FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

RADI

tradīciju kopa
Rīga, visa Latvija
+371 2834****Parādīt , +371 2923****Parādīt Instagram
Rīga, visa Latvija

+371 2834****Parādīt

+371 2923****Parādīt

Pakalpojuma apraksts

RADI

Tradīciju kopas "RADI” iedvesmas un spēka avots ir Latvijas daba un senās tautas tradīcijas. Tradīciju ievērošanai ir nozīme atbildīgos un izšķirīgos dzīves notikumos. Īstajā laikā un vietā izmantotas, tās dāvā iepriekšējo paaudžu dzīvēs pārbaudītu spēku.

Mēs piedāvājam Jūsu kāzu norisi bagātināt ar šādām gadsimtos pārbaudītām tautas tradīcijām (pēc Jūsu izvēles):

Līgavas pirtsvakars
Pirmskāzu rituāls. Līgavas sagatavošana pārejas rituālam - kāzām. Līgavas vakarēšana kopā ar sev nozīmīgām dzimtas sievietēm, viņu svētības saņemšana, mazgāšanās pirtī, jauna krekla uzvilkšana, puzura un līgavas vainaga darināšana. Laimas pirts, līgavas apveltīšana auglībai, skaistumam, pārticībai.

Līdzināšana
Kāzu centrālais rituāls. Līgavas un līgavaiņa simboliska vienošana jeb līdzināšana, abu dzimtu svētības saņemšana, uguns iedegšana, ziedošana, senču svētības lūgšana, solījuma došana.

Mičošana
Pusnakts rituāls jaunā pāra auglībai. Jaunā pāra atvadīšanās no neprecētajām meitām un puišiem, līgavas apveltīšana, līgavas vainaga svinīga noņemšana, līgavas vainaga dancināšana, līgavas pūra izpirkšana un dalīšana, pateikšanās vecākiem, jaunās sievas un vīra deja.

Kāzu čigāni 
Senču svētības rituāls. Azartisks kāzu čigānu apciemojums, radīšanas mīta izpēlēšana, kas līdztekus priekam un jautrībai atnes jaunajai ģimenei senču svētību, jo maskotie kāzās simbolizē dzimtas senču klātbūtni.

Norises ilgums – pēc vienošanās.

Tradīciju kopā "RADI” darbojas 5 cilvēki. Mūsu izpildījumā rituālās darbības pavada dziedāšana, seno tautas instrumentu: dūdu, vijoļu, kokļu, satabules, bungu, varganu un tauru spēle.

Kopas dalībnieki var tērpties gan 12.gadsimta arheoloģisko tautastērpu rekonstrukcijās, gan etnogrāfiskajos tautas tērpos.

Tradīciju kopa "RADI” vada arī krustabas, gadskārtu svētkus un svinamās dienas, bagātina korporatīvos pasākumus ar dančiem un rotaļām visā Latvijā.

Jautā e-pastā!

captcha