FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk
Filtrs

Fotogrāfs / LKFVA

Fotogrāfs

Gadalaiks

Vide

Reģions

Irita un Valts

Kāzu fotogrāfs:

Mārtiņš Plūme

Kāzu datums:

13.05.2017

Iepazīsimies! Irita un Valts. Kādi esat katrs atsevišķi un kādi kopā kā pāris?

Valts pēc horoskopa ir auns, kas arī visspilgtāk raksturo Valtu – spītīgs, ietiepīgs, mērķtiecīgs ar ļoti augstu pašapziņu un tajā pašā laikā ļoti iejūtīgs, maigs un romantisks. Valtam ļoti patīk domāt un filozofēt, un, kā saka Irita, gudri runāt (parasti gan Irita pasakot rupjāk šo frāzi)! Pēc profesijas Valts ir farmaceits, taču vienmēr viņu saistījis arī mārketings. Šobrīd, šīs lietas apvienojot, Valts strādā Grindeksā par produktu stratēģisko projektu vadītāju. Kopš Valts satika Iritu, viņa vaļasprieku sarakstam, līdztekus daivingam, ir pieplusojusies arī ceļošana un kalni. 

Irita ir ļoti maiga, mīļa un labestīga – atdos no sevis visu, lai tikai tiek pārējiem, sevišķi tas ir attiecībā uz saviem mīļajiem un tuvajiem cilvēkiem. Viņa ir arī ļoti atvērta, komunikabla un jautra. Profesionālā jomā Irita dara darbu, kas viņai vislabāk padodas, strādājot vienā no lielākajām viesnīcu ķēdēm Latvijā – Mogotel (Wellton un Rixwell viesnīcas) – par vecāko pārdošanas speciālisti. Tāpat kā Valtam, arī Iritai lielākais vaļasprieks ir ceļošana un kalni.

Valtam un Iritai patīk spontāni ceļojumi, braukt, kur acis rāda. Parasti ceļojumos viņi dodas ar mašīnu, nakšņo galvenokārt teltī, turklāt vienmēr viens no galvenajiem galamērķiem ir kalni. Tādā veidā viņi ir izstaigājuši Slovākijas Tatrus, Melnkalnes Durmitor kalnus, Skotijas kalnus un nedaudz Šveices Alpus.
Kā jūs iepazināties?

Irita un Valts: mūsu iepazīšanās bija ļoti acumirklīga un liktenīga! Vienā jaukā 10.jūnija piektdienas vakarā ar īsu saraksti iepazināmies kādā iepazīšanās portālā un norunājām iet uz Vecrīgu. Aizgājām, izklaidējāmies, noreibuši pārnācām mājās pie Iritas brāļa, kur viņa tobrīd dzīvoja, un jau tajā pašā dienā Irita pārvācās pie Valta. Kopš tās liktenīgās piektdienas dzīvojam kopā jau vairāk nekā sešus gadus.

Tikšanās vakarā Valts bija ar taksi aizbraucis pakaļ Iritai. Pirmo reizi viņu ieraugot, bija nodomājis: “Woww, reāli smuka beibe – tieši tāda, kāda man patīk!” Arī Iritai Valts bija uzreiz iepaticies, viņa esot nodomājusi: “Vo vellos, kas par smuku čali, bet tās kurpes…!” Izrādās, Valts bijis uzvilcis baltas kurpes, kuras, maigi izsakoties, bijušas bezgaumīgas. Irita rīkojusies ātri un šīs kurpes atdevusi savam tētim, kuram tās izskatījušās daudz piemērotāk. Kopš šīs reizes Irita palīdz Valtam iegādāties daudz stilīgākus un foršākus apavus.

Vai arī lēmums bildināt Iritu bija tikpat straujšs kā jūsu pirmā tikšanās?

Valts: mūsu attiecības ar Iritu vispār jau no paša sākuma balstās uz kaut ko tādu, kas īsti nav izskaidrojams. Pirmkārt, jau mūsu iepazīšanās – bija sajūta, ka tā nāk no kaut kā augstāk stāvoša, jo tāpat vien jau sajūtas mūsos tā pēkšņi nemainās un neieplūst. Tāpat ir ar visām citām lietām mūsu attiecībās – tās it kā notiek pašas no sevis - ir sajūta, ka lietas mūsu attiecībās ienāk ar kaut kādu lielāku nozīmi. Sajūta, ka tas nāk no Visuma jeb, kā dievticīgi cilvēki teiktu, no Dieva. Tāpēc attiecībās vienmēr vadāmies pēc sajūtām, un tās nekad nepieviļ. Tāpat notika ar bildināšanu. Iritu bildināju viņas vārdadienā. Man šīs ir otrās laulības, tāpēc ilgu laiku nebiju gatavs nākamajai laulībai. Tā tas bija līdz Iritas vārdadienai. Dažas dienas pirms vārdadienas, domājot, ko uzdāvināt, kā no gaisa nāca sajūta, ka varbūt uzdāvināt gredzenu; taču tas nozīmētu – bildināt, par ko sākotnēji nebiju pārliecināts. Vārdadienas dienā uzaicināju Iritu uz vakariņām restorānā. Stundu pirms braucu Iritai pakaļ uz darbu, pieņēmu lēmumu bildināt!

Vakariņas bija lieliskas, Iritai bija lielisks garastāvoklis, taču man vakariņu laikā bija nenormāls stress, jo nebiju vēl izdomājis, kā lai bildina! Mājās? – banāli. Pie Daugavas Ķengaragā – vēl banālāk. Varētu braukt uz Jūrmalu pie jūras, bet laukā jau vakars un tumšs, ja nu pie jūras būs vējš… lai vai kā, liela izvēle nebija, un paliku pie Jūrmalas. Aizbraucām līdz Jūrmalai, piestājām pie Baltic Beach hotel un gājām uz jūru. Kad izgājām liedagā, ieraudzījām kaut ko fantastisku! Liedags bija skaisti izgaismots, jūra bija mierīga kā spogulis, neviena vēja pūsmiņa! Bija sajūta, ka vieta un laiks kā uz pasūtījumu! Nedaudz pastaigājušies gar jūru, metos uz ceļa un bildināju Iritu. Vairs jau precīzi neatceramies, kādiem vārdiem, taču Iritas reakcija bija fantastiska! Nevarēja saprast, vai viņa smejas vai raud! Katrā ziņā viņa bija emociju pārpilna!

Kāds bija gatavošanās posms kāzām?

Irita un Valts: kāzas sākotnēji plānojām nelielas, ar ļoti nelielu budžetu, jo abiem bija uzskats, ka gribam, lai tie būtu galvenokārt svētki mums, nevis lielam skaitam viesu. Taču jau sākumā viens labs draugs rekomendēja mums kāzu rīkotāju Daci Miezīti no kāzu aģentūras Mīlestība. Viennozīmīgi, tas bija lēmums, kuru nekad nenožēlosim, jo sajūtas un emocijas, kuras mums sagādāja Dace ar savu komandu, ir neaizmirstamas! Aizrautīga bija pati plānošana, savukārt kāzas bija vienkārši neaprakstāmas! Dace mums sagādāja brīnumu! Tā kā kāzas plānoja aģentūra Mīlestība, mums bija jāiesaistās ļoti maz, jo pateicām, ka mēs neko negribam zināt par to, kas būs, bet gribam pārsteigumu. Paši gatavojām tikai kāzu ielūgumus, kāzu deju, kā arī sarūpējām gredzenus un apģērbu. Visu pārējo paveica kāzu aģentūra, līdz ar to, viss process mums nesagādāja nekādas rūpes un raizes. Mēs varējām ar baudu ierasties uz savām kāzām.

Vai kāzām bijāt izvēlējušies kādu konkrētu tematiku vai krāsu?

Irita un Valts: kāzu tematika bija vērsta uz to, lai atspoguļotu mūs – mūsu būtību un intereses. Ielūgumos attēlojām, ka mums patīk kalni un ceļošana, un kāzas ir tikai viens posms no mūsu kopējā dzīves ceļojuma, kas ir kā skaisti kalni un skaistas lejas. Krāsa bija zaļa un maigi rozā. Atradām internetā šādu krāsu salikumu, kas ļoti iepatikās un mūsos raisīja ļoti foršas emocijas. Likās, ka šīs krāsas kaut kādā ziņā atspoguļo mūs pašus. Kā īpaši elementi mūsu kāzās bija zābaciņi, jo, staigājot pa kalniem, tie ir galvenā ekipējuma sastāvdaļa. Fotosesijā izmantojām telti, mugursomas un citus ceļojumu elementus – visu, ko izmantojam mūsu pārgājienos.

Kura ir jūsu pašu mīļākā kāzu fotogrāfija?

Irita un Valts: ļoti patīk bilde no fotosesijas pie telts, kur fotografēts no augšas, kad mēs mīļi guļam. Otra mīļākā jeb interesantākā ir tā, kur fotosesijā pie zirgiem mazais kumeliņš pēkšņi sāka ēst Iritas kleitu. Tas viss tik dabiski notika, arī emocijas šajā bildē ir ļoti patiesas un labi redzamas!


Kāzu dienā bez spilgtām emocijām un aizkustinošiem brīžiem neiztikt. Kuri bija emocijām bagātākie brīži jūsu kāzās?

Irita un Valts: kāzu diena paskrēja tik ātri, ka visu šo dienu varētu nosaukt par vienu emociju sprādziena brīdi! Kāzu aģentūra tik lieliski visu bija noorganizējusi, ka ik uz soļa nāca klāt aizvien jaunas emocijas! Tas bija fantastiski! 

Tomēr bija viens patiešām emocionāls brīdis! Skaidri zinājām, ka kāzās nevēlamies nekādas tradīcijas, taču beigās nolēmām, ka mičošana ir vajadzīga. Aģentūra ierosināja, ka uzrīkos netradicionālu un romantisku mičošanu. Pāris dienas pirms kāzām Dace zvanīja un teica, ka ir ideja – braucām uz ierakstu studiju un ierakstījām tekstu ar to, ko viens par otru sakām. Protams, nezinājām, ko viens par otru ir teicis. Kad mičošanas brīdī to klausījāmies, abiem bira asaras un sirdis iepukstējās tik strauji!... Tas bija ļoti emocionāli un aizkustinoši. Taču ar to viss nebeidzās! Mičošanas noslēgumā katram viesim tika iedots ar hēliju pildīts balts balons ar gaismiņu iekšā. Visi reizē baloni tika palaisti vaļā un tie uzskrēja debesīs tik kustīgi un tik strauji, ka izskatījās kā kustīgi spermatozoīdi ar astītēm. Visi  no sirds sasmējās un kāds pat iesaucās: “Kā spermatozoīdi!!!” 

Tas viss kopā – vispirms tik sentimentāls brīdis, kad klausījāmies, ko viens otram esam ierakstījuši, bet pēc tam humora pilnais brīdis!!! Tas bija laimes pārpilns brīdis!


Kādi būtu jūsu padomi kāzu rīkošanā tiem pāriem, kas tikai šobrīd ķeras pie savas kāzu dienas plānošanas?

Irita un Valts: mūsuprāt, ir vērts samaksāt varbūt mazliet vairāk, bet izvēlēties kāzas rīkot ar aģentūras palīdzību, jo šie cilvēki ar to nodarbojas ikdienā un dara to ļoti profesionāli un kvalitatīvi. Rezultātā saņem neaizmirstamas emocijas! Pirms kāzām nav nekāds stress, paši neesat noskrējušies un pārguruši, un ir iespēja tiešām izbaudīt kāzas. Viennozīmīgi rekomendējam kāzu aģentūru Mīlestība! Viņi dara brīnumus! Vēl tagad domājam par to, kā gan viņiem izdevās tik ļoti mūs atkost un visu izdarīt tieši tā, kā mums patīk, mūs patiešām pārsteidzot un aizkustinot! Tas ir talants!

Vēl viens padoms attiecībā uz alkoholu – aģentūra mums ieteica izvēlēties bārmeni. Respektīvi, kāzās nebija alkohols uz galdiem, bet visi gāja pie bāra un varēja izvēlēties kādu no kokteiļiem. Turklāt kokteiļu nosaukumi bija nevis tradicionāli, bet mūsu izdomāti, piemēram, Iritas skūpsts, Valta modžo, Ķengaraga nefiltrētais utt. Galvenā priekšrocība, ka alkohols kokteiļos tiek izdzerts mazākā daudzumā, līdz ar to izmaksas par alkoholu ir mazākas, tas gandrīz nosedz bāra izmaksas. Gala rezultātā izmaksas bija varbūt tikai nedaudz augstākas, taču ieguvums bija neatsverams, turklāt mūsu bārmenis bija ļoti atraktīvs, kas visu padarīja vēl aizraujošāku.

Pirmās domas rītā pēc kāzām…

Irita un Valts: neskatoties uz to, ka mutē bija ļoooti sausa paģiru sajūta, bijām pārlaimīgi, ka pirkstā gredzeni. Bija īpaša sajūta! Un galvenais, ka nevarējām sagaidīt, kad pienāks pirmdiena, kad varēsim doties kāzu ceļojumā, kas bija paredzēts uz Melnkalni – ceļojums ar mašīnu trīs nedēļu garumā.

Kas jūsu kāzās bija tāds, kas, iespējams, nav citu pāru kāzās?

Irita un Valts: mums nevis bija, bet nebija – mēs jau sākumā bijām pret dažādām novecojušām un mums neko neizsakošām kāzu tradīcijām, tāpēc pirmais nosacījums bija, ka kāzās negribam nekādas tradīcijas, bet kaut ko tādu, kas ir svarīgi tieši mums.

Tā tas viss arī bija – laulību ceremonija bija Saulkrastu Baltajā kāpā, jo gribējām pie dabas. Ceremonija un noformējums bija vienkāršs, nepompozs, bet tajā pašā laikā ļoti dabīgs un skaists. Mēs pat paši bijām sagādājuši masīvu ozola zaru zem kā laulāties. Tālāk devāmies izbraucienā ar haskiju pajūgu gar jūru, kam sekoja fotosesija pie mūsu pašu telts mežā, romantiskas pusdienas kāpās, fotosesija ar zirgiem. Runājot par kāzu mielastu, mūsu kāzās tas bija tik ļoti brīvā un neformālā atmosfērā, ka to drīzāk varētu nodēvēt par labāko ballīti ar draugiem, kāda ir bijusi!

Noteikti šis viss ir bijis ne tikai mūsu kāzās, taču šīs kāzas tik ļoti saskanēja ar mūsu būtību, ka bija sajūta – viss šajā dienā notiekošais ir tieši mums, tā ir tieši mūsu diena!


Kāzu viesu skaits – 50
Kāzu ceremonijas vietaSaulkrastu Baltā kāpa
Kāzu fotosesijas vieta – mežs netālu no Saulkrastu Baltās kāpas
Kāzu pieturvietas – fotosesija mežā, pēc tam turpat netālu pusdienas kāpās, zirgu staļļi
Svinību vietaWellton Terrace Design Hotel, Dzirnavu iela 2, Rīga
Svinību ilgums – no aptuveni 7 vakarā līdz 4 rītā
Kleita līgavaiIngrida Bridal
Uzvalks līgavainimMans drēbju skapis
Svētku galdsRixwell Terrace Design Hotel restorāns
Kāzu organizatorskāzu aģentūra Mīlestība
Mūzika – DJ Dzintars
Dziesma pirmajam valsim –  Luiss Ārmstrongs What a wonderful world, valša ritmā