FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Kāzu tradīcijas

Sēdināšana pie galdiem

Ilzhuu
05.07.08. 17:48
Kāzu datums: 16.08.2008

Lūdzu padalieties, kādas ir tradīcijas attiecībā uz viesu izkārtojumu pie galda! Man pašai tas nešķiet ļoti būtiski, bet nu lai nerastos liekas problēmas, labāk laikam ievērot šādus tādus principus ;) Piemēram, vai ir noteikts, kurā pusē līgava sēž līgavainim, kā izkārto vedējus, kā ar vecākiem?

Skatīt ziņojumus:
bellydancer
02.07.09. 10:37
Es arī biju un redzēju, bet mana mamma izvēlējās labāk sēdēt kopā ar pārējiem viesiem, nevis pie mūsu galda, tad nu sēdināsim vecākus pie garā galda. Es beigās arī nolēmu iznomāt baltus galda svārkus, tāpēc to dēļ arī atkrīt tas sēdināšanas variants.
smaidosa
02.07.09. 10:34
Kāzu datums: 18.07.2009
starpcitu, biju viesu namā un man parādīja visai sakarīgu galda izvietojumu, kā nosēdināt vecākus pie mūsu galda :) ļoti patika un atkrita raizes par vecāku sēdināšanu ;) ja vajag, varu padalīties ar info :)
smaidosa
02.07.09. 10:33
Kāzu datums: 18.07.2009
es pati sēdēšu vīriņam pie labās rokas, man blakus sēdēs vedējtēvs, bet viņam blakus mani vecāki :) Un attiecīgi manā pusē mani radi un draugi, otrā pusē, līgavaiņa radi :) par to mums nekādu strīdu nav, neesam arī dikti meklējuši grāmatās kā jābūt, liekam tā, kā uzskatām par pareizu un mums gribamu :) Tuvākie cilvēki (tātad mūsu tuvākā jaunā ģimene) jebkurā gadījumā atradīsies mums vistuvāk un, manuprāt, ir vienalga, kam viņi tuvāk sēž ;) bez tam, tīri tehniski- vīra pusē būs mazāk sēdētāju, jo galā vēl mūziķiem jāiekārto sava aparatūra, tādēļ garāks galds būs manā pusē, kur sēdināsim arī mūsu draugus :)
bellydancer
02.07.09. 10:15
A par to pie kuras rokas līgavainim sēdēt arī vienās kāzās dzirdēju, ka ļāva līgavai izvēlēties vai viņa grib sēdēt labā pusē un būt līgavaiņa labā roka vai sēdēt kreisajā tuvāk pie sirds :o)

Nu jā, es laikam tad sēdināšu savējos draugus tuvāk man, lai ir vismaz redzeslokā :o) Baigi vēl jāplāno kur ko sēdināt, lai visiem ir interesanti un ir ar ko runāt. varētu jau itkā arī jauktā kārtībā sēdināt viesus, bet manējie visi runā latviski turpretī līgavaiņa viesi runā krieviski.
Bailey
02.07.09. 10:12
Nu, uztaisi spraugu starp tiem naid;igajiem elementiem :) Nosēdini starp māti un tēvu... vecmāmiņu, krustmāti, krusttēvu, nu kaut ko tuvu stāvošu... Kaut gan parasti jau pieaugušie prot savākties kāzās un neuzskata to par vietu, kur lieliski izkašķēties un parādīt savas negācijas otram...:)
Bailey
02.07.09. 10:06
Noteikumi ir abējādi - gan tādi, par kuriem Tu mini, gan arī tādi, kā Tu gribētu :) Nopietni! :) Līdz ar to rīkojies kā vēlies :)
dinane
02.07.09. 10:05
Kāzu datums: 29.08.2009
es ar domaju kā blakus man sēdes mani radi..un tā lai viesi kuri ir pazistami sava starpā sēdētu blakus (lai vismaz sākuma neviens nejūsto neērti un nekautrējas)
spociņš
02.07.09. 10:03
Man diezgan svarīgs jautājums - kā labāk sēdināt līgavaiņa vecākus māti un viņas tēvu ar sievu? Māte ir dusmīga uz tēvu un viņa sievu, no otras puses naida nav. Ja liek tēvu pa vidu, būs kā starp diviem dzirnakmeņiem. Tēva sieva ir ļoti labs un kolosāls cilvēciņš, kurš pat pateicis, ka nenāks, ja nāks māte, lai nebūtu strīdi. Bet viņu tiešām gribētu redzēt.
Pati sēdēšu pie viena galda ar vedējiem, tad bija domāti tuvakie radi un pārējie radi un draugi kopīgi (nevis sadalīti līgavaiņa un līgavas) skatoties pēc rakstura, un kuri ir pāri. Piemēram, kura nevar dzert alkoholu, blakus sēdēs kurš to varēs uzmanīt, nelikšu blakus sēdēt, kuri var sanaidoties.
iveta25
02.07.09. 10:02
Kāzu datums: 02.08.2008
Vispār man bija tā, ka vīra vecāki bija manā pusē un mani- viņa pusē...laikam...Man liekas, ka var darīt, kā gribas... Visiem bija galda kartes un viss bija labi:) Tikai šķiet, ka pati biju nepareizajā pusē vīram...pārāk labi patiesībā neatceros...tad bildes jāskatās... :)
bellydancer
02.07.09. 09:48
Ma tagad arī ir aktuāla viesu sēdināšana pie galda... Diemžēl pēc visiem noteikumiem sanāk, ka līgavas pusē jāsēdina līgavaiņa vecāki un radi un līgavaiņa pusē atkal līgavas. tas itkā simbolizējot, ka iegūst jaunu ģimeni. Bet es labāk gribētu, lai man tuvāk sēž mani vecāki un draugi un līgavaiņa pusē atkal viņa. Kā domājat, vai tā var?
Kā pārējās meitenes sēdinās savus viesus? Man arī būs galda kartes.
iveta25
07.07.08. 11:00
Kāzu datums: 02.08.2008
Man ar tā liekas, ka līgavas vecāki līgavai un līgavaiņa- līgavainim:) Vismaz šķiet, ka tā redzēju citās kāzās:))
mariti
07.07.08. 10:56
Kāzu datums: 20.07.2008
Domāju, ka tev... un līgavaiņa vecāki viņam. (lai gan oficiālo etiķeti nepārzinu, bet loģiskāk šķiet tā)
Ilzhuu
07.07.08. 10:55
Kāzu datums: 16.08.2008
Hmm.. bet kā tad sanāk - mani vecāki sēž tuvāk man (ja pie lielā galda) vai līgavainim?!
mariti
07.07.08. 00:17
Noteikti! Ei, izrādās, ka tev arī kāzas tajā pašā weekendā kad man, nebiju ievērojusi! :)
minchux
07.07.08. 00:12
Kāzu datums: 18.07.2008
Būs, būs ok. Ja būtu nedaudz cita situācija mums, tad es arī labprāt ko līdzīgu veidotu, tikai tam man prasās daudz lielākas telpas nekā mums ir tagad noīrētas un cits stils ēkai. Bet tāpat, pēc tam izstāsti, kā Tev gāja :)
mariti
06.07.08. 23:43
nu cerēsim :) vismaz es biju uz vienām kāzām, kur bija līdzīgs risinājums un man ļoti patika!
minchux
06.07.08. 23:28
Tas patiešām ir interesants risinājums. Tāds netradicionāls, vairāk amerikānisks. Bet, cik esmu redzējusi un dzirdējusi, ļoti labi nostrādā! :)
mariti
06.07.08. 23:18
Nu mums vispār būs zviedru galda tips... Galds ar ēdieniem un tad galdiņi haotiski izkārtoti, kur katrs var sasēties pa grupiņām kā paši grib.. Mums pašiem gan būs atsevišķs galds ar vedējiem vai kaut kā tā :) jo personīgi mani jau tāpat nogurdina uzmanība kāzu dienā.. neesmu no tām, kam patīk būt nepārtraukti centrā ( protams, kāzās no tā neizvairīties), bet tāpēc kategoriski biju pret garo galdu... Nu tas arī tāpēc, ka salīdzinoši maz viesu(60) un liela zāle... varam atļauties tādu galdu izkārtojumu..
minchux
06.07.08. 23:12
Mēs arī "palīdzēsim"viesiem sasēsties, izmantojot galda kartes. Pirmkārt, lai neizveidojas situācijā, kādu aprakstīja agnesika, kad kāds pāris nepaspēj atrast sev vietas un pāri palikušās ir dažādās vietās. Tas būtu muļķīgi. Kā arī tas, ja blakus un netālu sēdošajiem īsti nebūs, par ko parunāties.
Tā nu mums ar vedējiem būs atsevišķs galds, vecāki un vecvecāki vistuvāk mums un tad jau pārējie attiecīgi tā, lai ērtāk izkļūt ārā tiem, kam mazi bērniņi, lai grupai ir vieta tuvāk instrumentiem, lai ir, par ko parunāties savā starpā, bet ir padomāts arī, lai nav tikai jaunie un tikai vecie, bet tā miksēti.
Nefertitti
06.07.08. 23:01
Kāzu datums: 21.06.2008
mūsu kāzās galdi bija izkārtoti tieši kā "pēc tava scenārija" : )