FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu tradīcijas

par mičošanu

j
juse1988 13.05.10. 22:29 | Kāzu datums: 31.07.2010

Man radās jautājum par mičošanu, vai ir noteikts pēc tradīcijām , kam ir jāpērk līgavai aube un priekšauts? vienkārši man izteica tādu, ka vīra mātei ir jāpērk, bet es domāju, ka es pirkšu pati.

14 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
Chamux 13.05.10. 22:33 | Kāzu datums: 15.05.2010

Es neko no taa neesu pirkusi..un nedomaaju, ka ligavai ir jaaperk..
Viens ir ieveerojot tradiicijas, pavisam kas cits dariit visu pashai taadaa veidaa nesagaadaajot nekaadu paarsteiguma efektu, jo visu jau zini..
Mees zinam tikai to cikos jaabuut gataviem, ka buus izpirkshana, cikos ir zagss, tad ka pa celjam ir izdariibas (kaadas?! Nezinam ;) ) un tad jau viesu nams.. siikumus nezinu un vieglaak dziivot :))

saulux5 14.05.10. 00:31 | Kāzu datums: 10.07.2009

Mums par mičošanu atbildēja vedēji - bija nopirkuši visu atribūtiku un arī ar vecākiem sakontaktējušies. :) Sanāca viņiem ļooooti labi! ;)

c
cholvis 14.05.10. 09:38 | Kāzu datums: 04.05.2012

Vislabākais variants manuprāt - izsaki savas vēlmes kādu tu vēlētos aubi un priekšautu un lai vedēji meklē :) Man arī liekas, ka parasti vedēji nodarbojas ar tādām lietām.

M
Montaliine 14.05.10. 11:08 | Kāzu datums: 10.07.2010

Mums ar vedēji ar to nodarbosies :) Un domāju, ka vecākiem nevajag nekādu darbiņu uzdot, jo viniem ar tā diena būs īpaša...vnk lai var izbaudīt :)

Chamux 14.05.10. 15:36 | Kāzu datums: 15.05.2010

Es ari domaaju, ka vecaakiem neko nevajadzees dariit, jo taa diena ar ir tik iipasha..bet nu mamma saakuma pat bik taa kaa apvainojaas, ka vinjai neko nedod dariiit, jo arii vecaaki ljoti grib buut iesaistiiti procesaaa...

M
Montaliine 14.05.10. 15:38 | Kāzu datums: 10.07.2010

Nu es savai mammai uzreiz pateicu ka nevēlos, lai viņi kko darītu, girbu lai vienreiz arī viņi atpūšas, jo ikdienā nesanāk atpūsties nemaz, jo pašiem savs privātais biznes un brīvdienu nav! :)

R
Rashela 14.05.10. 15:50 | Kāzu datums: 17.07.2010

Es lielu daļu no darbiņiem daru pati + mums ir pasākumu vadītāja...
Man uz mičošanu būs balta platmale un mežģīņu cimdi - pati iegādašu :)

V
Vin:) 14.05.10. 16:48 | Kāzu datums: 24.07.2010

Mūsdienās jau parasti šo lietu gādā vedēji. Vecos laikos pēc tradīcijas bija tā, ka vīramāte vedeklai liekat to aubi galvā un uzņem vedeklu sievu kārtā, bet mēs no šiem laikiem šobrīd esam tālāk, nekā no Ķīnas. Neesmu bijusi nevienās kāzās, kur aubi būtu gādājusi vīramāte. Iespējams šis ieteicējs būs pa ausu galam dzirdējis vecu veco tradīciju, ka mičo vīramāte :)

saulux5 15.05.10. 01:31 | Kāzu datums: 10.07.2009

Nu mums jau vecāki arī neko nedarīja - tik izšūpoja mūs uz lielām šūpolēm tā simboliski ... Bija ļooooti skaisti...

J
Jena 22.06.10. 23:30 | Kāzu datums: 17.07.2010

Man šīs jautājums arī bija aktuāls, jo mums būs liecinieki nevis vedēji, + vakara vadītāja.Domāju uzticēt kādam, bet laikam meklēšu pati, jo ir noteikta krāsa, ko vēlos likt lietā.

Liginjsh 23.06.10. 11:25 | Kāzu datums: 28.08.2010

Mums par to atbild kaazu vadiitaaja

Cherry! 23.06.10. 11:36

Vīramātes bija atbildīgas par aubi tajos laikos, kad vēl stelles katrā māja bija :)) Protams, ka ir tradīcijas, kuras saglabājušās līdz mūsu dienām, tradīcijas, kuras ir vairāk/mazāk populāras vai iedzīvojušās mūsdienās, kā arī ir nākušas klāt. Nav tāds likums...tas atbild par to, tas par šo. Viss ir atkarīgs no savstarējās vienošanās ar vedējiem/rīkotājiem, kā arī no mūsu raksturiem :)) Vienas līgavas grib par visu būt lietas kursā, citām patīk pārsteigumi, vieni vecāki priecājas, ka viņiem nekas nav jādara, bet citi, savukārt, par to var apvainoties, ka viņi tiek izslēgti no "spēles". Lai gan ieteikums, tomēr,visiem galvenajiem personāžiem maksimāli atbrīvot sevi no darbiem, ja nu kaut ko ierauga veikalā, un šī aube "uzsmaida", tad gan vai jāpēr pašai, vai jāzvana un jāstāsta, kur un kas ir redzēts. Visa pamatā ir izrunāšanās, lai nav pārpratumi.

a
aija_p 23.06.10. 16:19 | Kāzu datums: 17.07.2010

mums vedēji pateica, ka lai paši gādājam mičošanas lietas! es arī kaut kur biju padzirdējusi, ka vīramāte gatavo aubi. laukos ķēros pie runāšanas ar vīramāti - viņa ātri saprata, kas būs jādara :)) piekrita. audumu arī jau redzēju no kāda būs - gaišs lins. es tikai atradu bildes ar aubi un priekššautu kādus gribu un viss jau top :)) labāk uzreiz pasaku kādu gribu, nevis pēc tam nepatīk. meklējot bildes netā, sapratu, ka ir daļa nesmukas aubes - beigās atradu klasisku :))

Laurucis 25.06.10. 20:22 | Kāzu datums: 08.08.2009

es uzskatu ka aubīte un priekšautu vajag tādu kas pašai patīk, lai vari izmantot arī kādcitā reizē nvis ar eibumu ilikt skapī un nevilkt laukā :)
Manu aubi un priekšautiņu gādāja vedēji un es iepriekš pateicu kādu nevēlos un līdzarto bij viss pa lielisko un jau tuliņās gadiņš būs riņķī un aubītei pat puteklis virsū nav uzsēdies,jo profesija atkal un atkal liek izvilt aubīti rā un nopriecāties cik viņa man laba un skaista