FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk
Filtrs

Fotogrāfs (LKFA)

Fotogrāfs

Gadalaiks

Vide

Reģions

Anna un Kārlis

Kāzu fotogrāfs:

Einārs Freimanis

Kāzu datums:

10.09.2016Kāzu plānošana: safari ceļojumam labvēlīgs laiks


Savu kāzu dienu Anna un Kārlis sāka plānot, pirmām kārtām izvēloties medusmēneša ceļojumam uz safari labvēlīgu datumu. Domāts, darīts. Kārlis ķērās pie ceļojuma plānošanas, lai attiecīgi varētu organizēt arī kāzas. Pēc sazināšanās ar tūrisma aģentūru un precizējot ceļojuma laiku, tika noteikts arī kāzu datums, jo jaunais pāris ceļojumā gribēja doties uzreiz pēc tām. Ne gluži baltā kleitā uz lidostu, bet jau nākamajā dienā. Līdz ar to arī kāzu formāts bija skaidrs – nelielas svinības ar tuvākajiem draugiem un radiem, bet galvenais akcents būs ceļojums. Plānošana sākās laikus, atvēlot abu pasākumu organizēšanai nepilnu gadu.

Kāzu tematika – daba

Tā kā abi daudz brīvā laika pavada dabā un Kārlis arī TV programmas izvēlas galvenokārt par dabu, savvaļas dzīvnieku dzīvi un tika paredzēts safari ceļojums, tad arī kāzu dienas tematika – daba, savvaļas dzīvnieki un safari. Par noformējuma idejām un niansēm domāja paši, lai gan Kārlis galvenokārt paļāvās uz Annu un viņas redzējumu. Viesu dāvanām tika izvēlēts fotogrāfiju turētājs savvaļas dzīvnieku figūru veidā, tādējādi apspēlējot gaidāmā safari ceļojuma tematiku.

Jaunais pāris nevēlējās izmantot noteiktu stilu vai krāsas, bet īstenot kāzu ideju par dārza svētkiem ar brīvu un nepiespiestu gaisotni. Bija jāņem vērā, ka korekcijas kāzu svinībās var ieviest arī laika apstākļi, jo ceļojumam pielāgotais kāzu datums bija septembra sākumā. Taču 2016.gada septembris sagādāja pārsteigumu ar netipiski siltu un saulainu laiku. Tagad zināms, kāpēc tas tāds bija, jo Annai un Kārlim bija jānosvin savas kāzas. Gatavošanās procesā bija jāapsver, kāda būs kāzu norises vieta un viesu skaits. Anna sāka interesēties par piemērotu kāzu svinību vietu Rīgā, brīvā dabā, bet, lai lietus gadījumā var paslēpties telpās un lai cena ir demokrātiska. Tas, protams,  ierobežoja izvēli, bet līgavas vārds bija atslēga nolūkotajai – Annas Dārzs. Tā bija piemērota Annas un Kārļa kāzām, ar Rīgai netipisku jauku dārzu, kurā var uzņemt  lielu skaitu viesu. Noformējuma izveidi pāris uzticēja profesionāļu komandai no Cherry Picking.

Pirmā deja – kinofilmas romantiski rotaļīgā gaisotnē

Pirmajai dejai kāzās Anna un Kārlis gatavojās īpaši. Tā bija kā neliels stāsts, viņu stāsts par abu satikšanos. Ievads pirmajai dejai bija video, kas ikvienu ieveda kinofilmas Amélie atmosfērā, kur filmai tipiskā žanrā Anna un Kārlis pastāstīja par sevi, kas katram patīk un nepatīk, bet vienojošais bija viņu abpusējās jūtas. Izvēlētā mūzika no kinofilmas Amélie bija turpinājums videostāstam un piešķīra kāzām burvīgu sajūtu. Tas noteikti ir viens no jaukākajiem veidiem, kā saglabāt  pirmās kāzu dejas emocijas turpmākajiem laulību gadiem. Interesanti būs pašiem vērot tās katrā kāzu jubilejā. 

Spilgtākā atmiņa – “vai, Imants Kalniņš, es ģībstu!”

Anna un Kārlis savas kāzas vēlējās sarīkot kā svētkus sev un draugiem, bez īpašajām kāzu tradīcijām. Viņi paši plānoja un domāja par norisi, uzaicināja pasākuma vadītāju, risināja tehniskos jautājumus ar fotogrāfu, izvēlējās noformējumu, mūziku un DJ. Viens no spilgtākajiem notikumiem bija mammu noorganizētā mičošana. Tas bija ļoti emocionāli, jo mičošanai bija izvēlēta viena no viņu iemīļotākajām Marta Kristiana Kalniņa izpildītajām dziesmām Kamēr vien gliemeži skrien. Tā kā Anna un Kārlis  iecienījuši Imanta Kalniņa mūziku, tad vietā būtu visiem zināmais teiciens: “Vai, Imants Kalniņš, es ģībstu!” Bet Anna un Kārlis nenoģība un mičošana izdevās.

Jautrais pārsteigums – nelūgto viesu sveiciens

Jautrības Annas un Kārļa kāzās netrūka. Par to bija parūpējušies arī jaunā pāra vedēji. Viņi bija sagatavojuši sveicienu no nelūgtajiem viesiem. Pēc šāda vedēju paziņojuma Anna un Kārlis sāka drudžaini domāt, ko viņi ir aizmirsuši uzaicināt. Bet brīdī, kad sāka rādīt videosveicienu no sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, Anna un Kārlis atslāba un kopā ar kāzu viesiem no sirds izsmējās.

Interesants ieteikums –  ievērojama vīna kolekcija

No šīm kāzām var aizņemties vairākas interesantas un praktiskas idejas. Viena no tām – ielūgumā ierakstīt ieteikumu ziedu vietā dāvināt vīna pudeli. Tas bija praktisku apsvērumu dēļ un saistīts arī ar jaunlaulāto pārliecību – draudzīgu attieksmi pret dabu. Anna un Kārlis nevēlējās, lai ziedi vāzēs novīst, kamēr viņi ir ceļojumā. Viesi varēja izvēlēties dāvināt ziedus vai vīnu. Pēc kāzām Annai un Kārlim ir ievērojama vīna kolekcija. Vēl viens praktisks ieteikums - kāzu ielūgumos atzīmēt ēdienu izvēli. Tā kā Anna un Kārlis, kā arī daļa viņu draugu ir veģetārieši, tad ēdienkarte tika piemērota dažādām gaumēm. Viesi novērtēja šādu personīgu uzmanības apliecinājumu. Anna un Kārlis pilnībā izbaudīja savu kāzu dienu, kas izdevās, – tie bija jautri svētki kopā ar radiem un draugiem.

Ceremonijas vieta: Torņkalna baznīca
Svinību vieta: Annas Dārzs
Kāzu kleita: Ingrida Bridal
Dekorācijas un līgavas pušķis: Cherry Picking
Ielūgumi: Maija Sukute Illustration
Kāzu auto: Autosvētkiem.lv
Frizieris: Astrīda Kozlovska
Make-up: Jūlija Gūtmane
Pirmā deja: Mūzika no kinofilmas Amélie
Pusnakts dziesma: Kamēr vien gliemeži skrien, Marta Kristiana Kalniņa izpildījumā
Kāzu torte: Nom Nom
Vakara vadītājs: Viesturs Vizulis
Kāzu DJ: Pupa
 

Kāzu izstāde RIGA WEDDING EXPO 2020
Nītaures dzirnavas
Baltic Beach Hotel & SPA
Kāzu žurnāls PRECOS Nr.17 - RUDENS / ZIEMA 2020
Precos Instagram