FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Vaboles parks

skaista kāzu pieturvieta Latgalē
Vabole, Vaboles pagasts, Daugavpils novads, LV-5477
+371 6549****Parādīt, +371 6549****Parādīt Mājas lapa
Vabole, Vaboles pagasts, Daugavpils novads, LV-5477

+371 6549****Parādīt
+371 6549****Parādīt

Pakalpojuma apraksts

Vaboles parks

Parks veidots kā ainava jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). Parka platība – 8,5 ha, no tiem 0,21 ha aizņem dīķis. Parka teritorijā atrodama 21 koku un krūmu suga – gan vietējās, gan svešzemju. Te ir daudz ošu, ozolu, liepu, vītolu, gobu, melnalkšņu un ievu. Parka centrā ir lapegļu audze, kura nepareizas apsaimniekošanas dēļ pakāpeniski iet bojā. Austrumu daļā atrodas liepu aleja. Parka lepnums ir Lielais ozols. Dendroloģisks retums ir Moltkes liepa, kas reti sastopama Latvijas parkos.

Parkā saglabājušās vairākas vēsturiskas ēkas – bijušās pusmuižas apbūves elementi, tai skaitā zirgu staļļa ēka, kas 1919. gadā pārkārtota skolas vajadzībām. Mūsdienās te atrodas Vaboles vidusskola. Vienā no pusmuižas ēkām 1996. gadā iekārtots Latgales atmodas darbinieku Skrindu dzimtas muzejs. Vaboles parkā atrodas labiekārtots atpūtas laukums.

Pastaigu un fotosesiju vieta. Jaunlaulātie var ziedot lielajam ozolam vai liepai, lai piesauktu veiksmi un pārticību nākamajai dzīvei.

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha