FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Kāzu tradīcijas

Līgavas zagšana...

aijochka
29.07.08. 20:52

man tiko ienāca prātā šāda doma...
Pēdējās vairākās kāzās, kurās esmu bijusi, šāda tradīcija it kā nebija aktuāla. Kaut ko sargāja, bet ne tā, kā savā bērnībā atceros to lielo pompu, kas tika sacelts ap šo tradīciju.....
Vai jums bija? Vai kāds arī ko mēģināja?

Ir dzirdēti gadījumi, kad jaunais pāris pats aizmūk, lai beidzot atpūstos no lielā viesu bara :D un baudītu divvientulību

Skatīt ziņojumus:
Saige
07.08.08. 15:57
es esmu kategoriski pret līgavas zagšanu - pirmkārt, man šķiet, tas notiek tad, ja viesiem nav ko darīt - tad var sākt kalt plānus. mūsu kāzās čaļi attapās otrā dienā - "eu, mēs pat nepamēģinājām", jo visu laiku bija ko darīt! Un otrkārt - tas ļoti bieži beidzas bēdīgi, jo uz zagšanas laiku lielākā daļa viesu jau ir iereibuši un tā kā parasti ir iesaistīts auto vai ūdeņi (laiva) vai skriešana, tad bieži arī tiek gūtas nepatīkamas traumas, vai arī lūk pavisam reāls piemēr, kad laukos "zadzēji" nolēma noslēpt līgavu izžuvušā akā, taču izrādījās, ka akā dzīvo odzes - līgava čuš un nākošā dienā bēres...
birztala
07.08.08. 15:39
Kāzu datums: 19.07.2008
ziniet, es arii dikti negribeeju, bet vedeejmaate kaut ko pa kluso rikteeja, un draugi viltnieki izvilinaaja mani aaraa pagalmaa un teica sorry, mees tagad tevi zogam... Bija nenormaali jautri - vienu pieturu braucaam tramvajaa (tas notika Liepaajaa), jautrojaamies .. Taa bija arii laba iespeeja izveedinaat galvu laukaa - svaigaa gaisaa un atvilkt elpu no lielaas viesu uzmaniibas.. Viirs brauca pakal, deva sampanieshus, kurus tur pat uz ielas shaavaam valjaa, skreejaam paar tramvaja tiltu, maajaam sveicienus uz visaam puseem un priecaajaamies, cik skaisti nupat norieteejusi saule juuraa ... tas bija loti skaisti :)) paldies vedeejmaatei, kas prata briizziem mani neklausiit... :))
barbucis
07.08.08. 15:16
Kāzu datums: 23.06.2008
Man tas pasākums riebjas ... ciest nevaru līgavas zagšanu.
Ir bezgala daudz piedzīvotas nelāgas sitiācijas, līdz pat radinieku kautiņiem šajā jautājumā :(
Tāpēc strikti piekodināju lai manās kāzās nevienu nezog ne mani ne vedējus ... nevienu.

Daži iedzēruši ciemiņi mēgināja tomēr zagt mani neizdevās un beigu galā "tipa" nozaga vedējus.

Biju principiāla ... neizpirku ... pat netaisījos.
Es lūdzu to nedarīt un skaidri izteicu savu velmi un nostāju, pirms tam paziņoju ka nevienu izpirkt netaisos.

Mums bija vakara vadītāji tāpēc mičošana iesākās arī bez vedējiem.
Beigu galā viņus atveda atpakaļ tā pat vien un neviens šo jautājumu vairāk neuzdeva un diskusijas bija slēgtas.

Ja tas pasākums tiek noorganizēts perfekti, skaisti un visām pusēm par to tiek paziņots ... tad atbalstu. Bet tā pat vien prikolam ... fui nav to vērts.
01.08.08. 09:01
Kā mani centās zagt, jezus marija:))) Bija divas frontes un abām gribēju ļauties:))) draudzeņu fronte pret vīra draugu fronti, tie tā gribēja mani izdancināt, bet vīrs tā saniknojās, nelaida vaļā, bāra mani pat uz WC nāca līdzi :)))) Biegās vedējus nozaga pirms pašas mičošanas:) Un draugi lai nejustos apbižoti visus viesus kārtīgi apzaga - tas tā lai kompensētos manis neizdevušā zagšana :)))
zincha
01.08.08. 00:41
Kāzu datums: 13.07.2007
Mani nozaga viira beerniibas draugi, iesaistiitaas personas bija dikti daudz, taapeec izdevaas, es tik juutu, ka dejoju aaraa no zaales, kameer liigavainis dejo ar citu iesaistiitu personu, kad pamaniija dzinaas pakalj, bet priekshaa "netiishaam" kaads visu laiku dejo un nelaizh uz izeju...
Tas viss notika vienas specifiskas dziesmas laikaa, tagad kad mans Mazais izdzird sho dziesmu, ar ruupju rievu atceraas manu laupiishanu, dikti sirdiigs bija...;)
Kukainiitis
30.07.08. 09:03
Kāzu datums: 05.07.2008
Mani ar vēlējās zagt, bet nu nekā...Līdz kādiem 23.00 vīrs staigāja pakaļ kā pielipis :) , bet pēc tam jau līgavas sargs ar kāzu policistu mūs saslēdza roku dzelžos un tad jau vairs neko... Atbrīvoja tikai mičošanas sākumā :)
Kristela
30.07.08. 08:55
Ļoti priecājos, ka mani kāzās neviens nenozaga. :))) Jau iepriekš mēs draugiem bijām izstāstījuši savu nostāju...Kāzu dienā līdz pat mičošanai pat ar vedējtēvu negāju dejot...un kad draudzenes aizdomīgi sastājās mums apkārt;sapratu, ka jāieķeras vīriņam ciešāk rokās.;)))
Pēc neveiksmīgā atgadījuma, kad mans vīrs pirms gadiem 3 organizēja līgavas zagšanu savam labākajam draugam, manējais uz šo atrkaciju raugās ar lielu skepsi.
laurrux
30.07.08. 08:49
Kāzu datums: 30.08.2008
Līgavas zagšana ir ļoti veca tradīcija, kura mūsdienās jau ir zaudējusi savu nozīmi. Kādreiz laulības baznīcā bija uzspiesta lieta, lai izskaustu pagānu tradīcijas un tāpēc jaunas meitas vēl neskaitījās tautas prātā sievas, kamēr nebija nomičotas un atdotas jaunajam vīram. Līdz tam tad arī varēja zagt un ja tas izdevās, tad būtībā meita "zudusi", jo paņemta un ne vairs pārbaudīsi kas tur bijis kas ne. Otrs variants - vispirms nozaga un tad salīga kā atdos, pūru utt.
Tā kā mūsdienās nekādas jēgas tam vairs nav, sevišķi jau nu pāriem, kuriem nav mičošanas. Tad jau var zagt dāvanas, kā savulaik es to realizēju - nav dāvanu, nevar arī pusnaktī pateikties nevienam. Un arī pietiekams satraukums, lai izpirktu to visu, tomēr bez līgavas vai vedējmātes iesaistīšanas.
Africa
30.07.08. 08:44
Kāzu datums: 21.07.2007
jā, mani nozaga līdzīgi - dejas laikā, grieza, grieza, kamēr izgrieza uz terases un aiziet mašīnā:)
vīrs bija dikti dusmīgs, jo vīrieši jau vispār tādas lietas nesaprot, ka sievu noceļ no degungala.
bet nu atdeva mani atpakaļ par šampja pudeli, vīra pulksteni, šlipsi un žaketi.
bet apmierināti nebijām ne viens, ne otrs, jo viss kaut kā tā neveikli bija.

labāk, ja tā tiešām tāda izrāde un spēle un jaunie paši to saprot, nevis sapūšas
Digna
30.07.08. 08:31
Kāzu datums: 01.09.2007
Mani nozaga manas iedomības dēļ :) Zināju jau iepriekš, ka mani nozagt mūsu kāzas draugiem būs gandrīz vai goda lieta, tad nu cītīgi kala plānus. bet es biju pārliecināta, ka manīšu visus zagšanas mēģinājumus, pat noraidīju to lomu dalīšanu, kurā nosaka arī līgavas sargus.
Draugi bija sadalījuši pienākumus, jau laicīgi piebrauca mašīnu pie durvīm, un tā kādu stundu stāvēja iedarbināta gaidot izdevīgu mirkli, šoferis arī vēl ne pili nedzēris gaidīja, kad būs jābrauc. Manīju vairākus zagšanas mēģinājumus, bet neiedomājos, ka mani varētu dejas zāles vidū straujas dejas laikā sagriezt virpuļos, pacelt virs zemes un skriešus iznest no zāles, pa kāpnēm lejā un prom :) Tā nu 3 puiši mani aizveda, 1 vēlāk pievienojās uzturot kontaktus ar izpirkšanas organizatoriem, un kādi 3 puiši kaulējās ar vīru kā nu mani atgūs :)
Viss beidzās laimīgi un salīdzinoši ātri, kopumā kādas 10-15 minūtes biju nozagta, pēc tam atgriežoties zagļi manā vietā vēl gribēja vīram "iesmērēt" viltus līgavu :)

Atrakcijai kā tādai nav ne vainas, ja ir labi draugi un spējīgi saglabāt savu inteliģenci pat iedzēruši, tas šis pasākums pārvēršas par jautru odziņu kāzu pasākumā :)
viibeke
30.07.08. 07:28
Kāzu datums: 19.07.2008
mani ar tieši pirms mičošanas centās nozagt,bet vedējtēvs bij tā brīdināts,ka ne acu nenolaida un jaunais vīrs ar visu laiku pie rokas bij un kad beidzot viens uzdrošinājās zagt,tad nu gan bija skats tam nabadziņam vedējtēvs piestājās priekšā un jaunais vīrs šim ap kaklu un gar zemi...ar otru roku turēdams mani...viesi sākumā nesaprata,jo domāja,ka kāds no mums krīt pa trepēm,bet viss beidzās laimīgi...bet pārbiedēto vīra sejas izteiksmi neaizmirsīšu laikam nekad...ak jā un vēlāk izrādijās,ka tas bija jau iepriekš paredzēts,bet mēs mazliet nokavējāmies ar ierasānos,tad gan vedējam un vīriņam tiktu aizsietas acis un starp dāmām jāmeklē jaunā sieva,kamēr mani jau stiepj prom un par izpirkumu vajadzēja vienkapeikās un divkapeikās no visiem sagrabināt noteiktu summu...bet labi vien ir,ka nenozaga...
Friidis
30.07.08. 01:03
Ak vai, nemūžam vairs nepiedalos līgavas zagšanā. Sen, studenta gados, pusi sava kursa ar fotoaparātu pa draugam izprecināju. Vienās kāzās bija nenormāli greizsirdīgs līgavainis,kas sargāja līgavu kā acuraugu. Vienīgais, ko kursa biedri spēja izdomāt- viņi pierunāja mani (fotogrāfu, nokarinātu ar padomjlaiku foto un zibeni) uzlūgt līgavu uz deju. Kad man tas izdevās, saņēmu komandu - aiziet, pagrābu līgavu uz rokām un skriešus ārā , aiz stūra (tas bija toreizējā Radiotehnikas klubā tagadējā Mūkusalas ielā), apkārt klubam veica kautkādu remontu un tumsā nemanīju gulošu dzelzbetona stabu. Kritiens, lidojums un līgavai kleita asinīs. Trobelis, kautiņš (mani gan līgavainis nesita- teica-citi vainīgi), ātrā palīdzība. Kā vēlāk izrādījās, nekas liels- tikai āda pušu un jaunie pat man bija pateicīgi, ka ātrāk tika savā gultiņā. Bet es kopš tā laika līgavas zagšanā piedalos tikai kā fotoreportieris...:)))
inly
30.07.08. 00:35
Katrās kāzās kur esmu bijusi, esam organizējuši līgavas zagšanu... ja nevar līgavu nozagt, tad vedējmāti nozagam pilnīgi noteikti... bet mācējām padarīt to par tādu jautru padarīšanu un pēc iespējas ātrāk, lai netiktu izjaukti turpmākie organizatoriskie plāni...
Tā zagšana cēlusies no veciem laikiem, kad muižkungam bija tiesības uz jaunavas nevainību. Līgavainim bija jāsargā līgava, lai pats pie tās tiktu :) kaut kā tā...
pūķenīte
30.07.08. 00:05
Kāzu datums: 15.08.2008
Es negribētu, jo vairāk esmu dzirdējusi sliktās atsauksmes nekā k-ko labu......
Līga
29.07.08. 23:52
Nupat fotografēju atkal kāzas, kurās iedzēruši draugi nezin mēru un robežas.Līgavu sargāja gan vīrs, gan vedēji un kamēr vedēji rosijās, līgavu izrāva no istabiņas.Un taja steiga krita paši un parāva līdzi viņu.Meitene sabrāza rokas, sasita seju.Nu stūlbi.Bez tam nemācēja ar godu atdot nozagto līgavu.Ja jau tirgojas par līgavas izpirkšanu - tad to ir jāmāk.Nevis naturāli pieprasīt čupām alkaholu.Reizēm to visu skatoties, liekas, ka latviešiem galīgi trūkst izdomas.Un kur tā izturēties pret sievieti, dāmu, tās dienas galveno personu?Nu vāks vienkārši...Man ar nepatīk zagšana, ja vien nemāk to izdarīt ar glanci.
inesite5
29.07.08. 22:05
Kāzu datums: 18.07.2008
jā, mani arī mēģināja nozagt, bet vīriņš un sargi to nepieļāva:)):))nozaga sievasmāti, kuru ilgi meklējām, bet pēc tam godam izpirkām.
hainta
29.07.08. 21:59
Kāzu datums: 01.08.2008
man taa liigavas zagshana liekas viena no interesantaakajaam atrakcijaam nevis parazhaam... Bijaam tikko vienaas kaazaas, kur bijaam barins izplaanojushi kaa nozagt liigavu- ievest ar laivu ezeraa (netaalu no krasta) un likt viirinjam peldeet pakalj... Bet diemzheel neizdevaas... liigava arii bija pret taadaam izdariibaam... es gan esmu ar visaam cetraam- lai zog... zinu, ka maneejais dariis visu lai dabuutu mani atpakal... un neatpirksies....
evijite
29.07.08. 21:41
mani arī jau pāris stundas iepriekš mēģināja nozagt.. bet nekā..vīriņš mani nosargāja..neļāva vienai iet nekur.. un tad arī vīriņu mēģināja nozagt..bet arī nekā!! nozaga topošās vīra un sievas mātes! bet līdz mičošanai atpakaļ dabūjāmm. ar pudeli izpirkām!!
cik kāzās esmu bijusi visās mēģināja līgavu nozagt.. domāju joprojām tas ir ļoti populāri!
Pega
29.07.08. 21:25
Kāzu datums: 18.07.2008
Ar to līgavas zagšanu ir tā, ka pēc vecajiem sakāmvārdiem tas neesot labi, ja nozog līgavu. Tas neesot labi, jo tas nozīmē, ka vīrs tevi nespēj pasargāt un nosargāt un dzīvē arī tā būšot utt. Ticēt vai nē ir katra paša pāra ziņā. Mums bij divi ļoti labi sargi, un pēdējās 30min. pirms divpadsmitiem gāja traki,pat vienu sargu bariņš aiznesa, taču vīriņš nosargāja un mani neļāva nozagt! Par to biju gandarīta :))
Zjanis
29.07.08. 21:03
Kāzu datums: 26.07.2008
Mani mēģināja nozagt pa visu varu, brīžiem jau tas bij biki pa traku. Bet mums bij riktīgi labs sargs, kurš kopā ar līgavaini nosargāja mani godam. :)