FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Jēkabpils 7 tilti

Jēkabpils
Jēkabpils

Pakalpojuma apraksts

Jēkabpils 7 tilti

Man tilts saistās ar romantiku – pāreja no viena dzīves posma uz citu, ūdens plūdums un gaismas rotaļas. Pildot darba pienākumus, man vajadzēja noskaidrot, vai Jēkabpilī ir 7 tilti, jo jaunlaulātie svēti ticēja: ja kāzu dienā pāries pāri 7 tiltiem, tad dzīve būs laimīga. No sākuma man šķita, ka tiltu mums ir maz, iespējams, tikai viens. Sāku meklēt, skaitīt, apmeklēt un lūk, ko es noskaidroju.

Vārdnīcā atradu

Tilts - no stingra materiāla veidota pāreja pār upi, strautu vai aizu, citu padziļinājumu zemes virsmā, kuru izmanto šī šķēršļa šķērsošanai ar kājām vai transportu. Bez tam tilts var kalpot kā pārvads cauruļvadiem vai akvedukts. Attiecīgi, kā tilts var kalpot pār šķērsli pārmests koka stumbrs, no zariem un koka gabaliem pīta iekārtā taka pār aizu vai gravu, gan arī nopietnas inženiertehniskas būves no monolītmateriāliem. Cik nopietni!

1.tilts

Nu labi, vienu tiltu es zinu: lielais un vienīgais tilts, kas celts 1962.gadā pāri Daugavai. Starp citu, tas nav pirmais lielais tilts. Tai vietā tilts tika celts 30.gadu vidū. Šo dzelzceļa tiltu būvēja angļu firma. Par to laiku man stāstīja Jēkabpils vecākais un arvien vēl strādājošais gids Arvīds Ozoliņš. Viņam 27.septembrī (TĀ IR PASAULES TŪRISMA DIENA) palika 91 gads un viņš vēl arvien gidē. Lūk, viņš vēl būdams puika, pieteicies darbā šajā angļu firmā. Vienu reizi kungi viņu arī atļāvušies aizsūtīt pēc aliņa. Tilts, kā jau dzelzceļa tilts, bijis ar lieliem metāla lokiem. Tilts tika sagrauts 2.Pasaules kara laikā. Nu, bet nekas, mums ir jaunais tilts.

2.tilts

Zinu, zinu – Kena parkā. To rotā atslēgas, kuras laimīgie pāri tur atstājuši, saslēdzot savas sirdis uz mūžu. Bet kas ir Kens? Vai Gerdas brālis Grimmu pasakā? Nē! Kens ir liķiera rūpnieks, kuram piederēja muiža, kurā tagad atrodas Jēkabpils Mākslas skola. Viņa mūža mīlestība bija koki. Tos viņš izvēlējies tikai no Latvijā augošajiem.

3.tilts

Tilts uz Krustpils (Ādamsona) saliņu. Jā, tā ir laba vieta pastaigām. Pie tam uz salu, kur atrodas brīvdabas estrāde, cita ceļa nav.

4.tilts

Senais Mīlestības tiltiņš pretī Krustpils luterāņu baznīcai. O! Iedziļināmies Mācītāju Dārza ēnā, nost no lielā ceļa. Un pavadām laiku divvientulībā.

5.tilts

Viadukts uz Jēkabpils apvedceļa. Lai Laimes Mātes doto saiti samudžinātu un tā nekad neatraisītos, varam nobraukt viaduktam pa augšu un, izmetuši līkumu cauri Bebru dzīvojamajam masīvam, arī pa apakšu. Neviena ļauna roka neatšķetinās!

6.tilts

Viadukts uz ceļa Neretas virzienā. Pasakaini! No Viadukta paveras skats uz mākslīgo, milzīgo, putniem bagāto Radžu ūdenskrātuvi.

7.tilts

Tilts pāri Pelītei. Un, ja braucam Salas virzienā, maza, kā peles taciņu iezīmēta upīte Pelīte aizlokās līkumu līkumiem. Starp citu, tikai dažus desmitus metru pa kreisi ir ceļš, kas ieved priežu mežā un, ja pa to pabraucam, tad celulīta problēma atrisināsies – tur ir sens bruģis, bet tas jau ir cits stāsts.

Un tie, izrādās vēl nav visi tilti.

Nāc, skaitīsim kopā! Būs daudz interesantu piedzīvojumu un atklājumu!

Rasma Draška
Vides un tūrisma attīstības kluba "SĒLIJA" valdes locekle

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha