FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Baltā kāpa un Saulrieta taka Saulkrastos

dabas piemineklis Saulkrastu jūrmalā
Kāpu iela 2, Saulkrastu novads
+371 67952641
+371 28636663
tic@saulkrasti.lv
Baltā kāpa ir dabas piemineklis Saulkrastu jūrmalā, Inčupes labajā krastā pie upes ietekas jūrā. Savu nosaukumu kāpa ieguvusi no baltajiem sacietējušo smilšu slāņiem, kas līdzinās smilšakmenim. Tos kāpā laika ritumā ir sablīvējis un ar ūdens palīdzību sacementējis vējš.

Kāpas apkārtne ir labiekārtota un sakopta, bet tās nogāzes – nostiprinātas. Kāpas virsotnē ierīkots skatu tornis un skatu laukums. No kāpas paveras skaists skats uz jūru, Inčupes grīvu un plašo pludmali. Pie Baltās kāpas uzņemti kadri Rīgas kinostudijas mākslas filmām "Kā gulbji balti padebeši iet" un "Nauris".

Saulrieta taka vijas no Baltās kāpas līdz Pēterupei apmēram 3,5 km garumā. Taka iet pa Pēterupes lejteces kraujas augšdaļu starp upi un Rīgas–Tallinas autoceļu. Vairākās vietās no tās paveras skaisti skati uz upes ieleju un jūru. Ejot pa taku var redzēt gan 20 dižpriedes, gan īpatnējas formas kokus: priedes, kuru zari ir vienādā garumā ar stumbru un turpinās paralēli zemei vai augšup, vai izlokās dažādos vijumos. Daudziem kokiem ir dubultas galotnes. Te aug arī bērzs ar pieciem stumbriem un tā saucamās "vilkaču priedes" ar vēja atsegtām saknēm.

Kāzas

Baltā kāpa ir jauno pāru iemīļotākā pieturvieta kāzu ceļojumam Saulkrastos. Tieši šajā vietā sanāk burvīgas kāzu bildes uz baltā smilšakmens fona, kā arī fotografējot jauno pāri no kāpas augšas. Izbūvētās taciņas ļaus ērti pārvietoties arī svētku tērpā. Iekārtotais atpūtas laukums noderēs nelielai kafijas pauzei vai gluži otrādi – romantiskām vakariņām divvientulībā vai pat laulību ceremonijai. Pēdējā gadījumā jāņem vērā, ka šis objekts ir tūristu ļoti iecienīts un par lielākām aktivitātēm iepriekš jāvienojas ar Saulkrastu pašvaldību.

Par Baltās kāpas izmantošanu privātiem pasākumiem varat interesēties Saulkrastu domē vai Saulkrastu mājas lapā internetā.
Kartē