FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Salacgrīvas nēģu tacis

kāzu pieturvieta, vieta fotosesijai
Salacgrīvas novads, Meldru iela 18, Salacgrīva, LV-4033
+371 2926****Parādīt Mājas lapa
Salacgrīvas novads, Meldru iela 18, Salacgrīva, LV-4033

+371 2926****Parādīt

Pakalpojuma apraksts

Salacgrīvas nēģu tacis

Nomēģināt Salacas nēģi vislabāk ir Salacgrīvā, no augusta līdz februārim, kur ar saimnieku gādību tas turpat, uz karstām oglēm, tiek rūpīgi pagatavots.

Tikai Salacgrīvā mūsdienās nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci – unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Pirmais Salacas nēģu tacis ir īpašas konstrukcijas laipa, no tā upes straumē iegremdē nēģu murdus un notiek zveja. Katru gadu pirms sezonas sākuma augustā no vairākus gadus gatavinātiem egļu kokmateriāliem zvejnieki taci ierīko no jauna pēc senajām metodēm. Visas konstrukcijas stiprināšanai netiek izmantotas ne naglas, ne skrūves – tikai sasaites.

Vasarā uz upes ir gan patīkami, gan romantiski, bet rudenī un ziemā nēģu zveja ir skarba cīņa par zvejas vietas saglabāšanu, jo stihijas nopostītu taci atjaunot varēs tikai nākamajā vasarā. Šeit iespējams apskatīt taci, iepazīties ar nēģu zveju un nodegustēt īpašo delikatesi.

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Šeit sastopas garša un ainava, kā arī ir iespējama fotosesija uz koka laipas pār Salacu.

Foto: Salacgrīvas TIC

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha