FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Kāzu tradīcijas

Pirmais valsis- NE VALSIS

annalee
06.11.08. 12:16

Gribēju zināt vai kāda ir dejojusi pirmā valša vietā, kādu citu deju? Pretēju ierastajam. Varbūt padalaties pieredzē- kā gāja, kādi misēkļi, ko par to visu teica viesi, vai paši iestudējāt utt.

Skatīt ziņojumus:
Zhagatinja
21.10.10. 23:06
Kāzu datums: 15.07.2011
nu mans iecereetais diemzheel nekaads dojotaajs un nu noteikti njemsim kaadas studijas paliidziibu un iisteniibaa taa ir muusu diena un kaadu deju mums uzstudees taada buus galvenais , lai taa buutu muusu dziesma un tantuki var runaat ko vien veelas
Seene
21.10.10. 16:34
Kāzu datums: 29.07.2015
biju kāzās, kur dejoja tango. manā skatījumā - pilnīgi garām! kāzu kleita NAV TAM PAREDZĒTA, ja tā ir gara un bez šķēlumiem... :( izskatījās ne pārāk glīti... tādēļ, manuprāt - valsis ir vispiemērotākais :) var mēģināt varbūt fokstrotu :) to neesmu redzējusi dzīvajā kāzās :)
ulula
21.10.10. 15:29
Kāzu datums: 21.08.2010
varu padalīties, kā bija mums.

Mēs noteikti zinājām, ka pirmādeja noteikti nebūs valsis, jo mums pašas kāzas nebija pēc visām tradīcijām :)

Pētijām video youtube.com un jāsaka, ka tur liela daļa ir ļoti līdzīgi- popūrijs ar dažādām dziesmām un kustībām, smieklīgi, bet uzmanību nespēj noturēt visas 3-4 minūtes un daudzi ko tādu dara.

Izlemām dejot "Time of my life" no Dirty dancing pirmās daļas, kur Patriks Sveizijs ar partneri dejo salsas ritmos. Nav lēnais gabals, ir romantisks ar sexy pieskaņu- tieši tas, kas nepieciešams, lai patiktu pašiem un viesiem nebūtu garlaicīgi. Iestudējām 2.5 minūtes dejas, kas bija pilnīgi pietiekoši tam Uhh; otrā dziesmas daļā iesaistījām viesus salsas dejā:)

Un šeit varu nepiekrists jeb atspēkot meitenes viedokli par kleitu un salsu- man bija A tipa kleita, apakšsvārki ar 1 stīpu un nebija absolūti nekādu problēmu dejot salsas ritmos :)

Un varu teikt, ka viss izdevās lieliski un gan mums pašiem gan viesiem patika, jo viņi varēja kustēties līdzi.
Zanch
21.10.10. 14:40
Kāzu datums: 18.09.2010
Varu padalīties, kā mums sanāca...
Dejojām pie Seal dziesmas " kiss from a rose"
Dejas sākumā minūti nedejojām - tajā laikā projektoros gāja mūsu bērnības bildes. Kad sākām dejot , arī uz projektora sāka rādīt mūsu kopējās bilde.
Pirmā dejas daļa bija dažādas nevalša kustības, kuras lielākoties paši izdomājām un satrenējāmies, savukārt otrā daļa- it kā valsis :)
Cik dzirdējām no viesiem, kopējā noskaņa bijusi ok un pirmās dejas variants arī nedaudz savādāks
palma2
21.10.10. 14:10
Kāzu datums: 18.06.2011
Zanch
20.08.10. 16:48
Kāzu datums: 18.09.2010
Mani vairāk interesē - kā pirmo valsi interesantāk uztaisīt tā, lai būtu viesiem samērā interesanti, bet nebūtu daudz dejošanas.... Jo tā skaisti nodejot diez vai izdosies, it sevišķi topošais ar dejošanu ir uz jūs. Varbūt ir kādi varianti redzēti, piemēram, ar viesu iesaistīšanu dejas vidū . Kaut ko, lai paliek atmiņā, bet nav šausmīgi jāpūlas ar dejošanu ?
agnese88
04.05.09. 19:11
Kāzu datums: 01.08.2009
es gribēju, lai pirmā deja būtu tango, bet līgavainis pateica kategorisku pret, ka vajagot valsi.. bet es negribu. tad nu atradām kompromisu - O. Grīnberga "mežrozīte" :)
Elinchix
04.05.09. 14:28
jaa, ta ir Nasta, vina seit ieks precos.lv ari ir manita...
Zjanis
02.05.09. 19:58
Kāzu datums: 26.07.2008
Mums nebija lēnā deja, bija kaut kas straujāks! Bet nebija arī īpaši ātra, vidēja!
rutuxs
02.05.09. 18:50
Kāzu datums: 20.02.1993
Mmmmmm....Patriks Sveizī. Netīrās dejas. Oi, šo filmu vienā dienā 5 reizes skatos.
John_Winhill
02.05.09. 13:14
Es ieteiktu lambadu...!
Dacu
02.05.09. 12:46
Zjanis- jums bija lēnā deja netradicionāla vai kaut kas straujāks?
Zjanis
02.05.09. 12:31
Kāzu datums: 26.07.2008
Mums nebija tradicionls pirmais valsis. Misēkļu nebija, toties nedaudz saspringums, kad dejojām pirmo reizi. Bet tās emocijas, visi viesi bija sajūsmā, visu laiku skandināja atkārtot, atkārtot, tā mēs dejojām savu pirmo valsi vairākkārt. Un vēl tagad, kad izdzird dziesmu pa rādio, zvana un saka, uzgriez tādu un tādu radiostaciju, tur skan Jūsu dziesma.
Mēs esam par nedaudz citādiem kāzu valšiem, kaut gan iestudētam kārtīgam valsim ar ir piekrišana!
Dacu
02.05.09. 11:14
Mums arī problēmas izvēlēties ko dejot. It kā gribas valsi, bet mums raksturīgāk būtu kaut kas straujāks un jautrāks. Šobrīd tā doma ir sākumā dejot vīnes valsi (dziesma itāļu valodā) un tad samiksēt beigās ar kādu straujāku latviešu gabalu. Būtu pārsteiguma efekts, bet man bail vai es princešu kleitā to spēšu normāli nodejot un kā tas no malas izskatītos.
ilmāriņš
16.02.09. 19:37
Vislabākais kompromisa variants ir "Melanholiskais valsis" Prego aranžējumā, jo:
- dziesma nav valša ritmā, lēna, dejojama jebkurā princeškleitā
- E.Dārziņa oriģinālā versija ir valsis, vārds "valsis" nosaukumā neļaus nevienam tantukam iebilst, ka tas nav valsis.
KetijaS
16.02.09. 16:29
Kam ir interese, re ko atradu youtube.com

Ka sapratu nodarbibas notiek pie mums, Riga:)

http://www.youtube.com/watch?v=s7EDQA9HlwA
inly
07.11.08. 22:05
Katrai dejai bija nepieciešamas četras privātstundas, mums gan vairs nekas nebija jāmācās, mūzikai jāpieskaņo horeogrāfija. Pēdējās nodarbībās piestrādājām pie nostieptiem purngaliņiem, pirkstu galiem un punktiņa turēšanas...
Ja neesat dejojuši, ieteiktu jums jau tagad sākt iet kursos, lai sāktu atšķirt kājas :)
janette
07.11.08. 12:24
Kāzu datums: 22.08.2009
Cik ilgu laiku jums aizņēma mācību process??? Abi esam bez pieredzes, turklāt ar 2 "kreisajām" kājām :D
lapsiiteee
07.11.08. 12:00
Kāzu datums: 11.07.2009
arī mēs gribējām dejot pirmo deju tango, bet tieši tā - kāda jēga dejot, ja neredz manu kāju kustības! tādēļ iesim uz deju kursiem un nostiprināsim valša zināšanas ar dažādām kombinācijām un horeogrāfiju! :) un tango dejosim pēc mičošanas (ja pārģērbsimies, jo pagaidām domājam, ka es negribēšu vilkt nost savu kleitu) vai arī nākamajā rītā :) vēl domājam, ka pirmajā dejā vārētu salikt kopā valsi ar sambu un vēl kādu deju! nju jāizdomā! :)
inly
06.11.08. 14:01
Man ar manu vīriņu bija doma kā pirmo valsi dejot tango, vēlāk gan domājot par kleitu no šīs domas atteicāmies, jo kāda gan jēga no tango, ja nav redzamas manas kājas, bez tam arī kleita varētu traucēt atsevišķām kustībām. Kā pirmo deju tomēr dejojām valsi, tango atlikām otrai dejai pēc mičošanas. Laura Kosīte mums izstrādāja samērā sarežģītu valša horeogrāfiju ar vairākiem pacēlieniem, pozām un sarežģītiem soļiem. Pēc tam kad youtubā ieraudzīju klipiņus, kur kāzās dejo fināla deju no Netīrajām dejām, nolēmām, ka arī mēs iestudēsim ko līdzīgu pēc mičošanas, kad būsim jau pārģērbušies. Galu galā Netīrās dejas vēl joprojām ir mana vismīļākā filma, kuras iespaidā arī es daudzus gadus dejoju sporta dejas. Ar šīs dejas horeogrāfiju mums palīdzēja Valdis Škutāns, tika sakombinēta gan salsa, gan samba, gan ča-ča-ča, pēc kulminācijas pacēliena, arī rumba. Deja tika noslēgta ar galveno pacēlienu tādu kā filmā... Viesi un viss apkalpojošais personāls bija sajūsmā...
Vispār, manuprāt, noteicošais dejas izvēlē, ir kleita. Muļķīgi ir lielā princeškleitā lekt džaivu vai dejot salsu, būtu jāzivēlas standartdejas - valsi, vīnes valsi, kvikstepu vai fokstrotu.