FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Kāzu tradīcijas

Iekļūšana baznīcā :)

Sabux
11.07.08. 12:38
Kāzu datums: 13.09.2008

Tā kā mums nekāda izpirkšana kāzās pagaidām nav plānota, jo tāpat jau dzīvojam kopā un līdz maniem vecākiem braukt izpirkt būtu tikai lieks līkums, tad pirms baznīcas mēs nesatiekamies (es no rīta ņemos pa salonu sakopjoties, viņš paliek mājās taisīties). Domājot par to, kā mēs abi tādi saposti satiekamies izdomāju, ka vislabprātāk gribētu, lai viņš mani pirmo reizi pamana tikai ienākam baznīcā, t.i. pats stāv pie altāra un gaida kad mani ieved.. tad viņam būtu laiciņš mani pavērot un papriecāties no malas, nevis vnk satiekoties pie baznīcas durvīm..
Vienīgā nelaime - es nevaru izlemt, kā es varētu līdz tam altārim nokļūt. Kādam visticamāk mani ir jāved. To ka ved tēvs es negribu (tam ir savi iemesli). Taču man ir dažus gadus jaunāks brālis, pie kura rokas turoties es labprāt nokļūtu līdz līgavainim.. vai esat kādreiz redzējušas/dzirdējušas ka kāds cits izņemot tēvu ved līgavu pie altāra?

Skatīt ziņojumus:
annux
28.11.08. 13:17
Kāzu datums: 18.04.2009
Mūsu kāzas būs katoļu baznīcā un ne LV. Bijām pie mācītāja un tas paskaidroja, ka: ja meitene dzīvo ar vecākiem, tad to ieved baznīcā vai tēvs, vai nu krustēvs, ja meitene dzīvo ar draudzenēm, vai kopmītnēs, vai īrē kur dzīvokli, tad ienāk ar drzaudzenēm pa priekšu, a ja dzīvo ar puisi, tad abi ienāk kopā.
liilu
25.11.08. 11:36
Kāzu datums: 02.08.2008
Neviens jau neko nepiedāvāja. Pati pajautāju, vai tā drīkst? Un mācītājs atbildēja, ka Jā...
Ir dažādi varianti kā ieiet baznīcā, var iet abi kopā, bet es, piemēram, nevēlējos, lai līgavainis mani redzētu pirms ceremonijas... man likās ļoti aizkustinošs brīdis, kad mani veda iekšā un mīļais pirmo reizi tajā dienā redzēja mani baltajā kleitā sapostu kā princesīti...
ļoti jauki ir, kad ved iekša tētis vai vecaistēvs, bet man nav ne viena ne otra...
Ir dzirdēts, ka pat līgaviņa iet viena pati...
Tralla
25.11.08. 10:55
Kāzu datums: 18.11.2008
Man nemaz tāda iespēja kā ievešana netika piedāvāta. Gājām iekšā tādā kā procesijā - pa priekšu mācītājs, tad vedējpāris, tad mēs abi. Beigās tāpat arī izgājām ārā, tikai es nu jau vīram pie otras rokas. Luterāņu baznīcā. Tas laikam atkarīgs no mācītāja, kā viņš pieradis vadīt pasākumu.
elfa
25.11.08. 08:57
Kāzu datums: 20.06.2009
Tik tiešām skaista bildīte:) Lōti skaisti, ja ir divi brāļi un abi ieved baznīcā:) Smuki!
spigana_k
14.09.08. 23:23
Nu mani pie altara vedis vectevs, jo tevu sini bridi blakus negribu redzet, bet vectevs ir cilveks, kuru loti cienu un gribetu redzet lidzas visos savas dzives notikumos...
09.09.08. 09:35
Nu jā, man jau vairāk kā gads riņķī :))
liilu
09.09.08. 09:26
Tā gan un man šķiet tas mums abām jau veiksmīgi izdevies... :)
09.09.08. 09:23
Man jau šķiet, ka vienalga kurš ved un kā izskatās, svarīgi, ir tikai viens - nonākt līdz altārim :)
liilu
09.09.08. 09:19
Paldies, Egij... :) No sākuma mācītājs bija izbrīnījies par manu izvēli, kas tāds viņu baznīcā vēl neesot bijis, ka ved nevis viens bet veseli divi cilvēki līgaviņu iekšā... Bet man tā gribējās, nu kuram gan brālim es likšu vest baznīcā iekšā un kuru atstāšu malā? Tad nu mācītājs ar vēl vienu vīrieti pat mēģināja ar mani kopā, kā tas izskatīsies un kā tad tie brāļi ies... :)
09.09.08. 09:15
ditki skaista bilde :)
liilu
09.09.08. 09:14
Mani veda abi vecākie brāļi, par cik vecāki jau tai saulītē... Bija ļoti mīļi un aizkustinoši...
agii
08.09.08. 23:29
Kāzu datums: 06.09.2008
mani veda opiits, teeta nav, bet esmu redzeejusi, ka to dara arii brāļi...
ziedinsh
08.09.08. 15:34
Kāzu datums: 12.07.2008
Man bija paredzēts, ka vedīs tētis. Bet tieši pāris dienas pirms kāzām tētis satraumēja kāju un varēja tikai knapi paklibot. es jau būtu ar mieru, ja tētis mani vestu klibojot :), bet viņam negribējās(es jau saprotu vinju), līdz ar to veda vecākais brālis, kurš pie tam bija arī vedējtēvs :)
sena5
08.09.08. 15:22
Kāzu datums: 30.08.2008
Mani veda brālis(attiecīgu iemeslu dēļ nevēlējos, lai to dara tēvs)!!!Bija supper!
delyla
08.09.08. 15:09
Kāzu datums: 09.08.2008
Mani veda vectēvs :)
08.09.08. 14:38
Mani pie altāra veda meitiņa, jo tētis atteicās no tā goda, nezinu tik kādu iemeslu vadīts. Un lai es justos drošāka man bija manas pašas māsas par līgavas māsām, gāja man pa priekšu. Bija ļoti smuki, jutos droši, jutos labi un galvenias, ka meitiņa atdeva mani topošā rokās.Mācītājs mums bija piedāvājis visādus variantus, no sākuma par manējo smējās un teica - tas jau tā no austrumiem, bet pastāstīju,ka tētis negrib utt. nekas cits neatlika,kā piekrist, ka ir labi kā ir, galvenais vispār aiziet līdz altārim.
lindaspr
08.09.08. 14:32
Kāzu datums: 11.06.2010
Vai ir pieņemami ja līdz altārim mani ved vedējtēvs???
Aijux
11.07.08. 23:08
Kāzu datums: 22.08.2008
Par weshanu 'pie altāra mūsu mācītājs teica ka ja ir vairāki brāļi, tad ir bijis tā ka viens paved gabalinju, tad otrs, ja ir tad vēl treshais...un ljoti skaisti izskatoties!...bet mani vedīs tētinjsh, bet ja nebūtu es ar droshi ka gribētu lai brālis ved'!
MIGLA
11.07.08. 21:04
Vadīju kāzas, kurās līdz altārim māsu veda brālis. Visas vēlmes ir piepildāmas, tikai jāuzdrīkstas sapņot;)
murmulitis
11.07.08. 20:13
Kāzu datums: 23.08.2008
Paldies Herai par komentaru. saku jau domat, ka neesmu piedzimusi istaja gimene :)