FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Precos.lv raksti

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Precos.lv raksti

Lielas kāzas, ne tēriņi

P
Precos.lv 24.08.12. 11:54 | Kāzu datums: 20.05.2023

Lielas kāzas vispirms saistās ar daudziem viesiem un lielu ballīti, uz kuru tiks uzaicināti visi – gan draugi, gan radi. Un līdz ar viesu saraksta sastādīšanu top skaidrs, ka tikpat iespaidīga kā viesu saraksts būs arī izmaksu liste. Ko darīt, ja gribas lielas kāzas, bet ne tik lielas izmaksas?

Lasīt visu rakstu

12 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
ķimenīte 24.08.12. 13:37

sākt laicīgi.

mēs plānojam nākamo vasaru.
piemēram, atradām viesu namu, kur par konstantu summu, neskaitot par "galvu" par gultas vietu, mums 5dien ļaus rotāt, 6dien svinēsmi, 7dien rīkosim "chill" :))

kaut ko var pats izdarīt, radi/draugi jeb "blats".

var tak atrast personu, kas draugu lokā fotogrāfs, kādas, kas florostikā saprot kko ;)

K
KristīneK 24.08.12. 14:05 | Kāzu datums: 20.07.2012

Nu, nezinu... rīkot kāzas kā pikniku ar groziņiem. Tad varbūt izdosies ietaupīt (jo lielākā daļa izdevumu ir ēdināšana un alkohols).

Un par savlaicīgo rezervēšanu.... es uz to nepaļautos nekad! 1kārt, paši var pa to gadu (gads ir ļoooti liels laiks!) atrast sev tīkamāku viesu namu. 2kārt, vienmēr visi viesu nami saka frāzi "šī cena ir uz šo brīdi un paturam tiesības to mainīt pēc gada". 3kārt, kāds cits klients var vienmēr pārpirkt viesu namu par dubultu cenu.

ķimenīte 24.08.12. 14:13

paldies par labām idejām, par ko jādomā/jāuzmanās.

Tāpēc līgumā jāiekļauj punkti, kas nosaka, kas un kā ;)


ir jau lietas uz kurām nedrīkstētu taupīt- ēdiens, piemēram.

K
KristīneK 24.08.12. 16:43 | Kāzu datums: 20.07.2012

Man jau liekas, ka ļoti reti kurš viesu nams slēdz kaut kādus līgumus.

edge_2012 27.08.12. 08:56 | Kāzu datums: 03.08.2012

Nepiekrītu KristīneK. Mēs augustā apprecējāmies, bet viesu namu rezervējām jau iepriekšējā septembrī, noslēdzām līgumu, iemaksājām drošības naudu. Tāpat darījām ar muzikantu un fotogrāfu. Viss bija ok.
Viss atkarīgs no cilvēciskā faktora- ar cik godīgiem cilvēkiem jums būs darīšana. Normāli saimnieki nevēlēsies, lai vēlāk par viņu viesu namu runā sliktu un ceļ neslavu.
Mūsu saimniece darīja visu iespējamo un neiespējamo, lai izpildītu mūsu vēlēšanās, lai mūsu kāzas būtu tādas, kā mēs to esam iedomājušies.

edge_2012 27.08.12. 09:05 | Kāzu datums: 03.08.2012

Un vēl...mums nebija lielas kāzas, jo uzaicinājām mums abiem tuvākos un mīļākos cilvēkus- kopā 30 + mēs abi, fotogrāfs, muzikants. Lielākie izdevumi tiešām bija par ēdināšanu un dzērieniem, jo svinējām 3 dienas.

K
KristīneK 27.08.12. 09:18 | Kāzu datums: 20.07.2012

Edge, protams, ir visādas situācijas. Nemaz nevēlos iebilst.
Vienkārši mums arī par 3 dienām un 40+ viesiem, viesu nams pat neiepīkstējās par līgumu... nu, un varbūt to nožēlojas vēlāk. Un cik nācies rezervēt un izmantot n-to citu viesu namu (piršu) pakalpojumus, līgumu nav piedāvājis neviens un nekad :)

edge_2012 27.08.12. 13:29 | Kāzu datums: 03.08.2012

Tā jau ir, situācijas mēdz būt ļoti dažādas. Bet varbūt arī tādēļ, ka viesu nama saimnieki nevēlas noslēgt līgumu, ir vērts padomāt par godīgo attieksmi nākotnē no viņu puses, vai ne!?
Kā saka- "bez bumažki ti bukaška"! :)
Galu galā arī drošibas nauda ir kaut neliela garantija abām pusēm. Piemēram mūsu gadījumā tie bija 400 Ls, kurus mēs pazaudētu, ja pārdomātu.

Bet ja par šī raksta tēmu- tad pirms kāzu plānošanas ir jāapsver, cik lielas kāzas vēlas, vai vajag tos visus ne īpaši pazīstamos un mazsvarīgos cilvēkus aicināt- uz to jau var ietaupīt, kā arī tiešām kā iepriekš rakstīja, meklēt starp draugiem un radiem prasmīgus un talantīgus cilvēkus, kurus iesaistīt kāzu organizēšanā. Jo viss, katrs sīkumiņš maksā naudu un izdevumi ļoti savācas.

bonijaunklaids 17.11.12. 17:41 | Kāzu datums: 03.08.2013

Nu ir samērā neprātīgi maksāt drošības naudu bez līguma-ja viesu nams pats nepiedāvā-ir jāprasa. Uz kāda punkta pamata, tad to naudu dod!???
Septembrī rezervējām uz nākošo gadu "Oāzi"-līgumu saimniecīte uzreiz piedāvāja un laipni ierakstīja papildus punktus-ka summa par īri nemainīsies, ēdienu cenas netks celtas-cenas izmaiņas tikai pēc vienošanās,kas vēl bija... neatceros.
saimniecīte vienkārši super-visu varējām atrunāt un jau vīziju līmenī izrunāt+ mans topošasi vīrs ar nav uz mutes kritis...

Burvigaa 20.11.12. 11:58 | Kāzu datums: 13.07.2013

Nu un ka viesu nams "neiepīkstas" par līgumu? Vai tad pašiem nav mute, lai pajautātu? Jā, daļa iespējams labprātāk iztiktu bez līguma - brīvas iespējas pārdomāt, pacelt cenu, galu galā nemaksāt nodokli utt. Cik man bijusi darīšana, neviens nekad nav atteicies slēgt līgumu, vajag tikai pajautāt.

L
Lauvuks 16.01.15. 11:50 | Kāzu datums: 15.08.2015

Šobrīd pati organizēju savas kāzas, bet ikdienā tas ir amns darbs.
Pateikšu uzreiz - līgumi ir laba lieta. Tā ir garantija un drošības sajūta. Gan pakalpojuma sniedzējam, gan pircējam. Šobrīd, plānojot savas kāzas, daudz pazīstamie tiek piesaistīti - fotogrāfi, mūziķi, mičotāji u.t.t. bet līgumus slēdzam, tāpat kā viņi slēdz ar visiem citiem.
Ja neprasa līgumus, tad ok, bet ja tāds ir darba stils, tad labāk noslēgt.

Bet es vēlētos atgriezties pie sākotnējā ajutājuma - lielas kāzas, mazi tēriņi.
Mums kāzās būs 55 viesi. Kžas - mazbudžeta. Lai tās būtu skaistas un nejustu, ka akut kas ir bijis lētāks kā citiem ir:
1.Par labu samksu izvēlies lieliskus mūziķus un fotogrāfu (šeit nežēlo - savās iespēju robežās)
2.Dari pati (kopā ar līgavaini, ģimeni, draudzenēm) maksimāli daudz
3. Rūpīgi apsver visu ko patiesi vajag vai nevajag
4.Atceries, lai ietaupītu būs jābūt radošai un daudz jāstrādā!
5.Ko iespējams nepērc, bet labāk īrē vai meklē jau lietotu.
6.Un protams ēdināšana - izvēlies kāzu tradicionālos ēdienus, nevis dārgu restorāna ēdienkarti, kad maz ēdamā, daudz jāmaksā un visi viesi tik un tā badā. (no pieredzes zinu daudz tādus gadījumus)

Vēlu veiksim!

c
chocco 27.01.15. 20:16 | Kāzu datums: 25.07.2014

Piekrītu tām līgavām-sievām par to ka jāsāk laicīgi organizēt.
Daudz lietas jāsūta no ārzemēm lai ietaupītu, pašiem ir jāiegulda ļoti liels darbs un laiks, lai ietaupītu un uztaisītu savu ideālo dienu, jo kas gan to māk labāk nekā mēs paši :)
Protams daudz ko dod saucamais "blats", caur paziņām utt.
Pilnīgi nepiekrītu tam, ka nevar ietaupīt uz pārtiku un alkaholu, alkohols jāmeklē kur zemākā cena, mēs izbraukājām daudz dažādus veikalus līdz atradām īsto, vīnu sūtījām par no Jēkabpils bet alkoholu pirkām bāzē, IESAKU bāzi ziepniekkalna Cash&Carry, daudz lētākās naudiņās varēsiet gan sulas sapirkt, gan limonādes, alkoholu utt. :) Ir daudz jāmeklē un jāskatās vietas kur iepirkties tad arī var ietaupīt :)