FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk
Filtrs

Gadalaiks

Vide

Reģions

Kāzu tradīcijas Izraēlā. Margalit un Timur

Autors:Valērija Gridņeva, kāzu organizatore

Katrai valstij ir savas īpašās kāzu tradīcijas. Tajā skaitā arī Izraēla var lepoties ar neparastām kāzu tradīcijām, dažas no kurām varbūt varam pārņemt sev arī mēs.

1. Kāzām Izraēlā ir maksas ieeja! Tā kā šī ir ļoti dārga valsts, jaunajam pārim ir nepieciešams būt miljonāriem, lai apmaksātu kāzu vakariņas visiem viesiem. Tāpēc ielūgumā jaunais pāris norāda, kāda ir maksa par vienu personu, kas ieradīsies uz kāzām. Vērts minēt, ka visi viesi to uztver kā pašsaprotamu lietu un maksā ne vien par “ieejas biļeti”, bet arī ņem līdzi aploksni ar dāvanu. 

2. Uz kāzām tiek aicināti visi jaunajam pārim pazīstamie cilvēki! Jo vairāk – jo labāk. 300 kāzu viesi ir pilnīgi normāls skaits, jo dažās Izraēlu kāzās viesu skaits mēdz sasniegt līdz pat 1000 cilvēkiem. 

3. Kāzu ceremonijas laikā līgavu pie līgavaiņa izved abi vecāki. Arī līgavaini ceremonijas sākumā izved abi vecāki. Mums ir pieņemts, ka līgavu ved viņas tētis, taču Izraēlā to dara abi vecāki, tādējādi tiek izrādīta pateicība un cieņa pret vecākiem.

4. Līgava visas ceremonijas laikā tiek apklāta ar plīvuru un līgavainis ir tiesīgs to noņemt tikai pirms skūpsta. 

5. Virs jaunā pāra galvām dažreiz tur speciālu audumu “Talit”, kas nozīmē “Visvarenā aizsardzībā”. Kamēr jaunais pāris stāv zem šī auduma, tiek svētīta viņu ģimene.

6. Svinību laikā līgavainis un līgava nesēž pie noteikta galda, kā tas ir pieņemts pie mums. Viņi staigā pa visu zāli, iet klāt pie katra galdiņa un komunicē ar viesiem. Ēdiens jaunajam pārim stāv aizkulisēs, kur viņi atskrien, lai uzkostu kādu našķi un tad dodas tālāk runāt ar viesiem.

Gatavojoties kāzām bieži no jaunā pāra var dzirdēt frāzi: “Mēs gribam tādas kāzas, kādas vēl nav bijušas nevienam!” Līdz ar to kādas interesantas tradīcijas pārņemšana no citas valsts varētu būt kā īpaša odziņa jūsu kāzām.

Foto: Darja Tulina
Vieta: Izraēla