FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Preiļu (Borhu) pils

Preiļi
+371 6532****Parādīt , +371 2911****Parādīt Mājas lapa
Preiļi

+371 6532****Parādīt

+371 2911****Parādīt

Pakalpojuma apraksts

Preiļu (Borhu) pils

Preiļu jeb Borhu pils – romantiska pastaigu vieta

Preiļu pils parkā (ko dēvē arī par Romantisko parku) tiek rīkotas ekskursijas, kurās uzzināsi aizraujošas ar karstasinīgo poļu aristokrātu Borhu dzimtu saistītas leģendas, dzirdēsi aizkustinošas latgaļu tautasdziesmas un Preiļu himnu.

Parka dīķī ir saliņa, ko dēvē par Ievas un Ādama salu. Uz tās bieži tiek rīkoti dažādi pasākumi, kuru apmeklētāji visi kā viens apgalvo, ka saliņai piemītot ļoti patīkama gaisotne. Tas tiek skaidrots ar saliņas pikanto vēsturi. Šurp karstasinīgais grāfs Borhs naktīs vedis skaistākās Preiļu meičas, par ko grāfiene vīram smalki atriebusies - likusi izlaist uz salas odzes, un viena grāfu tiešām sadzēlusi.

Skumjākā Preiļu leģenda saistās ar Mīlestības kalniņa rašanos. Nelielais paugurs, kā izrādās, esot kāda jauna mednieka kapavieta. Šeit mednieks nežēlīgā veidā ir apraksts zem zemes. Viņa mīļotā meitene to nav varējusi pārdzīvot un drīz vien nomirusi ar diloni. Taču arī pēc nāves viņiem nav bijis lemts būt kopā. Jauno meiteni iekārojis kāds pils dārznieks. Pēc meitenes nāves dārznieks sastādījis liepas ap meitenes kapu un, droši paliek droši, pa vidu starp abām kapa vietām vēl izracis dziļu kanālu.

Ja šie stāsti šķiet neticami, nekas cits neatliek, kā vien doties uz Preiļu parku un paskatīties pašam - visas leģendās minētās vietas te atrodas joprojām: gan abi kapi, gan kanāls starp tiem. Turklāt šīs nebūt nav vienīgās teikas, ko glabā senais parks.

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha