FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk
Filtrs

Fotogrāfs / LKFVA

Fotogrāfs

Gadalaiks

Vide

Reģions

Olga un Vladislavs

Kāzu datums:

16.06.2012

Svinību vieta:

ūdenstūrisma attīstības centrs "Bāka"

Pēc 4 gadu kopdzīves ar mīļoto beidzot izdomājām iestūrēt laulības ostā. Abi nevēlējāmies lielas, grandiozas kāzas, tāpēc vasaras viducī nosvinējām skaistus, mīlestības pilnus svētkus ģimenes un tuvāko cilvēku lokā.

Visi kāzu plānošanas un sagatavošanas darbi bija tikai mūsu pārziņā, jo vēlējāmies visu darīt paši, lai kāzas izdotos tādas, par kādām mēs sapņojām. Uztraukums bija liels jau vairākus mēnešus pirms nozīmīgā datuma, jo gribējās, lai viss ir ideāli, lai nekas netiktu aizmirsts, lai tā diena paliek atmiņā ilgi kā mūsu dzīves laimīgākā diena, mūsu kopīgā ceļa sākums.

Kaut gan jau 4 gadus dzīvojām kopā, pirmskāzu naktī tomēr palikām katrs savās mājās. Kā jau bija gaidāms, no miega pirmskāzu naktī nebija ne miņas. No vienas puses tu saproti, ka jāizguļas, lai kāzu dienā būt svaigai un skaistai, bet no otras puses galvā tik daudz domu, tik daudz uztraukuma, kāda tad tur sanāk gulēšana? Vislielākais uztraukums iepriekšējā vakarā bija par laika apstākļiem, jo pirmskāzu dienā ļoti stipri lija, bija pat krusa. Tomēr es ticēju, ka rīt, mūsu dzīves skaistajā dienā, laiks mūs lutinās un dalīs mūsu prieku kopā ar mums. Dažas stundiņas pagulēt tomēr izdevās.

Nākamais rīts sākās ar lielu rosību un, protams, atkal to pašu uztraukumu. Radiņi rosās gan virtuvē, gatavojot sviestmaizes, gan istabās, pušķojot tās viesu un līgavaiņa sagaidīšanai, fotogrāfs jau pilnā sparā iemūžina visu notikušo. Bet es, līgaviņa, no paša rīta devos skaistuma tūrē - frizūra, make-up. Laiks šajās nodarbēs paskrēja nemanot, tāpēc uztraukums palielinājās domās par to, ka varu nepaspēt sapucēties, pirms ierodas līgavainis. Safrizēta, uzkrāsota, ar plīvuru galvā, bet džinsos un T-kreklā steidzos mājās, kur mani gaida pasakainā baltā kleita. Kad beidzot līgava pilnā ekipējumā, dzīvoklis izpušķots, sviestmaizes gatavas, tad jau jāgaida savs princis zilajā Mazdā. Biju ļoti priecīga, ka laiks aiz loga bija pasakains un ļoti silts.

Trīcošām rokām un sirdi skatījos logā un gaidīju, tad ieraudzīju piebraucam mūsu auto un sirds sāka sisties vēl straujāk. Ieraugot līgavaini, smaids man atplauka pa visu seju - tomēr viņš man ir visskaistākais un vismīļākais vīrietis pasaulē.
Protams, tik vienkārši līgavainis pie savas topošās sievas netika, radiņi nedaudz pamocīja ar dažādiem uzdevumiem, ar kuriem topošais vīrs lieliski tika galā. Un tad mēs beidzot satikāmies, tādi skaisti un laimīgi, līgava un līgavainis.

Pirmās kopīgās kāzu dienas bildes, šampanieša iedzeršana un dodamies ceļā uz Dzimtsarakstu nodaļu. Ceremonija bija jauka, emocionāla, mīlestības pilna. Asaras lauzās ārā, bet tomēr man tās izdevās novaldīt, jo sapratu, ka šajā dienā man jābūt visskaistākajai, tāpēc grims ir jāpasaudzē.

Pēc sirsnīgas ceremonijas, ziedu pasniegšanas un apsveikumu saņemšanas no mīļajiem cilvēkiem devāmies nolikt ziedus pie pieminekļa "Vienoti Latvijai" (Latgales Māra), tad tālāk sekoja ceļš uz svinību vietu, iegriežoties vēl dažās jaukās vietās. Bija mums arī tradicionālie 7 tilti, tomēr mēs nolēmām nestāties uz katra no tiltiem, bet, braucot pāri tiltam, pa mašīnas logu izlaidām sagatavotos gaisa balonus ar piesietām mūsu vēlēšanām. Tikai uz pēdējā, septītā tilta, notika dažādas atrakcijas, ko bija sagatavojusi līgavaiņa mamma.

Ceļā uz svinību vietu bijām iegriezušies arī ādas izstrādājumu darbnīcā-muzejā „Apkalnmājas”, kur mūs sirsnīgi sagaidīja, novadīja dažas atrakcijas, pastāstīja dažādas interesantas lietas. Turpat pie skaista dīķa pie dabas krūts viesiem tika piedāvāts šampanietis un uzkodas, jo priekšā gaidīja tāls un diezgan ilgs ceļš uz svinību vietu.

Svinības notika skaistā vietā pie lielākā Latvijas ezera - Lubāna, ūdenstūrisma attīstības centrā „Bāka” (Gaigalavas pagastā, Rēzeknes novadā). Centra darbinieki sagaidīja mūs ar dziesmām un dejām. Kamēr viesi devās iekārtoties atvēlētajās istabiņās un gatavoties jaunlaulāto sagaidīšanai, mēs kopā ar fotogrāfu devāmies nelielā fotosesijā pie skaistā ezera un dabas dotā krāšņuma. Jau no paša sākuma zinājām, ka uz fotogrāfa rēķina netaupīsim, jo fotogrāfijas ir tas, kas paliks uz mūžu, tas, kas liks atcerēties šīs laimīgās dienas visus sīkumus un notikumus. Mūsu fotogrāfs bija lielisks. Pirmkārt, bildes no kāzām ir brīnišķīgas, skaistas, otrkārt, ar viņu mēs jutāmies tik brīvi un atraisīti, daudz smējāmies, jo bija tiešām jautri.

Pēc foršās fotosesijas mēs devāmies atpakaļ uz svinību vietu, kur viesi jau gaidīja mūs ar vārtiem un kārtējiem uzdevumiem un atrakcijām. Veiksmīgi pārvarot visus šķēršļus, devāmies pie galda un šīs dienas pasākuma otrā, neformālā daļa varēja sākties. Liels pārsteigums un notikums vakara gaitā bija izvizināšanās ar kuteri pa ezeru. Tas bija tiešām foršs un jautrs pasākums.

Tā kā kāzas tika svinētas nelielā ģimenes un tuvāko cilvēku lokā, šī diena tiešām bija pasakaina, mīlestības un prieka pilna. Es pat varētu teikt, ka mūsu kāzu diena bija ideāla, tieši tāda, par kādu mēs sapņojām. Un šī diena paliks mūsu atmiņās uz visu mūžu.