FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu tradīcijas

Monētas kalšana Siguldas apkārtnē - Turaidas smēde?

A
Aions 27.05.11. 10:53 | Kāzu datums: 18.07.2009

Būšu vedējas godā pirmo reizi. Jaunais pāris izteica vēlmi izkalt savu ģimenes monētu. Pa ceļam sanāk Sigulda. Vai kāda zina vietu, kur to dara un cik tas izmaksā?

Atradu internetā Turaidas Smēde (http://www.turaidassmede.lv/kaziniekiem.htm). Vai kāda to ir izmantojusi? Kādas atsauksmes un cik tas izmaksāja? Paldies.

2 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
Ketta 27.05.11. 11:11 | Kāzu datums: 21.05.2011

mēs tik tikko savās kāzās tur bijām:)
Ņēmām gan septiņu lakatu noslēpumu, gan kalēju :)))

izkalām gan monētas, gan pakavā datumu un iniciāļus:) viss bija vienkārši lieliski, kalējs maksāja 30 ls ; septiņi lakati 35 ls;
kā arī viesiem jāpērk ieejas biļetes - biļetes nav vajadzīgas tikai jaunajam pārim un vedējiem
iesaku ņemt abus pasākumus - bija tiešām ļoti ļoti forši:)

G
Gaidiņš 20.03.18. 00:22

Mūsu kāzas Turaides smēdē bija labas. Tikai žēl, ka jāmaksā ieejas maksa. Būtu labi to atcelt kāziniekiem. Vēl mana māsa ar topošo vīru izgāja kāzu pārbaudījumu pie kalēja Gata Pīpkalēja "DUDU ligzdās". Bija kalšanas rituāls, ko viņa iepriekš individuāli izrunāja, un arī individuālu monētu kalšana. Vara kaltās monētas pietika visiem 150 viesiem. Vēl te interesanta lieta - putnu būra likšana. Tur jau izveidojusies aleja ar putnu būriem. Un arī mājiņa kokā.