FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Brīvdabas iela 21, Rīga, LV-1024
+371 6799****Parādīt Mājas lapa / Twitter / Facebook / Instagram
Brīvdabas iela 21, Rīga, LV-1024

+371 6799****Parādīt

Pakalpojuma apraksts

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Pusstundas brauciena attālumā no Rīgas centra, priežu meža ieskauts Juglas ezera krastā atrodas viens no vecākajiem un lielākajiem brīvdabas muzejiem Eiropā. To tā arī dēvē – Brīvdabas muzejs.

Muzejs ir dibināts 1924. gadā, un kopš dibināšanas uz Rīgu no visiem Latvijas novadiem – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales – pārvestas 118 senceltnes. Šīs ēkas Brīvdabas muzeja teritorijā ir izvietotas tā, lai apmeklētājiem radītu priekšstatu par Latvijas lauku ainavu. 

Muzejā aplūkojamas zemnieku, amatnieku un zvejnieku sētas, kā arī citas saimniecības ēkas un celtnes – krogs, smēdes, dzirnavas, baznīcas, krucifiksi. Senceltņu interjers ir iekārtots atbilstoši konkrētajam novadam, māju iedzīvotāju nodarbošanās veidam un turīgumam.

No maija līdz septembrim Brīvdabas muzeja sētās darbojas dažādi amatnieki – podnieki, pinēji, kalēji, kokamatnieki, seno lauka spēļu meistars. Meistari apmeklētājiem labprāt ļauj iemēģināt roku tradicionālo amatu prasmēs. Pēc garas pastaigas un muzeja sētu apciemošanas apmeklētājiem maltīti piedāvā "Priedes krogs", savukārt suvenīru un amatnieku izstrādājumu kārotājus iepriecina vietējais suvenīru veikaliņš. 

Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam ir arī divas filiāles in situ (dabiskajā atrašanās vietā) – muzejs "Vēveri" paugurainajā Vecpiebalgas pagastā un zvejnieka sēta “Vītolnieki” gleznainajā jūras krastā Rucavas pagastā.

Jaunlaulātajiem Brīvdabas muzejs piedāvā vietu laulībām muzeja baznīcās, pļavās un mežos, ekskursijas, kopā ar kalēju izzināt kāda čakla būs sieva un kāds varens – vīrs, ar podnieku veidot mīcīt mālu. Sīkāka informācija pieejama, sazinoties ar muzeju www.brivdabasmuzejs.lv

Galvenā ieeja:  Brīvdabas iela 21, Rīga, LV-1024 
Darba laiks ziemas sezonā: 10.00-17.00
Darba laiks vasaras sezonā: 10.00-20.00 (eksponātēkas ir pieejamas līdz plkst.17.00)

Video

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha