FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk
Filtrs

Fotogrāfs / LKFVA

Fotogrāfs

Gadalaiks

Vide

Reģions

Kāzas kā sirds dāvana. Ieva un Fēlikss

“Bija 2021. gada 14. februāris - visu mīlētāju diena. Dāvinātāji bija nobalsojuši, ka lielo dāvanu saņems pāris, kurš bildinājumu piedzīvoja kādā nelielā Maskavas forštates ieliņā ar grafiti uz sienas. Dienas vidū tika sazvanīti laimīgie dāvanas ieguvēji. Telefonu pacēla Ieva. Varēja just, ka viņa steidzās, ir aizņemta ar darbiem, apsveikumu par dāvanu dzird, bet līdz galam nesadzird. Ir no sirds priecīga, satraukta, bet arī apjukusi. Nākošajā dienā saņēmu ziņu: “Sajūta, ka esmu sapnī un šis viss nav pa īstam :) Neticas, ka tas notiek ar mums. Paldies vēlreiz!”, un sākās mūsu kopīgais ceļš, radot kāzas neparastos laikos.” - tā par iepazīšanos ar mīlošo pāri Ievu un Fēliksu saka Anda, projekta “Dāvinām kāzas” iniciatore un organizatore.

Pāris kāzām kā vienu no simboliem izvēlējās ozolu. Tā motīvs rotā laulību gredzenus, ko pārim radīja juvelieris Arvis Kotins, to līgavas pušķī iestrādāja floriste Līga Kagana, atrodot veidu, kā to sakombinēt ar Ievas mīļāko ziedu - gerberu. Ozols tika iestādīts Springšļu dzirnavu dārzā kā pateicība saimniecei par laipno uzņemšanu un kā diženuma simbols jaunajai ģimenei, tāpat tas rotāja gan ceremonijas vietu, ko dekorēja Taiga Kaļiņina ar komandu, gan svinību noformējumā, ko radīja Zane Seisuma (Būšu mākslinieks).

Sākotnēji kāzas tika plānotas maija beigās, tāpēc bija vēlme radīt ceriņu kāzas, tā apvienojot gan krāsu motīvu, kas pārim tuvs, gan sajūtu, ka kāzās nepieciešama dabīga dabiņa. Tāpat bija plānots, ka kāzās būs iespēja pulcēties 25 viesiem un tās notiks romantiskajā “Ozolkalnu rezidencē”, bet liktens bija lēmis citādāk. Kaut kāzas tika pārceltas divas nedēļas vēlāk, dodot laiku apstākļiem pamainīties, nācās pēdējā brīdī meklēt jaunu svinību vietu, kas būtu atvērta tipa. Šīm prasībām lieliski atbilda “Skaistuma pietura”. Ne tikai tāpēc, ka tiešām skaista un ar jumtu, un iespēju paslēpties no lietus, ja nepieciešams, bet arī tapēc, ka saimnieku sajūta par to, kā veidot savu telpu, saskan ar pāra filozofiju par lietu ilgtspēju un to otro dzīvi.

Vēl kāds interesants fakts! Ievai šis pavasaris bijis pavisam īpašs un veiksmes apspīdēts, jo ne tikai kāzām darbu dāvina ap 30 pakalpojumu sniedzēju, bet viņa saņēma dāvanu no “Rīgas danči” - iespēju tikt izdancinātai. Protams, arī šī dāvana tika iekļauta kāzās, kā viens no rīta rituāliem. Bet par visu pēc kārtas...

Ieva un Fēlikss kāzu rītā tikās pie sava īpašā bildinājuma grafiti, kur Fēlikss ar abu dēlu, spēlējot “Rīgas danči”, sagaidīja savu mīļoto. Skūpsts, danči, mazais Jēkabs uz bungām un kāzu diena var sākties. Mirklis divatā skaistajās Ieriķu dzirnavās, tālāk vasaras pļavas baudīšana turpat Līgatnē un tad jau roku rokā, fonā liegu mūziku spēlējot Rihardam Saulem, Ieva un Fēlikss devās solīt viens otram mūžīgu uzticību, saticību, paļāvību un mīlestību.

Saule spīdēja spoži. Jau tuvojoties ceremonijai, bija dzirdama ducināšana un tumši mākoņi klāja debesjumu. Bija neliela cerība, ka tas viss apies apkārt ceremonijai, bet tā neīstenojās. Lietus, solot pārticību jaunajai ģimenei, nolija. Līgatnes dzimtsarakstu nodaļas brīnišķīgā reģistratore gan spēja sasmīdināt viesus un pāri, gan aizkustināt. Mazais Jēkabs brīžiem ieķērās mammai bruncī, brīžiem tētim pie rokas.

Pēc ceremonijas jauno ģimeni sagaidīja pāris kopīgi veicami uzdevumi, lai ieliktu labas domas, jaudas vārdus un vēlējumus. Springšļu dzirnavu teritorija ir ļoti pateicīga kāzu svinēšanai. Nav nepieciešami tāli izbraucieni - tik daudz skaistā jau ir uz vietas! Gan romantiskas drupas, gan ūdenskritums, mežs un pļavas, neliels dīķis izbraucienam ar laivu un fotosesijai, kā arī bibliotēka, kas Ievai iekrita sirdī jau pirmajā acu skatā.

Pēc ceremonijas un nelielas atpūtas Springšļu dzirnavās jaunlaulātie devās uz Cēsīm, savukārt viesi uz Skaistuma pieturu, kur Vidzemes daba turpināja visus apburt, un ikvienam bija iespēja izveidot savu laimes un piemiņas monētu. Ierodoties pārim un Fēliksam kaļot laimes pakavu, visu vīriešus acis iedegās spožāk, un kalšanas prasmes bija vēlme izmēģināt daudziem. Saulrietu pāris izbaudīja turpat blakus esošās Gaujas krastā pie Kazu ieža.

Kāzas noslēdzās ar maģisku mičošanas rituālu, ko pavadīja kokles spēle. Tajā mirklī saslēdzās viss. Skaņas, smaržas, daba, mīlestība, uguns, ģimenes jauda, aizrautība, rūpes un maigums. Viss vienā spēcinošā kamolā, ko turpmāk ik dienas ritināt vaļā un smelties spēku.

Ieva un Fēlikss: "Mūsu kāzu diena bija notikumiem un pārsteigumiem bagāta, kuru varējām netraucēti izbaudīt, jo par pasākuma norisi un visiem sīkumiem, kas bieži vien nodarbina jaunlaulāto vai vedēju prātu, parūpējas kāzu organizatore Anda.

Šajā dienā viss tika radīts tieši mums, ņemot vērā to kādi mēs esam un to, kas mēs esam. Mēs tikām pārsteigti ar dažādām aktivitātēm, tuvāko draugu un radu sveicieniem, kuri nevarēja būt klāt mūsu kāzu dienā un sajutāmies ļoti īpaši, jo tika svinēta mūsu mīlestība ģimenes lokā. Arī daba ceremonijas laikā sveica mūs ar jauno dzīves sākumu - bija gan saule, gan lietus, gan pērkons. Bet arī šis dabas sveiciens mūs nesatrauca, jo zinājām, ka Anda par visu ir padomājusi, un mums nav pamata raizēties.

 Protams neatsverams atbalsts bija visi pakalpojumu sniedzēji, kuri mūs atbalstīja šajā ceļojumā, Ieva visvairāk grib izcelt Signi Troni, jo viņa bija atbalsts visu laiku kamēr notika gatavošanās kāzām un arī kāzu dienas rītā. Savukārt fotogrāfes un videogrāfs bija mums līdzās visu dienu un mūs smīdināja un ķēra labākos kadrus.

Mums nebūtu bijušas tik piesātinātas un skaistas kāzas, ja vien nebūtu Anda, kas spēja realizēt savu ideju un radīja mums neaizmirstamus svētkus, kurus atcerēsimies visu dzīvi."

Dāvanā apvienojās:
Foto:
 Antra Oša, Ieva Makare 
Video: Indars Krieviņš
Kleita: Zane Zaharova
Jaciņa: Kolibri adījumi
Pušķis: Līga Kagana
Matu sakārtojums līgavai: Signe Trone
Matu sakārtojums līgavainim: Ingus Gustavsons
Grims: Kristīne Pavlovska
Manikīrs: Kristīna Urbanoviča
Matu rota: Zenītā
Kājas prievīte: Blossom by Elisa
Mūzika ceremonijā: Rihards Saule (Romantico)
Gredzeni: Juvelieris Arvis Kotins
Ielūgumi un kāzu papīrlietas: Made With Love
Automašīna: eTransfers
Mūzika svinībās: DJ Carlo (Kārlis Bramanis)
Apskaņošana un gaismas: Experimento
Kāzu deja: horeogrāfe Alise Putniņa
Kalējs: Jānis Banka
Uzkodas: Mellene cafe
Gravētas glāzes: Glass by Lira
Ziedi svinībās: Ziedu ekspresis
Kūka: Canamelle
Saldumu galds: GG Kūknīca
Dāvanas viesiem: apimi.lv
Noformējums un floristika ceremonijā: Taiga Kaļiņina ar komandu
Noformējums mazajās svinībās: Zane Seisuma (Būšu mākslinieks)
Mēbeļu noma ceremonijā: konomat.lv
Vieta: Springšļu dzirnavas un Skaistuma pietura
Kāzu organizēšana un režija: ANDA, pasākumu režisore
Asistente: Regīna Janberga
Informatīvais atbalstītājs: Precos.lv