FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Tukuma evaņģēliski luteriskā Svētās Trīsvienības baznīca

Brīvības laukums 1, Tukums, LV-3101
+371 6312****Parādīt , +371 2022****Parādīt Mājas lapa
Brīvības laukums 1, Tukums, LV-3101

+371 6312****Parādīt

+371 2022****Parādīt

Pakalpojuma apraksts

Tukuma evaņģēliski luteriskā Svētās Trīsvienības baznīca

Tukuma evaņģēliski luteriskā Sv. Trīsvienības baznīca dibināta kā draudzes baznīca ar hercoga Gotharda Ketlera 1567. gada 28. februāra lēmumu.

1566. gadā baznīcas koka ēka ir pavisam sagruvusi un tās vietā būvēta jauna – arī koka, kas jau 1609. gadā bija sliktā stāvoklī. 17. gadsimtā sākās jaunas mūra baznīcas būve, taču tās celtniecība poļu-zviedru kara darbības un tā seku dēļ ievērojami aizkavējas. Tikai 1687. gadā Tukuma dievnams „ir uzmūrēts un klāts ar sarkanu jumtu”. Šodien redzamo torni tas iegūst 1754. gadā. Šī baznīcas ēka pastāv vēl šodien un ir Tukuma pilsētas vecākā celtne.

No 2001.gada 1. janvāra Tukuma pilsētā dzīves ritmu palīdz ievērot baznīcas tornī uzstādītais atjaunotais pulkstenis ar elektronisko zvanu, bet vakaros vecpilsētas fonā izceļas izgaismotais dievnama tornis, kas šodien ir neatņemama mūsdienu pilsētvides sastāvdaļa.

Kā unikāls un sabiedrībai vienmēr pieejams kultūrvēsturisks objekts Tukuma Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskā baznīca šodien pieder ne tikai pie kopējā Latvijas kultūras mantojuma, bet tā ir arī Eiropas Savienības (ES) kultūras mantojuma daļa. Par to liecina 1999. gadā piešķirtais ES kultūras mantojuma zilais karogs. Baznīca īpaši izcelta 2006. gada rudenī Eiropas kultūras mantojuma dienās par tēmu „Vēsturisko interjeru saglabāšana un restaurācija”, kur uzmanību izpelnījās tās klasicisma formās darinātais altāris, altārglezna un logu vitrāžas, ērģeles, 17. un 18. gadsimtā darinātie kroņlukturi.

Laulību sarunas

Ja gatavojaties laulībām Tukuma evaņģēliski luteriskajā draudzē, ļoti savlaicīgi sazinieties ar draudzes mācītāju, lai vienotos par laulību datumu, kā arī norunātu laiku pirmslaulību pārrunām. Lūdzu savlaicīgi ieplānojiet aptuveni 3-4 sarunas ar mācītāju pirms laulībām. Pirmslaulību sarunas ir draudzīgas sarunas, kas jaunajam pārim palīdzēs noskaidrot sev interesējošos jautājumus, pārrunas par katra atbildību laulībā, un noslēgumā - sarunas par laulību dievkalpojuma norisi un praktiskus jautājumus, kas saistīti ar laulību dienu.

Laulību nosacījumi

Ar laulību noslēgšanas nosacījumiem iespējams iepazīties šeit. Lai noslēgtu laulību Tukuma evaņģēliski luteriskajā draudzē, kā minimums vismaz līgavai vai līgavainim jāpieder pie draudzes. Pārliecinieties vai esiet nomaksājuši draudzes nodokli.

Pie mācītāja Mārča Zeiferta pieņemšana notiek: otrdienās 16.00 - 18.00 un piektdienās 10.00 - 12.00.

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha