FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Mauriņi

viesu nams, kāzu svinību vieta
Mauriņi, Allažu pagasts, Siguldas novads, LV-2015
+371 2920****Parādīt Mājas lapa
Mauriņi, Allažu pagasts, Siguldas novads, LV-2015

+371 2920****Parādīt

Viesu skaits
70
Guļvietas
40
Līdz Rīgai
55 km
Pirts
Pakalpojuma apraksts

Mauriņi

Kāzas Mauriņos – Allažu kāzu tradīcijas

Rīgas rajona Allažu pagasta kultūras un tūrisma aktīvisti izstrādājuši jaunu piedāvājumu „Allažu kāzu tradīcijas”. Šī piedāvājuma ietvaros jaunais pāris var baudīt sava mūža skaistāko dienu, visas rūpes nododot profesionāļu rokās. Īpašs atspaids tas ir vedējiem, bet skaists pārdzīvojums – kāzu viesiem.

Šis piedāvājums izriet no īpaši enerģētiskās Allažu pagasta dabas, kas tāda izveidojusies ģeoloģisko procesu rezultātā. Tieši šeit gūstama jaunās ģimenes enerģija visam mūžam!

Izmantojot šo piedāvājumu, pēc laulību ceremonijas jaunais pāris kopā ar viesiem dodas uz Kaļķugravu (2 km attālumā no viesu nama „Mauriņi). Šeit viesus sagaida pagasta teātra grupa un ansambļa dziedātājas. Pie dažādiem dabas objektiem (diveglītes, oļu takas u.c.) tiek izteikti teatralizēti vēlējumi visai dzīvei. Tiek pārvarēti ziediem rotāti godavārti, saņemtas piemiņas veltes, kas gatavotas tieši šim jaunajam pārim un nākamajām paaudzēm vēstīs par vecāku un vecvecāku goda dienu.

Ja jaunajam pārim ir daudz draugu, kurus visus nevar atļauties ielūgt svinības turpināt viesu namā, šeit visi var cienāties no kopīga zupas katla, kā arī baudīt uzkodas – Allažu lauku delikateses, ko pagatavojušas vietējās saimnieces.

Savukārt „Mauriņos” viesus sagaida kārtējais pārbaudījums pie godavārtiem, bagātīgs un skaisti noformēts svētku galds, kura sagatavošanā izmantoti vietējie labumi. Galda, telpu, jaunlaulāto numuriņa noformēšanā izmantotas saimnieces audzētās smaržīgās rožu šķirnes.

Kā viesi, tā jaunais pāris var gulēt mežģīņotās gultasveļās, kuras šuvusi pati „Mauriņu” saimniece. Ja vecāki vai vedēji vēlas, tad tieši jūsu jaunajam pārim tiks uzšūta gultasveļa, kādas otras nav visā pasaulē. Savas kāzu nakts veļu varēs atstāt mantojumā bērniem...

Īpašu „Mauriņos” varam padarīt mičošanas ceremoniju. Tai izstrādāti vairāki piedāvājumi. Uz mičošanu pie senlatviešu upurakmens „Černausku svētakmens” aptuveni 2 km attālumā no viesu nama var doties lāpu gājienā. Tāpat to var veikt zem viena no simtgadīgajiem ozoliem, kas atrodas viesu nama 9 ha lielajā teritorijā. Tādā gadījumā ceļš uz ozolu pa pļavu gar dīķi ir izlikts ar svecītēm, kuru liesmiņas atmirdz rasas pērlītēs un rada tūkstošiem gaismiņu. Apkārt dīķim deg lāpas, atspoguļojoties ūdenī. Zem ozola deg jaunās ģimenes dzīves ugunskurs, bet mičošanu vada teātra dalībnieces ansambļa dziedātāju pavadībā.

Īpašu noskaņu kāzu godos vienmēr ienesusi „čigānu” viesošanās. „Mauriņos” čigānus tēlo teātra un ansambļa dalībnieki.

Viesu namā ir rekvizīti un programma guldināšanas ceremonijai.

Otrajā dienā viesu namā garlaikošanās nav paredzēta. Viesi var spēlēt strītbolu, volejbolu vai peintbolu, šaut ar sporta lokiem, žāvēt vistiņas vai zivis, cept uz ugunskura ar griežamu iesmu.

Iepriekšējās dzīves nelabumus „Mauriņos” var noskalot divās pirtīs, kublā, siltajā baseinā vai dīķī. Bērni var izklaidēties bērnu rotaļu laukumā.

Ja vēl klāt pieliek to, ka uz „Mauriņiem” var atbraukt pa asfaltu, bet viesu namā baudīt neskartu dabu, kur flokšu dobē mēdz sēdēt zaķis, ap ozoliem lidot blakus mežā ligzdojošais peļu klijāns, bet gar lauka malu staigāt stirnas vai lapsiņas, tad saprotam – kāzām Allažu pagastā ir bezgalīgas iespējas. Atliek tikai izvēlēties!

Atrašanās vieta

Jautā e-pastā!

captcha