FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Kāzu tradīcijas

Līgavas zagšana...

aijochka
29.07.08. 20:52

man tiko ienāca prātā šāda doma...
Pēdējās vairākās kāzās, kurās esmu bijusi, šāda tradīcija it kā nebija aktuāla. Kaut ko sargāja, bet ne tā, kā savā bērnībā atceros to lielo pompu, kas tika sacelts ap šo tradīciju.....
Vai jums bija? Vai kāds arī ko mēģināja?

Ir dzirdēti gadījumi, kad jaunais pāris pats aizmūk, lai beidzot atpūstos no lielā viesu bara :D un baudītu divvientulību

Skatīt ziņojumus:
Harlija
12.08.08. 22:50
Kāzu datums: 09.08.2008
Es jau pirms kāzām draugiem paziņoju, ka ja viņi grib mani zagt tad tikai tā ka aiznes, sasien vai tamlīdzīgi. pati šādās intrigās neiesaistīšos, lai ir pa īsto!
Nu tad draugi arī centās no sirds!!! Stiepa uz pagrabu, es bļāvu, vīriņš skrēja aulēkšiem, bet sargs tika vienkārši sasiets! Vedējtēvs paspēja laikā un laimīgi nokļuvu pie sava mīļotā!
Domāju ka tā ir interesantāk, nekā ja līgava pati iesasitās šajā spēlītē!
Africa
12.08.08. 21:05
Kāzu datums: 21.07.2007
te arii mana viira emocijas - nozaga gan:)
Africa
12.08.08. 21:03
Kāzu datums: 21.07.2007
atradu bildes, kur mani zaga
re kur operators ker kadrus, ka mani izpeerk
sinduciitis
12.08.08. 19:50
Un šai bildē tiek iefilmēta līgavas atgriešana :)
sinduciitis
12.08.08. 19:49
REKU BILDE :)
sinduciitis
12.08.08. 19:47
Mani arī centās nozagt,bet pēdējā brīdī vīriņš un līgavas sargs mūs noķēra :) Tas gan izvērtās par jautru pasākumu,bet mans vīriņš gan tai brīdī bij niobijies,tas redzams arī bildē...es gan zināju čigānus,kas mani mēģināja aizvest tāpēc to visu uztvēru ar humoru.Un mums dikti patīkas šī bilde...tāda dabiska,mans vīriņš nobijies,es priecīga,ka mani atrada,bet blakus līgavas sargs...tāds pavisam nokaunejies :D
alisee
12.08.08. 17:02
Mani piemeram kāzās nozaga :) Bet tas bija tā jautri :D
Virs vienkarshi pagriezaas uz 5 sekundem un visi vinja draugi- nu kadi dzeki 10 vinju vairs nelaida vinju atpakal un mani nozaga masica! Tachu tas bija ta jautri un izpirkšana nebija nekada ilgā, jo es biju viltiga un atra un no zadzejiem izdeviga momenta aizbegu pirms vel kaut kada izpirkšana bija notikusi :)
ashele
12.08.08. 09:04
Kāzu datums: 14.07.2007
man gan zagšana liekas jautra atrakcija! un cik man nācies pieredzēt - tā vienmēr bijusi arī zolīda, nekad nav bijuši kaut kādi čē pē šajā sakarā...līdz māsas kāzām.

māsas kāzās vakara gaitā kļuva mazliet garlaicīgi, jo ar vīru nemēdzam īpaši daudz lietot alkoholu, bet atrakcijas nebija noorganizētas. aiz gara laika mēģinājām izplānot līgavas zagšanu. bet viņa ni un ni! nu neparko nebij nozogama.
nu ja nevar dabūt līgavu - nozagām pušķi! tomēr savs prieciņš....bet kad pušķa zādzība tika pamanīta neviens pat necentās to izpirkt. domājām - nu gan jau pirms mičošanas tomēr sarosīsies - bet nekā, nomičoja ar viltoto pušķi. tā nu arī pušķis palika pie mums, jeb precīzāk mana vīra pārziņā (viņš nopietni uztvēra lietu ka līgavas ģimene nevar palikt bešā bez jebkāda gandarījuma)
protams beigās jau atklājām ka pušķis pie mums, bet vienīgais ko mums piedāvāja apmaiņā pret to bija 2 pudeles šampanieša. protams mēs māsas laimi nebijām ar mieru tik lēti pārdot. (kas gan ir šampis apmaiņā pret kādu dziesmu, jautru deju vai striptīzu vai kādu action??? pat par 2 kastēm šampja neatdotu)un tā nu arī viņš palika pie mums un saskaņā ar vienošanos tiks glabāts līdz 1 gada jubilejai.

tā ka visādi ar to zagšanu iet.

bet līgavām varu pateikt tikai vienu - ja tiek rīkotas kāzas ar tradīcijām - rēķinieties ka zagšana būs. jo tā ir vienīgā tradīcija, kas tiešām ir viesiem - jo pārējās izdarības ir jaunajam pārim un viesi vairāk vai mazāk ir skatītāju lomā. toties nozogot līgavu, vedējmāti, kurpīti vai pušķi, viņiem arī ir iespēja šajā vakarā paveikt ko nozīmīgu! un ir absolūti muļķīgi aizliegt zagšanu kāzās!!! ja negribat ka zog, tad nevajag rīkot tradicionālas kāzas un jau svinību sākumā noteikt ka līgavu vai jebko citu šoreiz nav ļauts zagt.

Susurinsh
11.08.08. 13:57
Kāzu datums: 26.04.2008
Tā, kā mani neviens īpaši nesargāja, tad gaidīju, kad tad mani zags. Zinot savus draugus, ka viņi tādi apdomīgi, pat gribēju, lai mani nozog. Bet tad man vienā brīdī paziņo, ka līgavainis nozagts. :) Viņu nozaga mūsu tuvākie draugi. Visi bija noslēpušies turpat pie viesu nama, aiz kalniņa. Izpirkām ar kopīgu dziesmu un 2vām šampja pudelēm.
minchux
10.08.08. 22:03
Kāzu datums: 18.07.2008
Arī es esmu ar ļoti negatīvu nostāju pret līgavas zagšanu. Es tik ļoti gribēju savās kāzās kārtīgi izdejoties, iztrakoties arī LĪDZ 24:00, bet mūsu viesi tomēr bija nolēmuši rīkot zagšanu, visādi mēģināja, pat nekādas īpašas atrakcijas tajā laikā nevarēja uzrīkot, jo visu laiku viņi tur kala plānus... Goda vārds tāda riebīga sajūta bija. Vedēji, mamma un daži viesi mūs dikti sargāja un atbalstīja, bet tie sazvērnieki ar pa brīžiem pārcentās... Tā arī netiku normāli izdejoties līdz tai pusnaktij, kad notika tā saucamā mičošana, ko arī es savās kāzās īsti negribēju, jo mana laulība tika slēgta baznīcā. Bet vedēji solīja, ka nebūs kā tradicionālā mičošana ar visām tām sēru dziesmām, tad nu ok... Bijām pie draugiem uz kāzām, kur neviens pat neiedomājās, ka varētu mēģināt zagt līgavu un mēs, protams, arī neiesaistītos, ja kāds būtu gribējis... Kāzu jubileju sarīkošu tādu, kādas būtu gribējusi kāzas, pilnīgi nesaistīti ar kaut kādām pierastajām darbībām, ko parasti kāzās dara... jo tik un tā tās tradīcijas jau vairs to īstajā būtībā reti kurš saprot, bet dara, jo tā pieņemts... brīžiem pat smiekli nāk
IlonaSi
10.08.08. 20:09
Kāzu datums: 16.08.2008
Mūsu kāzās nozaga līgavaini, bet man galīgi nepatika, jutos ļoti neomulīgi, kau arī draudzenes ļoti mani atbalstīja un mēģināja izpirkt jauno vīru, bet bija galīgi neforši:(((Vedējmāte arī bij dusmīga, jo tuvojās jau 24.00 un gandrīz vai pajuka mičošana pusnaktī un visi citi plāni saistīti ar to.
inesegatis
10.08.08. 20:03
Kāzu datums: 25.07.2009
Es ar esmu pret zagsanu!Ierebusi tevini, rauj ligavu pa gaisu-zilumi un nobrazumi garanteti!
iveta25
10.08.08. 20:00
Kāzu datums: 02.08.2008
Paldies dievam mūs necentās nozagt:) Man tas nepatīk un būtu sadevusi droši vien pa ādu, jo jau brīdināju, ka cīnīšos:D Bet nebija laika viņiem tādām muļķībām:)
blumenstrauß
10.08.08. 18:07
Kāzu datums: 05.04.2008
Es arī biju pret līgavas zagšanu un mani vīrs visu vakaru neatlaidīgi sargāja, nebija iespēju mani nozagt..:) Tomēr mana viltīgā māsīca mūs abus ievilināja istabā un aizvēra durvis, sakot: esat nozagti!! Beigu galā pasākums izvērtās ļoti jauks, mēs bijām 10 minūtes divvientulībā, vedēji, savukārt, dejoja un dziedāja lai mūs izpirktu.
Lauminja
10.08.08. 17:52
Kāzu datums: 28.07.2007
Mūsu kāzās neviens nepiedzērās un līgavas zagšana bija ļoti jautrs pasāciens ar ierašanos naksnīgā bowlinga klubā visā līgavas aprīkojumā, kafijas dzeršanu un jautrošanos, līgavaiņa ierašanos un nolaupītāju prasību - mīlas balādes izpildīšanu latgaliski repa stilā un ar kustībām - fantastisku izpildījumu :)).

Citās kāzās līgava tika vesta uz ūdens riteņa pa dīķi apkārt saliņai, bet līgavainis vajāja zagļus uz cita ūdens velosipēda :). Viena no vizuāli krāsņākajām atrakcijām vakara garumā.

Manuprāt, līgavas zagšana var būt jauks un jautrs pasākums, ja vien ir pareizie cilvēki un izpildījums. Ja līgava nav pret zagšanu, zadzējiem var uzticēties (kāpēc gan kāzās būtu ļaudis, kuriem nevar uzticēties?) un zagļiem piemīt pietiekama fantāzija, lai izpirkumā nepieprasītu materiālas substances.
kerija_ip
08.08.08. 16:24
Kāzu datums: 28.08.2008
man ir pazistams cilveks kas 25 gadus ir kāzu vadītājs - vina pieredzes laikā gājušas bojā 3 līgavas - jo tajā trakumā, azartā jau nedomā!
2 gāja bojā avarijā - iereibuši viesi veda prom un viena... ielika kaut kada paliela bedre - ir ka normali - miksts pamats nedaudz... kad atnaca pakal - bija jau mirusi no daudziem čūsku kodumiem...

tēma pārdomām...
Renis
07.08.08. 18:07
Kāzu datums: 09.08.2008
Es negribētu gan, ka mani zog...Būs strikti jāpiesaka, bet kurš tad mūsdienās klausa.!
Vikinja
07.08.08. 17:10
Kāzu datums: 28.06.2008
Mums nozaga manu pušķi, pēc tam kāzu glāzes un 2 uzdāvinātas karotītes, kuras gulēja mums priekšā uz galda. Glāzes neizpirkām, jo mums bija rezerves:)))
Pārējo izpirka mūsu "sargi".
Bet vispār, es domāju ja tas process organizēts skaisti, oriģināli un jaunajam pārim nav iebildumi, tad .. uz priekšu.
birztala
07.08.08. 16:32
Kāzu datums: 19.07.2008
staasts par odzeem bija vienkaarsi briesmiigs... Bet par to slaveno liigavu meshanu akaa jau runaats daudz - bet vai taa nav taada folklora? Kursh vispaar svin muusdienaas kaazas lauku seeta, kur ir akas un kam pietiek praata taadaas biistamaas vietaas cilveeku dziit... ? Visu var izdariit ar shiku vai ieksh vulgaris - pa prasto... no pashiem viss atkariigs.
Z_&_M
07.08.08. 16:14
Kāzu datums: 26.07.2008
Mani ar centās nozagt, bet nekādi, Jo apsargāja 3 braši mūri. :)
Bet pats negaidītākais bija tas, ka man nozaga vīru. Bet viss beigās bija ok, pa dažām kāju atpazīšanām un šampja pudeli atguvu savu vīriņu. :)