FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu tradīcijas

Paliga, micosana!!!

F
Flor 28.06.10. 18:30 | Kāzu datums: 24.07.2010

Meitenes, ludzu, padalieties ar gudribam sakara ar micosanu un tam davanu tradicijam! (Es pati Vacija dzivoju, bet gribu latviskas kazas, lai vira radiem ir parsteigumi).
Es vispar sakotneji par davanam neko nezinaju, uzzinaju no savas mammas un vedejiem, ka pec micosanas vecakiem, radiem un un un ir nepieciesamas davanas. Tad nu salasijos interneta, ka viriesiem var davinat zekes un visu pavasari citigi adiju... parastas krasainas zekes. Bet te menesi pirms kazam mamma saka, ka parastas zekes nederes - vajag tautiskas, ar latviesu rakstiem! Paliga!!! Pateicu, ka tada gadijuma man ta micosana nav vajadziga un davanas vispar nedavinasu! :(
Kada Jums ir pieredze sakara ar micosanas davanam un aptuveni cik izmaksa tada davanina vienam virietim (sievietei)... galu gala teicu, ka jau kazas pasas pasi maksajam un nedomaju vel visus nezin ka apdavinat. Kam tad galu gala ir tas kazas un davanas???!

10 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
B
Brigita_Brigita 28.06.10. 18:45 | Kāzu datums: 16.07.2010

Mēs dāvanas dāvinam tikai vecākiem. Ilgi domājām, kas būtu labs un piemērots. Nolēmām praktiskas un skaistas lietas:

1) mammām zīda lakati ar brošiņām;
2) tēviem komplekts ar zīda kakla saiti, aproču pogām un lakatiņu.

Mēs gan arī katram viesim dāvinam dāvanu - pie galda kartēm piestirpināti atslēgu piekariņi ar gravējumu (mūsu datums un tā cilvēka vārds).

t
taurens 28.06.10. 18:46 | Kāzu datums: 06.08.2010

Dāvināšana nav obligāts pasākums. Es mičošanā dāvināšu dāvanas tikai pašiem tuvākajiem - vecākiem un vedējiem. Zinu, ka citi vēl dāvina arī māsām, brāļiem. Visus viesus jau nu nav iespējams apdāvināt! Un galu galā - cenas jau nu nav noteicošais - tie taču Tavi svētki. Vecākiem dāvināsim kaut ko praktisku, vedējiem - romantisku 2 dienu atpūtu Latvijas laukos.
Mana māsa kāzās tuvākajiem dāvināja simboliskus enģelīšus un visādus nieciņus ar saviem vārdiem un kāzu datumu piemiņai. Tur par cenu vispār nav runa.

Zaigucis 28.06.10. 20:00 | Kāzu datums: 02.05.2009

Mēs arī tikai vecākiem un vedējiem dāvinājām.

i
ilze_egle 28.06.10. 20:05 | Kāzu datums: 05.01.2004

Man liekas, ka Tavi viesi būs baigi priecīgi un patīkami pārsteigti, ja saņems Tevis adītas zeķes. Ne vienmēr ir vērts klausīties, ko saka mamma vai vedēji- dažreiz ir jādara tā, kā pati jūti. Ja apdāvina visus viesus, tad parasti tās ir mazas, simboliskas, izmaksu ziņā lētas piemiņas lietas. Bet principā labāk nedāvināt neko, nekā kaut kādus krāmus (tepat forumā bija piemērs ko manā skatījumā nevajag dāvināt- maisiņā salikti akmeņi no pārim nozīmīgām vietām, jo viesiem tie būs tikai parasti nevajadzīgi akmeņi maisā), ko viesi atstās pamestus viesu namā. Tai ir jābūt tādai lietiņai, kas būtu estētiski baudāma vai apēdama.

Zanch 28.06.10. 21:46 | Kāzu datums: 18.09.2010

Mēs dāvināsim kaut ko tikai vecākiem un vedējiem. katram pārim/ ģimenei/vientuļajam viesim mums būs tāda simboliska smuka koka laiviņa( jo kāzu temats- jūras kāzas) ar iegravētu paldies . Sākumā šīs laiviņas izmantosim kā noformējumu un tad beigās dosim viesiem. Zinu ka it kā nevajadzīgs nieciņš, bet mums idejiski par tām laiviņām viss sadomāts, tāpēc arī dosim, savādāk - nedotu viesiem neko .
Man liekas , ka tradīcija, ka pilnīgi visi jāapdāvina bija neaudz senākos laikos. Mūsdienās tas vairs nav tik obligāti. Pastiesībā visās kāzās kurās esmu bijusi jaunais pāris apdāvina tikai vecākus un vedējus, varbūt arī kādi simboliski, mazi , lēti nieciņi par piemiņu viesiem, bet ne dāvanas tādā izpratnē kā tas bija agrāk.
Bet- ja tu esi tik cītīgi pati savām rokām zeķes darinājusi, man liekas, ka tā būs ļoti skaista, sirsnīga un mīļa dāvana un šo ideju noteikti nevajag atmest :) Tas būs daudz vērtīgāk, mīļāk un skaistāk nekā visādi citādi nieki( piemēram manas koka laivas :D )

F
Flor 28.06.10. 23:52 | Kāzu datums: 24.07.2010

Paldies, meitenes, par jaukajam idejam! Jus mani nomierinajat! :)

V
Vecmeita 29.06.10. 07:58 | Kāzu datums: 21.07.2013

Jā, pēc senajām tradīcijām līgava apdāvināja gan radiniekus pūru dalot, gan arī viesus, kuru, savukārt, kāzu beigās citviet meta sīknaudu, citviet deva vērtīgas mantas.

Flor, Tu esi izdarījusi fantastisku darbu.
Padomā pati, kura līgava vēl mūsdienās ada zeķes, jeb tavā gadījumā - loca pūru. (Daudzas to vispār nepieprot). Ja arī tavu zeķu valnīšos nav seno rakstu zīmju, tā ir fantastiska un vērtīga dāvana tieši tavas labās gribas un uzcītības dēļ. Un, manuprāt, tavi viesi vai radi būs ļoti patīkami pārsteigti, ka nesaņems vis akmeņus vai končas tilla lupatiņās, bet ko patiesi vērtīgu un praktisku, ko, turklāt tu esi darinājusi pati savām rokām.
Dari, kā esi nolēmusi un Visu Cieņu!..

V
Vin:) 29.06.10. 08:45 | Kāzu datums: 24.07.2010

Es arī nesaprotu, kā var pateikt, ka zeķes bez īpašajiem rakstiem nekam neder? muļķības tās ir!
es arī esmu saadījusi cimdus pūram - gan pati, gan omīte piepalīdzēja, rakstainus, bet nu ne jau pēc vecajiem rakstiem - vienīgi līgavainim tiks senie kāzu cimdi, bet pārējiem - vienkārši, taču no sirds! Flor, noteikti dāvini savas adītās zeķītes!
Mēs apdāvināsim tuviniekus un tos cilvēkus, kas palīdzējuši kāzu rīkošanā - pušķotājus, avīzes taisītājus utt. vienvārdsakot, labus draugus, kas palīdz svētkus sarīkot, bet ir ļoti daudz viesu, kas dāvanas nedabūs - vienīgi prombraucot mums ir paredzēta neliela tiešām neliela simboliska, bet tai pat laikā praktiska dāvaniņa katrai ģimenei/pārim/vientuļniekam - tāpat, kā Zanch :) bet pūra dalīšanā veltes saņems tie, kas ir piedalījušies kāzu rīkošanā un, protams, tuvinieki :)
katrs nebūt nav jāapdāvina.. :) nomierinies un dāvini zeķes!

Madeline 29.06.10. 09:21 | Kāzu datums: 14.08.2009

Es domāju, ka dāvanām jābūt vedējiem, vecākiem un vecvecākiem. Droši dāvini sevis adītās zeķes! Tādai lietai pavisam cits mīļums un vērtība! Un tā nav nekāda sacensība par dārgāko dāvanu! Galvenais ir tas, ka esi domājusi par šo cilvēku, gribējusi viņam pateikties.

Cherry! 29.06.10. 09:27

Fantastika, kaut kas tāds sen nav dzirdēts, Flor, Tu esi malacis!!! Pat padomju laikos, kad taisīja kāzas dāvināja zeķes, cimdus, austas segas utt., bet tie bija pirkti veikalā "Daiļrade" vai gadatirgos, manā praksē nebija neviena līgava kurai bija pašas darināts pūrs ;) Jā, tajos laikos apdāvināja vecākus, brāļus, māsas, vecvecākus, saimnieces utt., gadiem ejot apdāvināmo skaits saruka un dāvanas kļuva mūsdienīgākas, tā ka viss mainās, kāpēc lai arī Tu nebūtu tā , kas kaut ko maina :)) Un galu galā ar rakstiem bez rakstiem....kāda nozīme, ja tas ir Tavs roku darbs, varu tikai noliekt galvu Tavā priekšā. Un palasi, ko saka pārējās meitenes - no visām apbrīns un cieņa, tā ka galvu augšā, tādas, ka Tu uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas :))