FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Ventspils pils

Livonijas ordeņa pils
Jāņa iela 17, Ventspils, LV-3602
+371 6362****Parādīt, +371 6362****Parādīt Mājas lapa
Jāņa iela 17, Ventspils, LV-3602

+371 6362****Parādīt
+371 6362****Parādīt

Pakalpojuma apraksts

Ventspils pils

Livonijas ordeņa pils

Livonijas ordeņa pils ir viena no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā, kurš saglabājies līdz mūsdienām. Vēstures dokumentos pils pirmoreiz minēta 1290. gadā, kurš tiek pieņemts arī par Ventspils pilsētas dibināšanas gadu.

Pils restaurāciju un plašus arheoloģiskos pētījumus uzsāka 1995. gadā. Zem vairākiem apmetuma krāsu slāņiem 15., 16., un 17.gs sienu gleznojumu fragmenti. No ārpuses pils pašlaik ir ieguvusi 19.gs izskatu. Tajā izveidots Ventspils muzejs, kas ir viens no modernākajiem Baltijā. Šeit apskatāma ekspozīcija „Dzīvā vēsture” par pils, pilsētas un ostas vēsturi, kas regulāri tiek papildināta ar jaunu informāciju.

Livonijas ordeņa pils no citiem viduslaiku cietokšņiem atšķiras ar savu interjeru, kurā modernais muzeju eksponātu stendu noformējums harmonizē ar vēsturisko vidi. Vizuāli efektīva ir Tēlu galerija „Spoku pagrabs”.

Iepriekš vienojoties, ir iespēja veikt šāvienu ar īstu lielgabalu.

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha