FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Kāzu tradīcijas

Ticējumi par un ap kāzām

Lilly
20.11.08. 16:14
Kāzu datums: 14.02.2016

Gāju ar draudzeni izvēlēties kleitu un aksesuārus savām kāzām, un vienā no veikaliem pamanīju baltu cepuri, kura man ļoti iepatikās, bet draudzene saka, ka cepurē precēties nevar - neesot labi. Kā vēlāk izrādījās, arī citas draudzenes šādu ticējumu esot dzirdējušas. Vēl neesot labi divdaļīgs kāzu tērps (tas uz šķiršanos), pērles (tad esot jāraud), vedējmāte - grūtniece (tas arī uz šķiršanos) utt...

Tad sekoja ieteikumi par rīcību baznīcā (piemēram, pēc laulībām jaunajai sievai ir jāapiet vīram apkārt, lai ejot pie baznīcas atkal būtu pie pareizās rokas, jo tad jaunā sieva būs ģimenē noteicēja) un svinībās... Sanāca, ka šādu ticējumu ir ļoti, ļoti daudz!

Laikam jau zināmākais, ja tā padomā, ir ka līgavainis nedrīkst redzēt kāzu kleitu pirms kāzām...

Vai esat arī saskārušās ar līdzīgiem ieteikumiem? Un vai ņemsiet tos vērā!?

Skatīt ziņojumus:
dacite
21.11.08. 15:50
man atkal vīrene uzstāja, ka nevar sēdēt pie loga, tas uz lielu nelaimi. Sviests.
Lilly
21.11.08. 15:47
Kāzu datums: 14.02.2016
Ar prātu, protams, ka tam visam neticu, bet kaut kur zemapziņā tomēr klaji uzprasīties uz nepatikšanām negribu!

Tendence jau noteikti ir neticēt sliktu paredzošajiem ticējumiem, bet tikai labajiem. Piemēram, par cirvi zem jaunlaulāto gultas kāzu naktī, ja grib dēlu - to gan daudzi ievēro! Un arī citi - ja saplīst kāzās trauki, tas uz laimi! Ja kāzu viesi lustīgi, tad arī jaunie dzīvos jautri! Ja kāzās sveces gaiši deg, tad būs jaunajiem laba dzīvošana...

Labāk tomēr ievērot dažus būtiskākos - pretējā gadījumā vienmēr atradīsies kāda radu tante, kas visu laiku pietiekami klusi, bet tomēr ļoti dzirdami čukstēs: "Tā taču nedrīkst! Nelaime būs! Ārprāc, ārprāc!" Un tad arī psiholoģiski tas kaut kur nostrādā!
Sermy
21.11.08. 14:11
Kāzu datums: 06.06.2009
Es gan uzskatu, ka zināmiem rituāliem ir nozīme, tomēr viss mūsu pasaulē sastāv ne tikai no materiālā, taustāmā, bet arī no smalkākām enerģijām. :) Tomēr īstus rituālus veikt un zīmes lasīt spēj tikai īpaši cilvēki. Tā kā - visi šie no mutes mutē gājušie ticējumi manuprāt paši par sevi neko nenozīmē. :)

Un nepiekrītu, ka "horoskopi ir aplama lieta". Reliģijai ir tieksme apspiest citas zinātnes. Es, ticēdama augstāka spēka esamībai, neredzu pretrunu sevī, padziļināti interesējoties par astroloģiju, kas arī ir zinātne. Horoskopi ir aplami tādā līmenī, kā to pasniedz dienas laikrakstos, bet ne nopietnā līmenī. Nu, bet tas tā.. Novirzījos no tēmas.. :)
Noelle
21.11.08. 13:38
Kāzu datums: 19.07.2014
Ticējumu tiešām ir bez sava gala, turklāt arī es esmu dzirdējusi pretrunīgus viedokļus par dažiem no tiem - kaut vai par lietu kāzu dienā - vieni saka, ka tad visu dzīvi būšot asarās jāmirkst, citi savukārt saka, ka lietus kāzu dienā ir svētība...

Manuprāt, visi šie ticējumi ir pilnīgas muļķības, jo svarīgi ir ticēt sev, savai otrai pusītei un kopā ejamam ceļam. Visam pārējam pilnīgi nav nekādas nozīmes. Turklāt neatbalstu arī iešanu pie zīlniecēm un astrologiem tā viena iemesla dēļ - cilvēkiem ir tieksme sevi ieprogrammēt uz to, ko viņiem saka. Un, ja zīlnieks vai astrologs pasaka ko sliktu, tad mēs visu laiku, paši to neapzinoties, ejam uz to slikto rezultātu...sevi vienkārši ieprogrammējam. Vajag dzīvot šodienai un paļauties uz savām iekšējām izjūtām - tieši tās visvairāk pateiks priekšā par mūsu likteni. :)
Lāšukss
21.11.08. 12:58
Kāzu datums: 30.08.2008
Tā cita starpā atļaušos norādīt - ja gatavojies laulāties baznīcā - tad jau esi ticīgs cilvēks. Bet, ja esi ticīgs cilvēks, tad būtu jāzina, ka visi šitie "ticējumi", tāpat kā horoskopi, zīlēšana u.c. ir pilnīgi aplamas lietas.
jeije
21.11.08. 11:35
Kāzu datums: 14.11.2008
es atkal dzirdēju ka jāprecās pāra datumā, mēnesī un gadā... kā arī labāk augošā vai pilnā mēnesī. No dienām esot labākās svētdiena, piektdiena, mazāk sestdiena, ceturtdiena un galīgi nē otrdienā. Ka vedējmātei esot jābūt kleitā, ne kostīmā vai 2daļīgā kleitā. Ir vēl visvisādi daudz, nemaz negribas tās muļķības atcerēties:)
marin4ix
21.11.08. 11:24
Kāzu datums: 09.08.2008
Esmu dzirdējusi, ka līgavai savā kāzu dienā jābūt piesegtiem pleciem, tad kopdzīve būs ilga un saticīga :)
tad jau sanāk, ka lielākā daļa mūsdienās precēto pāru ātri vien izšķirsies, jo tagad gandrīz visām līgaviņām ir korsešveidīgās augšas....
tāpēc iesaku neiespringt uz dažādiem ticējumiem, bet ieklausīties savā sirdsbalsī un darīt tā, kā jums abiem škiet labāk :)
oktobris
21.11.08. 10:59
Noteikumi ir izdomāti, lai tos pārkāptu. Tāpēc centies arī pārkāpt ticējumiem un nedomāt par tiem tik ļoti daudz, jo tad tu līdz kāzām nenonāksi nekad :) Ja arī nonāksi tad sajuksi prātā. Klausi savai sirdsbalsij un uz priekšu.
spigana_k
20.11.08. 22:54
saka, ka perles esot uz asaram. Bet man loti patik teiciens, kuru izlasiju viena gramata- raudat var ari no laimes. :)
karamelle
20.11.08. 22:43
Kāzu datums: 23.08.2008
Nedomāju gan ka cepure, pērles vai kleita būs noteicošais Jūsu laulības ilgumā---ta kā nedomā par ticējumiem-ja tev patīk-tad pērc un jūties laimīga un skaista savā kāzu dienā:)
Man pašai kāzu dienā bij gan cepure, gan pērles(kaut gan par to ka cepurē precēties nav labi dzirdu pirmo reizi)>bet ja nu kādreiz arī būs lemts šķirties-tad nedomāju, ka es vainotu cepuri vai kādu citu aksesuāru;)
aijochka
20.11.08. 19:48
Interesanti, bet fakts-man korseti sasiet palīdzēja "mazais" dēliņš(18 g.v.)...:) :) :)
(pati nu nekādi to nespēju)Nebija neviena kas palīdz, tad nu sanāca, ka viņš savu mammu saposa kāzām :D :D :D varbūt tas pēc visiem ticējumiem ir galīgi garām!!!!
"Štātes"abi ar vīriņu pirkām kopā :) :)visu redzējām mērot
Tagad varu secināt-neko kleita neizsaka to piemērot...tad kad esi safrizēta, saposta un tikai TAD kleita mugurā-cits skats un arī sajūtas (man tā šķita)!!!!!!
Nelda
20.11.08. 18:46
Kāzu datums: 11.07.2009
Ai, man jau liekas, ka visi tie ticējumi ir izdomāti, tā lai tam kas izdomājis būtu labāk! Jo es pat esmu dzirdējusi ticēmu par vienu un to pašu, bet ar pilnīgi pretējām nozīmēm!
PAr kleitu runājot, manējais pateica, ka gribot pirms kāzām to redzēt (precīzāk būtu teikt, kad mērīšu to pirms pirkšanas), lai nesanākot tā ka viņam galīgi nepatīkot! Katrā ziņā neuzskatu, ka tas būtu kaut kas slikts, jo mēs vienmēr viens otram sakam kas piestāv, vai nepiestāv un es principā paļaujos 100 % uz viņa gaumi, jo man jau viņam jāpatīk! Un tas arī ir tas svarīgākais!
iveta25
20.11.08. 16:29
Kāzu datums: 02.08.2008
Nu itkā otrreiz precoties nedrīkstot plīvuru likt:) Nezinu, kāpēc, bet es jutos kā pirmoreiz un bija man plīvurs:))...Itkā arī pati nedrīkst ģērbties, bet mātei vai vedējmātei jāpalīdz ģērbtie vai jāģērbj...nu viena arī netiku galā ar kleitu un vedējmāte vilka viņu man pār galvu, aizsēja utt.:)) Neatceros jau visus tos ticējumus...:) Ā, un kleitu mans vīrs līdz kāzām neredzēja:) Lai būtu interesantāk un es pušķi neredzēju:))
sheer
20.11.08. 16:27
Kāzu datums: 01.08.2009
Kā jau meitenes te iepriekš rakstīja, man tās liekas pilnīgas muļķības! Ne jau kaut kādu ticējumu ievērošana jums nodrošinās labu kopdzīvi, bet gan jūs paši!;) Jā, mans līgavainis manu kkleitu ieraudzīs tikai kāzu dienā, bet tas tikai tāpēc, lai viņam būtu pārsteigums, nevis tāpēc, ka tāds ticējums!