FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Ar ko sākt gatavošanos kāzām?

Apsveicam! Ja esat nokļuvuši šajā sadaļā –, jūs, visticamāk, gatavojaties kāzām. Bet ar ko sākt? Kāzu plānošanas process nebūt nav tas vienkāršākais, tāpēc piedāvājam kāzu plānošanas punktus, pie kuriem neizbēgami nonāksiet laikā, kad gatavosieties kāzām. Katrā no sadaļām atradīsiet attiecīgās kategorijas rakstus, kuros iespējams smelties noderīgu un praktisku informāciju, uzzināt aktuālās tendences, pieredzes stāstus un rast jaunas idejas.

 

Bildināšana


Bildinājums – sākums divu cilvēku kopīgajam stāstam. Lasi un uzzini, kas jāņem vērā, plānojot bildinājuma scenāriju, kā oriģināli pasniegt saderināšanās gredzenu, un smelies idejas bildinājuma izteikšanai.

// Idejas neaizmirstamam bildinājumam

// 9 pazīmes, kas liecina – viņš bildinās

// Kā bildināt savu mīļoto?

 

Saderināšanās


Lasi un uzzini būtiskāko par un ap saderināšanos! Saderināšanās tradīcija un kāda tā ir mūsdienās. Saderināšanās gredzens, tā izvēle un nēsāšana. Saderināšanās svinības un saderināšanās laika fotosesija.

// Saderināšanās

// Saderināšanās gredzena izvēle

//  Kā noteikt gredzena izmēru

 

Formalitātes


Uzzini, kas jādara, ja esat lēmuši laulību noslēgt dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā, kādi dokumenti ir nepieciešami un kādas ir izmaksas. Kas jāzina, laulājoties ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām un kas jāņem vērā, ja laulība tiek slēgta ar ārvalstnieku vai gatavojaties kāzām ārzemēs.

// No bildinājuma līdz laulības apliecībai

// Laulību reģistrācija – nepieciešamie dokumenti un izmaksas

// Laulību ceremonija ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām

// Laulības noslēgšana baznīcā

// Laulības ārzemēs

// Viss, kas jāzina par laulības līgumu

 

Vedēju izvēle un to loma kāzās


Īstie vedēji – neaizmirstamu kāzu atslēga! Kā pieņemt pareizo lēmumu un izdarīt izvēli – kuram būs gods kļūt par jūsu vedējiem? Kāda ir vedēju loma gadījumā, ja kāzās pieaicināts kāzu vadītājs, bet kādi ir vedēju pienākumi, ja viņiem uzticēta visas kāzu dienas koordinēšana un vadīšana?

// Vedēji – ikviena pāra stiprā klints

// Neaizmirstamu kāzu atslēga – īstie vedēji

// Kas jāzina vedējiem, lai atvieglotu kāzu scenārija veidošanu?

// Vedējiem: mazas instrukcijas lielajai dienai

// Par kāzu spēlēm

 

Kāzu budžets


Plānojot budžetu, svarīgi apzināties savas vēlmes attiecībā uz iespējām, lai kāzu budžets nekļūtu par bubuli. Uzzini, kādi ir iespējamie risinājumi, lai vēlamais kāzu koncepts iekļautos jūsu noteiktajos budžeta rāmjos. Uz ko ietaupīt kāzu plānošanā un kas ir tās lietas, bez kurām kāzas nav iedomājamas?

// Kāzu budžeta plānošana

// Kā ietaupīt, plānojot kāzas?

// Padomi mazām kāzu svinībām

// Ceļvedis videi draudzīgu kāzu organizēšanā

 

Laulību ceremoniju vietas


Pateicoties likuma brīvībai, piedzīvot laulības noslēgšanu ir iespējams dažnedažādās vietās. Lasi un uzzini gan par tradicionālām, gan gluži neparastām un laikmetīgām laulību ceremoniju vietām. Ielūkojies arī skaistākajās kāzu ceremoniju vietās un piemeklē sev vistuvāko.

// Laulību ceremoniju vietas

// Laulību ceremonija ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām

// Netradicionālas laulību ceremoniju vietas

// Skaistākās kāzu ceremonijas vietas

// Laulību ceremonijas vieta – baznīcas drupas

// Visa kāzu diena vienuviet – ko ņemt vērā, izvēloties šādu scenāriju

 

Laulības noslēgšana baznīcā


Laulības noslēgšana baznīcā, pēc daudzu pāru domām, ir maģiska, tā dod svētību jaunajai savienībai, aizsargā un sniedz kādu neredzamu spēku. Laulāšanās baznīcā ir sena tradīcija, kas prasa arī zināmu sagatavošanos. Lasi svarīgākos jautājumus un atbildes par laulības noslēgšanu luterāņu, katoļu un pareizticīgo baznīcā.

// Kāpēc laulāties baznīcā?

// Laulības luterāņu baznīcā

// Laulības katoļu baznīcā

// Laulības pareizticīgo baznīcā

 

Laulību gredzeni


Laulības gredzens mūsdienās nav vairs tikai mīlestības un savienības simbols, tas ir arī jūsu dzīves stila, personības un kopīgās dzīves sajūtu simbols. Uzzini, ko ņemt vērā, izvēloties laulības gredzenu, cik maksā laulību gredzeni, kādi ir to stili un variācijas. Noskaidro, kur meklēt laulības gredzenu – veikalā vai pie juveliera.

// Kā izvēlēties laulības gredzenus?

// Zelta laulības gredzeni – to vērtība un interesanti fakti

// Kā noteikt gredzena izmēru?

// Gredzens izvēlēts, bet ko tajā gravēt?

 

Kāzu kleitas

Līgavai un kleitai kāzu dienā ir jābūt vienam veselam. Bet kā atrast īsto – tādu, kas der ne vien tavam augumam, bet arī tavai personībai? Lasi un noskaidro, kad būtu jāsāk meklēt kleita kāzām, ar cik daudz laika un līdzekļiem jārēķinās, kā pieskaņot kleitai atbilstošus aksesuārus, veļu un apavus!

// Kāzu kleitu silueti – kā izvēlēties sev piemērotāko?

// Kāzu kleita tavam augumam 

// Kāzu tērps – ne tikai klasiski baltā kleita

// Matu rota kāzu dienā. Ko izvēlēties – plīvuru, kroni vai ko citu?

// Pirkt, nomāt vai šūt? Kur meklēt savu kāzu kleitu?

// Viss par un ap kājas mežģīnēm

 

Līgavainis kāzu dienā


Tieši tikpat, cik svarīga šķiet katra līgavas kāzu dienas nianse, tikpat liela vērība būtu jāpievērš arī līgavaiņa vizuālajam koptēlam un elementiem. Ieskaties gan klasiskajās tendencēs, gan aktuālajos trendos līgavaiņu modēs – no frizūras līdz uzvalkiem un to aksesuāriem.

// Līgavainis, uz kuru atskatīsies  

// Līgavaiņa apģērbs kāzu dienā 

// Līgavaiņa pienākumi kāzu plānošanas laikā un kāzu dienā 

 

Kāzu svinību vietas


Dažiem pāriem atrast ideālo kāzu svinību vietu var šķist viegli, jo svinību vieta, iespējams, izsapņota vēl pirms saderināšanās. Tomēr ne visiem. Lasiet, kādas ir svinību vietu iespējas un atrodiet savējo! Uzzini par iespējām rīkot svinības netradicionālās vietās un noskaidro, ko jautāt saimniekiem, izvēloties svinību vietu.

// Kāzu svinību vietas

// 9 lieliskas kāzu svinību vietas

// Ko jautāt saimniekiem, izvēloties kāzu svinību vietu?

// Kāzu svinību vietas meklējumu aizkulises 

 

Kāzu aģentūras, kāzu rīkotāji un vadītāji


Pāri lielākoties iedalās divās daļās – tie, kas kāzas visos sīkumos plāno paši un tie, kas izvēlas profesionālu kāzu rīkotāju palīdzību. Noskaidro, kāda ir katra nozīme kāzās un kas ietilpst šo cilvēku pienākumos. Uzzini, kā organizēt vedēju pienākumus, ja tiem uzticēta arī kāzu dienas vadītāju loma.

// Kāzu aģentūras, kāzu rīkotāji un vadītāji – kas ir kas?

// Neaizmirstamu kāzu atslēga – īstie vedēji

 

Kāzu ielūgumi


Lasi un uzzini svarīgāko par kāzu ielūguma veidiem, teksta uzbūvi, satura veidošanu un vēstījumu. Uzzini par kāzu ielūgumu un citu papīra veidojumu izvēli un nepieciešamību, noskaidro, kas ir save the date kartītes, kur un kādam nolūkam tās lieto, kā arī, kā pareizi rīkoties, ja ielūgumam pievienota kartiņa atpakaļsūtīšanai vai redzama frāze RSVP.

// Kāzu ielūgumi - ieteikumi to izvēlē un jaunākās tendences

// Kāzu ielūguma saturs

// Teksti, ko rakstīt kāzu ielūgumā  

// Digitāls kāzu ielūgums – tā plusi un mīnusi

// Kas ir „save the date” kartītes?

// Ko nozīmē RSVP kāzu ielūgumā?

 

Kāzu foto un video


Lasi un uzzini atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem saistībā ar kāzu fotogrāfa un videogrāfa izvēli kāzām! Kur meklēt savu kāzu fotogrāfu un kā vislabāk izvērtēt viņa prasmes, kad rezervēt un cik īsti maksā kāzu fotogrāfa pakalpojumi? Vai izvēlēties profesionālu videogrāfu, vai operatoru ar nelielu pieredzi, kādi ir plusi un mīnusi, un ar kādām cenām rēķināties?

// Kāzu foto un video 

// Viss, kas jāzina par kāzu video 

// Saulrieta deja jeb maģiskā zelta stunda

// 20 must-have kāzu fotogrāfijas, kurām jābūt jūsu albumā

// Kāzu fotosesija vai svinības uz Rīgas jumtiem

 

Mūzika kāzās


Viss, kas būtu jāzina, izvēloties muzikālo noformējumu īpašajai dienai, lai tā raisītu atbilstošas emocijas, sajūtas un veidotu svinīgu noskaņu! Uzzini, kas jāņem vērā, izvēloties dzīvo mūziku vai kāzu DJ, ar kādām izmaksām jārēķinās, kādu mūziku izvēlēties ceremonijā vai pieturvietā. Uzzini arī par mūzikas izvēli multikulturālajās kāzās.

// Mūzikas izvēle kāzās: kāzu muzikanti vai DJ?

// Mūzikas izvēle multikulturālajās kāzās

 

Kāzu auto


Limuzīns, retro, luksusa klases auto vai varbūt vectēva garažā esošais auto. Varbūt kas gluži cits! Lasi, ko ņemt vērā, izvēloties savu kāzu auto, kādas ir kāzu auto nomas iespējas un izmaksas.  Ja šķietami tradicionālais kāzu auto ir kļuvis neinteresants, ieskaties neparastākās un pat mazliet trakās idejās, kā pārvietoties kāzu dienā!

// Kāzu auto – ne tikai auto!

// Neierasti kāzu transporta veidi

// Kā dekorēt kāzu auto?

 

Kāzu dekorācijas


Ar ziedu un dažādu vides dekorāciju palīdzību kāzās tiek uzburta vajadzīgā maģija. Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu klāstā? Lasi un uzzini par ziedu kompozīciju aktualitātēm un ilgtspējīgām un videi draudzīgām idejām. Uzzini par dažādu vides dekorāciju – interjera priekšmetu, lampiņu virteņu, gaismas burtu un sveču – nomas iespējām un to, ko piedāvā pasākumu un inventāra nomas aģentūras.

// Kāzu ziedu un dekorāciju aktualitātes

// Kāzu dekorāciju plānošana: ar ko sākt?

// Lampiņu virtenes kāzu dekorācijās 

// Kāpēc kāzās izvēlēties nomu?

// Idejas rudens kāzām

// Kāzas ziemā

// Sezonalitāte kāzās

 

Kāzu floristika


Iespējas radīt pasakainas, neaizmirstamas un krāšņas ziedu kompozīcijas un līgavas pušķus ir bezgalīgas. Tomēr kādas puķes izvēlēties kāzām? Lasi un uzzini 15 ziedu skaidrojumus, simboliku un piemērotākās ziedu krāsas kāzām. Iepazīsties ar līgavas pušķus veidiem un uzzini, kas aktuāls kāzu dekorācijās un ziedu kompozīcijās.

// Ziedu stāsts līgavas rokās

// Līgavu pušķu veidi

// Kāzu ziedu un dekorāciju aktualitātes 

 

Kāzu tortes


Kāzu torte – skaists un gards kāzu dienas kulminācijas noslēgums. Ar ko sākt savas kāzu tortes izvēli? Kas jāzina pirms tortes pasūtīšanas, ar kādām cenām rēķināties un kādas ir kāzu kūku aktualitātes garšā un vizuālajā izpildījumā? Uzzini arī par tradīcijām saistībā ar kāzu torti – kopīga kūkas griešana, otra barošana ar kāzu kūku, figūriņu saglabāšana un citas.

// Kāzu tortes – kā izvēlēties un ko ņemt vērā pirms pasūtīšanas?

// Kāzu torte un tradīcijas

 

Kāzu galds


Lai atvieglotu kāzu galda plānošanas procesu, piedāvājam ceļvedi kāzu mielasta plānošanai – kam pievērst uzmanību, izvēloties kāzu ēdienkarti, ar kādām izmaksām jārēķinās, kādas ir ēdiena pasniegšanas iespējas, kā aprēķināt nepieciešamo ēdiena daudzumu un tortes lielumu. Uzzini, kādi un cik daudz alkoholisko dzērienu kāzās ir nepieciešams un to, vai izvēlēties bārmeni, vai iztikt bez tā.

// Ceļvedis kāzu galda plānošanā

// Kāzu mielasts kā piedzīvojums

// Dzērienu izvēle un iegāde kāzām

// Korķa nauda – kas tā ir un ko ņemt vērā?

// Kāzu galda izkārtojuma veidi

 

Vecmeitu ballītes


Ja tieši Tev ir uzticēta savas labākās draudzenes vecmeitu ballītes rīkošana, vai gluži vienkārši vēlies ielūkoties citu līgavu pieredzē –, ieskaties! Piedāvājam ceļvedi veiksmīgai pirmskāzu ballītes plānošanai un idejas šai aizraujošajai dienai.

// 5 soļi izcilas pirmskāzu ballītes sarīkošanai

// Vecmeitu ballītes plānošana

// Idejas vecmeitu ballītei

// 9 iemesli, lai svinētu savu vecmeitas ballīti

// Vecpuišu ballītes plānošana

// Vecpuišu ballītes idejas pirms teikt 'Jā!' vārdu

 

Skaistumkopšana pirms kāzām


Piedāvājam ieskatu skaistumkopšanas pasaulē soli pa solim, – kas un kurā brīdī būtu jādara līgavai, lai kāzu dienā justos un izskatītos nevainojami!

// Līgavas grims un tā tendences 

// Kāzu frizūru ABC 

 

Kāzu pieturvietas


Kas ir kāzu pieturvietas un ko tajās darīt kāzu dienā? Kā aizpildīt laiku starp kāzu ceremoniju un svinībām ar interesantām aktivitātēm kā sev, tā kāzu viesiem? Uzzini par dažādajām kāzu pieturvietām, to veidiem un citām aktivitātēm starp ceremoniju un svinībām!

// Kāzu pieturvietas jaunajam pārim un kāzu viesiem

// Kā plānot laiku kāzās?

// Ko iesākt laikā starp ceremoniju un ballīti jaunajam pārim 

// Nelabvēlīgi laikapstākļi kāzās: kā tiem neļaut izbojāt dienu

 

Kāzu viesi


Kāzu viesi – šie īpašie cilvēki, kas jūsu kāzu dienā svin laimi kopā ar jums. Apzinoties, ka viesu saraksta sastādīšana nav tas vienkāršākais uzdevums, piedāvājam padomus, kā veiksmīgāk plānot kāzu viesu sarakstu. Lasi un uzzini arī, kā padarīt skaistu šo dienu ne tikai jums, bet arī viesiem, kādas lietas būtu jāparedz un kādas aktivitātes piedāvāt.

// Padomi viesu saraksta sastādīšanai

// Kāzu viesi – kā padarīt kāzas skaistas arī viņiem

// Ko iesākt laikā starp ceremoniju un ballīti kāzu viesiem

// 25 idejas viesu izklaidēm kāzu dienā

// 5 kļūdas, ko nedrīkst pieļaut, dodoties uz kāzām

 

Kāzu tradīcijas


Lai arī mūsdienās daudzas kāzu tradīcijas un to elementi izzuduši vai gājuši mazumā, kā arī mainījusies to interpretācija, tomēr ikvienās kāzās, neatkarīgi no to koncepta, ir kaut kripatiņa no senlatviešu īstuma un pamatīguma. Lasi par latviešu kāzu tradīcijām un to interpretāciju mūsdienās. Uzzini arī par moderni tautiskajām kāzām, folkloras kopām kāzās, kā arī mičošanas alternatīvām un apdāvināšanu kāzās.

// Kāzu tradīcijas

// Kāzu norise soli pa solim

// Kāzu deja - ieteikumi un padomi, lai tā būtu pati pilnība

// Folkloras kopas kāzās

// Senlatviešu ticējumi par jauno pāri un kāzām

// Idejas neaizmirstamai pusnakts sagaidīšanai kāzās 

// Kāzu dienas rīts kopā – jā vai nē?

 

Kāzu dāvanas


Lasi un uzzini par vecāku, vedēju un viesu apdāvināšanu un to, vai dāvana nepieciešama arī jaunajam vīram / sievai. Smelies idejas oriģinālām un paliekošām dāvanām un tam, kā oriģinālā veidā dāvanā pasniegt naudu.

// Vecāku, vedēju un viesu apdāvināšana

// Kā pateikties vecākiem un vecvecākiem kāzās?

// 20 idejas lieliskai dāvanai kāzās

// Kā līgavai un līgavainim iepriecināt vienam otru kāzu dienā

// Idejas, kā dāvināt naudu

 

Kāzu ceļojumi


Aizraujošs un vienreizējs. Tavs kāzu ceļojums! Ieskaties un uzzini aktuālo par sava kāzu ceļojuma plānošanu – kad vislabāk doties ceļojumā, kad uzsākt medusmēneša plānošanu un kā izvēlēties galamērķi. Uzzini, kas ir mini-mēnesis un kādas ir alternatīvas, ja nav ieplānots kāzu ceļojums.

// Aizraujošs un vienreizējs. Tavs kāzu ceļojums!

// 5 iemesli, lai dotos kāzu ceļojumā

// Kā izvēlēties medusmēneša galamērķi, kas patiks jums abiem

 

Atkāzas


Kāzu plānošanas un svinēšanas maratons ir noslēdzies, kam seko lielo svinību punkts uz “i” jeb atkāzas – nelielas vienas dienas svinības tuvinieku vai tuvāko draugu pulkā. Lasi un uzzini par atkāzu rīkošanu!

 

Kāzu jubilejas


Kāzu gadadienas atzīmēšana – veids, kā parūpēties par mīlestības piepildīto mirkļu turpināšanu arī pēc kāzām. Lasi un uzzini, kāds ir katras gadadienas nosaukums un simbols. Un vai mūsdienās maz vajag atzīmēt laulību gadadienas, apliecinot savu kopā būšanu?