FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Piņķu Jāņa evanģēliski luteriskā baznīca

Piņķi, Babītes novads, LV-2107
+371 2611****Parādīt, +371 2652****Parādīt Mājas lapa
Piņķi, Babītes novads, LV-2107

+371 2611****Parādīt
+371 2652****Parādīt

Pakalpojuma apraksts

Piņķu Jāņa evanģēliski luteriskā baznīca

Braucot pa Rīgas apvedceļu, tūlīt aiz pagrieziena uz Piņķiem starp kokiem pavīd Svētā Nikolaja baznīcas siluets. Taisnstūrformas būvapjoma centrālo fasādi akcentē plānā kvadrātisks tornis, bet austrumu fasādei piekļaujas poligonāla apsīda ar piebūvēm. Lakoniski askētiskā dievnama gotisko dekoru izceļ sarkanā ķieģeļa pretstatījums apmestajām un balsinātajām mūra sienām. Tā ir tagadējā Piņķu Jāņa ev. – lut. baznīca.

Lai stātos laulībā Piņķu Jāņa evanģēliski luteriskajā baznīcā, ir zināmas prasības gan no valsts, gan baznīcas puses, kas būtu jāņem vērā:

1. Mēs laulājam mūsu draudzes locekļus. Tas nozīmē ka vienam no jums ir jābūt Piņķu Jāņa draudzes loceklim. Ja esi citā draudzē pastāv iespēja pārnākt uz mūsu draudzi. Protams, ir ieteicams ka vīrs un sieva pieder pie vienas draudzes. Ja no jums neviens nav iesvētīts, tad nāksies apmeklēt iesvētes mācību. Ir iespējams laulības ar citu kristīgo konfesiju locekļiem.

2. Šeit Tu atradīsi pieteikšanās formulāru ar kuru (rūpīgi datorā aizpildītu, izdrukātu un parakstītu) lūdzam jūs abus ierasties uz sarunu pie mācītāja pieņemšanas laikos.

3. Pielikumi:

Jāpievieno sekojoši dokumenti:

kvīts orģināls par valsts nodevas 5.00LVL (no pāra)samaksu. Rekvizītus skatīt šeit.
tiesas sprieduma kopija, ja šķirta iepriekšējā laulība.
4. Mums pavisam būs vismaz apmēram trīs tikšanās reizes. Pirmā (iepazīšanās un pieteikšanās), otrā (pārrunas par laulības dzīvi), trešā (pārrunas par praktisko norisi).

Tas viss kļūst mazliet sarežģītāk, ja viens no laulājamajiem ir ārvalstnieks. Par šajā gadījumā pievienojamajiem dokumentiem vienosimies tikšanās reizē!

Diemžēl ir arī izslēdzoši nosacījumi. Baznīcā nelaulājam ar citu reliģiju pārstāvjiem (piem. musulmaņiem, jūdaistiem). Cilvēks ir kļūdains, tas ir pieņemami, taču nevar jau visu laiku uz viena un tā paša grābekļa kāpt, tādēļ laulības Baznīcā trešo reizi kļūst stipri problemātiskas.

Draudzes mācītāji - Jūrmalas iecirkņa prāvests Andris Krauliņš, mācītājs Aivars Smuidris.

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha