FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Lilija un Edgars Lipori

Līdzināšana. Mičošana. Danči.
+371 2917****Parādīt, +371 2947****Parādīt
+371 2917****Parādīt
+371 2947****Parādīt

Pakalpojuma apraksts

Lilija un Edgars Lipori

Lilija – horeogrāfe, dejotāja, režisore, producente, Edgars – aktieris, mūziķis, vīru kopas VILKI vadītājs. Abi ar latviešu tradicionālo kultūru esam saistīti jau 30 gadus. Esam organizējuši un piedalījušies dažāda mēroga folkloras pasākumos, kas saistīti ar izziņu, kustību, praktiku.

Kāzas – latviešu tradicionālajā izpratnē – vedības, ir mūža lielākie godi, kurus cilvēks apzinās. Līdzināšana – jauno cilvēku savienošanas svarīgākais brīdis, un mičošana, jeb mārtošana, pēc kuras līgava un līgavainis ieiet jaunā statusā, ir rituāli, kurus mēs, Liporu ģimene, esam pieredzējuši gan paši savās kāzās 1998.gadā, gan arī daudzās citās kāzās, kurās esam bijuši šo rituālu organizētāji un “baudītāji” kopā ar jauno pāri un visiem svinību viesiem. 

Pēc mūsu pieredzes jaunais pāris izvēlas mičošanu vai līdzināšanu, kurā akcentēt latvisko piederību un saņemt augstāko spēku un lūgto viesu labvēlību. Kā ierasts, līdzināšana notiek dienā, bet mičošana pirms pusnakts. Pats rituāls aizņem apm 45-60 minūtes, atkarībā no apstākļiem. Papildus tam var būt arī kāda latvju “danču tūre”, kurā iesaistam visus viesus.

Lai rituāli būtu sievišķās un vīrišķās enerģijas līdzsvarā, tos vadam mēs – pāris, bet, ja viesu skaits ir liels un ir vēlme pēc plašāka skanējuma un jaudīgākas muzicēšanas, piesaistam vēl pāris cilvēkus.

Rituāls tiek vadīts, piepildīts ar dziesmām, papildināts ar dūdām, bungām, kokli, akordeonu, plašākā sastāvā arī ar vijoli.

Svarīgi! 
Tikšanās ar jauno pāri pirms kāzām, lai izrunātu rituālu nozīmi un sagatavošanās detaļas ir obligāta!

Jautā e-pastā!

captcha