FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu materiāli

Galda kartītes

A
AnnaBella 07.05.12. 15:16 | Kāzu datums: 31.08.2012

Es iisti nevaru izlemt "par" vai "pret" galda kartiiteem. Visaas kaazaas kuraas esmu bijusi, nekad nav bijushas galda kartiites, taapeec man rodas jautaajums - vai vispaar vajag? No vienas puses it kaa visus saseedina taa lai vareetu visi briivi komuniceet, bet paskatoties kaa peec etikjetes seedina ja ir galda kartiites (piemeeram, ka paari neseedina kopaa), tad man liekas ka viesi nejutiisies eerti. Un veel kaa tas izskatiisies- staigaa viesi apkaart galdiem un meklee kur ir vinju vieta....
Vienu reizi kaadaa vecaaku pazinju jubilejaa bija saseedinaati viesi ar galda kartinjaam, katrs bija saseedinaats atsevishkji no paara. Jutos diezgan neerti, ka visi pazinjas bija saseedinaati kaut kur citur. Kad jautaaju peec kaada principa saseedina shaadi, pateica ka taa vajagot , lai visi komunicee un nerodas atsevishkjas grupinjas.
Vai juus domaajat veidot galda kartinjas, kaa plaanojat viesus saseedinaat un kaadas domas ir par taam?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
Dachus 07.05.12. 15:19 | Kāzu datums: 10.08.2012

Man līdzīga bēda... un pirmais, ko iedomājos tieši to ko raksti "ies ap galdu un meklēs, kur ir viņa vārds uzrakstīts". Mēs sliecamies uz to, ka saliksim tikai vecākiem un brāļiem/māsām, pārējie, lai sēž, kur grib.

P
Peerlite 07.05.12. 15:21 | Kāzu datums: 12.08.2012

manurpāt, noteikti galda kartītes ir nepieciešamas!
reiz omai rīkojām lielu jubilas pasākumu, visu noorganizējām, par galda kartītēm aizmirsām. Līdz ar to, mēs tuvākie cilvēki (organizatori), kamēr visu saorganizējām un gribējām sēsties pie galda - izrādās palika tikai stūri....
sanāca,ka tālākie radi apsēdās pašā centrā un mēs galos...ne ar omi aprunāties normāli, nekā....mācība skarba.
līdz ar to nebūs arī bardaka ,drūzmēšanās, kas pirmais ieņems "labākās" vietas utt. Kā arī mums kāzās ir svarīgi sasēdināt tā cilvēkus,lai tiem būtu interesanti runāt (hobiji līdzīgi vai intereses utt)
noteikti pārus nešķirsim,pēdējais absurds.

p
puķu_meitene 07.05.12. 15:25

Mums noteikti galda kartītes būs! Sēdināsim pēc principa - pa bariņiem, kas savijas kopā, lai visiem ērti, ir blakus kāds paziņa ar ko parunāt. Lielākajā daļā kāzu un citu jubileju, kur esmu bijusi galda kartītes ir bijušas un tieši pēc šāda principa - pa bariņiem.
Lai atrisinātu vazāšanos ap galdu - uztaisiet plāniņu un pielieciet pie sienas - viesi jūs gaidot to jau būs izpētījuši un savas vietas atraduši

P
Peerlite 07.05.12. 15:29 | Kāzu datums: 12.08.2012

LABA IDEJA PAR PLĀNU!
paldies!

K
Katrina173 07.05.12. 15:31 | Kāzu datums: 28.07.2012

noteikti vajadzigas kartites!!!!vai ari plans pirms cilveki dodas ieka kur ir vinu vietas!!!
man masicas kazas nebija kartinu bet bija uz liels lapas pie ieejs piestiprints plans kur kurs sedes!!!viss bija loti labi saprotams!!!bet lai sezas kur grib tas nekam neder jo saksies druzmesanas un nesaprasanas un vel nedod dievs kad apsedisies ne ta un paris beigas nevares sedet kopa.tapec noteikti kaut ko vajag izdomat!!ari viesi jutisies neerti ja nebus vietu kas ir viniem!!iestasies haos

A
AnnaBella 07.05.12. 15:36 | Kāzu datums: 31.08.2012

Par to plaaninju ideja laba, un pie tam veel iedomaajos pielikt arii piesprauzhamas sirsninjas ar vaardiem, lai nepaziistamie viesi zinaatu viens otra vaardus! :)

Angyy 07.05.12. 15:42 | Kāzu datums: 28.07.2012

Visās kāzās, kurās esmu bijusi galda kartītes bija. Arī man noteikti būs!

d
danstan 07.05.12. 15:54 | Kāzu datums: 16.06.2012

man noteikti būs galda kartes. lai viesiem nav bardaks un nesanāk, ka, piemēram, pie mana galda apsēžas kāds vīra kolēģis, ko kāzās redzu otro reizi, :D
noteikti būs arī galdu plāns - kur sazīmēti galdi un kur kurš sēž.
pārus nekādā gadījumā nešķirsim, tāpat draugus ne. bijām vienās kāzās, kur mūsu draugu bariņu izšķīra - mēs kā nekomunikabli cilvēki jutāmies ļoti neērti ar nepazīstamiem cilvēkiem pie viena galda. pēc ēšanas daļas tik un tā visi sasēdāmies pa draugu bariņiem. manuprāt šāda šķiršana neatbilst latviešu mentalitātei.
patika puķu meitenes ieteikums, ka sēdināt tā lai savijas kopā tā draudzības/pazīšanās saite.
tāpat būs arī guļvietu plāns. jo ir tikai 5as istabiņas + 2 milzīgas guļamtelpas. un mums ir svarīgi, lai konkrēti cilvēki (vecāki, ģimenes ar maziem bērniem (zīdaiņiem)) var gulēt atsevišķā istabā. lielajām guļamtelpām varbūt sadalīsim in general, bet noteikti ne kuram kurā gultā jāguļ, :) to viesi varēs izlemt kamēr mūs gaidīs, :)

f
freya 09.05.12. 09:47

varbūt nedaudz ne par tēmu, bet šodien atradu šādu akciju:

http://www.perkamkopa.lv/product/2175/ext/refresh/

pašai nav aktuāli, bet ielūgumi bezgala skaisti un varbūt kādai noder :)

Este 10.05.12. 20:03 | Kāzu datums: 05.05.2012

es esmu par galda kartēm!
bet es neņēmu vērā tik daudz etiķeti, kā to - kā visiem būtu ērtāk. pārus atsevišķi nesēdināju (kas tas par sviestu vispār???), un vispār sēdināju pēc tāda principa - lai cilvēkiem būtu jautri un būtu ar ko parunāt. jaunos sēdināju ar jaunajiem, vecos ar vecajiem, draudzenes sēdināju kopā, utt.
neņemiet vērā etiķeti, bet sēdiniet, lai cilvēkiem ir sarunu biedri.

Duuja 10.05.12. 20:59 | Kāzu datums: 18.05.2013

Es gan neesmu pret galda kartiņām, bet tas būtu jādara pārdomāti un pastāv etiķete, kā sēdināt viesus. Jā, smalkās svinībās pārus nekad nesēdina kopā, bet arī nekādā gadījumā otrā zāles galā nē, bet gan turpat netālu.
To, ka "ies ap galdu un meklēs, kur ir viņa vārds uzrakstīts" var risināt ar izdrukātu un smuki uz norāžu statīva novietotu sēdināšanas shēmu. Un ja viesu izvietojums būs ar loģiku, tad jau viesi ātri atradīs, kur kuram jāsēž, jo tomēr tiek saglabāts princips, ka sēdina pa zināmām " kompānijām". Parasti pirms sēšanās pie galda ir arī laiks apstaigāt svinību vietu un atrast savu galda kartiņu, kā arī var palūgt kādu palīgu, piemēram, līgavas māsu, kas viesiem ierāda vietas.
Taču galda kartes, manuprāt, nav obligāts pasākums un bez tām var iztikt un vecākiem vienkārši mīļi parādīt, kur viņiem jāsēž, maz ticams, ka "aizmuks" uz zāles otru galu. :)

Duuja 10.05.12. 21:04 | Kāzu datums: 18.05.2013

Skatos, ka meitenes te jau ir ieteikušas taisīt "plāniņu", ko visi var aplūkot. Un protams, noteikti būs mazāks "bardaks" pirms sēšanās pie galdiem, ja būs galda kartes.

mrs.Norman 10.05.12. 22:13 | Kāzu datums: 14.07.2012

Domaju, mazakas kazas jau var iztikt ari bez galda kartem, tomer ja ir vairak par 30-40 cilvekiem, tad gan vajadzetu. Ari sedvietu plans ir laba ideja. Mums bus apalie galdi un bus gan galdu plans, numuri, gan galda kartes. Citadak nemaz nevaru iedomaties, tomer ari arzemnieki bus, ta vismaz nebus druzmas un viss bus organizeti.

Caalitis 10.05.12. 22:27

Esmu tikai par galda kertem. Man pashai bija nelags atgadijums bralja kaazas, kur naacas mazliet paskraidit. Kamer visi riktejas pie galdiem, es krameju ziedus traukos. Kad atgriezos uz pirmo tostu- shoks bija liels, jo nebija pietaupita vieta man. Sedeju pasha galda gala ar cilvekiem ko redzeju pirmo reizi muzha un pedejo :) Ne tas trakakais variants, vismaz varbut ta bija vieniga iespeja iepazit shos cilvekus- bet vai ta verts, kad visi savejie sezh vienuviet- blakus jaunajam paarim. Un kaazas bija uz 100 cil.
Pareizi saka mrs.Norman- atkarigs no kaazu apgriezieniem, 20 cil. kaazas tas isti neiederetos- bet +50 butu vieta.

e
eglite 05.06.12. 13:10

Apjuku pie tā kā uz galda kartēm rakstīt vecākus un vedējus...vienkārši rakstīt vārdus, vai "līgavas mamma", "vedējmāte"....Kā jūs darat?

Ms_Lyndinette 05.06.12. 13:31

Man patīk risinājums piem. "Atraktīvā vedējmāte Anna", "Miermīlīgais onkulis Jānis" tas šķiet personiskāk un to var realizēt mazās kāzās,taču es nevarētu tik daudz apzīmējumu izdomāt tādēļ palikšu- Mamma Liene, Tētis Jānis... utt.... nerakstiet- māsa, brālis tikai... jo ja cilv. ir vairāki brāļi vai viesībās ir vairāki Igori tad arī būs apjukums.

L
Labinjaa 05.06.12. 13:35 | Kāzu datums: 30.06.2012

Mēs galda kartiņas liksim tikai Līgavas brāļiem un māsām ("rezervēts") tuvāk vedējiem. Pārējie sēdēs kur gribēs! :)

d
danstan 05.06.12. 14:56 | Kāzu datums: 16.06.2012

mums buus "liigavas mamma Vaards". Prieksh "Atraktīvā vedējmāte Anna" vietas nepietiks uz galda kartes (mums taadas vienkaarshas buus).

MaziiC 05.06.12. 16:13 | Kāzu datums: 14.08.2012

māsīcas kāzās rakstījām tikai vārdus un vedēju un jaunā pāra 4 vietas vnk bija pa vidam un tukšas ;)
bija 50 viesi, un uz galda kartēm nepietika īsti vietas papildvārdiem, ne arī katram viesim domāt papildvārdus lai neatkārtojas vai kāds nepārprot, palikām pie skaistā rokrakstā rakstītiem vārdiem ;)
Pie amatu dalīšanas gan parādījās papildvārdi, kuri tad tika izmantoti gan amata aprakstos, gan nozīmītēs uc ;)

saulux5 06.06.12. 00:10 | Kāzu datums: 10.07.2009

Uzskatu, ka galda kartiņas ir vajadzīgas! ;) Mums kāzās bija pilnīgi visiem. Pagāja gan kāds laiciņš kamēr salikām optimālo variantu, bet visi bija apmierināti un neviens nesēdēja bez paziņas blakus! ;)

Bet piekrītu augstāk rakstītajam, ka plānu vajag! Mums arī bija un viesi pirms mūsu atbraukšanas varēja mierīgi atrast savu vietiņu un noskaidrot blakus sēdētājus! ;)