FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kaupo liliju labirints

"Mācītāja māja", Krimuldas pagasts, Krimuldas novads, LV-2144
"Mācītāja māja", Krimuldas pagasts, Krimuldas novads, LV-2144

Pakalpojuma apraksts

Kaupo liliju labirints

Labirinta ideju Krimuldas draudzes locekļi guvuši Francijā, Šartras katadrālē, apskatot 13. gs. sākumā uz baznīcas grīdas izveidotu labirintu, kas ir visplašāk pazīstamais viena ceļa labirints. Kopš 4. gs. viena ceļa labirints kļuva par vienu no visplašāk izplatītajiem kristīgajiem simboliem cilvēka ceļam pie Dieva. Labirints simbolizē ceļu cauri laikam un pieredzei, to parasti iet klusumā, nesteidzoties. Senatnē, lakā, kad nebija iespējams doties svētceļojumā, ticīgie gāja pa labirintu, veicot simbolisku svētceļojumu uz Svēto pilsētu.

Turaidas valdnieks, lībiešu karalis Kaupo, veicis svētceļojumu uz Romu pie pāvesta. Apritot 800 gadiem kopš šī senā notikuma, izveidots labirints kā piemiņa Kaupo ceļojumam.

Pa liliju labirintu var iet arī savā kāzu dienā. Mazāk ticīgam jaunajam pārim šo ceļu var apspēlēt savādāk – kā kopīgu gājienu caur grūtībām uz mērķi.

Vairāk informācijas un bilžu meklējiet mājas lapā www.krimuldasbaznica.lv

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha