FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk
Filtrs

Fotogrāfs / LKFVA

Fotogrāfs

Gadalaiks

Vide

Reģions

Kāzas kā ceļojums. Dāvana Zandai un Andrim

Pamosties vieniem, tā bija pāra izvēle. Zanda īstenoja vienu no savām vēlmēm – nakšņot Jaunmoku pilī, savukārt Andrim bija laiks mierīgi paspēt izdarīt visu, ko uz kāzām bija apsolījis nokārtot. Kāzu rītā abus gaidīja pārsteigums, mīļuma piepildīta vēstule no partnera. Zanda to atvēra baudot karalisku rītu pilī, savukārt Andris pa ceļam uz ceremonijas vietu, piestājot zaļā ceļmalā. Diena bija pilna ar zīmīgiem mirkļiem, kuros šķita, ka visa pasaules ir sadevusies rokās, lai šim pārim uzdāvinātu viskaistāko iespējamo kāzu dienu.

Braucot uz ceremonijas vietu, Andris nevarēja nepiestāt pie mājām ar nosaukumu “Zandas”, savukārt īsi pirms ceremonijas virs jūras pacēlās migla, kas tur turējās visu ceremonijas laiku, lai gan pirms tam un arī kādu laiku pēc, jūra bija zila, zila un debesis saulainas, saulainas. Te būtiski minēt, ka Zandas pirmskāzu uzvārds bija Migliņa. Kā paši smejās, uzvārds nāca atvadīties. Pat saule rietēja mirklī, kad pāris atradās ezermalā, bet turpināja iekrāsot debesis koši sārtos toņos līdz viņi nokļuva pie jūras.

Kāzu ceremonija notika Apšuciema pludmalē, īstenojot vienīgo Andrim būtisko prasību kāzās – pludmale. Tur pāri sagaidīja iespaidīga arka, rotāta ar palmām un orhidejām kā Fidži salās, ko izgatavoja dekoratore Liene Smeltere-Ķiece, kā arī maiga mūzika Reiņa Jaunā izpildījumā. Un tikpat maiga un skaista savā sievišķībā un trauslumā pie Andra nāca viņa Zanda. Smaids un mīlestības asaras rotāja viņas seju, bet augumu kleita no dizaineres Intas Grases kolekcijas. Tā ir laime lūkoties divās tik ļoti mīlošās sejās, kuras neskatoties uz pārmaiņām pēdējā gada laikā un zaudētajām ilūzijām, piedzīvo savas mīlestības svētkus tieši tik košus, spilgtus kā vēlējušies.

Visa kāzu diena bija kā ceļojums, kurā pāri pavadīja viņu vedēji jeb stjuarte un pilots. Kāzu ceļojumam bija pieturas gan Zviedrijā, gan Anglijā, gan Polijā un Ķīnā, gan Amerikā, līdz beidzot pāris atgriezās viņu laimīgajā zemē – Latvijā. Prieks, ka izdevās atrast izcilu pēdējā brīža risinājumu mazajām svinībām ārtelpās. Pie Engures saieta nama ir neliela lapene, zem kuras paslēpt gardumu galdu, kā arī skaista teritorija, kur dejot kāzu deju, kur vienkārši būt un peldēties mīlestībā. Tieši uz kāzām bija uzziedējusi pagalmā esošā ābele. Tā ar savu daili, lieliski papildināja dekoratores radīto skaistumu.

Pāris pirms kāzām apguva kāzu deju pie studijas “Dejotprieks” vadītājas Ineses, kā jau šajā pavasarī raksturīgi, platformā Zoom. Mazajās svinībās romantiski jestrajai kāzu dejai sekoja pārim ļoti zīmīgā Gustavo dziesma “Everestā”, kuras laikā tika iznesta kāzu kūka no “Tartes un tartes”, ko rotāja Everesta tēls. Tas bija skaists mirklis, kurā saslēdzās bijušais, esošais un topošais!

Pāris sadarbībā ar kāzu režisori Andu, atrada lielisku risinājumu, lai kāzās sajustu sev mīļos klāt esošus, kaut viņi tur nevarēja būt. Pirms kāzām draugiem un radiem tika nosūtīti īpašie kāzu dzērieni ar Zandas un Andra attiecību stāstu ietērptu asprātīgā komiksā, ko viņiem izveidoja fotogrāfe Linda Liepiņa, un kuru personalizēto dizainu radīja “Decorshop.lv”. Blakus sūtījumam bija uzdevums – iesūtīt tostu, sveicienu pārim kāzās. Īsi pirms pusnakts šos radošos sveicienus pāris ar vedējiem baudīja improvizētā āra kinoteātra formātā.

Diena noslēdzās ar īpašu pusnakts rituālu, kurā spēka vārdi mijās ar dabas varenību, priežu šalkoņu vējā, sveču gaismu un ciešu, ciešu apskāvienu. Tā viņi iegāja jaunā dienā, laulības dzīvē, cieši, cieši viens pie otra turoties.
Aizmigt kopā kā precētiem, tas ir lēmums mūžam.

Zanda un Andris: “Es un Andris jūtamies ļoti pateicīgi par kāzu norisi un emocijām, kas vēl mūsos dzīvo un turpinās dzīvot arī pēc kāzām. Mūsu mīļā kāzu rīkotāja Anda, kas jau ir daļa no mūsu ģimenes, nepagurusi līdz pēdējam brīdim darīja visu iespējamo, lai mums būtu ideālas kāzas pandēmijas apstākļos. Viņas komanda ir palīdzējusi īstenot mūsu sapni par kāzām zem klajas debess, blakus šalkojot jūrai, sajūtot dabas spēku un brīvību vienkopus. Neskatoties uz to, ka mums bija mazās kāzas, tās bija ļoti piesātinātas un debešķīgas, tieši mums diviem.

Pirms pandēmijas mēs cerējām uz lielām un skaļām kāzām, jo mums ir paliels draugu pulks, taču mūsu kāzu dienā mēs sajutāmies tik ļoti īpaši paši sev, ka gribējās tikai vienam otru, nevis to lielo sabiedrību, uz ko sākotnēji cerējām.

Mēs mīlam dzīvi, lai arī kāda tā nebūtu un novēlam ikvienam - precētam vai vēl neprēcētam baudīt tos dzīves momentus, kas dzīves ceļu tikai papildina un bagātina.

Paldies Andai un komandai par skaisto dāvanu mums!” 

Dāvanā apvienojās:
Dekoratore: Liene Smeltere-Ķiece
Fotogrāfe: Anna Rutmane
Videogrāfs: Raimonds Subatovičs
DJ: Rolands Celitans
Kāzu kleitu dizainere: Inta Grase
Matu rotu meistare: Trīna Kļava
Grima meistare un friziere: Paula Anna Semjonova
Juvelieris: Arvis Kotins
Manikīra meistare: Baiba Bāliņa
Ielūgumi un kāzu papīrdarbi: Decorshop.lv 
Kāzu torte: Tartes un tartes
Uzkodas: Mellene banketu serviss
Kāzu deja: studija Dejotprieks
Kāzu auto: eTransfers.lv
Personalizētas glāzes: Glass by Lira
Koka dāvanas: Koka kāzas
Projekta autore, kāzu režisore un organizatore: Anda Bērziņa / Anda, pasākumu režisore