FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Dobeles pilsdrupas

Dobeles TIC: Brīvības iela 15, Dobele, Dobeles novads, LV-3701
+371 6370****Parādīt , +371 2613****Parādīt
Dobeles TIC: Brīvības iela 15, Dobele, Dobeles novads, LV-3701

+371 6370****Parādīt

+371 2613****Parādīt

Pakalpojuma apraksts

Dobeles pilsdrupas

Livonijas ordeņa pilsdrupas un zemgaļu pilskalns Dobelē

Dobeles ordeņa pils drupas atrodas 15 m augstajā Dobeles pilskalnā Bērzes upes labajā krastā. Pilskalnā dažādos laikos atradušās divas pilis - seno zemgaļu pils un Livonijas ordeņpils.

Livonijas ordeņa mūra pils Dobeles pilskalnā celta tieši senās zemgaļu pils vietā no 1335. līdz 1359. gadam. Pils bijusi apdzīvota līdz 1736. gadam, laika gaitā vairākkārt paplašināta un labiekārtota. Pie pilsdrupu A sienas saglabājušies ēkas mūri, kas celta Kurzemes hercogistes laikā. Kurzemes hercogu Ketleru dzimtas valdīšanas laikā Dobele bija svarīgs militāra atbalsta punkts un nozīmīgs administratīvais centrs. 16. un 17. gs. mijā hercoga ģimene izbūvēja Dobeles pili Rietumeiropas renesanses arhitektūras tradīcijās. Pils tika bagātīgi izrotāta, izveidota vaļēja pagalma arkāde, lietots grezns apmetums.

No pils līdz mūsdienām saglabājies no laukakmeņiem celtais aizsargmūris, kas gan nav savā sākotnējā augstumā. Vēl ir saglabājusies priekšpils siena divu stāvu augstumā ar logu un durvju ailām.

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha