FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu tradīcijas

Saskandināšana

m
murzel 19.06.10. 21:34 | Kāzu datums: 24.07.2010

Kas ir saskandināšana? Kurš tajā saka tostu/uzrunu un ko saka? Jaunais pāris "Paldies, ka ieradāties"? Ja saskandināšana viesu namā - kāda kārtība pēc tam - aicina pie galda? Šis sākuma brīdis man īsti nav skaidrs. Baidos izlaist ko būtisku.

5 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
Mazapelite 19.06.10. 21:44 | Kāzu datums: 06.08.2010

Neesmu dzirdējusi tādu lietu. Tā ir kāda tradīcija?

i
ilze.ilze 19.06.10. 21:50 | Kāzu datums: 18.09.2010

es arī neesmu par tādu neko dzirdējusi.

ja nu vienīgi "saskandināšana" ir domāta pie pirmā šampanieša, kas ir pēc ceremonijas. Nu vismaz man ir tāda doma, ka pēc ceremonijas ir pirmais šampanietis, tad vedēji saka kādus vārdus un visi saskandina glāzes ar jauno pāri un tad ir pirmais valsis.

m
murzel 19.06.10. 21:59 | Kāzu datums: 24.07.2010

To pašu arī domāju - pēc ceremonijas. Daži saskandina turpat DzN, citi viesu namā. Jeb tas ir tas pats pirmais tosts, kad vedējs nolasa laulību apliecību? "esam sanākuši, jo noslēgta tāda un tāda laulība.."

i
ilze.ilze 19.06.10. 23:35 | Kāzu datums: 18.09.2010

Nu man šķiet, ka tas nav tas pats, kas pirmais tosts. Nu vismaz manās kāzās tā nebūs. :) Man pirmais šamapnietis un valsis ir turpat kur notiek ceremonija - pilī. :)
Pēc tam vēlāk viesu namā ir pirmais tosts no vedējiem ar laulības apliecības nolasīšanu. padomājot reāli, ja viesu namā visi sasēžas savās vietās, piepilda glāzes, nolasa laulības apliecību... un tad celties un visiem iet saskandināt būtu ļoti neloģiski un neparocīgi... nu vismaz man tā šķiet.

Cherry! 22.06.10. 11:03

Tā saucamā "saskandināšana" parasti notiek pēc laulību ceremonijas (Dzn vai baznīca) ja ir viesi, kuri ieradušies tikai uz laulības ceremoniju. Man ir bijuši gadījumi, gad jāorganizē saskandināšana arī viesību mājā jaunā pāra apsveikšanas laikā, tie kas ir apsveikuši jauno pāri paņem no galda šampanieti, lai nebūtu "tukšs" laiks, kamēr visi sveicēji apdāvina Jauno pāri. Vieni malko šampanieti, vieni apskata guļas vietas, vieni mazgā rokas, vieni no mašīnām ienes nepieciešamās lietas, vieni aplūko telpu rotājumus, atrod kur būs jāsēž utt., pa šo laiku tiek salikti arī ziedi vāzēs (ja nebija līdz tam), arī jaunajam pārim nepieciešams laiciņš sakārtoties :) Un tad, kad jaunais pāris ir gatavs sēsties pie galda, redzams, ka arī viesi ir gatavi, tad tiek visi aicināti pie galda. Un tad arī būs pirmie tradicionālie tosti;)