FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Siguldas Gleznotāju kalns jeb Paradīzes kalns

Sigulda, Siguldas novads
Sigulda, Siguldas novads

Pakalpojuma apraksts

Siguldas Gleznotāju kalns jeb Paradīzes kalns

Atrodas Siguldā starp Vējupītes gravu un Gaujas senleju. No šī kalna paveras skaists skats uz Gaujas senleju un 80m zemāk esošo Gauju. Šo ainavu gleznās iemūžinājuši latviešu gleznotāji J. Feders, V. Purvītis, J. Rozentāls. Tādējādi arī kalns ieguvis otru nosaukumu – Gleznotājkalns.

Kāzas

Gleznotāju kalns atrodas Sateseles gravas tuvumā un ceļš uz to vijas cauri mežam. No krūmiem atbrīvotajās vietās ik pa laikam paverās skaists skats uz Gaujas senleju, pašā Gleznotāju kalnā izbūvēta terase ar Skatu uz Turaidas pili pār gauju. Blakus terasei atrodas arī atpūtas lapenīte (sēne), kur atpūsties. Lai arī gleznotāju kalnā iegūsiet burvīgas bildes kāzu foto sesijas laikā, jāņem vērā, ka tur drīkst doties tikai ar kājām (iebraukt ar auto stingri aizliegts). Ceļš, lai arī plats un ērts, var izrādīties par tālu sarežģītu cimperlīgai līgavai baltās satīna kurpītēs.

Nokļūšana

Pašā Siguldas kalna gala krustojumā jānogriežas Baltās luterāņu baznīcas virzienā, tai garām un tālāk tikai taisni. Pie viesu nama „Villa Alberta” jānogriežās pa kreisi, garām policijas iecirknim un ceļa galā jau būs plašs stāvlaukums ar norādēm uz Gleznotāju kalnu.

Jautā e-pastā!

captcha