FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Zilaiskalns

Kocēni, Valmieras novads
Kocēni, Valmieras novads

Pakalpojuma apraksts

Zilaiskalns

Teikām, nostāstiem un zilas dūmakas apvīts Zilais kalns lepni paceļas Kocēnu pagastā. Kalns atrodas Burtnieku līdzenumā, 12 km uz rietumiem no Valmieras. Zilais kalns ir apaudzis ar mežu, bet pavasarī – noklāts zilajām vizbulītēm.

No virsotnē esošā torņa paveras skats uz Augstrozes pakalnu. Skaidrā laikā var redzēt Burtnieku un citus apkārtnes ezerus. Redzamība var sasniegt pat 50 km. Vēl vienā no Zilā kalna virsotnēm - Avotiņkalniņā - kādreiz tecējis avotiņš, kurā upurēts un kura ūdens īpaši dziedinājis acu slimības. Pēc avota ūdens izsīkšanas šim nolūkam lietotas atstātās smiltis.

Zilais kalns pazīstams arī kā iecienīta pareģošanas un ziedošanas vieta. Kalna ziemeļu nogāzē atrodas kulta akmens ar mākslīgi veidotu iedobumu. Teikās un nostāstos Zilais kalns tiek minēts arī kā raganu pulcēšanās vieta. Uzskata, ka nosaukums "Zilais kalns" ne tik daudz ir saistīts ar īpašības vārdu "zils" kā ar lietvārda sakni "sil" vai "zil", kas būtiski saistīta ar vārdu "zīlēt" vai krievu valodas vārdu "sila" - spēks.

Zilā kalna virsotnē atrodas skatu tornis, savukārt netālu no tā - astronomiskais stabs, kam noteiktas astronomiskās koordinātes. Ar Zilo kalnu saista arī tautas dziednieci Martu un viņas brīnumdarbus.

Šī patiesi ir maģiska vieta, kur jaunais pāris var smelties enerģiju savai laulībai, ziedot varenajiem spēkiem vai vienkārši piedzīvot skaistu foto sesiju.

Par laulības ceremonijas iespējām varat interesēties Kocēnu pagasta domē:
Alejas iela 8
Kocēni
Valmieras novads
Tālrunis: 642 07690

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha