FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk
Filtrs

Fotogrāfs / LKFVA

Fotogrāfs

Gadalaiks

Vide

Reģions

Gita un Kaspars

Gita un Kaspars ir pāris, kas savās izvēlēs stingri turas uz zemes. Savu kāzu dienu svinējuši patriotiskās, rudenīgās un ļoti ģimeniskās noskaņās, – jā vārdu viens otram sacīdami šī gada 18. novembrī.

Kāzu fotogrāfs:

Klāvs Vasiļevskis

Kāzu datums:

18.11.2019

Fotosesija:

Krimuldas apkārtne

Jaka līgavai:

Dafne knitsKāpēc tieši 18.novembris tika izvēlēts par jūsu kāzu datumu?

Mēs satikāmies 2018. gada 18. novembrī, esam kopā tikai gadu. Lai cik tas banāli nebūtu, iepazināmies interneta vidē. Pagājušā gada 18. novembrī mums bija pirmais randiņš. Iespējams, tas izklausās traki, ka tik ātri izvēlējāmies iestūrēt laulību ostā, bet mums aiz muguras ir dažādas attiecību pieredzes. Tieši tas motivēja pieņemt tik ļoti svarīgo lēmumu. Mums ir bērni no iepriekšējām attiecībām. Viņi ir mūsu spēka avots, kā arī iedvesma stabilitātei un vienotai ģimeni.

Kā jūs paši raksturotu savas kāzu dienas izvēles, kāds bija jūsu redzējums par kāzām?

Savās kāzās negribējām lieku pompozitāti. Kāzas vēlējāmies nelielas un ģimeniskas, tikai tuvinieku lokā – kopā bijām 15 personas.

Mums bija ļoti svarīgi atrast izcilu fotogrāfu, kas ar mums ir uz viena viļņa. Ņemot vērā, ka mūsu kāzas bija nelielas, katrs mirklis bija īpaši svarīgs, tāpēc koncentrējāmies uz atmiņām, kas paliks taustāmas arī fotogrāfiju veidā. Par to liels paldies fotogrāfam Klāvam Vasiļevskim, kurš ņēma vērā mūsu vēlmes, reizēm uzstājību, bet visam pāri bija viņa lieliskais darbs un redzējums!

Cik daudz laika veltījāt kāzu plānošanai?

Kāzas sākām plānot šī gada augusta beigās. Tātad trīs mēnešu laikā bija jāpagūst izdarīt visu! Tā kā kāzu svinības bija plānotas vienas dienas garumā, bez nakšņošanas, turklāt tikai tuvinieku lokā, arī plānošanas darbu bija krietni mazāk.

Kas bija sarežģītākais kāzu plānošanas procesā?

Sarežģītākais mūsu kāzu plānošanā šķita fotogrāfa atrašana. Liela daļa bija vai nu jau aizņemti, vai arī nesakrita mūsu gaumes.

Arī gredzenu iegāde nebija no vienkāršākajām lietām. Bijām noskatījuši tādus gredzenus, ko izgatavo ar specifiskas tehnoloģijas palīdzību, taču Latvijā neviens to neuzņēmās. Rezultātā mēs nonācām Lietuvā. Atteicāmies no savas sākotnējās izvēles un pie lietuviešu juveliera pasūtījām īpaša dizaina gredzenus.

Mums bija arī konkrēta vīzija, kā savā kāzu dienā vēlamies tērpties, kādas nianses vēlamies savā kāzu tērpā. Sapratām, ka veikalu piedāvājumā atrast sev vēlamo ir ļoti, ļoti sarežģīti. Izskata ziņā vēlējāmies būt mazliet neierasti. Pieturējāmies pie tā, ka laulāsimies rudenī. Gatavojāmies, ka silts un saulains laiks mūs nelutinās, tāpēc dažiem elementiem bija jābūt ne tikai izskata, bet arī funkcionalitātes dēļ, piemēram, zābakiem mums abiem.

Gita: Kaspara mamma ir floriste, viņa ieteica izvelēties Burgundijas sarkano toni kā pamatkrāsu kāzu dienai. To ņēmām vērā un ievijām apģērbā un noformējumā.

Diezgan viegli mums izdevās atrast mūsu īpašos tumši sarkanos zābakus. Tāpat arī jāsaka paldies kolēģei, kas ieteica, kur varētu iegadāties adīto jaku, jo bija jau iezadzies izmisums, kur tādu varētu dabūt. Tomēr viss lielākais paldies jāsaka galvas rotu māksliniecei, kas radīja izcilu spalvu rotu atbilstoši manām vēlmēm. Rezultātā galvenais elements bija šī rota, bet kleita kā papildinājums koptēlam. Un, iespējams, pamatoti, jo rota tika iegādāta pirmā, kleita attiecīgi piemeklēta.

Līdz pēdējam brīdim nezinājām, kā viss kopā izskatīsies, bet, mūsuprāt, rezultāts ir izcils. Koptēlu papildināja Kaspara mammas veidotais pušķis, pilnībā paļaujoties uz viņas gaumi. Tas kā vienmēr attaisnojās.

Ko varat minēt kā pašu patīkamāko kāzu plānošanas procesā?

Piedzīvojumi kāzu plānošanas laikā, lai nonāktu līdz tam, ko vēlējāmies!

Piemēram, divas reizes braucām uz Viļņu, lai pasūtītu gredzenus, ko bijām izsapņojuši. Pirmajā reizē turp devāmies divatā, nakšņojot viesnīcā. Otrajā reizē braucām kopā ar bērniem, braucienu apvienojot ar izklaidi Druskininku Aqua parkā.

Gita: Vēl mums bija ļoti svarīgi, ka zinām vietas, kur vēlamies fotografēties kāzu dienā. Divas nedēļas pirms kāzām devāmies foto vietu pārgājienā Krimuldas un Siguldas novadā. Pēc tam sagatavojām nelielu apkopojumu. Tas ļoti palīdzēja kāzu dienā būt mobilākiem. Protams, mēs nepaguvām būt ne pusē no izvēlētajām vietām, bet zinājām 100%, kuras noteikti jāapmeklē. Arī vīra uzvalka meklējumi izvērtās kā saliedēšanās pasākums, jo tik daudz kopīgu veikalu apmeklējumu vienā dienā mums vēl nebija bijis!

Ko savā kāzu dienā NOTEIKTI vēlējāties paveikt?

Tā kā esam Priedīši, mums bija svarīgi nofotografēties starp priedēm. Netālu no Krimuldas baznīcas atradām cilvēka auguma priedīti, kas aug viena pati, bet ļoti pārliecinoši. Nebija šaubu – nepieciešama bilde ar šo priedīti!Tāpat ļoti mērķtiecīgi kāzu dienu organizējām Siguldas novadā, jo Sigulda ir Kaspara bērnības pilsēta, un viņa ģimene tur dzīvo vēljoprojām.

Atskatoties uz kāzu plānošanas laiku, kas bija labākais lēmums saistībā ar kāzām, ko pieņēmāt?

Kāzu svinēšana nelielā cilvēku lokā bez nakšņošanas. Mēs pavakariņojām Siguldas restorānā pie skaisti klāta galda. Bija ieradies iluzionists, kas izklaidēja kā bērnus, tā pieaugušos. Noslēgumā griezām un ēdām mūsu kāzu kūku.