cik kāzas mums bija paredzētas vienai dienai, tad otrajā dienā viesi tika saaicināti uz mūsu mājām vēl uzēst to, kas palicis no iepriekšējās dienas, bet galvenais jau izrunāt, kā gāja, kādi iespaidi un apskatīt šādas tādas lietiņas no mūsu dienas.
Kādu mūziku izvēlējāties pirmajam valsim? Vai apmekējāt deju kursus?
Īstu kāzu valsi nedejojām, kustējāmies tā, kā sirds lika. Instrumenti - Zemeslodes.
Tērpus pirkāt, īrējāt vai šuvāt? Kur? Cik izmaksāja?
Līgavas kleita tika pirkta. Rīgā, Avotu ielā 6, veikals "Bertini". attieksme ļoti laba, dabūjām arī atlaidi. Kleita kopā ar jostiņu un apakšsvārkiem izmaksāja 200 euro. Uz vietas ir iepsējama bez maksas pārsūšana, tādēļ, ja iespējams, pagaidiet to laiku un pāršujiet tur pat. Es diemžēl negaidīju un pāršuvu Talsos gan kleitu, gan apakšsvārkus nedaudz nācās pielabot, izmaksāja 20 euro. Pa cik ārā jau bija vēss laiks, tika nopirkta arī bolero jaciņa, tur pat pretējā veikalā - 38 euro. Zābaciņus pirku Talsos, Dīvā - 24.50 euro, lentas ko apsiet ap zābakiem pirku Rimbuļos bimbuļos - 0,44 euro. Baltās zeķu bikses pirku divus pārus Dīvā - 3.12 euro(kopā). Baltas zeķītes - Maxima 1.29 euro. Balti legingi tika pasūtīti interneta veikalā, jo normālos veikalos nebija iespējams iegādāties. - 13.55 euro. Kleita otrai dienai - Talsos, veikalā Meta - 8euro. Apakšveļa - 6.50 euro. Brūnās zeķu bikses (otrajai dienai) - 1.85 euro. Kurpītes nopirku bez papēža 12 euro. Balta somiņa - Talsu centra Rimi somu veikalā - 17 euro. Rimbuļos bimbuļos uztaisīju rokassprādzīti - 5euro. Vīram jau bija gan uzvalks, gan krekls, gan arī kurpes, tādēļ šīs izmaksas atkrita. Zeķes pirku Kandavā - Domo - 1.79 euro. Kakla saite tika pirkta Talsos, Dīvā - 6.40. Pa cik nezinājām, vai būs gaidāms lietus, nopirkām arī lietussargu - 15 euro. Tik dārgs tādēļ, ka pirkām sarkanu, lai pieskaņotu aksesuāriem(visi sarkani).
Kāds bija kāzu transports? Kāpēc tāda izvēle?
Kāzu transports bija Golf 5, tumši pelēks, kurš piederēja vedējam, tādeļ arī izvēlējāmies!
Kas rotāja mašīnu, veidoja līgavas pušķi un līgavaiņa piespraudi?
Ziedi mašīnai, līgavai, vīra piespraudei veidoja ziedu salonā "Kreimenīte" - Talsos, Darba ielā 44. Arī vedējtēvam tika uztaisīta piespraude, tika pasūtīts "viltotais" līgavas pušķis, kuru mest neprecētajām meitenēm, lai līgavas pušķi varu paturēt sev par piemiņu. Tika pasūtīti arī ziedi vecākiem un nopirktas rozītes, kuru ziedlapiņas izkaisīt svinību vietā uz galdiem. Kopā "Kreimenītē" atstājām 80 euro.
Pēc kādiem kritērijiem izvēlējāties fotogrāfu? Izmaksas? Cik bildes un cik ilgā laikā pēc kāzām saņēmāt?
Fotogrāfējāmies visur, mūsu fotogrāfe izmaksāja uz visu dienu 70 euro.
Ielūgumus pirkāt / pasūtījāt / paši gatavojāt? Cik ilgi pirms kāzām izsūtījāt?
Ielūgumus nopirkām, ta pat kā galda kartes, kopā samaksājām 12 euro.
Vai mainījāt uzvārdu? Kādas grūtības radīja uzvārda maiņa?
Uzvārdu mainīju es, pareizāk sakot - atstāju savējo un klāt paņēmu vīra uzvārdu. Rezultāts - jāmaina bankas karte, autovadītāja tiecības un pats galvenais - pase! protams līdz ar to izmaksas pieauga, kas nav ieskaitītas pie kāzu izmaksām!
Vai dāvanas saņēmāt tādas kā cerējāt?
Dāvanā lūdzām naudiņu, tā kā bijām apmierināti ar gaidīto! :)
Vai devāties kāzu ceļojumā? Uz kurieni?
Īstā kāzu ceļojumā nedevāmies. Šur tur pēc tam pabraukājām atpūtas un prieka pēc!
Uz ko ietaupījāt organizējot savas kāzas?
Domāju, ka tika ietaupīts uz daudz ko, sākot ar apģērbu, svinību vietu, ēdienu un vēl daudz ko! Iepriekš nav pieminētas visas pārējās izmaksas. Pirmām kārtām pats zags izmaksāja 59 euro. Gredzeni abiem kopā - 385 euro. Dāvanas vedējiem un vecākiem - vedējiem nopirkām SPA 95 euro, vecākiem maikas ar apdruku - 50 euro (cenas ieskaitot saiņošanu). Bezalkoholiskais šampanietis - 19 euro. Viesu māja "Mežvidi" uz vienu nakti numuriņš - 45 euro. Frizieris, manikīrs un vizāžists atkrita, jo to paveicām kopā ar vīra māsu. Pa cik lieku mākslīgās skropstas, tās arī rēķināju klāt - 15 euro. Vēl naudu tērējām mašīnu lentām, konfektēm un groziņam priekš tām, ožamajam spirtam (gadījumā ja ceremonijā kāds noģībst), mums par laimi nekas tāds nenotika, ibumetinu nopirkām, jo sāpes var atnākt negaidot. Tā es tiku gan kāzu vakarā gan otrās dienas rītā pa otram lāgam pie galvassāpēm(apsaldēju vējā galvu) un ibumetins noderēja! :) Vēl pirku balinātaju un oksidantu, lai matus savestu kārtībā. Tika pirktas vīna pudeles, korķi un pudeļu cepurītes, lai var sapildīt mājas vīnu. Aplīmēju pudeles ar mežģīnēm un uzrakstīju mūsu iniciāļus, ka arī kāzu datumu. Pirkām gaisa laternas, ko pēc mičošanas laist gaisā (ja nedaudz smidzina, tas nav traucēklis). Balonus zāles dekorēšanai. Iegādājāmies arī termosus, lai viesi un mēs paši varam malkot siltu tēju un kafiju. Sīkāk par šīm izmaksām varu pastāstīt, ja man rakstīsiet uz e-pastu - edgars.ilva@inbox.lv Bildes no kāzām var apskatīties manā profilā draugiem.lv - Ilva Adsone - Čaple.
Ko ieteiktu jaunajām līgavām?
Noteikti ņemt vērā līgavaiņa domas un vēlmes, protams, par sevi arī neaizmirsti! Izstāstat vedējiem vai kāzu rīkotājiem visu, kas ienāk prātā, kādas ir jūsu abu vēlmes. Ja kopā sadarbosieties, būs daudz vieglāk sagaidīt kāzu dienu! Es nesatraucos visār, tikai pirms zagsa! :) Pat diez gan mierīgi izgulējos pirms kāzu dienas, lai arī gulējām ar vīru atsevišķās mājās!
Ko ieteiktu jaunajiem līgavaiņiem?
Līgavaiņi, lūdzu palīdziet līgaviņām, arī vedējiem, piedalieties kāzu plānošanā, būs daudz vieglāk jums pašiem, nebūs domstarpību un būsiet apmierināti un priecīgi ar notiekošo, īpaši jau pašā kāzu dienā!
Vēl iesaku ņemt vērā...
Neskopojaties vedējiem ar naudiņu, ja viņi organizē kāzas, būs tā vērts! :) Mēs vedējiem kopā iedevām 180 euro. Ja nezinat, kādu laiku gaidīt, nodrošinaties ar visu iespējamo, ja iegādātais nenoderēs kāzu dienā, tad noderēs citu reizi!
Ja būtu dota vēl viena iespēja, ko darītu citādāk?
Otra iespēja nav nepieciešama, izbaudījām šo īpašo dienu no A līdz Z! :)
Vai pirms kāzām tika rīkotas pirmskāzu ballītes? Īsumā raksturojiet.
Netika nekas rīkots un varbūt arī labi, ka tā! :)