FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Kāzu tradīcijas

dzimtssarakstu nodaļā

ievish:)
08.07.08. 12:40
Kāzu datums: 11.07.2008

Nemiers tirda mani, kā tur īsti ir, vai ir nozīme pie kuras rokas vīram līgava ieiet zagsā un pie kuras iznāk?
Ai, īstenībā tik daudz jautājumu, tāds uztraukums, jo tā diena jau gandrīz klāt!Cenšos uz lapiņas uzmest jautājumus, ko uzdot vadītājai pirms ceremonijas.

Skatīt ziņojumus:
Digna
11.07.08. 08:26
Kāzu datums: 01.09.2007
Tādas lietas protams, ka atrunā pirms tam, būtu tak briesmīgi, ja pateiktu tagad apsveiciet vecākus, bet puķes nav, vai arī nav vecāku ko sveikt (visādi gadās), bet pašā ceremonijas laikā gan neparko nav jādomā, jo tur visu pasaka priekšā. Naviena vadītāja manuprāt neliks obligāti darīt lietas, ko nevēlies. Bet tā pieredze zaksā lielākai daļai ir pirmā reize, tāpēc nenāk pat prātā, ko varētu vēlēties vai nevēlēties :)
Liena
10.07.08. 20:10
Kāzu datums: 05.07.2008
Ieet pie kreisā sāna! Pēc tam kad griežās apkart, jāgriežas caur iekšpusi un tad jau loģiski sanak, ka esi pie labās rokas! :)
minchux
10.07.08. 20:07
Kāzu datums: 18.07.2008
Baigi dīvaini lasīt, ka Jums tur pasaka - jāsveic tas un tas, jādara tas un tas... Apmēram tā, it kā tas viss būtu pienākums. Mums pašiem jautāja, ko vēlēsieties? Kā gribat ieiet, kā iziet un vai sveiksiet vecākus jau pēc ceremonijas vai vakara gaitā jau citur. Ja mums bija kādi jautājumi, kā ir labāk no visa pieredzētā, izstāstīja un varējām izdomāt, kā pašiem gribas. Un tad jau pēc mūsu vēlmēm pielāgo to, kas notiks ceremonijā, kā tas notiks un palīdzēs neapjukt, ja izjūtas būs jau pārāk sakāpinātas
Nefertitti
10.07.08. 19:45
Kāzu datums: 21.06.2008
Pirms ceremonijas jebkurā dzimtsarakstu nodaļā vadītāja instruē un arī ceremonijas laikā saka priekšā, arī kad jāsveic vecāki (viņas to ar dažādiem ievadiem un smukiem tekstiem saka). Tukumā sevišķi skaisti.... ; )
aijochka
08.07.08. 17:18
Mums visu iepriekš izstāstīja, ļoti jauka darbiniece...kurā pusē man stāvēt;viesu , vecāku nebija- sveikšana atkrita...
Digna
08.07.08. 14:41
Kāzu datums: 01.09.2007
Pirms ceremonijas ar vadītāju tiek pārunāti sīkumi, kā jāiet iekšā nostāda vadītāja, pēc tam, pagriežoties un ejot ārā, jau tīri loģiski ir pie otras rokas. Ar sveikšanu arī tā, ka sarunā pirms tam. Patiesībā par šo procesu pilnībā nav jāuztraucas, vadītājām tās ir jau n-tās kāzas, tā kā viņas pratīs visu novadīt, lai Tu neuztrauktos :)

Mums bija brīnišķīga vadītāja (Kuldīgas dzimstrakstu nodaļā) Pirms ceremonijas ar mani nemaz nerunāja :) , tikai teica, ka man ne par ko nav jādomā, pietiks, ja sekošu līdzi un tad jau viņa priekšā pateiks kad jādod dāvanas, kad skūpsts un gredzeni, kad jāapsēžās un kad jānāk parakstīties. Sīkumus atrunāja ar vedējiem/lieciniekiem gan kāpēc tieši šie cilvēki, gan kāpēc tieši Kuldīga (ja esmu zvērināta rīdziniece :)), gan vēl dažādi sīkumi, kas viņas runu ļauj padarīt personiskāku un pielāgotu mums :)
viibeke
08.07.08. 14:33
Kāzu datums: 19.07.2008
par to sveikšanu notekti jāpajautā,jo mēs izskaitļojām,ka baznīcā pasniegsim ziedus,pēc tam vedēji aizdedz viesu namā par viņiem svecītes un trešā reize jau pēc mičosanas,kad pasniegsim dāvanas...
nu kaut kā tā snāca...un ziedus jau ar pasniedz zagsā nevis pēc tam,tas nu notekti,arī mēs vienās kāzās zagsā pēc parakstīšanās sniedzām ziedus devām buču līgavai un līgavainim,bet vīrieši protams spieda roku...savādāk jau nu kad tad apsveic,ja ne uzreiz...
Noelle
08.07.08. 14:16
Kāzu datums: 19.07.2014
Pati esmu redzejusi, ka vecakus sveic zagsa pec ceremonijas, tacu domaju, ka viss atkarigs no ta, ka zagsa saruna ar ceremonijas vaditaju par norises kartibu. Es domaju so bridi atlikt uz velaku laiku - vai pec pusnakts vai kaut ka ta, jo zagsa tad visi tik emocionali un rauduligi paliek, mammas un teeti izplust asaraas... :)))
iveta25
08.07.08. 14:15
Kāzu datums: 02.08.2008
Pasniedz, pasniedz:) Un vecākus zagsā arī sveic:)) Mums Siguldā arī vecvecākus jāsveic:)
melisa
08.07.08. 14:13
Kāzu datums: 09.08.2008
kaa ir ar to vecaaku sveikshanu? Vai tad vini jaasveic zagsaa? Mees domaajaam ka banketaa peec michoshanas...

un veel mamma sterso - nezin vai zagsaa ir mums jaadaavina pukes vai nav? it kaa esot taa, ka mees vinai pateicamies par to ka izaudzinaaja utt. un dodam vinai pukes. un ka vecaaki mums nepasniedz pukes. vai pasniedz. kaa ir meitenes?
viibeke
08.07.08. 13:49
par to tēti jāskatās no kuras puses tiksi atdota,lai nav jāskrien jaunajam vīram riņķī,tad lai tā smuki sanāk....par tām rokām ir vienkārši,ja vienīgi jūs viens otru neatlaižat un pie tās pašas rokas turoties paši apgriežaties,tad gan sanāk arī iziet pie kreisās...bet tā jau viss nostājās savā vietā pats no sevis...nu par tām rokām vispārībā tas tāds etiķetes jautājums...kam vienalga,kam ne...bet vecie ticiet man pamana un nopurpina zem deguna,kā kad mūsu prezidents savu sievu pieņemšanā bija paķēris zem nepareizās rokas...nu - zīmīte viņa dārziņā...
iveta25
08.07.08. 12:58
Nezinu...laikam jau:)
cido
08.07.08. 12:53
Kāzu datums: 26.07.2008
ja bazniicaa ieved teetis - tad arii tas pats? mees ejam iekshaa - es teetim pie kreisaa saana?
blumenstrauß
08.07.08. 12:51
Kāzu datums: 05.04.2008
Ir tā kā meitenes saka. Es izgāju arī pie kreisās..nu un? Neviens taču tam nepievērš uzmanību. Es pilnībā par to aizmirsu, ejot ārā. Tikai bildēs pēc tam skatos, ka stāvu pie kreisās rokas. Neviens dzimtsarakstu nodaļas darbinieks jau tajā brīdī neskries pie tevis un nepārliks pie labās rokas...:) Tam ir tikai simboliska nozīme.
viibeke
08.07.08. 12:49
vismaz baznīcā iekšā iet pie keisās un salaulājot sanāk vēlāk apgriezties un izej jau pie labās...mēs jautājām arī par plīvuru un par laimi tas nav obligāti jāpārsedz pār seju un zagsā laikam tas izskatītos mazliet smieklīgi...tad pajautājiet kurā brīdi sveic vecākus,ja tāds ir paredzēts un tad jau arī it kā viss...
iveta25
08.07.08. 12:47
Jā, manuprāt arī iekšā pie kreisās un ārā pie labās, jo sēž arī jaunā sieva pie labās rokas pie galda:)
ringla
08.07.08. 12:46
Kāzu datums: 21.06.2008
to jums dzimtsarakstu nodaļā pirms ceremonijas instruēs :)
ieiesi līgavainim pie kreisās rokas, iziesi - pie labās ;)